עיכוב בצילומים לכתבה שהתארכו מעבר למצופה גרם למרגלית צנעני ולזהבה בן, שתיים מהסמלים הבולטים של המוזיקה המסולסלת, להגיע לראיון קצת קצרות רוח. מרגול אוהבת ללכת לישון מוקדם, לזהבה יש בן מתבגר בן, בן 15 שמחכה לה בבית.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

הן הכירו כפי שמכירים בז'אנר: נפגשו באירועים. "שלום-שלום והערכה הדדית", אומרת מרגול. "היא תמיד היתה רואה אותי באירועים ואומרת לי, "אני מתה עלייך מרגול. את דוגרית. את אומרת מה שאת חושבת".

הן נפגשו שוב בגמר של "אייל גולן קורא לך" בהיכל נוקיה, ושם עלה הרעיון למופע משותף (שיגיע להיכל התרבות בפתח תקווה ב־16.1, לרדינג 3 ב־22.1 ובהמשך גם לאולמות בחולון, אשדוד ונס ציונה). בין שירי מימון ושמעון בוסקילה, יובל דיין ואמיר דדון, גם השתיים האלה נזקקו זו לזו בשביל להזכיר לנו שהן יכולות להביא קהל לקופה וביקורות מפרגנות. ואין בזה שום דבר רע, לטענתן. "אני הרגשתי בעת הזאת שאני זקוקה לה, זה לא דבר רע. זה הדבר הכי יפה שיש", מרגול אומרת בביטחון.

זהבה, לא קשה איתה?

מרגול: "איתי קשה?!".

זהבה: "אני מסתדרת איתה יפה מאוד. אבל האמת? אין לי מושג איך מרגול חשבה על שיתוף הפעולה הזה".

מרגול: "אני אגיד לך מה, אני יצירתית. אמרתי לה, 'זהבה, זהבתי, אני מבקשת את ידך'".

זהבה:" צריך אומץ?".

מרגול: "לא. צריך להגיע להחלטה נבונה וזו היתה החלטה נבונה".

זהבה: "לפעמים אני אומרת לעצמי - יש כל כך הרבה זמרים בארץ, למה אני?".

מרגול: "אז אני אגיד לך למה את: אני מכירה את החומרים שלך משמיעה ספונטנית, לא ממעקב, ותמיד מאוד אהבתי. והאמת שגם בבית שלי יש לך אוהד. הבן שלי מאוד אוהב את זהבה. הבן שלי אוכל, פתאום אומר לי, 'אמא, זהבה זמרת בת זונה' ".

זהבה: "איזה חמוד. גם את זמרת בת זונה".

מרגול: "אבל לא רק זה. ראיתי אותה בחזרה ואמרתי אני חייבת לעשות איתה מופע. זה קושר קצוות. אנחנו שונות, כל אחת עם סיפור החיים שלה".

היו חששות?

מרגול: "מצידי לא. היו מחשבות איך עושים, לאן מכוונים, האם להיות שכונה־שכונה־שכונה או האם להיות סוגה עילית".

אז מה הוחלט? הופעה תרבותית או הופעה מלעונית?

מרגול: "זה וזה. אנחנו זורמות ומביאות מופע שווה לכל נפש. גם סוגה עילית של זהבה וגם הדברים שלי".

זהבה, את מתחברת למלעוניות?

זהבה: "כן. אני מן הסתם היותר שקטה ומרגול היותר דומיננטית. מרגול גם יותר מדברת. אני שרה".

מרגול: "אבל היא מסתלבטת עליי. אמרו לי שאני לא מרגישה, אבל היא יוצאת חכמה - אני מברברת והיא אומרת 'בסדר'. זהבה עם היופי שלה והשקט שלה אומרת רק 'בסדר'".

מה גיליתן אחת על השנייה בעבודה יחד?

זהבה: "אני לא יודעת עדיין על מרגול כלום. אנחנו רק התחלנו לעבוד. מקצועית, אנחנו נורא חברות. מרגול נורא שומרת על הפרטיות שלה, אני גם נורא שומרת על הפרטיות שלי. אנחנו נכיר לאט לאט. אני מאמינה שיום אחד נשתה קפה בבוקר".

מרגול: "שהיא נורא קשורה לבן שלה. אני רואה את זה מרחוק, מוכר לי ומובן. אותו דבר אני".

זהבה: "זה ילד שגידלתי לבד, כשאני מתלבשת לצאת להופעה הוא מסתכל עליי מלמעלה עד למטה ואומר לי: 'אמא, מה? לאן?' הוא נורא קנאי. אבל זה מאהבה".

מרגול: "את יושבת כאן מול שתי מפלצות מגוננות. אומרים לי - את טו מאץ' פרוטקטיב מאדר. יותר מדי. ככה זה כשיש בן יחיד. אנחנו כל הזמן מכווננות לילדים. חכי, יום אחד הוא יגיד לה 'אמא, תעזבי אותי'".

וגם שתיכן ויתרתן על זוגיות.

זהבה: "לא כל אחד מקבל את זה. זה לא קל".

מרגול: "לא כל אחד רוצה שאשתו תהיה זמרת. את מטפחת לעצמך אורח חיים של לבד מתוך סבבה. מתוך תושייה".

זהבה: "לא רע לי להיות לבד. זה משהו שבא ממני. אני ומרגול ישנות באלכסון".

לשתיים יש ניסיון מר עם פרשיות, תקשורתיות בעיקרן, והן דרוכות. כשבן נתקלת בשאלה שלא מוצאת חן בעיניה היא פשוט מסרבת לדבר. מרגול, לא בדיוק מלכת הפוליטיקלי קורקט, נהיית פוליטיקאית.

כזכור, התקשורת כיסתה בהרחבה וללא רחמים את הסכסוך, שגלש גם לפלילים, בין מרגול ובין אמרגנה לשעבר אסף אטדגי (זה נגמר בהסדר טיעון), וגם את מצבה הכלכלי של בן (זה נגמר ב"חי ב־LA LA לנד").

שתיהן לא כל כך מתגעגעות לטלוויזיה. בן, כאמור, סימנה וי על העונה הראשונה של ״חי ב־LA LA לנד״ (אם כי מאז היא ואחותה התאומה אתי לוי שוב לא בקשר). "אני מעריצה אותה שהיא עשתה את זה", אומרת מרגול. "אני הלכתי ל'־LA LA לנד' עם הרבה מלחמות. הלכתי לזה בתור חוויה", אומרת בן.

זהבה, היית רוצה להיות שופטת בריאליטי?

זהבה: "מה את אומרת מרגול, כדאי לי? לא חושבת, אני לא מסוגלת. לא מסוגלת לאכזב".

מרגול: "לי היא דווקא נותנת הערות. גם הבן שלי, אגב, אמר לי שבוע שעבר שהתלבשתי זוועה. אמרתי לו, 'תגיד לי, אתה רוצה שאני אבכה'?".

מרגול, את עוקבת אחרי מה שנהיה מ"כוכב נולד", מכורתך לשעבר?

מרגול: "נהיה מה שנהיה. ככה זה כשתוכניות מתחרות זו בזו. לא אגיד לך מה יותר טוב, לא רוצה לירוק לבאר שממנה שתיתי. שתי התוכניות נהדרות, ואיפה שיש מוזיקה ומתמודדים - אני שם".

ואיפה שיש רני רהב?

מרגול (צוחקת): "רני רהב זה רני רהב ואי אפשר להוציא את רני רהב מרני רהב. שמורות לו הדעות שלו. אני חושבת שאפשר לשיר באיזו שפה שרוצים, בזה אני קצת חלוקה עליו".

שיתוף הפעולה בין השתיים נפל על השנה הקשה ביותר של הזמר המזרחי. קובי פרץ ו משה פרץ מואשמים בהעלמות מס של מיליונים, ויש כמובן את אייל גולן, שהסתבך עם מס הכנסה ועם קטינות. כשהשתיים נשאלות על כך הן לא ששות לדבר. בן מחווה בידה לשתיקה, מרגול קצת מתרגזת כשהיא נדרשת להתייחס לפרשיית גולן הטרייה, אותו הגדירה "קרוב לי כבן": "מה זה אכפת לי? מה זה קשור לזהבה ולי?".

זה לא מפריע לכן שאולי הז'אנר כולו מוכתם?

מרגול: "מפריע לי שאת שואלת. למה את שואלת על זה?".

כי זה מאוד רלוונטי לשאול זמרת מהז'אנר על השערורייה הגדולה של הז'אנר.

מרגול: "לא, לא לקצוף על כל העדה כולה. תשמעי, את המהומות יצרה גם לא מעט התקשורת, את הגודל, את הסליזיות. אני לא מרגישה שזה פוגע בי כהוא זה. זה כמו שדבר אחר לא מקדש דבר אחר, כך גם כשדבר קרה, זה לא צריך להעיב או להשחיר את היתר. זה נקודתי, קרה, זה יסתדר, וזה לא כצעקתה בסוף. זהו, נשמה שלי, אני לא רוצה לזות שפתיים".

מה דעתך על כאלה שיושבים בפריים טיים כשעננה כבדה של חשדות מרחפת מעל ראשם?

מרגול: "ואחרים לא יושבים בפריים טיים? מה שאני לא אוהבת זה את הצביעות של כלי התקשורת בעניין הזה. הרי מימים ימימה ידוע שתמיד יש גרופיז מסביב וזו נשמת וליבת העניין של כל המזדנבים והמזדנבות מסביב לזמר הנערץ. זה בדיוק הקטע של הזמרים האלה. כל השאר בעיניי בולשיט".

ואיך אתן שומרות על עצמכן מהבולשיט?

מרגול (צוחקת): "אנחנו לא עושות מסיבות ולא מזמינות בנים".

זהבה: "בסוף ההופעה מרגול בורחת. היא רק מחכה שההופעה תיגמר כדי לחזור הביתה".

מרגול: "מצד שני, יש לי הבנה לאנשים צעירים שהולכים להיות ביחד, לצחוק, לשיר, לרקוד וגם לאהוב זה את זה. אני לא מדברת על דברים לא חוקיים בעליל, זוועות, אבל מה מצופה מזמר רוק? זמרי הרוק בעולם, את יודעת מה הם עושים? את מתארת לעצמך מה הם עושים? יש כאן המון צביעות בעיניי. הנה יש לך כותרת".

>> את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :