לפני חודש התיישבו שלומית מלכה, 21, והחבר שלה יהודה לוי לצפות בהרצאה ההיא של גארי יורופסקי. זה קרה אחרי שלושה חודשים של ביחדנס, שבמהלכם הם תרו אחר סטייקים טובים בעולם כולו. מאז שניהם לא נגעו בבשר. זה לא היה עניין של החלטה, זה פשוט קרה.

"אני כבר הייתי צמחונית לפני שלוש שנים וחצי וחזרתי לאכול בשר, אבל מאז שראינו את ההרצאה מאוד קשה לי לאכול ויהודה ואני עברנו לאכול רק דגים. האכזריות הזו קשה. אני חושבת שהכי חשוב זה להילחם בשיטה, כי אין מצב שזה חוקי, ואני פשוט לא מאמינה שבני אדם מתנהגים ככה. זה לא אנושי. אני מאוד אוהבת את הטעם של בשר, אבל אני גם מאוד אוהבת חיות. יהודה בכלל הפתיע את עצמו, כי הוא מאוד מאוד אוהב בשר".

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

עוד כשהיו קרניבורים, האהבה בין מלכה ללוי ניצתה כשהאוקיינוס הפריד ביניהם. מלכה הייתה בכלל בניו יורק, בעבודה. מכר משותף נתן ללוי את המספר שלה, לוי התקשר והם החלו לדבר, ואז להתכתב ואז שוב לדבר. ורק אז מלכה התיישבה מול המחשב לראות סוף סוף במי מדובר, ומי זה ה'איש חשוב מאוד' הזה, שקוראים לו יהודה לוי.

"גילוי נאות", היא מספרת, "יש לי 'יס' בבית ולא ראיתי כלום שיהודה שיחק בו לפני שהכרנו. ידעתי מי הוא, אבל הוא לא היה בתודעה שלי כמו אצל אנשים אחרים. לא היה לי פוסטר שלו, נו. אבל עכשיו יש לי, אני מפצה. אחרי שהתחלנו לדבר התיישבתי לראות את 'איש חשוב מאוד' והתמכרתי. אני חושבת שזו סדרה מעולה. בלי קשר ליהודה, זה כתוב ומבוים מעולה ומאוד נהניתי. ואלמה דישי, איזה מדהימה היא? דרך הסדרה התאהבתי באלמה, לא ביהודה", היא צוחקת.

"גיליתי את יהודהבשיחות ובהתכתבויות שלנו, וכבר בפגישה הראשונה הבנתי שזה זה. אני לא בן אדם שמתלהב כל כך מהר, אבל מהר מאוד הבנתי שטוב לי"

ומה גילית על יהודה דרך הסדרה?

"לא חשבתי שאכיר את ההיסטוריה שלו דרכה, זו לא סדרה דוקומנטרית. גיליתי אותו בשיחות ובהתכתבויות שלנו, וכבר בפגישה הראשונה הבנתי שזה זה. אני לא בן אדם שמתלהב כל כך מהר, אני מזל גדי ואני די סקפטית, ועוד רציתי לבדוק את העניין, אבל מהר מאוד הבנתי שטוב לי. בכלל לא רציתי חבר. היה לי כיף לבד, זה בא לי לגמרי בהפתעה, וזו היתה הפתעה מדהימה".

"סבתא שלי כתבה לך את השאלות?"

יכול להיות שבשבילכם מלכה היא עדיין החברה היפה של יהודה לוי, וכנראה גם שמעתם שהיא זו שתוביל את הקמפיין החדש של חברת פוקס (שכידוע העסיקה בעבר את אותו לוי כפרזנטור במשך כמה עונות) וגם את הקמפיין של תכשיטי פדני - אבל מלכה היא הרבה יותר מזה. בארבע השנים שבהן היא מדגמנת היא הצליחה להתעלות על ההישגים המקצועיים של רוב הדוגמניות שצמחו פה, ומאז שהשתחררה מהצבא לפני שנה הספיקה לעשות קמפיינים בינלאומיים שגרפו לכיסה מאות אלפי יורו.

בזמן שקצרה את פוקס ופדני סגרה גם קמפיין גדול בהרבה למסקרה של מייבלין - המסקרה הנמכרת ביותר בעולם וקמפיין שכל דוגמנית חולמת עליו.

"זה משהו שעבדנו עליו הרבה זמן ועכשיו זה קרה", היא מספרת. "העניין הזה עם הדוגמנות זה עסקים לכל דבר, לגמרי ביזנס. המון מתח והמון משא ומתן. פגשתי את האנשים ממייבלין עם הסוכנת שלי כבר לפני שנה, ומאז עוד הרבה פעמים, והם אהבו אותי אבל זה לא קרה. היה צריך לחכות לטיימינג הנכון.

"בחודש שעבר הם התקשרו, אמרו שהם רוצים פגישה ושלחו לי כרטיס טיסה בביזנס לניו יורק ליום אחד. ידעתי שהצילומים לקמפיין נקבעו ליומיים אחרי, אז כשלא ביקשו ממני להישאר בניו יורק, הבנתי שזה לא שלי. יום אחרי שחזרתי לארץ הם התקשרו לסוכנת שלי אלינור והודיעו שהם דחו את הצילומים בשבוע ושאני צריכה להגיע. יומיים אחרי זה כבר שוב טסתי לשם".

כיף.

"המקצוע הזה מאוד כיפי, לא תשמעי אותי מתלוננת הרבה, אבל צריך להיות מאוד חזקה כי את מקבלת גם הרבה מאוד תשובות שליליות. לוקח זמן להבין שה'לא' הזה הוא לא בגללך. היו לנו הרבה הישגים, אבל יש גם הרבה אכזבות. צריך ללמוד להגיד 'אם זה לא שלי, זה לא שלי' ולהאמין בזה".

ובינתיים לטוס ביזנס.

"היום כן, אני טסה ביזנס, אבל תאמיני לי שאת הטיסה מישראל לניו יורק עשיתי המון פעמים עם רגליים מקופלות. עכשיו שודרגתי וזה כיף, אבל מצד שני אני על מטוס שלוש פעמים בשבוע, ונראה לי שכל מי שטס בתדירות הזו כבר טס ביזנס. בסך הכל ברור שזה מדהים, בורכתי שיוצא לי לחוות את החוויות האלה. אני בן אדם מאוד סקרן, והעובדה שיוצא לי לנסוע למקומות שונים היא מבחינתי המתנה הכי גדולה בעבודה כדוגמנית. הייתי בהמון מקומות, לפעמים אני ממש לא יודעת באיזו מדינה אני, כי אני עוברת מהמלון לסטודיו ומהסטודיו לשדה התעופה ואני כבר שוכחת".

את מלכה גילתה סוכנת הדוגמניות אלינור שחר, שאמונה גם על תגליות כמו נועם פרוסט ושני זיגרון. כשהיתה בת 16 וחצי צילם את מלכה ידיד, הצלם אופיר דויד. דויד העלה את התמונה לפייסבוק ושחר ראתה ונכוותה.

הסטייליסט אלעד בראון קישר בין השתיים, ומאז מלכה לא מפסיקה לעבוד. היא הספיקה לקטוף שערים של מגזינים ברחבי העולם, להופיע בקמפיינים לראלף לורן, לתכשיטי פנדורה ולבושם של bebe וגם לעבוד במשך כמה עונות כפרזנטורית של חברת ההלבשה התחתונה האיטלקית Intimissimi. בארץ היא כיכבה בקמפיין של גולברי לצד איילת זורר ובקמפיין של מיקי בוגנים לצד אילנית לוי. הקמפיין של פוקס הוא הראשון שלה כפרזנטורית מובילה.

לצבא היא התגייסה עם התואר "אמן פעיל", שאִפשר לה לטוס לעבודות. בתקופת השירות היא טסה רק לעבודות סגורות מראש, חמש פעמים מתוכן בחסותו של ראלף לורן שרצה אותה לקמפיין העולמי שלו, פעמיים לביגוד, פעמיים לג'ינסים ופעם אחת למשקפי הראייה והשמש. אחרי השחרור שכרה דירה בבאטרי פארק מתוך כוונה להפוך את ניו יורק לבסיס האם שלה, אבל אז קיבלה את החוזה ארוך הטווח עם המותג האיטלקי Intimissimi וגילתה שהנסיעות לאירופה לצילומים הפכו שבועיות והדירה בניו יורק נשארה מיותמת.

באותו זמן בדיוק הכירה גם את יהודה, מה שהפך את ההחלטה לוותר על הדירה בניו יורק ולחזור לתל אביב להרבה יותר קלה.

חששת מהחשיפה של הזוגיות שלך ושל יהודה? הרי לי לוי סיפרה שהוא נפרד ממנה בגלל שהתראיינה לגביו.

"אני לא מתכוונת לדבר על לי לוי, תני לי את הקרדיט שהראיון הזה הוא עליי. אני עצמי אדם מוכר ואני חושבת פעמיים על איך אני מתנהלת מול התקשורת. בגלל שאמא שלי באה מתחום יחסי הציבור, גדלתי עם מודעות לעולם התקשורת. שמעתי הרבה שיחות של מאחורי הקלעים ואני יודעת איך זה עובד ואיך זה מתנהל, ולכן זה פחות הפחיד אותי.

"יהודה ואני הבנו מהר מאוד שטוב לנו ביחד, ולכן לא ממש חששתי מהחשיפה. זה יצא החוצה לעולם אחרי הדייט הראשון שלנו בערך וזה היה קצת מוזר, אבל גם אני וגם הוא הגענו לזה בגישה מאוד בריאה, של 'יאללה, זה בחוץ', ולא נתנו לזה להפריע לנו".

ויום אחד העליתם תמונה שלכם מחופשה משותפת בלונדון, את באינסטגרם שלך והוא בשלו, כהודעה מסודרת לעולם שזה אכן לא בגדר שמועה. 113 אלף העוקבים שלך ו־60 אלף העוקבים שלו שמחו לגלות.

"נכון, זו הייתה הרגשה משותפת של שנינו, שזה בסדר לחלוק את זה עם שאר העולם. התגובות היו ברובן מפרגנות. תראי, אנשים מתעניינים וזה מוזר, אני לא אגיד לך שזה לא מוזר. אנחנו זוג רגיל, אבל הצטרף לזוגיות שלנו מעגל מאוד גדול של אנשים שפוגשים אותי ברחוב ומתעניינים לגבי הקשר שלנו. בסדר, אנחנו מתמודדים עם זה יפה".

יהודה בן 36 וכבר הצהיר שהוא מוכן לחתונה ולילדים. את רואה את עצמך הופכת לאמא צעירה?

"סבתא שלי כתבה לך את השאלות? אני רוצה הרבה ילדים איוונצ'ואלי, כי אני בת יחידה ותמיד רציתי שיהיו לי הרבה, אבל החיים שלי מאוד דינמיים ואני מאוד צעירה וזו שאלה שכרגע אני לא בשלה לענות עליה. אבל יכול להיות שכן. אני לא מוטרדת מפער הגילאים. אני חושבת שפער גילאים מאוד תלוי במקרה ובנסיבות. יש כל כך הרבה סוגים של אנשים ושל טיפוסים, וזה מאוד תלוי באיזו תקופה אתה ובאיזה מקום אתה. לנו זה עובד".

"אוהבת שנוח לי"

מלכה נולדה לפני 21 שנים וגדלה ברחובות. אִמה, אנה מאגין, היום מנהלת יחסי ציבור שעובדת עם פוליטיקאים וארגונים מהמגזר הרוסי, הייתה אז מלצרית בת 18 בלבד שעבדה במסעדה השייכת לאביה, מקס מלכה, היום עורך דין לענייני משפחה. הפער של 20 השנה ביניהם לא הפריע להם להתאהב ובהמשך להוליד את שלומית. כשהיתה בת שלוש וחצי נפרדו הוריה. לדבריה, לא נותרו לה שום טראומות מהעניין.

אביה ממוצא מרוקאי ("הוא הבשלן במשפחה, הוא מבשל מדהים") ואִמה ממוצא רוסי ("אני דוברת רוסית וגם יודעת קרוא וכתוב, סבתא שלי לובה התעקשה על זה ולימדה אותי בעזרת משחקים") ומיזוג הגלויות הזה יצר את הקומבינה המופלאה הזו בעלת העור השחום, עיני התכלת והחיוך מאוזן לאוזן שהפך כבר לסמל המסחרי שלה.

"ברור שלפני צילומים אני לא אוכלת מה שבא לי. אני אוכלת בריא, פוסחת על קינוחים ואוכלת מעט לחם. אני פוגשת המון בנות, ולא רק דוגמניות, שנמנעות מאוכל, ולדעתי חייבים להילחם בזה"

לפי האינסטגרם שלה, מלכה מאוד אוהבת לאכול. היא מעלה המון תמונות ממסעדת "שולחן" עם מי שהיא מכנה "השף האהוב עליי", עומר מילר, וגם תמונות מרחבי הגלובוס עם אקססורי שדוגמניות לא נתפסות איתו בדרך כלל: סלייס של פיצה. "אני מאוד אוהבת לאכול", היא מודה. "נכון גם שיש לי גנטיקה טובה, אבל בואי לא ניתן לגנטיקה את כל הקרדיט. אני מתאמנת חמש פעמים בשבוע. ברור גם שלפני הצילומים של Intimissimi אני לא אוכלת מה שבא לי. אני אוכלת בריא, פוסחת על קינוחים ואוכלת מעט לחם.

"אני פוגשת המון בנות, ולא רק דוגמניות, שנמנעות מאוכל, ולדעתי חייבים להילחם בזה. יש כל כך הרבה סוגים שונים של יופי וזה מתחיל בחינוך. אותי חינכו ככה, וברגע שאת מגיעה עם עמוד שדרה ועם הגישה הנכונה, את לא נופלת לשם. צריך להיות מחובר למציאות, כן? אני דוגמנית ואני צריכה להיראות טוב, ובגלל זה אני מאוד מקפידה על ספורט. עד לפני שנתיים הייתי הכי עצלנית בעולם, שנאתי לרוץ ושנאתי פעילות גופנית, אבל היום זה חלק מהחיים שלי וזה מאפשר לי לאכול ולשמור על איזון".

אמנם היא נטועה עמוק בתעשיית האופנה, אבל מבחינת סטייל אישי תנו למלכה שורטס וטי־שירט – והיא מסודרת ("בגלל זה החיבור שלי לפוקס עם בגדי הקז'ואל שלהם מושלם", היא מצהירה). והיא גם שונאת, פשוט שונאת שופינג. "זה לא עיסוק שבא לי באופן טבעי. אף פעם לא הסתכלתי במגזינים ולא התעניינתי באופנה. זה לא משהו שהעסיק אותי. למדתי לאהוב את זה והיום אני מתעניינת בזה כי זה חשוב לי מקצועית. אני עדיין שונאת לעשות שופינג ושונאת למדוד בגדים, אני נהיית קלאוסטרופובית. אני מאוד אוהבת שנוח לי. יש לי נעלי עקב ושמלות אבל הן בעיקר שוכבות בארון, ואם אני יוצאת על עקבים אני תמיד אביא איתי כפכפים בתיק ואעבור אליהם אחרי רבע שעה".

אבל אם כבר עקבים, אז כריסטיאן לובוטן?

"ממש לא, לובוטן זה הכי לא נוח בעולם, שתדעי. תראי, אני מקבלת קצת דברים שמעצבים שולחים לי וזה נורא נחמד. לקבל מתנה זה תמיד כיף, לא משנה מה יש בתוך הקופסה. יש לי מעט מאוד פריטי מעצבים, אבל בכל זאת את לא יכולה להגיע לאודישן של פראדה לבושה ב־H&M. אז יש לי כמה דברים שיישארו לי לשנים קדימה ויעברו גם לילדים שלי, ואותם אני לובשת כשצריך

.

"בכלל, מה שלמדתי מכל התזוזות ומעברי הדירה שלי זה שאני באמת כמעט לא צריכה דברים. בתקופה שהייתה לי דירה בניו יורק היו לי בגדים שם ופה ולא זכרתי בכלל מה יש לי. עכשיו סיגלתי לעצמי הרגל שבמסגרתו אני מנקה את הארון ומתחילה מחדש כל חודשיים. אני לא אוהבת לאגור. יהודה קצת פחות טוב בזה ממני. הוא אוהב לשמור את הבגדים שלו. הוא מתרץ את זה בזה שיש לו עליי פור של 14 שנים שבהן הוא קנה דברים שאני לא הספקתי, אבל האמת היא שהוא אגרן. הוא לא אוהב לזרוק דברים".

מה עם כל הכסף שאת עושה, את חוסכת או שורפת?

"לגמרי חוסכת. אני מנהלת את הכספים שלי. יש לי רואה חשבון ואמא שלי עוזרת לי, אבל אני אדון לעצמי ומנהלת את חשבון הבנק שלי. יש לי המון המון מזל לאפשר לעצמי התחלת חיים שלאנשים אחרים לוקח הרבה זמן לבנות. אני חוסכת ללימודים ולדירה ולכל מה שצריך בחיים האלה, ואני לא מתכוונת לבזבז סתם".

פורסם שהרווחת שבע מאות אלף שקל על פוקס וחצי מיליון על פדני. כמה זה מוגזם?

"אני אגיד לך מה, זה לא שזה מוגזם, אלה פשוט הסכומים ברוטו. מזה את צריכה לנכות מס הכנסה, עמלת סוכן, ביטוח לאומי. יש הרבה מאוד ידיים שלוקחות נתח מהסכום הזה. אבל אני לא מתלוננת, אני שקועה בעבודה. זה הזמן שלי, יש לי פיק של שנתיים־שלוש להרוויח ולעבוד ואני לא מתעצלת. מבחינתי אני מוכנה לעבוד שבעה ימים בשבוע ואהיה כל יום בשדה תעופה אחר".

נוסף על קריירה משתלמת, לוק מעורר קנאה וגבר הורס יש למלכה גם חבורה פוטוגנית של חברות, שכוללת את דר זוזובסקי, שיר מורנו ושביט ויזל. יחד הן מרכיבות סך גנים משובח שמצטלם נהדר ברשתות החברתיות. "את דר הכרתי לפני מלא זמן", היא מספרת. "היא הייתה בסוכנות אחרת ונהיינו חברות תוך רגע. אנחנו מאוד דומות, וכולם כל הזמן גם אומרים לנו את זה. את שיר הכרתי דרך דר. אנחנו נהנות להיפגש, אבל כולנו די עסוקות אז קשה למצוא לכך זמן, הלו"ז שלנו באמת בעייתי".

עשית המון בזמן קצר. אילו עוד פסגות את רוצה לכבוש?

"אני רוצה להצטלם ל'ספורטס אילוסטרייטד' וכבר יש מגעים בכיוון ואני חולמת על חוזה קוסמטיקה גדול. הכי אני רוצה חוזה בושם אחד גדול כזה, שתמונות שלו ימשיכו להתפרסם גם אחרי שאמות. זה כמו לזכות בלוטו, ויש דברים כאלה. כמובן שאני לא אתנגד גם לקמפיין אופנה היי–אנד כמו פראדה, ולנטינו או דולצ'ה וגבאנה. שערים במגזינים נחשבים זה חשוב, כי השערים מביאים עבודות מסחריות, אבל על שערים לא משלמים".

אהבה מהשיחה הראשונה. מתוך האינסטגרם של שלומית מלכה:

A photo posted by Shlomit Malka (@shlomitmalka) on

_______________________________________________

עוד במגזין GOstyle: