לפני פחות משבוע עצר העולם את נשימתו וגילה בתדהמה: נינה דוברב אנושית. מאז שהפציעה על מסכי הטלוויזיה, אי שם ב-2007, נראתה הבחורה בת ה-24 כמו כליל השלמות. היא תמיד אמרה רק את הדברים הנכונים, מעולם לא נתפסה כועסת, עצבנית או סתם לא מאושרת, אף פעם לא יצאה מהבית בבגד לא מחמיא, לא סוחבת איתה שום טראומת ילדות ואפילו מדברת עם הוריה, נמצאת במערכת היחסים המושלמת עם הבחור המושלם ובכלל, היו כאלו שנשבעו שכשהיא הולכת היא בעצם מרחפת ארבעה ס"מ מעל המדרכה ולא נוגעת באריחים. ואז הגיעה הפרידה מבן זוגה בשלוש השנים האחרונות, איאן סומרהלדר, מוקדם יותר החודש, והכה את העולם בהלם טוטאלי: נינה דוברב עשתה משהו שאינו מושלם.

מדורי הרכילות כמעט יצאו מגדרם, ולמעשה, עדיין יוצאים בשעות אלו. עד כה פוזרו ההשערות שסומרהלדר בגד בדוברב, שהוא הציע לה להתחתן והיא סירבה, שהוא מפשיט בחורות אחרות במבטיוואנחנו לא נתפלא אם בימים הקרובים תצא ידיעה שבעצם חטפו אותם חייזרים ואלו רק הכפילים שלהם שנפרדו. היי, זה לא יהיה פחות מופרך מכמה מהידיעות שפורסמו בימים האחרונים.

המתלבשת הטובה ביותר בעולם. נינה דוברב (צילום: gettyimages)
המתלבשת הטובה ביותר בעולם. נינה דוברב (צילום: gettyimages)

כך או כך, אמריקה כולה גילתה שני דברים במכה: האחד, כאמור, שאפילו בחייה של נינה דוברב יש רגעים שאינם מורכבים מפרפרים מרחפים מעל מפלי שוקולד. והשני - שלראשונה בחייה הבוגרים (דוברב יוצאת עם סומרהלדר מאז 2009) נינה דוברב רווקה. ואין סימן ברור יותר להתלהבות קולקטיבית מקפיצה מאסיבית במיקום "האישה הסקסית ביותר בעולם" של "מקסים", הנחשבת לאחת משתי הרשימות החשובות בברנז'ה. עם הידיעות על הפרידה קיפצה דוברב מהמקום ה-84 למקום ה-48, ובכך השלימה את העלייה הגדולה ביותר בשנת 2013. ואם היא תישאר רווקה עד השנה הבאה, היו סמוכים ובטוחים שהיא תכבוש בקלות גם את העשירייה הראשונה.

דובון אכפת-לי מתחת לבגדים

בכל מה שקשור לנינה דוברב, נאמר זאת כך: אם היא לא הייתה קיימת, בהוליווד היו צריכים להתחיל לשקוד על לייצר אותה. אחרי שלל הנשים, מלינדזי לוהאן דרך מיילי סיירוס ועד אמה ווטסון, שמתעקשות לעשות הכל כדי להוכיח שהן ילדות רעות וממש לא מה חשבתן שהן, הפציעה נינה דוברב ושלחה את המסר החתרני מכולם: אין לה שום בעיה עם זה שתחשבו שהיא ילדה טובה. ובאמריקה של היום זהו מסר כמעט חתרני.

כבר שנים מחפשים באמריקה מישהי צעירה שתהיה, כפי שמכנה זאת התעשיה, "100% הוליווד". כל מי שסומנה כמתאימה כמעט מתעקשת, כך נראה, שלא לקבל על עצמה את התפקיד, וכך נתקעה תעשיית הקומדיות הרומנטיות ללא מחליפה ראויה לדור הענקיות של ג'וליה רוברטס, מג ריאן וג'ניפר אניסטון, כולן חצו כבר את רף הארבעים. האחרונה שנדמה היה שיכולה לתפוס את המשבצת היא קת'רין הייגל, אבל גם היא נשרפה מהר מדי כיוון שהופיעה במשהו כמו 673 קומדיות רומנטיות בשנה, ואל תגרמו לנו אפילו להתחיל לדבר על המועמדת שבאה אחריה, קריסטן סטיוארט. ודוברב, לפחות אם להסתמך על פרשנויות בפורומים אמריקאיים, היא לא סתם האור שבקצה האפלה, היא חתיכת מגדלור.

גם חיטוט בנבכי ההיסטוריה שלה לא ימצא שום פרט אפל עליה. היא נולדה בבולגריה, היגרה עם הוריה (אבא מתכנת מחשבים, אמא אמנית) לקנדה בגיל שנתיים ומאז, ובכן, עשתה הכל כדי להיות מושי מושלמת. מעבר לעובדה שמדובר באחת מהנערות היפות ביותר שהפציעו על המרקע בשנים האחרונות היא גם רקדנית (ג'ז ובלט), התאמנה בהתעמלות אומנותית (ואף הייתה אלופת העולם בנוער בגיל 15) ושולטת בכל תחום ספורט אפשרי. אם אתם מתעקשים על רשימה מלאה, אז הנה: שחייה, גלישת גלים, גלישת קרח (או, בעברית, סנו-בורדינג), גלישת רוח, צלילה, כדורעף, רכיבה על סוסים, טיפוס הרים ואפילו כדורגל. וכן, אנחנו יודעים בדיוק מה אתם חושבים עכשיו: מה, אין פולו מים? פחחח, איזה אפסית.

