במקביל לגביע העולם שמתרחש ממש בשעות אלו ומרגש מיליארדים ברחבי העולם, עושה רושם שמתקיימת כמעט במקביל תחרות בסדר גודל קטן יותר, אבל עם לא פחות אמוציות. בעוד מיטב עיתונאי העולם רבים מי יתאר טוב יותר את חגיגת הכדורגל המטורפת המתרחשת מול עינינו, עושה רושם שמיטב עיתונאי ארצות הברית פתחו בספורט חדש משלהם, ומתחרים מי יכנס חזק יותר ובצורה גסה ואלימה יותר בג׳וליה רוברטס.

למרות שכבר ראינו לא מעט אמבושים מכוערים על מפורסמים אמריקאיים, הרשו לנו לצאת בהצהרה חד משמעית: זה, ללא ספק, האמבוש הברוטאלי והמכוער ביותר שעשתה התקשורת האמריקאית בשנים האחרונות.

אחותה למחצה לא השאירה צל של ספק לגבי הסיבות שהתאבדה. היא השאירה מכתב בן עמוד אחד מלא אהבה והתנצלויות לארוסה, מכתב בן עמוד אחד לאמה ומכתב נוסף: שלושה עמודים של קללות בלתי פוסקות וסגירת חשבונות עםג׳וליה רוברטס, והאשימה אותה שהיא זו שדחפה אותה לעשות זאת

לא שזה ממש מפתיע, האמת. התקשורת האמריקאית לא ידועה בחיבתה למפורסמיה שלה, למעט כמה יחידי סגולה.

ג׳וליה רוברטס, למקרה שלא יצא לכם לתפוס איזשהו טבלואיד אמריקאי בשני העשורים האחרונים, היא בהחלט בראש רשימת יחידי הסגולה המצומצמת הזו.

מי שגרמה לאומה שלמה להתאהב בה ב״אישה יפה״, זכתה לכינוי המאמי הלאומית ומלכת הקומדיות הרומנטיות והחזיקה בתואר (ובהתאם, ביחס מלטף ומפנק מהתקשורת) גם הרבה אחרי שג׳ניפר אניסטון ודומותיה דחקו את בנות הדור שלה ואותה אל מחוץ לאור הזרקורים, והיה נדמה שאמריקה תמשיך כך לנצח.

עד עכשיו.

כי עכשיו, כפי שכבר כתבנו, עושים ביניהם העיתונים תחרות סמויה גלויה מאוד שמטרתה הבלתי רשמית, ככל הנראה, היא אחת: להוציא את ג׳וליה רוברטס מפלצת.

>> ומה מצב שאר הזוגות הותיקים בהוליווד? לא משהו בכלל, תודה ששאלתם

ומי שהייתה אישה יפה בשני העשורים האחרונים, הולכת ומתגלה בחודשים האחרונים כדבר הכי רחוק שאפשר מה. הצד האפל של ג׳וליה רוברטס יוצא לאור, ובניגוד מוחלט לרוב סרטיה, העסק הזה ממש לא נעים לצפייה.

רעה, אכזרית, מניפולטיבית

לפני שנמשיך, הרשו לנו להבהיר: גם אם יגלו מחר שג׳וליה רוברטס הייתה מבתרת את גופותיהם של כל הבמאים של סרטיה ולאחר סיום הצילומים אוכלת אותם לארוחת בוקר, ספק גדול אם הרוב המוחלט באמריקה היה משנה את דעתו על רוברטס.

בנוסף, אם צפיתם בכל סרטיה, יהיו כאלו שיטענו שלחלק מהבמאים מדובר בעונש הולם.

את ההיסטוריה שלה אתם מכירים.היא פרצה ב״אישה יפה״ (אחרי תפקיד מופתי ב"מיסטיק פיצה"), כבשה את לב כולם ב״החתונה של החבר שלי״, אחר כך הגיעו בהפרש של שנתיים ״אמא חורגת״, ״נוטינג היל״ וכמובן ״ארין ברוקוביץ׳״ והאוסקר שעשו את ג׳וליה רוברטס, ובכן, לג׳וליה רוברטס. בדרך היו גם "אושן 11", "אושן 12", ״כולם אומרים אני אוהב אותך״ ועוד שלל להיטים שאת התוצאה של כולם מספר שמו של אחד מסרטיה המצויינים: "אמריקה מאוהבת". מעל הראש.

מדי פעם, בעיקר בשנות התשעים המאוחרות, צצו ידיעות על אופי בעייתי משהו של רוברטס, אך אלו הוסו על ידי העורכים והקהל הרחב, שרק רצה עוד מהחיוך ומהגומות ולא ממש התעניין במעלליה על הסט.

עד עכשיו.

שבועיים לפני מותה צייצה מוטס בטוויטר: ״אז ׳אחותי׳ אמרה לי שעם כל החברים שלה והמעריצים היא לא צריכה עוד אהבה. אז רק שתדעו שה׳מותק של אמריקה׳ היא בעצם זונה״.

יומיים אחר כך צייצה שוב: ״אתם באמת רוצים להיות מעריצים של מישהי כל כך אכזרית? היא אפילו לא שחקנית כזו טובה״

הטון החל להשתנות עוד בפברואר, אך נדמה שבשבועות האחרונים הגיע לשיא חדש, עת דיווח כל טבלואיד אפשרי שדני מודר, בעלה של רוברטס ומי שידוע כאחד האנשים הנחמדים ביותר בהוליווד, רוצה להתגרש.

למעשה, לא רק שהוא ביקש להתגרש, השמועות גורסות שהוא ברח מהבית, השאיר את חפציו מאחור, לא מוכן יותר לראות את ג׳וליה או לדבר איתה וטען בפני מקורביו, כך דיווח מגזין אין טאץ׳, ש״ג׳וליה היא האישה הרעה’, האכזרית והמניפולטיבית ביותר שאני מכיר״.

לא בדיוק מלכת הלבבות של אמריקה כפי שהתרגלנו להכיר אותה, חייבים להודות.

אבל אנחנו מתחילים את הסיפור הזה מהסוף, כשלמעשה יש לנו נקודת התחלה מאוד ברורה: התשיעי בפברואר 2014, היום שבו אמריקה כולה התהפכה על ג׳וליה רוברטס.

"ה'מותק של אמריקה' היא בעצם זונה"

אם אתם מנסים לרענן את זכרונכם ולא ממש זוכרים במה היה שונה היום הזה מכל יום אחר, הרשו לנו לעזור לכם: זה היה היום שבו נמצאה אחותה למחצה של רוברטס, ננסי מוטס בת ה-37, באמבטיה מלאה מים וללא רוח חיים.

מוטס, אגב, לא השאירה צל של ספק לגבי הסיבות שהתאבדה. היא השאירה מכתב בן עמוד אחד מלא אהבה והתנצלויות לארוסה, מכתב בן עמוד אחד לאמה שבה סיפרה לה כמה היא אוהבת אותה, ומכתב נוסף: שלושה עמודים של קללות בלתי פוסקות וסגירת חשבונות עם אחותה למחצה, ג׳וליה רוברטס, והאשימה אותה שהיא זו שדחפה אותה לעשות זאת.

ומי שבתחילה סווגה (בעיקר, יש לציין, על ידי רוברטס וצוות היח״צ המיומן שלה) כמשוגעת המשפחתית הולכת ומתבררת כמישהי שאולי דוברת אמת, או לפחות כמישהי שהציבור והעיתונות רוצים להקשיב למה שיש לה לומר.

תוכן המכתב עצמו לא פורסם עדיין, אבל ממה שהודלף לטבלואידים נחשף שבכתב קטן וצפוף סיפרה מוטס איך רוברטס התעללה בה כשהיו קטנות יותר (הפרש השנים בין השתיים הוא תשע שנים לטובת רוברטס), קראה לה ״שמנה״ ועמלה שעות נוספות על מנת לפגוע בבטחונה העצמי ובשפיותה הרעועה גם ככה. כמו כן, התאוננה המנוחה שרוברטס חוסמת את דרכה אל אמן המשותפת והחולה (טענה אותה השמיעה לא פעם גם כשדיברה עם התקשורת בפומבי) ושבועיים לפני מותה צייצה בטוויטר: ״אז ׳אחותי׳ אמרה לי שעם כל החברים שלה והמעריצים היא לא צריכה עוד אהבה. אז רק שתדעו שה׳מותק של אמריקה׳ היא בעצם זונה״.

יומיים אחר כך צייצה שוב מוטס: ״אתם באמת רוצים להיות מעריצים של מישהי כל כך אכזרית? היא אפילו לא שחקנית כזו טובה״.

שלושה שבועות אחר כך, כאמור, נטלה מוטס מנת יתר של כדורי הרגעה, נכנסה לאמבטיה והתאבדה.

יצויין שלמרות המכתב, למרות הציוצים, למרות שהכתובת הייתה על הקיר, איש מהתקשורת לא ממש ייחס חשיבות לדבריה. מוטס, ידעו לספר כל העיתונים, היא מעורערת בנפשה ושקרנית פתולוגית, והמשפחה וג׳וליה, כך נמסר בהודעה הרשמית, הרעיפו כלפיה רק חמלה ואהבה.

ולציבור האמריקאי היו את כל הסיבות להאמין לאייקון מספר 1 שלו, אלא שאז הגיע בעלה ב-12 השנים האחרונות, והפך את הקערה על פיה.

בודקת את הדואר, מחטטת בטלפון

יותר ויותר סיפורים שצצים על רוברטס בשבועות האחרונים חושפים אישה אחרת לגמרי ממה שהכרנו, ודי ברור מי המקור לכולן. האתר קלסיקלייט, למשל, הידוע כאמין למדי, פרסם כתבה ארוכה על רוברטס שבה נכתב ״לאט לאט נחשפות יותר ויותר עדויות שמוכיחות: ג׳וליה רוברטס היא אכן אישה אכזרית, ואולי באמת יש ממש בטענה שהיא דחפה את אחותה להתאבד״.

על פי הסטאר, האינקוויזיטור וטבלואידים נוספים, מותה של ננסי היה רק הקש ששבר את גב הגמל. מקורות המקורבים לזוג סיפרו למגזינים השונים שרוברטס מתייחסת לבעלה כמו אל ילד בן 12, בודקת לו את הדואר האלקטרוני והטלפון הסלולרי באופן יומי כדי לראות שהוא אינו מתכתב עם אחרות, לא מרשה לו לצאת מהבית מבלי שתדע בדיוק לאן הוא הולך ודורשת ממנו להיות זמין בכל שעה. מקור שהתראיין לאינקוויזיטור כינה אותה ״אשת הברזל האמיתית״
האחראית לתחילתו של זרם השמועות הזה היא קונר דיבלק, אחותו של ג׳ון, ארוסה של ננסי, שסיפרה בראיון ל״סטאר״ שג׳וליה התעללה בכל אוהב של ננסי, ואף מנעה מארוסה את הכניסה ללוייה, במה שהולכת ומתגלה כשערוריה עסיסית ומכוערת במיוחד.

״ג׳וליה שיגעה את אחותה״, סיפרה האחות בראיון. ״הייתי שומעת אותן מדברות בטלפון, והיא פשוט הייתה צורחת עליה בצורה מבחילה ומעוררת פלצות. היא מפלצת. היא באמת מפלצת״.

הקולות הללו, כנראה, הגיעו גם לבעל דני מודר, שאחרי 12 שנה, כך גורסות השמועות, החליט לנטוש את ביתם המשותף. הטבלואידים בהחלט חלוקים בדעתם מה הסיבה, אבל כולם יודעים לספר דבר אחד: הוא לא יכול יותר לחיות עם האישה הרעה רעה רעה הזו.

אבל על פי הסטאר, האינקוויזיטור וטבלואידים נוספים, מותה של ננסי היה רק הקש ששבר את גב הגמל. מקורות המקורבים לזוג סיפרו למגזינים השונים שרוברטס מתייחסת לבעלה כמו אל ילד בן 12, בודקת לו את הדואר האלקטרוני והטלפון הסלולרי באופן יומי כדי לראות שהוא אינו מתכתב עם אחרות, לא מרשה לו לצאת מהבית מבלי שתדע בדיוק לאן הוא הולך ודורשת ממנו להיות זמין בכל שעה. מקור שהתראיין לאינקוויזיטור כינה אותה ״אשת הברזל האמיתית״.

הסיבה להתנהגות הזו של ג׳וליה, לטענת המגזינים, היא שמודר היה נשוי כשהשניים נפגשו על סט הסרט ״המקסיקני״ בשנת 2000, אבל שכחה לגמרי שגם היא הייתה במערכת יחסים ארוכה עם השחקן בנג׳מין בראט, וגם היא ניהלה רומן מאחורי גבו עם מי שהיום הוא בעלה.

מי שהוסיף עוד שמן למדורה בימים האחרונים הוא הנשיונל אינקווירר, שטוען בתוקף שרוברטס מנהלת רומן לוהט עם לא אחר מאשר מארק רופאלו, ושממש לא מדובר ברומן הראשון שלה מאז שהתחתנה עם מודר.

יצויין בתוקף: מדובר בשמועות בלבד, ואף על פי שכל הטבלואידים נשבעים בחייהם ובכל היקר להם, מסמכי גירושין עדיין לא הוגשו ושום הוכחה לכל ההאשמות הללו עדיין לא נמצאה. עם זאת, שינוי הטון החריף כל כך מוכיח שגם אם עדיין לא הציגו את ראיותיהם לראווה, לטבלואידים האמריקאיים בהחלט יש משהו ביד.

ומאחורי כל אלה צריך להסתכל תמיד על הדבר החשוב באמת: כסף. הזוג שווה 620 מיליון דולר (רובו ככולו, יש לציין, רשום על שם רוברטס), וישנה אפשרות לא רעה שמודר, באמצעות עשרות נציגיו ומקורביו, מכין את הקרקע לגירושין ומנסה להגדיל את חלקו כמה שאפשר. עם זאת, עם הגופה של אחותה והמכתב שהשאירה שפרטים ממנו הולכים ומתגלים זו מערכה שיהיה לה כבר הרבה יותר קשה לנצח בה.

אז האם הכל אמיתי, או כסף ואינטרסים? האם מדובר בסיפורים שרק עכשיו יוצאים החוצה (והוסתרו היטב במרתפי הוליווד במשך עשרים שנה) או שמדובר בחיסול ממוקד שמגיע מהוראה מגבוה, בעקבות הכשלונות האחרונים של רוברטס בקופות? למעשה, מאז 2004 ("אושן 12") לא חתומה רוברטס על להיט גדול, ואפילו סרטים שנחשבו בטוחים כמו ״לאכול, להתפלל, לאהוב״ או ״מראה מראה״ הביאו מספרים פושרים למדי, בלשון המעטה, בקופות. ואם אתם לא מאמינים בחיסולים ממוקדים נוסח הוליווד, אנחנו מזמינים אתכם לפנות למג ריאן או קמרון דיאז, שספגו את זה על בשרן לפני כמה שנים.

כך או כך, דבר אחד ברור: למרות שיש לקחת את השמועות בערבון מוגבל, ג׳וליה רוברטס במערכה שבה מעולם לא התנסתה בה ומעולם לא נלחמה בה: מאבק על דעת הקהל. כרגע, אגב, חלק מהציבור האמריקאי עדיין בצד שלה. אבל אם, במקרה, מודר יממש את מה שרומזים הטבלואידים ויגיש בקשה לגירושין, כל זה עלול להשתנות במהירות מטורפת.