כשהייתי יותר צעירה, גבות דקות היו קטע חזק. כולן רצו גבות פס דקיקות וקוקטיות. זוכרות את התקופה ההיא של נינט עם גבות הפס הדקיקות והמרוטות? אז כזה. אימא שלי הזהירה אותי כבר אז: "תמשיכי למרוט את הגבות ולא יישאר מהן כלום, ועוד עשר שנים יהיה הכי גזעי (ציטוט מדויק. אימהות משתמשות במילה גזעי) גבות עבות ואת תתחרטי". מובן שנפנפתי אותה ללא הירף, רק בשביל לגלות שכעבור עשור גבות עבות א-לה קארה דלווין הן אין, ואני על גבות הסומו המקריחות שלי - אאוט.

את תפקיד האם המגוננת וחוזת הנולד משחקת בחודש האחרון קמרון דיאז, והפעם על כף המאזניים לא מונחות הגבות שלנו, אלא המפשעות שלנו. בשנים האחרונות הורגלנו למרוט, לתלוש ובעיקר להסיר אותן לנצח נצחים באמצעות לייזר. ברזילאי זה הכי, אחותי.

בספרה החדש "ספר הגוף", דיאז מפרטת איך תוכלי ולמה את צריכה לאהוב את "הגוף המדהים שלך". בפרק מרהיב במיוחד בספר דיאז מתעכבת על אספקט אחד קטן ומתולתל ששכחנו לחבב בגופינו - שיער הערווה שלנו.

בקטע שנקרא "בשבחו של שיער הערווה", טוענת דיאז שמדובר בוילון מופלא ורומנטי שעליו להישאר על תילו. דיאז מזהירה אותנו מפני הפתרון הסופי של הסרת שיער המפשעה בלייזר ומסבירה, ממש כמו אימא, שבעתיד אנחנו עלולות להתחרט על העניין. מאחד מהטיעונים הפחות רומנטיים שלה קשה להתעלם - הוואגינה, כמו כל פיסת עור אנושית, לא חסינה בפני כוח המשיכה. יש מצב שעוד 20 שנה אנחנו נזדקק לוילון התלתלים הזה שיסתיר את כל הפוגרום הנפול שהולך להתחולל לנו שם.

גם רשתות האופנה הבינו ששיח סבנטיז הוא הדיבור החדש. ומי אם לא אמריקן אפרל, חברה שאוהבת להיות שנויה במחלוקת ודוגלת במראה ה"טבעי" תוביל את הדגל? בסוף השבוע התפרסמו תמונות מסניף הרשת בסוהו בניו-יורק, שמציגות בובות בהלבשה תחתונה עם בוש שעיר עצום שמבצבץ מתחת לתחתונים.

הרשת ידועה בעיצוב היצירתי והמשתנה ממקום למקום של חלונות הראווה שלה, ולא מדובר בהפתעה מצידם: כבר בשנת 2011 הם חוללו מיני-שערורייה עם תמונת קמפיין של בחורה צעירה בתחתוני תחרה ששיער הערווה שלה מבצבץ בעדם. בתגובה רשמית ומשמימה כצפוי הצדיקה החברה את הבוש ואת הבובה בטענה שהם הרי חברה שאוהבת לקדם "יופי טבעי". כן, בעיקר כשהוא מגיעה מגובה בנעורים מחוטבים ויפי פנים.

אגב, דיאז היא ממש לא הראשונה לחזות את שובה של מפשעת שנות ה-70 המתבדרת ברוח. אחת החלוצות היא לא אחרת מהמרתה סטיוארט של העידן החדש, גווינת פלטרו, ששיתפה את העולם בהרגלי גינון הערווה שלה בתכנית של אלן דג'נרס. מסתבר שבעבר דיאז נהגה לגחך על הוואגינה השעירה של חברתה הטובה פלטרו (היא אף עשתה זאת פומבית במהלך ריאיון אצל גראהם נורטון), אבל כל זה כמובן היסטוריה עכשיו כששתיהן חולקות מרשמים למירוק וריכוך שיערות.

כוכבת נוספת שהחליטה לשים חוצץ בינה לבין המספריים היא ליידי גאגא, שרק בחודש שעבר הצטלמה לשער מגזין Candy עם בוש חשוף ונוצץ.

ליידי גאגא מצטלמת למגזין Candy עם בוש חשוף ונוצץ
ליידי גאגא מצטלמת למגזין Candy עם בוש חשוף ונוצץ

השחקנית קייט וינסלט אמנם לא מתנגדת להסרת שיער ערווה, אבל היא כבר הצהירה בעבר שהעובדה שהיא מסירה כרונית גרמה לא פעם לקשיים ביצועיים בקריירה שלה. לדוגמא, לקראת צילומי הסרט "נער הקריאה" הנ"ל נאלצה לחבוש פאות וגינאליות שכן השיער הדליל שצמח לה שם לא הספיק עבור הצילומים.

חברת מועדון חשובה נוספת שבהחלט יכולה לשדרג את מעמדו של הבוש עקב מעמדה הנוכחי כאייקונית אופנה היא סולנג' נואלס, אחותה של ביונסה, שהאירה את שובו של הטרנד עוד ב-2010, אז כתבה בטוויטר שלה "מי שהמציא את שעוות הביקיני היה יצור אכזרי. מי אמר שכל השיחים צריכים להיגזם?!".

אז קשה לנו להאמין שסלוני השעווה ומקצועני הלייזר צריכים לחשוש לפרנסתם, אבל אנחנו כן היינו מציעים לך לחשוב פעמיים לפני שתוותרי לנצח על הווילון התחתון. לא רק שבוש שעיר זה טרנדי - הטיעון של דיאז גם לגמרי משכנע אותנו. כוח המשיכה הוא כלבה אכזרית. מצד שני, מה השלב הבא? לגדל זקן כדי להסתיר סנטר כפול?