מה, אין פולו מים? נינה דוברב ספורטיבית (צילום: gettyimages)
מה, אין פולו מים? נינה דוברב ספורטיבית (צילום: gettyimages)

ניסיון לחפור בארכיון הציטוטים שלה מוציא געגועים לסבתא וסבא שנשארו בבולגריה, עידוד נערות לאכול בריא, מסר לנערות לא לשכוח לעשות חיים גם כשהן מתגברות, ועל הרגע המביך בחייה, שבו נפל לה המיקרופון לשירותים. כן. בקיצור, אנחנו לא נתפלא אם מתחת לבגדים האלה יתברר שנינה היא בעצם סוג של דובון אכפת-לי ועשויה כולה מצמר גפן. אבל באמריקה, אחרי שנים של חיפושים של מישהי שגם יכולה לשחק וגם להיות מודל לחיקוי לנוער הסורר, עפים על דוברב ברמות אחרות. כי כשהאלטרנטיבה שפיתחת וגידלת ורוממת הייתה קריסטן סטיוארט, שהלכה ובגדה ברוברט פטינסון עם הבמאי של הסרט שלה, דוברב היא תגלית של ממש. והוליווד כולה, כך נראה, עושה את כל המאמצים הנדרשים כדי לשמור אותה בצמר גפן.

עצות מאמא על סקס

דוברב, אגב, לא צריכה את העזרה של החבר'ה מלוס אנג'לס, היא שומרת על עצמה בצמר גפן יפה מאוד לבד. הנה, רק לפני חודשיים נתנה ראיון בקונאן, וכשסיפה על סצינות הסקס שלה ב"יומני הערפד", שם היא מככבת בתפקיד כפול, אמרה שהרגע הכי מביך בהן הוא כשאמא שלה מגיעה אל הסט ונותנת לה הערות בונות. יותר סוכרתי מזה, ואמריקה תצטרך טיפול מונע נגד מתיקות.

למי שבמקרה לא מכיר את המטאור העולה, הנה קיצור הקריירה שלה: היא התגלתה ב"דגראסי - הדור הבא" כשגילמה את האמא החד הורית הצעירה מיה ג'ונס וזכתה לשבחים רבים. משם המשיכה לכמה סרטים לא גדולים וב-2009 הגיעה אל התפקיד הכפול שעשה אותה ב"יומני הערפד", שם היא מגלמת את אלינה גילברט וקת'רין פירס. התפקיד הכפול, מן הסתם, הפך אותה לאלילת נוער של ממש, ובעוד ששותפה לסדרה והאקס שלה, איאן סומרהלדר, נשחט בעיתונים על ימין ועל שמאל ("איאן יוצא למועדונים לבד!", "איאן מעז לעשות חיים", "איאן יצא עם בחורה מסתורית ממועדון!", "לאיאן צמחו קרניים וזנב") מאז הפרידה, דוברב מקבלת אך ורק אזכורים חיוביים ("דוברב מתאוששת מהפרידה עם כמה חברות", "דוברב מצליחה לשמור על מצב רוח טוב") על מנת שלאף אחד לא יהיה אפילו בדל של ספק אל מי הוליווד לוטשת עיניים ועל מי היא בונה כדור העתיד.

למרות שיש יותר סיכוי שחייזרים ינחתו ויחליטו לבצע מחרוזת משירי יזהר כהן מאשר שדוברב תחליט - בדומה לאמה ווטסון, נניח - שהיא רוצה להיות הילדה הרעה ההוליוודית החדשה, בתעשיית הסרטים לא לוקחים סיכון. אחרי תפקידה המוצלח בPerks of being a wallflower וברומן הקצת אירוטי "קלואי", דוברב מתחילה להתקרב אל המיינסטרים בסרט החדש המצטלם באטלנטה בימים אלו, "בוא נהיה שוטרים" ושמועות רוחשות שהיא-היא המועמדת מספר 1 לתפקיד הנשי ב"חמישים גוונים של אפור", אם כי נכון לשעה זו כל שחקן, למעט אולי דובי גל, היה לרבע שעה לפחות המועמד מספר 1 לתפקיד הגברי או הנשי בסרט המדובר.

בינתיים, ברשותכם, דוברב תמשיך להיות על גב העולם. עם תמיכה ציבורית מקיר לקיר, אהדה תקשורתית שאין לה אח ורע, תואר "המתלבשת הטובה ביותר" שזכתה בו השבוע מויקטוריה'ס סיקרט ותחביבה הבלתי נלאה לגגל את עצמה בכל הזדמנות, הכיוון של דוברב הוא בעיקר כרטיס חד כיווני למעלה, אל הפסגה. וכן, תמיד קיים הסיכוי הזה שהיא תיתפס יום אחד בלי תחתונים, או באיזה ציטוט גזעני, או תבחר בן זוג לא נכון ותחטוף ממנו מכות ואז תחזור לעוד סיבוב או סתם תיתפס עושה קוק בשירותים כמו כל ילדה מעל גיל 14 בהוליווד, אבל קשה לנו להאמין שזה יקרה. הוליווד איתרה את המועמדת המועדפת עליה לתפקיד הילדה הטובה, ודוברב, תסמכו עליה, לא תיתן לזה להתפספס.