שבוע לאחר שהפרלמנט הבריטי הצביע ברוב של 274 (מול 12) על הכרה במדינה פלסטינית, מקבל העם הפלסטיני חיזוק נוסף, ממקום הרבה פחות צפוי - תחרות יופי בינלאומית. ל-Xnet נודע כי תחרות היופי הבינלאומית Miss Earth, המתקיימת מדי שנה בפיליפינים או בווייטנאם לסירוגין, השלישית בחשיבותה, אחרי מיס וורלד ומיס יוניברס, הכירה בפלסטין כמדינה, לראשונה בהיסטוריה של תחרויות היופי הבינלאומית.

פלסטין תצטרף אל 89 המדינות המשתתפות בתחרות, המתקיימת משנת 2001, וקלישאת ה"שלום העולמי" שמלכת היופי תביא צפויה להפוך למציאות.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

לדברי יארא משעור, עורכת מגזין הנשים הערבי "ליילק" ונציגת תחרות Miss Earth בישראל ובפלסטין, מדובר בצעד חשוב להכרתה של פלסטין כמדינה. "פניתי אליהם (להנהלת התחרות, א"י) לפני כשנתיים בבקשה להביא נציגה פלסטינית לתחרות, אך התגובה שקיבלתי היתה ש'פלסטין' אינה מדינה", מספרת משעור. "שבתי והתעקשתי, והשנה, לראשונה, קיבלתי אישור לשלוח נציגה פלסטינית. זהו יום היסטורי".

על אף שההתרגשות ניכרת בדבריה, משעור לא ממהרת לשמוח. בתחרות שתתקיים בחודש הבא, לא תהיה עדיין נציגה של פלסטין, פשוט כי משעור עוד לא מצאה מתמודדת ראויה משטחי הרשות. יחד עם זאת, היא כבר מחפשת בבית לחם וברמאללה את התגלית שתעלה אל מסלול התחרות בשנת 2015.

עוד בערוץ האופנה

כפי שעולה משמה של התחרות, היא מבקשת להציף את נושא איכות הסביבה והאקטיביזם האקולוגי. ישראל החלה לשלוח מתמודדות לתחרות בשנת 2003, ועד כה השתתפו בה שבע נציגות ישראליות. בין השנים 2009-2003 ייצגו את ישראל הדוגמניות היהודיות אביבית מאירסון, קרן סומך, מורן גליסטרון, מור דונאי ונוי מיכאלוב, מלכת החן של ישראל לשנת 2009. לא במקרה כל נציגות ישראל בתחרות בשנים האחרונות הן ישראליות-ערביות. בשנת 2011 קיבלה משעור את הזיכיון הישראלי לתחרות, והחליטה לתת בולטות לנציגות מהמגזר הערבי בישראל, כך שב-2011 ייצגה את ישראל הדוגמנית הערבייה הודא נקאש, ב-2013 היתה זו מריה עבוד, ובתחרות שתתקיים בנובמבר השנה תייצג את ישראל טאלה ספאדי, שהחליפה את קתרין כנעאני, מלכת היופי הערבייה לשנת 2014, שהחליטה לא לנסוע לתחרות מסיבות אישיות.

"תחרויות היופי הישראליות לא מפרגנות לבחורה הערבייה", אומרת משעור. "היתה כאן רק מלכת יופי ערבייה אחת (רנא רסלאן, א"י) ומתמודדות ספורות מהמגזר הערבי. ניסיתי להכניס בנות ערביות לתחרויות יופי ישראליות, אבל תמיד סירבו לי. יכול להיות שהטעם שונה".

עוד מספרת משעור, כי בעבר פנתה מספר פעמים לתחרויות "מיס וורלד" ו"מיס יוניברס" ודרשה לפתוח את האפשרות לנציגה פלסטינית, אולם נענתה בשלילה. "ב'מיס יוניברס' אמרו לי שלא מוסיפים מדינות חדשות לתחרות, וב'מיס וורלד' דוחים אותי בכל פעם מחדש בתירוץ אחר. אחרי ששבדיה הכירה בנו כמדינה לאחרונה, אני מאמינה שהעולם עומד לפני שינוי".

מהנהלת תחרות Miss Earth אישרו את הפרטים בכתבה.