על פי כל הגילויים האחרונים, העולם כלל לא היה צריך להכיר את דניאל רדקליף. הבחור הצעיר שבגיל 11 נבחר לשחק את הארי פוטר וחייו השתנו לנצח כמעט והפסיד את התפקיד - והתהילה העולמית שבאה בעקבותיו - בגלל מבחן במתמטיקה. "כשההורים שלי ראו שהאודישן נופל על יום המבחן הם סירבו לתת לי ללכת", סיפר רדקליף בראיון לפני כשלושה ימים. "גם אחרי ששיכנעתי אותם שאני אשלים את החומר, היה להם מאוד קשה עם זה. וזה היה רק מבחן הבד".

בכתבה אחרת, לפני כשבוע, חשף המירור שרדקליף כמעט פספס את התפקיד משום שהוריו לא סיפרו לו שעבר את מבחן הבד הראשון והוא מוזמן לאחד נוסף, וכן נמנעו מלספר לו כשהגיע החוזה שבישר שהוא המועמד הרשמי של ההפקה להיות הארי פוטר. אמו, כך דיווח הטבלואיד, עשתה כל שביכולתה כדי להניא אותו מלבחור בקריירת המשחק עליה חלם מאז שיצא מהרחם, פחות או יותר, בין היתר משום שהחוזה דרש שרדקליף יגיע לצילומים באמריקה, דבר שברור שתהיה לו השפעה ברורה ומיידית על לימודיו של הבחור הצעיר ובוודאי גם על חייו. דאגה של כל אמא שפויה לילד בן 11 שעומד להיות כוכב בינלאומי, חייבים להודות.

רדקליף התחנן והיה מאוד החלטי. הוריו נכנעו ואפשרו לילד להגשים את החלום הגדול תוך שהם עומלים להוריד אותו פעם אחר פעם לקרקע, כפי שסיפר בראיון לפני כשבועיים דבר שהוא מודה להם על כך עד היום. את ההמשך של האגדה הזו אתם כבר מכירים. דניאל רדקליף הפך לקוסם המפורסם ביותר בעולם (בתחרות עזה עם צ'יקו ודיקו) ולכוכב בן לילה. באופן מפתיע, בניגוד לכל כך הרבה כוכבים הוליוודיים צעירים אחרים (היוש, מיילי סיירוס), הוא ממש לא התחרפן מזה. זאת אומרת, כמעט ולא. זאת אומרת, זה קצת יותר מורכב מזה. זאת אומרת, אוקיי, יכול להיות שכן, אבל לכך נגיע בהמשך.

עם זאת, מחורפן או לא, על דבר אחד אין ויכוח: מילד צנום ומשקפופר הפך דניאל רדקליף בגיל 24 לאחד הרווקים הלוהטים בעולם. האם הוא יצליח להישאר שם כשהצל של הארי פוטר הולך ומתרחק ממנו? זו כבר שאלה אחרת לגמרי.

סיגריות, אלכוהול והארי פוטר

קשה להאמין שהוא עוד לא חגג 25. קשה להאמין, כי הוא נמצא איתנו כבר כמעט עשור וחצי, שלא לדבר על העובדה שבראיון שנערך איתו לפני כשבוע וחצי הכתיר אותו עיתון הגרדיאן הבריטי כ"אוצר לאומי", לא פחות ולא יותר. בזמן שרוב השחקנים בני גילו משחקים באיזו הצגת ילדים קיקיונית ומפנים שולחנות, רדקליף כבר מוצב באותה שורה עם הביטלס ודיוויד בקהאם, אוצרות לאומיים בריטיים אף הם. הישג די ראוי לציון, חייבים להודות.

עם זאת, עם הקוסם שהביא אותו למקום שהוא נמצא בו יש לו מערכת יחסים סבוכה למדי. כן, הוא לא שוכח שזה היה הארי פוטר שהפך אותו לאחד השחקנים העשירים בתבל, שלא לדבר על ההכרה הבינלאומית שהוא זכה בה. מצד שני, אין ספק שהוא עושה הכל כדי להתרחק ממנו. בשני ראיונות שונים שנתן לעיתונות הבריטית בשבועות האחרונים ציין שלא טרח לראות את הסרטים מעולם, וכן ששקל לפרוש אחרי הסרט השלישי, אך לבסוף שוכנע שלא.

צפו בכל הטריילרים להארי פוטר

"אני יודע שהארי פוטר ילך איתי לשארית חיי", אמר רדקליף לגארדיאן, "אז אחרי כמה זמן הבנתי שלהציב לעצמי מטרה שאף אחד לא ידבר איתי על הארי פוטר לעולם זה די טיפשי מצידי. זה כאילו שפול מקרטני, שניסה לעשות דברים משלו אחרי הביטלס, יבקש מאנשים שישכחו לו את התקופה הזאת. אני חייב לקבל את העובדה שזה חלק ממני, כמו גם את העובדה שאני כנראה לעולם לא אהיה מרוצה מהעבודה שעשיתי שם, אבל ההזדמנויות שזה נתן לי לפתח את הקריירה שלי הן מדהימות, ואני אהיה אסיר תודה על זה לנצח".

למרות ההזדמנויות המדהימות, רדקליף מסרב בתוקף לקחת אותן. הוא קיבל הצעה להשתתף כמעט בכל שובר קופות הוליוודי אפשרי, וסירב לכולן במידה שווה. בסופו של דבר הוא בחר בשלושה סרטים, כשהבולט שבהם הוא "כיצד להרוג את יקיריך" שיצא ממש עכשיו (ולכן גם גל הראיונות איתו בשבועות האחרונים) שם הוא משחק את אלן גינזבורג הצעיר במשחק שהוגדר על ידי כמה מבקרים בפסטיבל טורונטו, שם הוקרן, כ"יוצא דופן". העיתונות אוהבת אותו. הקהל אוהב אותו. התעשייה אוהבת אותו. למעשה, היחיד שיש לו בעיה עם דניאל רדקליף הוא דניאל רדקליף עצמו.

"אני לא רואה את עצמי עדיין כשחקן מוביל", אומר הכוכב שהוביל את אחת מסדרות הסרטים הפופולריות ביותר בכל הזמנים על הכתפיים הצנומות שלו. "אני שחקן שני או שלישי בסדר גמור, אבל אני לא ברמה עדיין של להוביל סרט. אני לוקח את המשחק שלי מאוד ברצינות, ואני יודע שהוא עדיין מלא פגמים".

זו לא רק רמת המשחק שלו שקשה לו איתה, מסתבר. בשנים האחרונות הוא נלחם בהתמכרותו לאלכוהול (ב-2010 אמר בראיון שהחליט להפסיק לשתות בכלל. הוא לא הצליח, אבל הוריד בכמויות), אם כי במילותיו שלו, "קשה לקרוא לזה התמכרות, אבל גיליתי כמה אני צריך את זה לפעמים, וזה לא היה לי נעים", אלא שהבעיה הייתה חמורה יותר. על פי עדויות חברי הצוות (כמו גם עדותו שלו לאחר מכן) רדקליף הגיע עם האנגאובר כבד כמעט לכל ימי הצילום של הסרט השישי בסדרת הארי פוטר, וסיפר בעצמו בראיון לא מזמן שהיה שותה עד למצב של בלאקאאוט טוטאלי, ופעם אחת אפילו חזר עם חבורות וצלקות הביתה וללא שום זכרון של שמונה השעות האחרונות. על פי אתרי הרכילות בארצות הברית רדקליף מקבל טיפול ואכן כבר לא משתכר כמו פעם, אם כי נרשמו כמה וכמה תקריות ב-2013 שבהן הגיע ונראה, בהיעדר מילים אחרות, כמו אדם שחיסל אתמול בלילה שלושה בקבוקי וודקה. יש לציין שמדובר במראה עיניים בלבד, ורדקליף לא נראה עם כוסית אלכוהול כזו או אחרת בתקופה האחרונה.

חזית נוספת שבה הוא מנהל מאבק עיקש היא בהתמכרותו החריפה לסיגריות, והדיילי מייל אפילו דיווח לפני כשבועיים שרדקליף הולך למהפנט על מנת שיעזור לו להיגמל מההרגל המגונה. העיתונאי סיימון הטנסטון, שראיין אותו לפני כשבוע, ציין שרדקליף סובל משיעול טורדני, צרידות בולטת לאוזן וכן שהוא יוצא לא פעם ולא פעמיים במהלך הראיון כדי לשאוף אוויר צח. בכמה מהפעמים, טרח הכותב לציין, זה נגמר בהדלקת עוד סיגריה.

עם זאת, בואו לא ניסחף ונעשה ממנו מקרה אבוד, שכן יחסית לילד שנחתה עליו תהילת עולם בגיל 11 הוא עדיין בסדר גמור, או, במילים אחרות, הוא עדיין רחוק מאוד מלהיות לינדזי לוהאן או בריטני ספירס. למעשה, כדי להמחיש עד כמה הוא רחוק רק נגלה שהמגזין טודיי חשף שרדקליף מבזבז "סכומים עצומים של כסף" על ספרים. אכן, פרוע ממש. רק אלוהים יודע מה יהיה השלב הבא.

ובכל זאת, למרות שבאמת אפשר להגיד עליו שהוא מתמודד עם הכוכבנות שלו בצורה מעוררת כבוד, אין ספק שרדקליף מוצא את עצמו במלכוד 22. מצד אחד, כפי שהוא עצמו העיד, הוא לנצח ייזכר בתור הארי פוטר. מצד שני, הוא עושה הכל כדי שתשכחו את זה, ומוכן לעשות עוד הרבה יותר. אז כן, בינתיים הוא עדיין יושב על המשבצת של הילד הטוב. אלא שגם העיתונות באמריקה ובבריטניה תוהה כמה זמן זה עוד יימשך עד שרדקליף יגלה את הצד האפל שבו.

סימפטיה לנשים מבוגרות

שלא יהיו ספקות לרגע: דניאל רדקליף הוא עדיין אחד הגברים הכי נכונים להביא לאמא, בוודאי לאמא שלכן, שכן רדקליף, יהודי מצד אמו, בהחלט מתגאה במוצאו. "אני תמיד אומר שאני יהודי ואירי, וכל זה שאני בכלל אנגלי"; הוא צוחק. "אני יהודי, ולמרות שאני אתאיסט, אני רחוק מאוד מלהתבייש בזה".

עם זאת, למרות שבטח אתן כבר מפנטזות על ארוחת השבת הקרובה, כנראה שאפשר לאפסן את הפנטזיה הזו בבוידעם. בין שלל הגילויים שחושף רדקליף בסריית הראיונות האחרונים שלו לתקשורת הוא מדבר על הבתולין שלו וכן על הטעם שלו בנשים, בהחלט עידן חדש בפתיחת שלו עם התקשורת, שכן הנושא הזה מאז ומעולם היה טאבו די ברור אצל הכוכב הצעיר.

האם זו בת הזוג החדשה? ארין דארק (צילום: gettyimages)
האם זו בת הזוג החדשה? ארין דארק (צילום: gettyimages)

בראיון בתוכנית הטלוויזיה של אנדי כהן ביום חמישי האחרון נפתח רדקליף בנושא (שאותו חשף לראשונה לפני חמש שנים, אך סירב לתת פרטים) ואמר שאת בתוליו איבד בגיל 16, שזה כבר היה ידוע, אך הוסיף שזה היה עם אישה מבוגרת יותר. כהן לא הרפה ושאל כמה מבוגרת יותר, ורדקליף ענה: "הפרש הגילאים בינינו לא היה מטורף, אבל יהיו כמה אנשים שזה בהחלט יגרום להם להתקף לב קטן".

לאחר מכן הסכים רדקליף לקבל שיחות ממאזינים, וכשנשאל על ידי אחת המעריצות האם יש לו חברה ענה שהוא יוצא עם מישהי כרגע, ועדיין לא בטוח לאן זה ילך. כהן, שישב לצידו, לא הרפה ושאל האם גם היא מבוגרת יותר, ורדקליף צחק וענה: "שמע, יהיה לי קשה להכחיש את זה. יש לי עבר עם נשים מבוגרות, זו התשוקה שלי".

לא ממש מפתיע, חייבים להודות, שכן רדקליף דיבר לא פעם ולא פעמיים על התחושה שהוא מבוגר הכלוא בגוף של צעיר. הוא כבר הודה בעבר שסבל מבעיות מוטוריקה קשות כילד ולא הצליח אפילו לקשור את שרוכיו או לבצע פעולות פשוטות אחרות, שלא לדבר בכלל על ספורט, מה שגרם לו לסבל עצום. "הייתי בודד, חסר בטחון ולרוב עצוב מאוד בבית הספר", סיפר לגארדיאן והוסיף שבבית הספר נהגו לצחוק עליו מכיון שמעולם לא היה טוב בספורט. בנוסף, הוא חשף לאחרונה שאחד המורים שלו בכיתה ב' צעק עליו שהוא טיפש, והוא האמין לו. "באותו הזמן חשבתי שהוא פשוט צודק", אמר רדקליף, "אבל ככל שאני גדל אני חושב שזה דבר שערורייתי לומר לילד. יש אנשים שפשוט לא מצליחים בבית הספר. אני כנראה אחד מהם. אחד הדברים שאני ממש מודה להארי פוטר עליו הוא שהוא הוציא אותי מבית ספר".

אלא שאת הכשלון הזה סוחב רדקליף איתו עד היום, ונראה שהוא קצת מתקשה להתאושש ממנו. על פי עדותו שלו, למעט אמה ווטסון אין לו ממש חברים, וגם חשבונות פייסבוק וטוויטר הוא מסרב לפתוח כיוון שהוא מתעקש לשמור על פרטיותו, התעקשות שלא ממש מכובדת על ידי התקשורת מהרגע שהודה שהוא יוצא עם מישהי.

נכון לעכשיו, השם החם בבורסת ההימורים, לפחות על פי הנו יורק מגזין, היא ארין דארק בת ה-29, שמשחקת לצידו ב"איך להרוג את יקיריך". השניים טרם נראו יחד, אבל גם בסטנדרטים של רדקליף עצמו, כפי שהוא מעיד, מדובר בעוללה .של ממש. חמש שנים בעולם של היום זה לא ממש פער. רק נזכיר שמזוגתו הקודמת, רוזי קוקר, הוא נפרד משום שהיא טענה שהוא אינו מסיע בעבודות הבית כלל, שהוא חסר מושג במגורים לבד ושהיא כמעט נפרדה ממנו אחרי שהזניק את אמא שלו (!) שתעזור לו לסדר את הבית. בקיצור, מבוגר שיש לו עוד הרבה מה ללמוד.

מבוגר או צעיר, דבר אחד בטוח: רדקליף הולך והופך מול עינינו מעולל צעיר ודי חנון לאחד הגברים האטרקטיביים ביותר בהוליווד. האם הוא יצליח לשמור על המעמד הזה? קשה מאוד לדעת. מה שכן, דבר אחד בטוח: אחרי שהפעיל עלינו את כל סוגי הקסמים האפשריים בקולנוע, עכשיו הזמן שלו לעשות קסמים גם בחיים האמיתיים.