הוא מופיע בפריים טיים בתוכנית "משחקי השף" וכובש את המסך בכריזמה שלו, אבל אסף גרניט יודע שלא רק בזכות העיניים הכחולות שלו, הוא זכה לשער מגזין "לגבר". בפה מלא בראיון מאחורי הקלעים של הצילומים, הוא מודה שזה "אולי בזכות הבעיטות שלי בפחים" - ובאותה נשימה מוסיף שמבחינתו היה יכול לוותר על האפיזודה הזו, על אף שטבחים מאופיינים בתגובות רגשיות קיצוניות.

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

אותן בעיטות מתועדות, שכיכבו גם בפרומו של אחת מהתוכניות, הגיעו בעקבות הפסד של הנבחרת אותה הוא מוביל. גרניט, שאמנם פיתח דינמיקה חברית עם שני מתחריו השף מאיר אדוני והשף מושיק רוט, מתייחס לניצחון כאל ערך חשוב לא פחות מאשר שימוש במצרכים טריים ויצירתיות בהכנת מנות - וכשאינו משיג אותו הוא נוטה לכעוס. מאד.

גרניט בן ה 35, כבר זכה בעבר במקום הראשון בגרסה הישראלית של "קרב סכינים", על אף שלא למד בישול באופן מסודר הפך לאחד השפים המוערכים בארץ, והוא מקפיד על רמה גבוהה במסעדות שהקים כמו "מחניודה" המפורסמת בירושלים, "מונא" ו"טלביה".

בקרוב יפתח מסעדה נוספת, הפעם מעבר לים וביחד עם שותפים, בלונדון. את מקומו בפורמט הטלוויזיוני הוא רואה כדומה לתפקידו בחיים, כשהוא נוהג לבחון ולהוביל כמנטור את הצוות המקצועי שלו בעסקיו הפרטיים. הטייפ קאסט שלו כשופט הוא כזה שאומר בישירות את דעתו, באופן חד וללא חשבון. "אני בן אדם סופר פרקטי, פחות רגשן, כזה שמכבד משמעת וסדר".

אז אולי כמו שמו, מבחוץ הוא קשה כמו גרניט - אבל את הצד הרך והרגיש תגלו אצלו בעיקר כשהוא מדבר על המשפחה, הוא מספר שלמרות הדימוי הקשוח "בבית הוא ילד טוב", מפרגן לאוכל שמכינה אישתו מורן ולזה של אמא שלה - ונמס כמו חמאה על מחבת, בעיקר כשמדברים על לאו, בנו בן השנה וחודשיים.

  • אז איזה סוג של אבא הוא? האם ירצה שבנו ימשיך את דרכו? איזה אוכל הוא הכי אוהב לאכול? ומה יקרה במידה ובסופו של דבר הנבחרת שלו תפסיד?