ארבע שנים חלפו מאז הובילה הדוגמנית מלאני פרס מותג אופנה ישראלי בפעם האחרונה. ביום רביעי הקרוב היא תפסע בחזרה אל אור הזרקורים ותתייצב אל מול המצלמות לטובת צילומי קטלוג ומודעות פרסום של מעצבת התכשיטים טובי פרבר. אומנם לא מדובר במותג ידוע כמו הוניגמן – לו שימשה פרס כפרזנטורית במשך שבע עונות עד לעזיבתה בינואר 2010, אבל הקמפיין האינטימי מתאים בדיוק לאישיות הנחבאת אל הכלים של פרס.

עוד בערוץ האופנה

מה הביא את הדוגמנית בת ה-42 לחזור אל עולם הקמפיינים, במיוחד לאחר שלפני קצת יותר משנה אמרה בראיון כי "בקמפיין אתה הופך למוצר מסוים ולי קשה לעשות משהו שאני לא מאמינה בו"? "פרבר פנתה אליי והסכמתי להיפגש", מספרת פרס השבוע. "מאוד אהבתי את התכשיטים, והתחברתי לסגנון שלה. הרפרנס שהם הציעו לקטלוג מאוד קסם לי, ואמרתי לעצמי שאין לי מה להפסיד".

התגעגעת לתעשיית האופנה?

"לא התגעגעתי לדוגמנות. אני נכנסת לסטרס לפני צילומים. אני קונטרול פריק. רוצה מאוד שהדברים יהיו מדויקים. כולי תקווה שהתוצאה תצא כפי שאני מדמיינת אותה".

הקמפיין הקודם של מעצבת התכשיטים טובי פרבר, עם הרקדנית אייר אלעזרא (צילום: ינאי יחיאל)
הקמפיין הקודם של מעצבת התכשיטים טובי פרבר, עם הרקדנית אייר אלעזרא (צילום: ינאי יחיאל)

למרות שנעלמה מהשטח בשנים האחרונות, בדברי הימים של תעשיית האופנה הישראלית שמור לפרס מקום של כבוד כמי שהחדירה את האינדי-שיק של שנות ה-90 אל המיינסטרים והפכה את המראה החולמני והמלנכולי ליופי מקומי. היא תחזקה קריירה בינלאומית וכיכבה גם בקמפיינים ישראלים בולטים לחברות אופנה כמו קסטרו, בוניטה, הוניגמן והמעצב יוסף. לצד הדוגמנות היא פיתחה קריירת משחק עם תפקידים בתוכניות הטלוויזיה "טלנובלה בע"מ", "פרשת השבוע" ו"תיבת נוח", תפקיד משני בסרט הקולנוע "הכלה הסורית" ותפקיד ראשי בסרט "התפרצות X".

אולם אהבתה הגדולה ביותר של פרס היא לעולם המוזיקה. בשנת 2005 הקליטה את הדואט "לרוץ מהר" יחד עם יהלי סובול עבור פרויקט "30" של שגיא צורף ואלעד כהן, ומאוחר יותר גם את שיר הנושא לסרט "איים אבודים". בימים אלו סיימה פרס להקליט שיר חדש, הפעם על פי מילים שכתבה, אשר צפוי לראות אור באלבום החדש של פרויקט "30" שיצא בקרוב. באלבום גם שני שירים נוספים שכתבה פרס, אשר יבוצעו על ידי זמרות צעירות. "מה שמרגש אותי מאוד הפעם, זה שהטקסטים הם שלי. והכי מרגש אותי, שזמרות אחרות מבצעות אותם", היא אומרת.

לפני חמש וחצי שנים נישאה פרס לשחקן איתי טיראן. השניים מתגוררים במרכז תל אביב, אך מתרחקים מאור הזרקורים. כעת היא חוזרת לדגמן בגיל מבוגר יחסית, אולי כחלק מאותה מגמה עולמית שמחזירה את דוגמניות העל של שנות ה-90 אל מול המצלמה. "אני חושבת שחברות אופנה מחפשות היום את העומק והאישיות, יותר מאשר את הדוגמנית הפלקטית", אומרת פרס. "יש מלא בחורות יפות. הורסות. אבל יופי בלבד כבר לא מספיק. בגלל זה לוקחים לקמפיינים שחקניות ומוזיקאיות, שמביאות איתן ערך מוסף".

על צילומי הקמפיין החדש הופקדו צמד הצלמים גיא כושי ויריב פיין. פרס וכושי – הנשוי כיום לדוגמנית תהילה ריץ' – ניהלו בעבר זוגיות מתוקשרת, שיצרה לא מעט כותרות כאשר בשנת 2006 הכה כושי את צלם הפפראצי אלירן אביטל, לאחר שזה ניסה לצלם את בני הזוג באירוע חברתי. איך זה מרגיש לחזור לעבוד עם האקס? "אין כאן עניין מיוחד", אומרת פרס. "מאז הפרידה עבדנו יחד הרבה פעמים. עשינו כתבות אופנה, וגיא גם צילם את הקליפ החדש שלי שצריך לצאת בקרוב במסגרת פרויקט '30'".

מימין: יריב פיין וגיא כושי, באדיבות GOstyle. "מאז הפרידה עבדנו יחד הרבה פעמים. עשינו כתבות אופנה, וגיא גם צילם את הקליפ החדש שלי שצריך לצאת בקרוב במסגרת פרויקט '30'" (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
מימין: יריב פיין וגיא כושי, באדיבות GOstyle. "מאז הפרידה עבדנו יחד הרבה פעמים. עשינו כתבות אופנה, וגיא גם צילם את הקליפ החדש שלי שצריך לצאת בקרוב במסגרת פרויקט '30'" (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

כשהיא לא עסוקה בפרויקטים אמנותיים, פרס מגדלת את סלמה, סייחה ערבית בת שנתיים וחצי. "מה שמעניין אותי היום זה הסוסים שאני מגדלת", היא אומרת. "אני נוסעת איתם לתצוגות ברחבי העולם".

החלפת את תצוגות האופנה בתצוגות של חיות?

"בדיוק. סלמה היא מלכת היופי של הסוסים, אז עכשיו שהיא תדגמן במקומי".