מפתיע לגלות שקייטי הולמס החלה את הקריירה ההוליוודית שלה כשהיא בת 19. אולי בגלל שאחד מתפקידיה הראשונים והזכורים ביותר הוא ג'ואי המתבגרת בסדרת הנעורים "דוסון קריק", נראה שהולמס בסביבה מגיל צעיר.

למעשה בילדותה ונעוריה חיה הכי רחוק שאפשר מעולם הזוהר – באוהיו, בחיק משפחה שנראית כמו החלום האמריקאי, עם זוג הורים, שלוש אחיות ואח. "אמא שלי תמיד הייתה מאוד טבעית ומעולם לא מרחה שפתון", היא מספרת בריאיון בלעדי ל־GOstyle על החיים הרחק מהפלאשים של הפפראצי.

בִתך, סורי, חיה בעולם מאוד שונה מזה שאת חיית בו כילדה. אילו ערכים ומסרים את מנסה להעביר לה?

"המסר שאני רוצה להעביר לבִתי ממשיך את הקו שאִמי וסבתי לימדו אותי - מה שהכי חשוב זה מה שמתרחש אצלך בלב ובראש. אני מנסה שהפוקוס של הפעילות המשותפת שלנו לא יהיה על המראה, אלא על פעילויות אחרות כמו ריצה וקריאה ודברים מהסוג הזה".

הולמס הייתה תלמידה מצטיינת, וכפי שהיא מתארת, "בתור נערה הייתי מאוד מרוכזת בלימודים ובבית הספר". היא התקבלה לאוניברסיטת קולומביה היוקרתית ואביה רצה שתהיה רופאה, אבל הולמס, שעסקה בדוגמנות מגיל 14, רצתה להיות שחקנית.

בלי ניסיון קודם מעבר למשחק בבית הספר היא נבחרה לשחק ב"סופת קרח" של הבמאי אנג לי, ואחרי אודישן מיתולוגי שנשלח בדואר, מכיוון שהולמס סירבה לוותר על הצגת בית הספר – התקבלה ל"דוסון קריק". לא מעט שינויים נדרשו ממנה במעבר מהמיד־ווסט לתעשיית הזוהר.

"יום אחד", היא מספרת, "אחד מחבריי לקח אותי הצידה ואמר לי 'את חייבת להתחיל למרוח ליפגלוס'. שאלתי אותו 'באמת? אני חייבת?'". בהמשך, היא אומרת, דווקא "ביליתי את רוב שנות ה־20 שלי בניסיון להיראות מבוגרת יותר מכפי גילי".

אור הזרקורים נעשה חודרני עוד יותר מאז נישואיה לטום קרוז והגירושים המתוקשרים אחרי חמש שנים וילדה אחת. הולמס משתדלת לנהל חיים נורמליים כאחת הגרושות המפורסמות בעולם, ולמרות הפרסום היא אוהבת ללכת ברחבי ניו יורק. "אני מנסה להתרכז בקבלה של מי שאני ובקבלת ההחלטות הנכונות שמחזקות את הצדדים החזקים שיש לי", היא אומרת.

הילדה שמרחה מעט ליפגלוס לפני שיצאה לבלות צועדת היום על השטיח האדום. אבל, אומרת הולמס, "אני תמיד מעדיפה להיראות כמו עצמי. יש לך 15 דקות של צעידה על השטיח האדום, ולאחר מכן את רואה את כל מי שאת מכירה. את לא רוצה להיראות כמו ליצן, זה יכול להיות מוזר". עם זאת, היא מודה, "לפעמים אני אוהבת להשתעשע עם שפתון חזק. ברוב המקרים אני גם אוהבת ריסים מלאכותיים. אם הייתי יודעת לשים אותם לבד, הייתי עושה זאת כל יום".

בשנים האחרונות את מבלה הרבה על קו ניו יורק - לוס אנג'לס. מה ההבדל בין שתי הערים, לדעתך?

"באופן כללי, יש איזשהו להט שכולם חולקים בניו יורק. אתה צריך להיות מזן מסוים או בעל כוחות מסוימים רק בשביל לחיות כאן. החיים מאוד אינטנסיביים: צפוף בכל מקום שאת הולכת אליו, את נלחמת כדי לקנות מצרכים או כדי להשיג מונית, וזה מחזק אותך. הנשים שפגשתי כאן מסוגלות לנהל הרבה דברים במקביל. בלוס אנג'לס את יותר נינוחה".

לאיזו קולגה הוליוודית או פרסונה מפורסמת יש סטייל נכון ומעניין בעינייך?

"לורן האטון היא אחת מאייקונות היופי שלי, משום שהיא רק נהיית מדהימה יותר ויותר עם הזמן. יש תיאום מושלם בינה לבין היופי שלה. דוגמאות נוספות הן אודרי הפבורן, מישל אובמה, גרייס קלי ואמא שלי. יש גם המון נשים בניו יורק שפשוט עושות את זה נכון ויש להן את כל 'החבילה'".

לאחרונה שימשה הולמס כפנים של חברת הקוסמטיקה בובי בראון, ובימים אלה נודע שביולי תחליף אותה הדוגמנית קייט אפטון.

על מה מבוסס החיבור בינך ובין החברה?

"בובי לימדה אותי על החשיבות של ערבוב צבעים. היא הדהימה אותי במהירות שהיא מאפרת. היא מאפרת אותי, ולפני שיש לי הזדמנות לשאול אותה מה היא בכלל עשתה, היא כבר סיימה. אני מאוד אוהבת את זה שמוצרי האיפור שלה קלים לשימוש. את באמת לא צריכה להיות אמנית איפור כדי להשתמש בהם, כי את פשוט לא יכולה לפספס איתם. בנוסף, לא תיראי כמו מישהי שיש עליה המון איפור, לא משנה בכמה מוצרים שונים את משתמשת".

עם בובי בראון. "הדהימה אותי במהירות שהיא מאפרת"
עם בובי בראון. "הדהימה אותי במהירות שהיא מאפרת"

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: