בדירת קרקע אי שם בגבעתיים, דרה לה משפחת צבר, בבית מושלם כדי להעביר בו את ימי הסערה הסופ"שית. הכל חמים ונעים בבית של ליהיא ויוסי, שעות אחדות אחרי ברית המילה של התינוק מייקל מארק צבר. הנרות דולקים, והאוויר מלא בניחוח טוב של בישולים.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

רגע לפני שמתחיל סשן הצילומים שאתם רואים פה מימין, תוך כדי שיוסי מחליק את שערה בפן, ומייקל ישן בחדר הסמוך, ליהיא משחזרת את הרגעים הקשים שקדמו לאושר הזה.

"עברתי לילה עם צירים מאוד אינטנסיביים. הייתי בטוחה שזה הולך לקרות, אז כבר עשיתי מקלחת וביקשתי מיוסי שיעשה לי פן. הלכנו לעשות קצת קניות וסידורים אחרונים ואז הלכתי לאודישן. תוך כדי איפור אני מקבלת שוב צירים, ואז גם בצילומים. לאט לאט הצירים שוב התגברו והתחלתי לעשות את הנשימות האלה שלמדתי בכל הקורסים שעשיתי לקראת הלידה".

עשית הרבה קורסים כאלה?

"אתה צוחק? עשיתי את כל הקורסים שקיימים וגם שכרתי דולה. אחרי משהו כמו חמש שעות של נשימות, בבית החולים המיילדת בדקה כמה פתיחה יש לי, ולצערי היא אמרה שאני רק באחד וחצי ס"מ, כשלחדר לידה מגיעים רק בארבעה סנטימטרים".

גם אם את ליהיא גרינר?

"האמת שהם היו ממש נחמדים ונתנו לי איזה חדרון לשבת בו. בין לבין אני והדולה עשינו הליכות ועלינו מדרגות. כל זה כדי לקבל פתיחה רחבה יותר".

יוסי: "כשמזיזים את הגוף ועושים תנועות אגן, זה מזרז את התהליך של הפתיחה".

ואז הגיע הזמן להתחיל לדחוף?

ליהיא: "הלוואי, כשהגעתי לפתיחה רצינית יותר, פתאום אני מסתכלת במוניטור ואני רואה שדפיקות הלב של התינוק היו מהירות במיוחד. ואז משום מקום הרופא הראשי נכנס ואומר שצריך להכין אותי זריז לניתוח קיסרי. אני הייתי בפאניקה מטורפת כי פחדתי שהולך לקרות משהו רע. תחשוב שאני כולי לבד ואני ממש מפחדת.

"ביקשתי מכל בן אדם שהיה באזור שלי שיכניס את יוסי להיות איתי כי באותו הזמן כבר הגבירו לי את האפידורל וכל הגוף שלי מהחזה ומטה היה משותק, וזה מלחיץ ממש. בסוף יוסי נכנס וביקשתי ממנו להסתכל עליי כל הזמן. לא רציתי שהוא יראה מה קורה בניתוח, אני ראיתי ניתוח קיסרי וקיבלתי טראומה מזה".

היה נראה שההריון שלך נמשך נצח.

"מה שקרה זה שכשנכנסתי לתוכנית 'מה שקורה באילת VIP'' הייתי בחודש הראשון של ההריון, והייתי כל הזמן עייפה, אז ביקשתי לפעמים הפסקות מנוחה מההפקה. משם זה כבר דלף הלאה. אז כולם ידעו שאני בהריון כבר בחודש הראשון. בדרך כלל מספרים בחודש השלישי־רביעי, אז זה נראה כאילו יותר מהר. כאילו הוסיפו לי עוד ארבעה חודשים להריון. בגלל זה כולם חשבו שזה נמשך מלא זמן.

"מצד אחד זה הצחיק אותי כי אני ממש מבינה את זה, אני באמת הייתי בהריון לנצח. מצד שני זה גם קצת עצבן אותי כי הכתבים כל הזמן התקשרו והציקו. הם הרי יודעים שאני תמיד אומרת הכל ומספרת הכל אבל הפעם זה נורא אישי, שיתנו לעובר קצת להתפתח ולראות אם באמת קורה משהו".

אהבת את איך שנראית בזמן ההריון?

"ממש, אני הכי אהבתי את הגוף שלי בזמן הזה. אני חושבת שגוף של אשה בהריון זה הדבר הכי סקסי שיש. אני הייתי מסתכלת על עצמי עירומה במראה כל הזמן, זה מדהים".

ואתה, יוסי?

יוסי: "אני אהבתי אותו תמיד, גם עכשיו ובכל מצב אני אוהב אותו".

את מוכנה לאלה שיגידו שהתינוק הוא עכשיו עוד נכס שאפשר לשווק בעזרתו השקות?

"שיגידו מה שרוצים, ושימותו הקנאים. אני לא מתכוונת להשתמש בתינוק שלי ולגרום לו להיכנס לדבר הזה. זה לא משהו רווחי וגם ככה העסק האמיתי שלי הוא חברת הקוסמטיקה שלי, סאנשיין קוסמטיקס. זה ליין האיפור הטבעי שלי ואני עובדת עליו בטירוף. אני לא יודעת מה יהיה איתי בעניין הבידור, ולא הייתי רוצה שמייקל גם ייכנס לזה, אני הייתי מעדיפה שהוא יהיה איש עסקים עם עתיד כלכלי מבטיח".

ואם יום אחד הוא יגיד לך שיש לו אודישן לתוכנית ריאליטי?

"אני לא חושבת שהייתי רוצה שהוא ילך. הבעיה בריאליטי היא שאנשים רוצים להתפרסם דרך זה, ומי שיוצא משם ולא מוצא את עצמו מתאכזב, ויכול להיכנס לדיכאון".

יוסי: "ליהיא היא מקרה נדיר שלא קורה הרבה, לא כולם מצליחים למנף את ההשתתפות שלהם בריאליטי בצורה כזאת".

מה יקרה כשמייקל יכתוב "ליהיא גרינר" בגוגל וימצא אייטמים עלייך?

"כל מה שנכתב עליי אי פעם זו האמת, ואני גאה בזה. אני לא מפחדת שמייקל יתאכזב, אני מאמינה שהוא יהיה גאה באמא שלו".

מה אנחנו הולכים לראות בתוכנית של החדשה שלך?

"HOT בידור ישראלי עקבו אחרי במשך ההריון, ממש עד הברית היום בבוקר. הצילום הראשון התחיל בחודש השישי, משם הם פשוט הלכו אחריי לכל מקום וראו איך אני מסתדרת בעבודה, צילמו בזמן פגישות עסקים, וסיקרו את כל הלחץ בזמן ההריון".

גם הלידה היתה כלולה במסגרת הצילום?

"בהתחלה זה היה בתכנון, ממש לידה פומבית. אבל הם לא הציעו מספיק כסף בשביל זה. בדיעבד אני ממש שמחה שככה זה יצא, גם בגלל הלידה וגם בגלל שכשהתחלתי יותר להרגיש את התינוק, זה הרגיש לי משהו אישי שלי. אפילו על התוכנית עצמה רציתי לוותר באיזשהו שלב. פתאום, נהייתי רצינית יותר. זה שינה את האופי שלי, הייתי הרבה יותר קשוחה בגלל ההורמונים".

>> "ליהיא תעשי לי ילד", א'־ד', 22:30, HOT בידור ישראלי ו־HOT VOD

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :