ביום כיפור האחרון עלתה בדף המעריצים הרשמי של ג'ובאני רוסו באינסטגרם תמונה מעניינת. רוסו, אחד מגדולי הכדורגלנים הזרים ששיחקו בישראל, קרואטי יפה תואר שהגיע לפני 19 שנה והפך ליותר ישראלי מישראלי, נראה כשכיפה לבנה על ראשו, כנראה מתפלל.

אבל אצל ג'ובאני, כמו אצל ג'ובאני, לא צריך לקחת שום דבר ברצינות, כך מתברר בשיחה עם מאיה פישל, בת זוגו, שצוחקת בקול רם כשאני תוהה אם רוסו הקתולי גילה את היהדות ואת מסורת חגי ישראל. מסתבר שלא מסורת ולא יער. התמונה צולמה לפני חצי שנה ברגע של שובבות, שהרי בג'ובאני רוסו עסקינן, במהלך צילומי העונה השלישית של "גולסטאר". את תקופת החגים בכלל עשה רוסו (43) בביתו בקרואטיה, צמוד לבנו ויטו בן ה־12 מנישואיו למורנה, אשתו לשעבר.

"הנסיעות שלו יוצרות אצלנו געגוע ושומרות על הקשר שלנו כל הזמן עם אדרנלין גבוה", אומרת פישל. "אנחנו לא נופלים לשגרה, ואני מפרגנת לו את הזמן שלו בקרואטיה. שולחת אותו באהבה כדי שיחזור באהבה".

במשך שנים לא נחשפת לתקשורת. איך הרגשת בתור בת זוגו המסתורית?

"ג'ובאני נורא דיסקרטי, איש שאוהב את הפרטיות שלו. עכשיו אנשים רואים אותו ב'גולסטאר' ואומרים, 'מה, ג'ובאני, חזרת לארץ?' וגם כשליווינו אותו לשדה התעופה כשהוא נסע לצילומים, כתבו באינטרנט: 'ג'ובאני רוסו עם הבן והחברה'. אני האמא של הילד, ולא ידעו מי אני!"

התבאסת?

"לא, זה היה יפה בעיניי. בחיים הכל עניין של טיימינג. אחרי כל השנים האלה, שבהן הייתי שם בשבילו בצד, החשיפה שלנו בסופו של דבר הגיעה ממנו. כשהוא התראיין לאחרונה וסיפר עליי בפעם הראשונה הופתעתי. חששתי איך אצא בכתבה, אבל הוא הוציא אותי גדולה".

עד לא מזמן, עיתונאים שידעו מה קורה בין השניים כתבו על כך רק ברמיזה. "ידידתו הקרובה", כונתה פישל במשך שנים במדורי הרכילות של המקומונים בחיפה והקריות. הסיבות היו פרקטיות: עד לפני כחמש שנים רוסו היה עדיין נשוי למורנה, חברתו מגיל 11, מי שבאה איתו לישראל בשנת 1996, כשהחל לשחק כדורגל בהפועל באר שבע. היא נדדה איתו לחיפה (שם שיחק במכבי ובהפועל) ולתקופה קצרה גם לתל אביב, וילדה את בנם ויטו.

אבל דרכן של שמועות להתפשט בשטח, וכולם דיברו על המחזרות העקשניות של רוסו (היו יותר מאחת, ולא נזכיר שמות). פישל גם היא החלה כמו כולן, אבל מבחינתה סיימה על הפודיום עם גביע הזהב בידה.

יכול להיות שבלי "גולסטאר 3" שבה משתתף רוסו, לא הייתם יודעים על הקשר בין רוסו לפישל אבל כשהתראיין לאחרונה למוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות", לרגל עליית הסדרה, החליט רוסו הדיסקרטי לאוורר קצת רגשות.

"אלו היו הימים הקשים בחיי", סיפר לעיתונאי רז שכניק, והתכוון לשנת 2005, שבה עבר למכבי תל אביב. "רציתי בכלל לעזוב את הכדורגל. העזיבה שלי (את מכבי חיפה) בכלל לא קשורה לכסף, במכבי תל אביב הציעו לי פחות. אבל מאיה הייתה אז בהיריון כשעדיין הייתי נשוי. כתבו עליי המון שמועות במקומונים של חיפה וזה הוציא אותי לגמרי מפוקוס. רק בגלל האהבה למאיה עזבתי את חיפה".

ג'ובאני, אנשים שקראו את הכתבה הופתעו לגלות שאתה חי בארץ.

"זה היה מאוד קשה להישאר מתחת לרדאר, אבל הצלחתי כי לא יצאתי לשום מקום", הוא מחייך. "רציתי שקט, כי כששיחקתי כדורגל היה עליי כל הזמן לחץ. הייתי בבית בשקט, למרות שכל הזמן הציעו לי להשתתף פה בתוכניות ריאליטי".

היית מלך השערים, מחיאות הכפיים לא חסרו לך?

"לא. היו לי מספיק. גם ל'גולסטאר' הלכתי רק כי רועי, הבן שלי ושל מאיה, אמר לי: 'אם לא תשתתף בתוכנית, אני לא אדבר איתך'. זה היה לו חשוב, אז הסכמתי".

ההיכרות: בקניון עזריאלי

אז מי היא מאיה פישל? בת 41. ילדת סנדוויץ' בין שלוש בנות מקריית אתא, שהוריהן עלו מפולין. בגיל 15 החלה לדגמן, הייתה דוגמנית הבית של חברת בגדי הים "דיווה" ועבדה גם עם "פלפל", "גוטקס" ו"גדעון אוברזון".

אבל רגע, לפני שנעבור לסיפור ההיכרות, תזכורת: ג'ובאני רוסו שיחק כאן בין השנים 1996 ל־2007, הפך למנהיג בכל קבוצה שבה דרכו רגליו וקיבל מעמד של תושב קבע. שובב, ילדותי, חתיך, משפריץ כריזמה ומוכשר כמו שד, וגם ליצן שהבטיח לרוץ בחוטיני על המגרש אם יביא אליפות, אבל מעולם לא קיים את ההבטחה. היום הוא בעל עסקי מלונאות בקרואטיה וחי על קו קריית אתא־זאגרב, שם חי בנו עם גרושתו.

אין טעם לייפות את הדברים: האהבה בין רוסו לפישל החלה כרומן אסור (צילום: דניאל קמינסקי)
אין טעם לייפות את הדברים: האהבה בין רוסו לפישל החלה כרומן אסור (צילום: דניאל קמינסקי)

אין טעם לייפות את הדברים: האהבה בין רוסו לפישל החלה כרומן אסור, מים גנובים. "עליתי במעלית בקניון עזריאלי בתל אביב, המבט שלי לכד את המבט שלה והרגשתי בום כזה", סיפר רוסו בריאיון ל"ידיעות", "זו לגמרי הייתה אהבה ממבט ראשון. ידעתי שאני חייב לגשת אליה". בנו ויטו היה, לדבריו, בן שנה.

מאיה דווקא מתארת פגישה במדרגות הנעות ולא במעלית: "עליתי, מולי עמד גבר עם עיניים יפות ונכבשתי. הוא היה יפה! חברה שהייתה איתי אמרה, 'את לא מזהה? זה ג'ובאני רוסו, הכדורגלן'".

ההתאהבות: קרואסון למיטה

אלה היו הימים שבהם רוסו כיכב כל יומיים בעיתוני הספורט ובמדורי הרכילות. הוא נראה מבלה בתל אביב, לרוב ללא אשתו מורנה, והשמועות על היפהפיות סביבו לא הפסיקו לרחוש. "לא כבשתי אותו כל כך מהר", מודה פישל, "זה לקח זמן. היום הקשר שלנו נמצא במקום אחר, אבל ההתחלה לא הייתה קלה".

בהתחלה היינו חברים. לא התחלנו מיד להיות ביחד. היינו ברומן טלפוני והתכתבויות. הוא היה נשוי, והיה לא קל. וחוץ מזה, הוא היה מוקף בהמון מחזרות, את לא מבינה כמה. הוא בעצמו אמר שאני תמיד קיבלתי אותו עם כל הבלגנים שהוא עשה לי. רק אתמול הוא אמר לי, 'מה שאת רוצה את משיגה'. אני בנאדם כזה. אם יש לי מטרה, אני אכבוש אותה".

מתי הקשר ביניכם עלה על פסים רציניים יותר?

"התכתבנו כמה חודשים והוא כתב לי, 'מאיה, אני לא יכול, אני נשוי'. הוא היה חצוי. ואז הגעתי לפריז כדי לקנות סחורה לחנות שלי, והוא הגיע לפריז מקרואטיה, כי הוא בדיוק נסע לבקר את המשפחה שלו, וזה קרה, ההתאהבות שלנו. עד היום פריז היא עיר נורא משמעותית עבורי. בפריז הוא ישן איתי בפעם הראשונה, אכל איתי במסעדות שאני אוהבת. הכרתי את פריז, כי עבדתי שם, וזה היה הבית שלי. השפה, האהבה שנתתי לו, המיץ תפוזים והקרואסון שהבאתי לו למיטה. הוא ראה את הנתינה האבסולוטית ולא הכיר דבר כזה קודם".

לא חשבת שעם גבר כמוהו יהיה נכון יותר להיות קצת קשה להשגה?

"אני לא יודעת לשחק אותה, ואם הייתי משחקת עם ג'ובאני, לא היינו היום ביחד. היו רגעים שהחברות שלי אמרו לי, 'קיבינימט, כמה תחכי לו, תראי אותך, את יפה, תעשי גם את מה שבא לך, בדיוק כמוהו'. אני אמרתי, 'אין מצב, אני שלו'".

הפרידה: עזבתי את הארץ

אחרי תקופה של רומן לוהט, שהיה הסוד הכי ידוע באזור חיפה, הבינה פישל שהיא לא יכולה לחכות יותר.

"קרה משהו מאוד אישי בחיים של ג'ובאני, שעליו אני לא יכולה לדבר, אבל אחריו הרגשתי שאני לא יכולה יותר להמשיך ככה. אמרתי לו, 'אני לא מסוגלת להכיל את זה, יש לך משפחה, הלב שלי כואב'. קמתי, סגרתי את החנות שלי, שמאוד הצליחה, ונסעתי לניו יורק. עזבתי את הארץ במטרה לא לחזור. לא רציתי להיות פה. הרגשתי שישראל היא הבית שלי, לא הבית שלו, אבל הוא היה פה עם אשתו. זה היה רק עניין של זמן עד שהוא יגמור לשחק וייסע מפה, ולא הייתי מסוגלת לחשוב על זה. רציתי ללכת".

"למרות שהיא לא תסלח לי לעולם. אם אני רוצה אי פעם סגירת מעגל, זה רק איתה. יכול להיות שג'ובאני יכעס עליי שאני אומרת את זה לעיתון, אבל זו האמת. לא רציתי לפגוע בה"

איך הרגישה הפרידה ההיא?

"זוועת אלוהים. והוא היה משגע אותי, מצלצל אליי לניו יורק בבוקר ובערב. הוא מאוד רצה שאני אחזור לארץ. הסברתי לו שאני לא אעמוד בזה. יום אחד הוא צלצל ואמר, 'אני לא יכול בלעדייך. אני לא נושם, אני לא אוכל, אני לא שותה'. אמרתי לו, 'אני לא חוזרת'. הוא קנה לי כרטיס לבוא אליו לקרואטיה, כי הוא בדיוק נסע להורים שלו. הסכמתי לבוא, אבל השארתי את כל הדברים שלי בניו יורק, כי כבר התחלתי לעבוד שם".

מה קרה בקרואטיה?

"בשנייה שנחתתי הוא אמר, 'את יודעת שאת לא זזה מפה, נכון?' זאת הייתה הפעם הראשונה שאמא שלו ראתה אותי ואמרה לו, 'זאת האישה שלך'".

ואז? חזרת איתו לישראל?

"כן. דפקתי להורים שלי בדלת ואמרתי לאמא שלי, 'גם אם הוא לא יתגרש בחיים, אני איתו'. זאת האהבה שלי ואני לא יכולה לשקר לעצמי יותר, הוא אהבת חיי. האהבה בינינו הייתה מטורפת, אי אפשר היה לשלוט בה. הייתי מוכנה למות בשבילו".

הכרת את אשתו?

"כן, ואהבתי אותה, למרות שהיא לא תסלח לי לעולם. אם אני רוצה אי פעם סגירת מעגל, זה רק איתה. יכול להיות שג'ובאני יכעס עליי שאני אומרת את זה לעיתון, אבל זו האמת. לא רציתי לפגוע בה. כשאנשים שאלו אותי, איך את יכולה להסביר את מה שעשית, אני עונה: 'אהבתי אותה, אבל אהבתי את ג'ובאני יותר'. לא קל לי לדבר על זה. אני עד היום נורא עצובה מזה שפגעתי באשתו, אבל אם אנחנו ביחד כל כך הרבה שנים אחרי, זה גורל".

"אני עד היום נורא עצובה מזה שפגעתי בה" רוסו עם אשתו לשעבר מורנה (צילום: ענת מוסברג)
"אני עד היום נורא עצובה מזה שפגעתי בה" רוסו עם אשתו לשעבר מורנה (צילום: ענת מוסברג)

מה היית אומרת לה, אם היא הייתה קוראת את העיתון?

"הייתי רוצה להתנצל בפניה מאוד. הרגש לג'ובאני היה חזק ממני. המתנה הגדולה שלה ושלי זה שהיא לא חיה פה, ואנחנו לא נתקלות אחת בשנייה".

  • הראיון המלא בגיליון "לאשה" החדש - השבוע בדוכנים

לראשונה, התייצבו שניהם לצילומים לשער "לאשה", שם חשפו את הדרך שעשו מהחיים כאוהבים בסתר ועד ההחלטה להקים בית משותף ולחיות יחד.

על הסט, רוסו שמככב בימים אלו בדוקו ריאליטי גולסטאר, כהרגלו, התחמק מתשובות רציניות ואילו היא לקחה על עצמה את תפקיד הדוברת. "אם הוא לא מתנהג ככה הוא לא ג'ובאני", הסבירה לקרן נתנזון בחיוך גדול פישל (41), כשהפרטנר שלה ניסה להימלט מהראיון. "מאד כיף איתו, הוא מצחיק, אף פעם לא משעמם, וגם אם מתעצבנים, יש בינינו חיבור נורא טוב כי אנחנו משלימים אחד את השניה", העידה על החיים לצידו.

היא מודעת לכך שיהיו כאלו שישפטו אותה על כך שהתאהבה בגבר נשוי. "לא יכולתי לחיות בלעדיו" היא מסבירה, "ניסיתי, אבל לא הצלחתי. ממש חיכיתי לו. עד היום יש לי פרפרים בבטן בגללו".