אם תשאלו את חובב הקולנוע הממוצע מה הדבר הראשון שעולה לו בראש כשהוא שומע את צמד המילים ״אנה פאריס״, לרובם המכריע תהיה תשובה שמורכבת ממילה אחת בלבד: פלוצים.

פאריס, שזכתה לא מזמן לכינוי בטוויטר ״אנה פארטס״ (פלוצים, באנגלית ומילה שמתקבלת על ידי החלפת אות אחת בשם המשפחה שלה), פרצה לתודעה בסדרת סרטי הקאלט הפארודיים ״מת לצעוק״, אי שם בשנת 2000, וגם 14 שנה אחרי, אינספור סרטים וסדרה בכיכובה, אנה פאריס היא עדיין סינדי קמפבל, הבחורה שאמרה לבן הזוג שלה שלא יגיע רק כדי שהיא תוכל לתת למעיים שלה לעבוד בשקט בזמן שהיא מתקלחת.

הסצינה שהכניסה אותה לתודעה. אנה פאריס מפריחה ב"מת לצעוק"

ייאמר מיד לזכותו של הציבור האמריקאי: זו ממש לא הייתה הפעם האחרונה שהוא נחשף להרהורי הבטן של פאריס באופן פומבי. פאריס ידועה בהומור הגופני הבוטה והוולגארי שלה (כפי שהוכיח ״מה המספר שלך?״) ובעובדה שאינה בוחלת בדבר עבור בדיחה טובה. כל זה, כמובן, מגובה באג׳נדה סדורה (ודי מוצדקת, אם להיות הוגנים) שכל מה שמותר לגברים לעשות על המרקע גם לה מותר, ומאז, כמעט בכל ראיון, היא מדברת על בתי שחי שעירים, יציאות בשירותים, העובדה שמותר לה לשכב עם כמה גברים שהיא רוצה בלי שאף אחד יקרא לה ״שרמוטה״ וכמובן, איך לא, התקופה שקיוותה שמישהו ישים לה את סם האונס במשקה בפאב ויגרור אותה הביתה מחוסרת הכרה.

ואם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, אנה פאריס לגמרי בדרך להיות הבחורה שאמריקה עומדת להתאהב בה.

עדיין בלונדינית, כבר לא סתומה

טוב, ״עומדת״ היא אולי מילה לא ממש נכונה, בעיקר כי זה מצביע שלאמריקה יהיה איזשהו סיי בעניין. למעשה, המינוח הנכון הוא נמצאת-בכל-חור-ועל-כל-מסך-רענן--עד-שאתם-תאהבו-אותה-ואתם-תאהבו-את-זה-ועוד-תגידו-לנו-תודה. מישהו במרתפי הוליווד הסודיים קיבל החלטה שפאריס היא ה״איט-גירל״ החדשה של אמריקה, ויריית הפתיחה לאחד ממסעות הציבור היותר מאסיביים שנראו בהוליווד יצא לדרך.

לפני הכל, צריך להבין: הטלוויזיה האמריקאית בבעיה קשה. אם בשנות התשעים היו לה שלל בנות מתוקות וחמודות שקל היה לצופים לבלוע אותן, מקייטי הולמס דרך שרה מישל גלר ועד ג׳ניפר אניסטון, הרי שבשנים האחרונות יש בצורת קשה בתחום הזה. הסדרות הותיקות, מ״איך פגשתי את אמא״ שהסתיימה אמש ועד ״המפץ הגדול״, לא הצליחו לייצר את הבנות הנכונות. זאת אומרת, קיילי קוקו אחלה, אבל רחוקה מלהיות קונצנזוס, וגם שינוי התדמית המאסיבי שעברה בשנתיים האחרונות נכשל. באופן מפתיע, אגב, שתי התוכניות יצרו גיי אייקונז לכל המשפחה בדמות ניל פטריק האריס וג׳ון פרסונס, אבל ספק גדול שזו הייתה הכוונה. העונה הטלוויזיונית החדשה, שעלתה בקול תרועה רמה רק לפני חצי שנה, כשלה כשלון טוטאלי והסתיימה בכזו קול ענות חלושה עד שחלק מהערוצים הגדולים נאלצים לשחרר מגה להיטים בקיץ (שנחשבת לעונה חלשה יותר) ולהחזיר סדרות ותיקות מוקדם יותר רק כדי לשקם את הרייטינג. זה נכון שהטלוויזיה עצמה לא חזקה כמו בשנות התשעים ואף אחת לא תיכנס למספרה ותבקש תספורת רייצ׳ל, ובכל זאת, איש לא שיער שיוותר כזה ואקום רציני.

ולואקום הזה אמורה להיכנס אנה פאריס.

למעשה, היא כבר נכנסה. בין כל הסדרות הלא מוצלחות בעליל שעלו בסתיו האחרון בולטת נקודת אור אחת. נכון, היא נקודת אור עמומה מאוד, אבל הקומדיה החדשה של צ׳אק לורי (״המפץ הגדול״, ״שני גברים וחצי״), ״אמא״, בכיכובה של פאריס, כבר יודעת שבועיים שהיא כמעט היחידה מבין שלל התוכניות החדשות שתזכה לעונה שנייה, הישג כביר בעונה דלוחה כמו זו. הסדרה לגמרי על הכתפיים של פאריס (אם כי עוזרים לה לשאת בנטל אליסון ג׳ייני האגדית ונייט קורדרי האדיר), שמשחקת שם בתפקיד הראשי ורחוקה שנות אור מהבלונדינית הסתומה שלמדנו להכיר ושהופיעה על המסכים שלנו בעשור האחרון.

זאת אומרת, היא עדיין בלונדינית. אבל את תפקיד האופי של הסתומה היא בהחלט השאיר לה בבית, והקהל האמריקאי, כך נראה, אהב את זה מאוד.

ועכשיו, כדי להשלים את הגרוש ללירה, הזוגיות שלה, זו שרק לפני שלוש שנים התלוננה שגמרה לה את הקריירה, אמורה לקחת אותה לתפקיד הבחורה שכולם אוהבים לאהוב.

בשביל להסביר את המשפט האחרון אנחנו נצטרך לעשות פלאש בק ללפני עשור בדיוק, אז פגשה פאריס בלונדון את השחקן בן אינדרה, והשניים התחילו לצאת, התאהבו והתחתנו באותה שנה. התקשורת האמריקאית, כמובן, התרגשה מהסיפור, וכמו שקורה בכל סיפור אמריקאי קיטשי מדי, אחרי שלוש שנים מתחילה לבצבץ לה האמת. בשנת 2007 הגישה פאריס בקשה לבית המשפט לגירושין בגין ״חילוקי דעות בלתי ניתנים ליישוב״, ובהלטה תקדימית למדי נאלצה לשלם לאינדרה פיצויים בסך 900,000 דולר, זכויות על סרטיה ועוד רכוש משותף שהיה לזוג.

השמועות אמרו שאינדרה אוחז בקלטת סקס של פאריס ולמעשה סחט אותה, אך ההאשמות הללו מעולם לא הוכחו. פאריס החלה להיראות יותר ויותר במועדונים, יותר ויותר שיכורה, יותר ויותר מזכירה קלישאה של רווקה הוליוודית מסרטים שכבר עבר זמנם.

וב-2011 החליטה פאריס, בראיון ענק במארי קלייר, לחשוף את הסיבה האמיתית לגירושיהם: אני הצלחתי. הוא לא. והוא לא היה יכול לשאת את זה. בשנים הללו, יש לציין, פאריס עשתה את קפיצת המדרגה מההיא שמפריחה באמבטיה לשחקנית רצינית ומכובדת.

טוב, שחקנית רצינית.

היא הופיעה ב״הר ברוקבק״, הפציעה בתפקיד אדיר ב״רק ידידים״, בזמן שאינדרה עשה, אה, שום דבר. ״זה פשוט חירב לי את הנישואין״, אמרה בגילוי לב. ״הפער פשוט נהיה גדול מדי, והוא לא עמד בזה. הוא פשוט נהיה מרושע, וסבלתי מאוד״. אז פאריס, כאמור, עזבה את הבית, אימצה את האלכוהול ועשתה יותר מדי שטויות, מלהקיא מול הפפראצי ועד ניתוח להגדלת חזה.

״חשבתי לעצמי שכאילו, פאק איט, אין לי למי לחזור הביתה, אין לי במי לתמוך. הייתה לי בדיחה קבועה עם החברים שלי: ׳הלוואי שמישהו ישים לי סם אונס במשקה הלילה!׳. פשוט לא היה אכפת לי מה אנשים חושבים עלי, רציתי רק לאבד את עצמי״.

המשפט הזה, אגב, הכניס אותה לצרות לא קטנות, ולמרות שהתנצלה עשרות פעמים מאז והבהירה שמדובר בבדיחה פרטית שפשוט יצאה מפרופורציה ברגע שהפכה לציבורית, וכמובן שסם אונס זה נורא ואיום ומחריד, אמריקה עדיין לא ממש שכחה. אבל היא עומדת לשכוח.

אם רק לפני שלוש שנים הקריירה של פאריס נראתה בדרך האקספרס לבינוניות בלתי מתפשרת ולתפקידי אורח בסרטים דלוחים, הרי שאז הגיע הדבר האחד ששינה את הכל: בן הזוג שלה, כריס פראט.

רובה ליום ההולדת

בואו רק נבהיר: פאריס לא ממש צריכה אף גבר לצידה כדי להיחשב להצלחה. בכל זאת, ולמרות ששמה לא ממש מוכר בארץ, היא הייתה בכל המקומות הנכונים, מתפקיד אורח לחמישה פרקים ב״חברים״, שלושה פרקים ב״פמלייה״, סדרת סרטי קאלט בדמות ״מת לצעוק״, את ״הר ברוקבק״ כבר הזכרנו. ובכל זאת, אם הייתם אומרים למבקר הקולנוע או הטלוויזיה הממוצע בארצות הברית שב-2014 אנה פאריס, בגיל 38, תהיה הסנסציה הטלוויזיונית החדשה, סביר להניח שהוא היה מתפוצץ מצחוק.

ובכל זאת, מה אתם יודעים, זה בדיוק מה שעומד לקרות.

פאריס עצמה קושרת את הקפיצה המטאורית שהקריירה שלה עושה בימים אלו לבעלה ואב ילדה בן ה-17 חודשים, בעצמו שחקן שכוכבו זורח ב״מחלקת גנים ונוף״ ואמור לזהור עד כדי ליקוי חמה עם שני סרטים לוהטים בקיץ הקרוב. ״מהרגע שבו נפגשנו עפו ניצוצות״, סיפרה בראיון. ״הוא אוהב לדוג ולצוד, הוא קנה לי רובה ליום ההולדת, הוא גבר במובן הכי קלישאתי של המילה. אני אוהבת את זה, קשה למצוא גברים כאלה בהוליווד״.

הם התחתנו ב-2008, ונראה שעשו רק טוב אחד לשני, כפי שהם טורחים לציין פעם אחר פעם בראיונות. ואם כל זה לא היה מספיק סכריני בשבילכם, אז הנה, ממש לפני שבוע הודיעו אולפני פוקס את מה שהיה באוויר כבר הרבה מאוד זמן: אנה פאריס וכריס פראט הם לגמרי הדבר הבא של הוליווד.

השניים, כך הודיעו האולפנים, ישחקו זוג על מסך הקולנוע בסרט ״חברים בחופשה״ בעסקה שמוערכת בכמה עשרות מיליוני דולרים טובים, ודובר האולפנים כבר טרח להודיע שהוא משוכנע שזה לא הפרוייקט האחרון שבו ישתפו פעולה השניים ביחד. תוסיפו לזה את העונה החדשה של ״אמא״ (עליה גם זכתה פאריס בפרס שחקנית הטלוויזיה החדשה הטובה ביותר בטקס הפיפל׳ז צ׳ויס היוקרתי) ואת העובדה שפאריס עתידה, נכון לשעה זו, לככב בשלושה סרטים שונים ב-2015, והנה לכם האקדח המעשן: הוליווד מהמרת בכל הכח על אנה פאריס כזו שאמריקה תרצה לאהוב. והאמת? ממש לא בטוח שהם טועים.