מארק צוקרברג חוזר מחופשת לידה: "מה אלבש ליומי הראשון בעבודה?"

לרגל שובו מחודשיים בבית עם בתו, מספק מייסד פייסבוק הצצה לארונו הפרטי, שבאופן לא מפתיע מכיל אך ורק חולצות אפורות, ומבקש עצת סטיילינג מהקהל הרחב

איתי יעקב

|

26.01.16 | 14:48

לובש חולצות אפורות גם בשעות הפנאי. מארק צוקרברג ופריסיליה צ'אן (צילום: gettyimages)
לובש חולצות אפורות גם בשעות הפנאי. מארק צוקרברג ופריסיליה צ'אן (צילום: gettyimages)

הודעתו של מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מאתמול על חזרתו לעבודה לאחר חודשיים של חופשת לידה שלקח על עצמו, קיבלה תוך פחות מיממה מיליון לייקים בחשבון הפייסבוק האישי שלו.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

צוקרברג בחר בדרך מקורית ואופנתית להודיע על שובו למשרד, עם צילום של ארון הבגדים שלו והכיתוב: First day back after paternity leave. What should i wear?

 

"יש תיאוריות בפסיכולוגיה שאומרות שגם ההחלטות הקטנות ביותר - כמו מה ללבוש או מה לאכול לארוחת בוקר - מתישות אותך, שואבות ממך את האנרגיה". מארק צוקרברג והחולצות האפורות (צילום: gettyimages)
  "יש תיאוריות בפסיכולוגיה שאומרות שגם ההחלטות הקטנות ביותר - כמו מה ללבוש או מה לאכול לארוחת בוקר - מתישות אותך, שואבות ממך את האנרגיה". מארק צוקרברג והחולצות האפורות(צילום: gettyimages)
   

   

  מי שעוקב אחר הופעותיו הציבוריות של צוקרברג בן ה-31 ודאי חייך למראה ארון הבגדים של האיש ששווה 45 מיליארד דולר, ומתלבש באופן קבוע בחולצת טי אפורה ומעליה עליונית בצבע דומה. כעת מספק צוקרברג הצצה אל 50 גווני האפור הפרטיים שלו, כשהם תלויים זה לצד זה בארונו.

   

  הרבה לפני שלירן חולצה אפורה למד למנף את כוחו של הצבע החיוור, הפכו חולצות הטי האפורות של צוקרברג לסימן ההיכר שלו בעולם כולו. ב-2014 אף התייחס צוקרברג להרגלי הלבוש שלו בכנס בו השתתף, כשהוא לובש חולצה אפורה, כמובן. כשנשאל בנוגע למלתחתו, ענה: "זאת שאלה מאוד פשוטה. השאיפה שלי היא שיהיו לי כמה שפחות החלטות לקבל בכל מה שלא קשור בקהילה הזו (פייסבוק, א"י). יש אפילו כמה תיאוריות בפסיכולוגיה שאומרות שגם ההחלטות הקטנות ביותר - כמו מה ללבוש או מה לאכול לארוחת בוקר - מתישות אותך, שואבות ממך את האנרגיה. אני בר מזל כי אני יכול לשרת בכל יום יותר ממיליארד אנשים, ואני מרגיש שלא אעשה את עבודתי אם אכלה את האנרגיה שלי על הדברים השוליים".

     

  על אף שצוקרברג מציג את הדברים כך שאופנה מתפרשת כעניין שולי בעיניו, ניכר כי הוא מודע היטב לכוח הטמון בהרכבת מראה קבוע וייחודי. הבחירה שלו בחולצת טי אפורה ועליונית ספורטיבית משדרת מראה צעיר, לא מחייב, נונשלנטי מיסודו, והיא נועדה להגיד עליו, ללא מילים, בדיוק את הדברים האלה. ההחלטה שלא להחליף בגדים, כלומר, לשמור על תלבושת אחידה כמעט בכל הופעותיו הציבוריות, חורטת אותו עמוק בתודעה הקולקטיבית כדמות צנועה, שבולטת במיוחד על רקע הזירה העסקית שבה הוא מתנהל.

   

  חולצות הגולף החלקות יצרו מראה פשוט וצנוע שהוא גם מתוחכם. סטיב ג'ובס (צילום: gettyimages)
   חולצות הגולף החלקות יצרו מראה פשוט וצנוע שהוא גם מתוחכם. סטיב ג'ובס(צילום: gettyimages)

    

   הסגנון של צוקרברג מזכיר, ולא במקרה, את סיפור הגולף השחור ומכנסי הג'ינס של מייסד חברת אפל סטיב ג'ובס, שהפך ברבות השנים לאייקון של חולצות הגולף החלקות, ושל המראה הפשוט והצנוע שהוא גם מתוחכם.

    

   "נתרום במהלך חיינו 99 אחוז מהמניות שלנו בפייסבוק, ששוות כעת כ-45 מיליארד דולר, לשיפור העולם למען הדור הבא". מארק צוקרברג ופריסיליה צ'אן (צילום: gettyimages)
    "נתרום במהלך חיינו 99 אחוז מהמניות שלנו בפייסבוק, ששוות כעת כ-45 מיליארד דולר, לשיפור העולם למען הדור הבא". מארק צוקרברג ופריסיליה צ'אן(צילום: gettyimages)

     

    צוקרברג הפך לאב לפני פחות מחודשיים, עם הולדתה של מקס, בתו הבכורה מנישואיו לפריסיליה צ'אן, אשתו בשלוש השנים האחרונות. הוא השתמש ברשת החברתית שייסד כדי להודיע על דבר ההיריון והלידה של מקס בפוסטים ארוכים ומרגשים. "זה עולם שבו הדור שלנו יכול לנצל את הפוטנציאל האנושי כדי לקדם שוויון, על ידי ריפוי מחלות, לימוד בהתאמה אישית, לקשר אנשים, לבנות קהילות חזקות, להפחית את העוני בעולם, לספק זכויות שוות ולגרום להבנה בין אומות שונות", כתב עם לידתה של מקס ב-1 בדצמבר. בהמשך הפוסט הודיע על הקמת הקרן "יוזמת צ'אן צוקרברג" שתפעל עבור ילדי העולם: "נתרום במהלך חיינו 99 אחוז מהמניות שלנו בפייסבוק, ששוות כעת כ-45 מיליארד דולר, לשיפור העולם למען הדור הבא".

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד