הדוגמנית נעם פרוסט נחתה השבוע לביקור מולדת קצר מבסיסה שבסידני, אוסטרליה, אותו ניצלה הבוקר לצילומים לקמפיין סתיו-חורף 2015-16 של רשת האביזרים TOPTEN לצדו של סתיו סטרשקו – חברה לסוכנות אלינור שחר, שהפך למיני-סלב מאז צאתו מבית האח הגדול בחודש שעבר. פרוסט וסטרשקו הם הפרזנטורים הראשונים של רשת האביזרים מקבוצת הודיס. את שלושת המותגים הנוספים שבבעלות הקבוצה – מותג המשקפיים קרולינה למקה ומותגי האופנה הודיס ואורבניקה – מובילה בר רפאלי.

"הלוואי שנקבל הזמנה לחתונה", מחייך סטרשקו. "אני מאוד אוהב את בר. היא מודל לחיקוי עבורי, ויש לנו רק לשאוף למקום שהיא הגיעה אליו. אבל היא גם מאוד שונה ממני במראה. אני הרבה יותר כחוש ממנה, אבל יש לה גוף מדהים. לקנא בה".

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

פרוסט וסטרשקו החלו את הקריירות שלהם כמעט במקביל, עם הפנים לחו"ל: סטרשקו צעד בתצוגות של מונקלר ו-DKNY, והצטלם לקמפיינים בינלאומיים כמו לרכבי טויוטה. פרוסט צעדה עבור מיטב בתי האופנה באירופה, ובשנה האחרונה חיה בסידני עם בן זוגה הישראלי שעובד בתחום המסעדנות. בספטמבר הקרוב תתפרסם בווג האוסטרלי הפקת אופנה בסגנון אתני בכיכובה, לאחר שתי הפקות מוצלחות שלה שפורסמו באותו מגזין קודם. בנוסף, היא הצטלמה למגזין מארי קלייר האוסטרלי.

"אני אוכל מלא, בעיקר ג'אנק פוד. פה לאפה, שם המבורגר". סתיו סטרשקו על המסלול (צילום: gettyimages)
"אני אוכל מלא, בעיקר ג'אנק פוד. פה לאפה, שם המבורגר". סתיו סטרשקו על המסלול (צילום: gettyimages)

למרות שעיקר עבודתם נעשית בחו"ל, השניים מספרים כי הם תמיד שמחים לעבוד בישראל. "בחו"ל יש יותר אפשרויות עבודה", אומרת פרוסט. "בארץ מעדיפים לקחת מישהו מבוסס ומפורסם. מישהו שכבר הוכיח את עצמו".

"נעם עובדת כאן הרבה: היא עושה את TOPTEN ואת גולף, ועושה תצוגות. אני עובד קצת פחות", מוסיף סטרשקו. "בגלל זה אני מנסה להיכנס עכשיו יותר לתחום המשחק. הצטלמתי עכשיו לסדרה של נטפליקס שתעלה בקרוב בארצות הברית. אני מגלם שם גבר שנמצא בזוגיות עם בחורה ועובר תהליך לשינוי מין. הייתי צריך לשחק תפקיד של גבר, כי הסדרה לא מראה את התהליך החיצוני אלא את התהליך הפנימי. זאת היתה חוויה מאתגרת, כי הייתי צריך להיות יותר גברי ממה שאני במציאות. שיער אסוף, ג'סטות גבריות".

אתה יודע, בזמן הצילומים ראיתי אותך צועד לחדר האיפור, והיה משהו מאוד מאצ'ואיסטי בהליכה שלך.

סטרשקו: "לפעמים זה קורה. יש בי צדדים גבריים".

טרנסג'נדריות זוכות לסיקור חיובי לאחרונה: מדוגמניות ועד לחיבוק הגדול שמקבלת קייטלין ג'נר.

סטרשקו: "יש שינוי מאוד גדול בחברה. אני מאוד שמח בשביל קייטלין. לעשות בגיל 65 שינוי כזה גדול זה לא פשוט. היא מהווה דוגמה מדהימה לחברה".

פרוסט: "היא גם נותנת הרבה יותר תוכן בניגוד למשפחת קרדשיאן, משפחה שמפורסמת בעיקר בחוסר תוכן וקלטות סקס. לחשיפה הזאת יש הרבה יותר משמעות".

שניכם נחשבים לדוגמנים אנדרוגיניים מבחינת המראה. מה היתרונות והחסרונות של זה?

פרוסט: "אני חושבת שזה מעניין יותר. קל לנו לשחק בין הזהויות של נשי וגברי. גם היום, אני מראה את הצד הגברי יותר שלי, סתיו את הצד הנשי יותר".

זה פוגע ביכולת שלכם לקבל עבודות?

פרוסט: "להפך, זה מראה שאנחנו יכולים לעשות מגוון רחב של ייצוגים".

מה יותר כיף: להצטלם במגדר שלכם או במגדר המקביל?

סטרשקו: "אני מרגיש הרבה יותר נוח בדמות של אישה. זה מרגיש לי יותר אני. יותר קל לי לעשות תנועות נשיות בצילומים מאשר לדגמן גבריות".

שקלת פעם לעשות ניתוח לשינוי מין?

"אף פעם לא".

"לא מעוניינת להיות מצולמת 24/7". נעם פרוסט בשבוע האופנה בניו יורק (צילום: gettyimages)
"לא מעוניינת להיות מצולמת 24/7". נעם פרוסט בשבוע האופנה בניו יורק (צילום: gettyimages)

מעמדו הנוכחי של סטרשקו כסלב מביא אותו להשקות רבות, אליהן הוא מגיע עם בן זוגו ליאון דוידסון, שגם מתייצב על סט הצילומים. כשפרוסט נשאלת האם היתה מעוניינת להתפרסם בתוכנית ריאליטי כדי למנף את מעמדה בתעשייה, היא עונה בשלילה. "הציעו לי לעשות המון תוכניות", אומרת פרוסט. "אבא שלי הוא במאי של תוכניות ריאליטי, ונכון להיום זה לא על הפרק. לא מעוניינת להיות מצולמת 24/7".

סטרשקו: "האח הגדול תרם לי המון. השהות שם לא תמיד היתה כיפית, אבל אני שמח שעשיתי את זה. האם זה תרם לקריירה שלי? בהחלט. לפני שנכנסתי אף אחד לא ידע מי אני מחוץ לתעשיית האופנה, ועכשיו כן. בנוסף, לאף מותג גדול לא היה מספיק אומץ לקחת אותי להיות הפנים שלו".

אפרופו האח, האם לדעתכם שיר אלמליח ואתם נמצאים באותו מקצוע?

פרוסט: "אנחנו באותו מקצוע, אבל במקצוע יש כל מיני קטגוריות".

סטרשקו: "היא מדגמנת בעיקר הלבשה תחתונה ובגדי ים. יש לה מראה יותר אקזוטי ועגלגל, בעוד אנחנו בעלי מראה יותר קלאסי ואלגנטי".

מהי קלישאת הדוגמניות האהובה עליכם?

"שאנחנו לא אוכלים!", הם אומרים יחד.

מי יותר רזה?

פרוסט: "סתיו! וזה מדהים, כי הוא אוכל המון".

סטרשקו: "אני אוכל מלא, בעיקר ג'אנק פוד. מדי פעם אני משתדל להכניס קצת ירקות לפה, אבל לא יוצא לי כל כך, כי רוב הזמן אני מחוץ לבית. פה לאפה, שם המבורגר".

פרוסט: "אני מקפידה לאכול בריא. עכשיו התחלתי גם לעשות ספורט, אני רצה 40 דקות בכל פעם. אני חושבת שאם אוכלים בריא וטוב, לא צריך להתנצל. צריך להתנצל כשאוכלים לא בריא".

שאלה אחרונה: מי הולך על עקבים טוב יותר?

פרוסט: "סתיו היה רוצה לומר שהוא, אבל אני לא מוותרת הפעם".

סטרשקו: "זאת שאלה קשה – אבל נעם. אתמול ראיתי אותה בתצוגה של רנואר, ואין מישהי שהולכת יותר טוב ממנה. אבל גם אני יודע ללכת טוב".