בליל שישי האחרון שבה הדוגמנית בר רפאלי מצילומים לקמפיין ה.שטרן בסאו פאולו, ברזיל, היישר לצילומים של קמפיין סתיו-חורף 2015-16 של חברת הודיס, לה היא משמשת כפרזנטורית מזה שנתיים. בשמלה שחורה באורך מידי עם שרוולים ארוכים ופנים נקיות מאיפור, רפאלי נראית נינוחה לגמרי. לא תמצאו בפניה אפילו שארית של ג'ט לג, או התרגשות מהחתונה שצפויה להתקיים בעוד פחות מחודשיים.

בסוף ספטמבר היא תיכנס מתחת לחופה בפעם השנייה (נישואיה הראשונים, כידוע, גרמו לשחרורה משירות צבאי) ותינשא לאיש העסקים עדי עזרא מול חברים ובני משפחה. "אין טירוף, גם לא הקל ביותר. הכול על מי מנוחות", היא עונה לשאלה האם כבר פיתחה אישיות של בריידזילה, תסמונת שגורמת לכלות רבות לאבד קשר עם המציאות לקראת החתונה. "קיטשי כמה שזה יישמע, שכרתי 'וודינג פלנר' שמוריד לי עול גדול מהכתפיים. בסך הכול אני איזי, אפילו קצת שאנטי מדי".

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

ומה לגבי השמלה? מעצבי אופנה מקומיים שחלמו בעשור האחרון להלביש את הדוגמנית הכי מפורסמת בישראל בשמלת כלה, יתאכזבו לגלות שרפאלי כבר מצאה את מבוקשה, הרחק מעבר לים. "יש שמלת כלה של מעצב בינלאומי", היא מספרת, "אבל אני עדיין לא יכולה לגלות מי הוא".

אלבר אלבז, המנהל הקריאטיבי של לנוון?

"לא. זה לא מישהו שאפשר יהיה לחשוב עליו שמעצב שמלות כלה. זה יהיה מפתיע".

עכשיו אני ממש סקרן.

"מתוך כבוד למעצב ובגלל שאני לא רוצה לעשות את זה כלאחר יד, אני אחשוף אותה באינסטגרם שלי בקרוב. יהיו תמונות מתהליך העבודה".

"כבר היום אני לא מצטלמת עם שקוף וחוטיני כי לא נוח לי". רפאלי בצילומים להודיס (צילום: עידו איזק)
"כבר היום אני לא מצטלמת עם שקוף וחוטיני כי לא נוח לי". רפאלי בצילומים להודיס (צילום: עידו איזק)

שמלה אחת כבר יש, וגם שתי מסיבות רווקות כבר מתוכננות: אחת לחברות קרובות ורחוקות, שנייה מצומצמת יותר ל'בסטיז' של הכלה, שתתקיים בקלאב מד במלדיביים. חשפן לא יגיע עד לשם, יותר בכיוון של שיחות נפש ורביצה על החוף.

ומה עם היום שאחרי? האם הקריירה תחשב מסלול מחדש בעקבות הנישואים?

"אני לא חושבת שנישואים צריכים לשנות משהו", היא אומרת בגילוי לב. "לדעתי זאת טעות לשנות הרגלים אחרי החתונה, ואני ממש מקווה שזה לא יקרה לי. אני עובדת קודם כל בשביל עצמי. עם זאת, אני מאמינה שהקריירה שלי תשתנה כשאכנס להיריון. מכורח החיים והביולוגיה, עם הכניסה להיריון הגוף משתנה. גדלים, משמינים, ולוקח זמן לחזור לממדים הקודמים. אבל שמע, רבות וטובות עשו זאת לפניי".

"הטיפ שלי לבנות שנוסעות לבד בעולם הוא לחזור אחרי העבודה הביתה. אתה יודע, אומרים על עולם האופנה שזה מקום מלא בסמים, סקס וניצול. אלה לא דברים שראיתי כשהייתי צעירה, כי תמיד ההורים שלי היו איתי. אם צלם היה אומר לי 'בואי נצא לדרינק' אחרי יום צילום, אני לא יודעת מה הייתי עושה אם ההורים שלי לא היו איתי"

את כבר מפוקסת על היריון?

"הסיבה המרכזית שאני מתחתנת היא כדי להביא ילדים לעולם, והם יגיעו בקרוב. נורא להגיד את זה, אבל אני רואה סביבי הרבה נשים שקשה להן להיכנס להיריון. הן ודאי חשבו שהן יכולות לחכות ארבע שנים כי הן צעירות מדי ואחר כך יבוא להן. היום לא תמיד פשוט להיכנס להיריון. אני מאוד רוצה – אבל מה יקרה בפועל, את זה אני עוד לא יודעת".

נראה שיש לך גנים טובים.

"כן? אני שמחה לשמוע. אני לא רוצה שינחסו לי, אז אני תמיד ספקנית. אנחנו במשפחה ארבעה ילדים, והחלום שלי הוא גם להביא ארבעה ילדים. אני רוצה משפחה גדולה. אבל בוא נתחיל עם הראשון. אני מניחה שאמהות שילדו עכשיו את הילד הראשון אומרות לעצמן: 'יאללה, יאללה, שתתחיל מאחד'. ואני בטוחה שהן צודקות. היריון זה דבר מעייף ומשחית את הגוף. בגלל שאני יודעת שיש לי נטייה להשמנה – כי אני לא רזה טבעי, ולא מאלה שאוכלות הכול ולא עולות גרם – אני יודעת שבמהלך ההיריון אני אצטרך תזונאית צמודה ולעשות ספורט".

האם תמשיכי להצטלם בבגדי ים ולנז'רי אחרי הלידה?

