מאז שהיא בת שמונה היא על מסך הטלוויזיה שלנו, לכן קשה להתעלם מהעובדה שבשנים האחרונות עברה השחקנית והקומיקאית רותם אבוהב שינוי חיצוני משמעותי.

את עודפי המשקל שצברה במהלך ההריונות היא השילה במשטר אימוני ריצה ותזונה קפדניים, כך שאפילו היא מודה, שהיום היא שלמה עם המראה שלה יותר מפעם.

את השער למגזין "לאשה", היא קיבלה לרגל תפקיד חדש וראשי בקומדיה משפחתית בשם "לה פמיליה" שתעלה בקרוב בערוץ 10. שם היא תגלם אישה הנשואה למריאנו אידלמן, איתו היא הולכת לטיפול זוגי לשיפור חייהם.

כשהיא מבססת את מעמדה כאחת הנשים המצחיקות בישראל, על סט הצילומים אבוהב משתפת שנוח לה עם הטייפ קאסט הזה ואין לה שאיפות להיות מלוהקת לתפקידים על תקן הסקסית המפתה, כן, גם אם עכשיו היא יוצאת טוב גם בצילומי פאפרצי אקראיים. "יש כאלו שמשתמשות בצד הפתייני, מקדמות ומשיגות דברים ככה. אני לא משתמשת בזה ביום יום שלי, אלא יותר דרך הצד המצחיק, החברמני וביכולת להקשיב לאנשים".

בשנה הבאה היא תחגוג 40, ואין לה שום מועקה משינוי הקידומת הצפוי, מאחר ומבחינתה זה גיל הרבה יותר שווה משנות העשרים. מלבד ההספק המקצועי ואינספור תפקידים החושפים את הפן הקומי שלה בסדרות וסרטים, היא מתחזקת בין לבין מופע סטנד-אפ משלה ומופיעה במשך שעה וחצי עם חומרים שלה.

בעוד שבסדרה היא עומדת לגלם אישה שמגיעה לייעוץ זוגי שם היא מציפה את הבעיות מחיי הנישואין, בחייה האישיים היא שומרת על יציבות וחיי משפחה שמתנהלים הרחק מהעין הציבורית. את בעלה, שי אבוהב, קצין בקבע, היא הכירה כשהייתה בת 21, שלוש שנים לאחר מכן הם נישאו, הביאו לעולם שלושה בנים ומאז כבר חמש עשרה שנה הם יחד. אז מה הסוד שלהם? אהבה גדולה, חברות, "גדלנו יחד וזה מזל למצוא פרטנר כזה".

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG

>>> חדש וכייפי:האפליקציה החדשה של "לאשה"

  • בראיון למגזין המודפס רותם מספרת לאורית מרלין רוזנצוויג:

כשאת מדברת על החיים שלך במופע, את מבינה משהו על עצמך שלא הבנת קודם?

"המופע הוא טיפול. אני מספרת כמה קשה לי לעשות הכל בבית, שבעלי לא עוזר לי, שהכל הנשים עושות. עולם הסטנד־אפ הוא גברי, וכשגברים מדברים על משפחה, הם מספרים הכל מנקודת מבט גברית. אני רוצה לספר את הצד שלנו. זה קצת פמיניסטי וזו שליחות. הגברים, אגב, נקרעים מצחוק כי מישהו מאיר עליהם - תראו, ככה אתם נראים".

לצחוק על זה הופך את החיים לקלים יותר?

"כן. פעם בשבוע אני יורה הכל על הקהל במקום לריב בבית. זה משחרר. בעקבות המופע הבנתי שהמצב לא ישתנה, אלה מריבות סרק. הפסקתי עם 'בוא תשים את הדברים במקום'. זה לא יעזור, נשבעת לך. יש לי הפרעת ניקיון וסדר, אני מסדרת לבד וסותמת".

יפה שהצלחת להתמודד עם הבעיה.

"עכשיו יש בעיה אחרת. בעלי אומר לי, 'למה את מחזירה את הדברים שלי למקום? תשאירי את זה כאן או שגם אני אחזיר לך דברים למקום'. ואם הוא עושה משהו בבית, הוא שנים מדבר על זה. אני אומרת במופע שלפני שבוע הוא הכין לילדים פתיתים והוא כבר הכניס את זה לקורות החיים שלו. ואם יש לי יום צילום ואני יוצאת בחמש בבוקר, ושי צריך להלביש את הילד לגן... את ראית פעם איך גברים מלבישים את הילדים?"

ברור, היישר לאודישן של האירוויזיון.

"אצלנו הילד הולך עם מכנסיים משובצים ואפודה עם שכפ"ץ. הגננת מתקשרת למשטרת ההגירה שיחזירו את הילד לאריתריאה. היא לא מזהה את הילד. אבל אם אני אעיר לו, הוא יגיד, 'כשאני עושה משהו בבית את מתלוננת'. מי שמנהלת בית יודעת כמה משימות יש לנו בראש. אני כבר הפשרתי אתמול בערב את הבשר לבולונז, ותכף אלך להכין לילדים צ'יק־צ'ק אוכל ואקנה לחמניות לבית הספר, כי יש לי פוביה של לחמניות".

מה זה אומר?

"אם אין לי לחמניות בבית כדי שיהיה לילדים לבית הספר, אני לא נרדמת, שולחת את שי להביא בעשר בלילה. בכל מקום שאני מוצאת לחמניות, אני קונה ושמה בתיק. כשהילדים היו בגן לא הייתי צריכה לדאוג לארוחת בוקר, היום אני בסטרס. הלחמניות גמרו אותי".

על גירושי הורייך את מדברת במופע?

"גורי אמר לי שאני צריכה לדבר על זה. הסברתי לו שכשההורים שלך מתגרשים בגיל חצי שנה זה וואחד תיק, אני לא מכירה אותם ביחד ואני לא מבינה מה מצחיק בזה. גורי אמר: 'תמצאי בזה משהו מצחיק'. אז אני מספרת משהו על אבא שלי החורג ועל אבא שלי האמיתי, ואחר כך אומרת שזה קצת מעליב שההורים שלי ראו מה יצא להם וישר פירקו את החבילה".

מבחינת אבוהב, היה שווה להגיע לגיל 39 כדי לגלות שכל החלקים בפאזל הסתדרו יפה, טפו טפו. היום היא מרגישה הכי שלמה, הכי מאושרת, וגם הקריירה בשיאה. לאחרונה הצטלמה לסרט "עמק" של סופי ארטוס ולתפקיד ראשי בסרטו של ניר ברגמן "להציל את נטע". את בתה משחקת הבת של גורי אלפי.

בשנה שעברה שיחקה בסדרה "בתולות", ומסתבר שגם כתבה שמונה פרקים מהעונה השלישית של "סברי מרנן" שבה גם שיחקה, ובינתיים ירדה מהמסך. עכשיו היא חולמת על תוכנית מערכונים. גם זה יגיע.

  • הראיון המלא בגיליון החדש - השבוע בדוכנים