"אם אני ארצה ואהיה מספיק בכושר, למה לא. אני מעריצה את היידי קלום שנראית מצוין אחרי ארבע לידות, הולכת טופלס, ולא שמה פס על זה שהיא יוצאת עם ילד הרבה יותר צעיר ממנה. אני אוהבת את הקלילות שבה היא מתנהלת".

ולילדים שלך יהיה אכפת לראות את אמא שלהם מצטלמת בלנז'רי?

"מאוד קשה לי לנבא את העתיד. יכול להיות שלהצטלם בלנז'רי עם תחרה אני לא אעשה. כבר היום אני לא מצטלמת עם שקוף וחוטיני כי לא נוח לי. אבל אני לא יכולה לומר לך מה יהיה. הילד שלי יצטרך להבין שהוא נולד לאמא דוגמנית, ולהתמודד עם זה".

"אני יכולה מחר להפסיק לעבוד ולא לדאוג מבחינה כלכלית, אבל אני בוחרת להמשיך לעבוד כי אני נהנית"

השנה חגגה רפאלי 30 ביום הולדת גרנדיוזית בחוות רונית בשרון. במונחים של תעשיית האופנה מדובר בגיל פרישה, אבל דווקא אצל רפאלי היתה זו השנה העסוקה בחייה. היא קטפה שלושה קמפיינים בינלאומיים גדולים – שעוני Hublot, קמפיין למכוניות Buick, וקמפיין התכשיטים החדש של ה.שטרן. זאת במקביל לקמפיינים המקומיים של הודיס וקרולינה למקה, המותג בו היא שותפה (רפאלי שותפה גם ברשת האופנה אורבניקה של קבוצת הודיס).

"אני חושבת שכל שנה שאני עובדת, המוניטין שלי מתחזק", אומרת רפאלי. "אני יוצאת מנקודת הנחה שאני בת מזל, ואני מודה על מה שיש ולא על מה שלא יהיה".

את כבר חושבת על היום שבו לא תצטלמי לקרולינה למקה ולהודיס?

"היום הזה יגיע, ואני נהנית לחשוב על עצמי בתור מישהי שיכולה לפרגן למישהי אחרת שתצטלם במקומי. כרגע זה עובד במכירות, ואני נהנית מהעבודה. אני יכולה מחר להפסיק לעבוד ולא לדאוג מבחינה כלכלית, אבל אני בוחרת להמשיך לעבוד כי אני נהנית. אני לא חושבת שיש טעם לקום בבוקר ולא לעשות כלום עם עצמך".

חשבת ללכת ללמוד?

"נרשמתי ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. לא עניין אותי להגיש עבודות ולגשת למבחנים, אלא יותר להעשיר את עצמי. היה לי קשה כי כל הזמן הייתי בחו"ל, אבל אין ספק שאני אמשיך בעתיד עם לימודים".

"אני נהנית לחשוב על עצמי בתור מישהי שיכולה לפרגן למישהי אחרת שתצטלם במקומי" (צילום: איתי יעקב)
"אני נהנית לחשוב על עצמי בתור מישהי שיכולה לפרגן למישהי אחרת שתצטלם במקומי" (צילום: איתי יעקב)

את עובדת בתעשיית האופנה כבר חצי מחייך. התחלת בגיל 15 הצעיר מאוד. את ערה לדיון שהתעורר בשבועות האחרונים בתקשורת בעקבות השתתפותה של סופיה מצטנר בת ה-14 בתצוגה של דיור ?

(נאנחת). "התצוגה של דיור שינתה לה את החיים ותשנה לכל המשפחה שלה בעתיד. זה סיפור סינדרלה מרגש ואני מאוד שמחה שזה קרה לה. לי זה לא קרה. אני עבדתי המון שנים עד שההצלחה קרתה לי. לגבי הביקורת סביב דוגמניות צעירות, צריך לראות אותה בשתי דרכים: תיאורטית זה אולי מוקדם מדי, ויש ילדות בנות 14 שלא מספיק בוגרות; אבל באופן מעשי, אני מכירה נערות בנות 14 שהן בוגרות לגילן. אני חושבת שכל מקרה צריך לבדוק לגופו, ובכלל מציעה לאנשים שכל אחד יתרכז במה שטוב לעצמו. סופי יודעת מה טוב לה, ואם היא לא יודעת, יש לה הורים וסוכנים ומשפחה שנמצאת לצדה".

זאת בהנחה שההורים שלה יודעים מה טוב עבורה.

"אני ואתה בטוח לא יודעים מה טוב לה. וגם לא התקשורת ששופטת אותה".

אם היית צריכה לתת לה טיפ מקצועי?

"שלא תיקח טיפ מקצועי מאף אחד".

ממי היא צריכה להיזהר?

"בגלל שנסעתי עם המשפחה כל הזמן, לא הסתובבתי בקליקות של עולם האופנה. אני מבינה שהיא מגיעה ממשפחה עם פחות אמצעים ויהיה לה קשה לקחת איתה אנשים לצילומים בחו"ל, אבל הטיפ שלי לבנות שנוסעות לבד בעולם הוא לחזור אחרי העבודה הביתה. אתה יודע, אומרים על עולם האופנה שזה מקום מלא בסמים, סקס וניצול. אלה לא דברים שראיתי כשהייתי צעירה, כי תמיד ההורים שלי היו איתי. היום כשאני יותר ותיקה, אני מבחינה אם מישהו עשה משהו ולא רק שתה כוס יין. אם צלם היה אומר לי 'בואי נצא לדרינק' אחרי יום צילום, אני לא יודעת מה הייתי עושה אם ההורים שלי לא היו איתי".