"בית המשפט!", זועק השופט ודופק בזעם עם הפטיש שלו בניסיון להרגיע את הרוחות. זהו המשפט החשוב ביותר של השנים האחרונות - או כך, לפחות, טוענת התקשורת - והנוכחים באולם המלא מפה לפה מתקשים להירגע ולשלוט בעצמם. אל הדוכן ניגשת עורכת הדין קייטי הולמס, על עיני האיילה שלה והחיוך המתגרה, כדי לתת את הסיכום שישכנע את כולם ויהפוך את הקערה על פיה. היא כבר יודעת שזה בכיס שלה. ולא, אם תהיתם, זו לא סצינה מסרט חדש, אלא המציאות. או, לפחות, המציאות כפי שקייטי הולמס הייתה רוצה שתהיה.

אם לא יהיו דרמות של הרגע האחרון (וכנראה שיהיו, בכל זאת מדובר בהולמס) יש מצב לא רע בכלל שגם אתם תגלגלו על הלשון את המשפט "עורכת הדין קייטי הולמס". לאחרונה הודיעה כוכבת דוסון קריק לשעבר שהיא שוקלת לפרוש ממשחק פעיל וללכת להגשים את עצמה כמו שהייתה רוצה באמת, ולהיות עורכת דין מן המניין. והאמת היא שמחמיא לה לצעוק "אובג'קשן", אין מה להגיד.

לא הייתה מאושרת, בלשון המעטה. קייטי הולמס וטום קרוז בימים אחרים ( צילום: gettyimages)
לא הייתה מאושרת, בלשון המעטה. קייטי הולמס וטום קרוז בימים אחרים ( צילום: gettyimages)

האנקדוטה הזו, אגב, היא רק אחת מני רבות. בגיל 34, ואחרי מה שכנראה היו הגירושין המתוקשרים בעולם, קייטי הולמס יוצאת סוף סוף מחושך לאור, מעבדות לחירות, ומתמקדת במה שבאמת חשוב: בעצמה. היא חושבת על תיאטרון, על עריכת דין, רוצה להרחיב את המשפחה ובקיצור - שוב חולמת, אחרי כמה שנים שהיא בהחלט נראתה כאילו מישהו קיצץ לה את הכנפיים. זוהי קייטי הולמס בגרסתה החדשה, המעודכנת והמחייכת מכל הלב, ללא ספק קייטי הולמס שטרם הספקנו להכיר. ולא שאנחנו רוצים להיות דרמטיים או משהו, אבל יש מצב לא רע בכלל שאתם מסתכלים כרגע על הבחורה הפנויה הכי מאושרת בארצות הברית.

טום יודע שיצאת עם הג'ינס הזה?

לא פעם ולא פעמיים דיברנו על יחס התקשורת להולמס, שהשתנה במאה שמונים מעלות מהרגע שהתגרשה מטום קרוז. מי שכל תקופת הנישואין הייתה הבדיחה הקבועה של מדורי הרכילות הפכה בן רגע לאישה עצמאית, מבריקה, אינטלגנטית, משעשעת, אמיצה ורווקה לדוגמה, באופן כללי. עם זאת, בתקופה האחרונה עושה רושם שהתקשורת כנראה ידעה את כל הדברים הללו עוד לפני הולמס, שמגלה על עצמה דברים שלא ידעה קודם.

"אני רוצה למצוא דברים שעושים לי טוב", אמרה בראיון למגזין "אלור", "ואני עובדת על זה עכשיו מאוד קשה. אני מקווה שזו תהיה שנה שלווה בשביל הרבה אנשים בעולם, וגם בשבילי. כשמסתכלים על השנה האחרונה, היו הרבה טרגדיות - הוריקן סנדי, הטבח בקונטיקט. אני פשוט רוצה שזו תהיה שנה טובה לכולם".

לא שאנחנו רוצים לפקפק בכנות של הולמס בכל הקשור לאסונות שפקדו את ארצות הברית, אבל מי שקורא בין השורות יכול לראות שהולמס מדברת בעיקר על הטרגדיה שלה עצמה. גם אם לא תודה בזה בפה מלא, גם היא יודעת שהנישואין לקרוז היו טעות איומה מבחינתה, אך נדמה שרק עכשיו היא מבינה עד כמה.

מי שאיבחן את המצב לאשורו הוא דווקא לא אחר מאשר הווארד סטרן, שלאחר שפגש אותה כמה חודשים אחרי החתונה אמר עליה ש"היא נראית כאילו היא נמצאת בטראנס". ובכן, אולי היה קשה לראות את זה עליה בזמן הנישואין, אבל ללא ספק קל לראות עד כמה המצב שונה עכשיו.

דוגמה מצויינת היא הגיחה של הולמס אל משחק הכדורסל בין הניו יורק ניקס לגולדן סטייט, אליו הגיעה קרוז כצופה מן המניין. בג'ינס קרוע, שיער פזור ובעיקר חיוכים לכל עבר; נראתה הולמס כמו, ובכן, הקייטי הולמס שכולנו למדנו להכיר. גם מדורי הרכילות, יש לציין, יצאו מגדרם בעקבות הולמס החדשה, ואתר "או.אמ.ג'י" הפופולרי אף כתב עליה "הכוכבת בת ה-34 נראית טוב כמו שהיא לא נראתה שנים. כן, אמרנו שנים. איש כאן לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שראינו אותה ככה". גם הולמס עצמה, כנראה, לא ממש זוכרת.

אתרי הרכילות התלהבו ממנה בטירוף. קייטי הולמס במשחק של הניקס בחודש שעבר (צילום: gettyimages)
אתרי הרכילות התלהבו ממנה בטירוף. קייטי הולמס במשחק של הניקס בחודש שעבר (צילום: gettyimages)

אז חוץ מלהצטלם טופלס ולהיראות ממש מאושרת עם זה, להולמס יש עוד כמה תוכניות. כמו, למשל, להרחיב את המשפחה ולהעניק חצי אח לסורי בת השש. "אני פתוחה לרעיון של עוד ילדים, ואולי זה עוד יקרה", אמרה בראיון לאלור. זו, כמובן, הצהרה ענקית, לאחר שאתר הרכילות הנחשב "ראדאר און-ליין" דיווח שהסיבה שקרוז והולמס נפרדו מלכתחילה הייתה שהולמס הודיעה לקרוז שהיא לא מעויינת בעוד ילדים.

"אני חושב שהיא פשוט לא רצתה עוד ילדים איתו", אומר מקור המקורב לשניים לאתר הרכילות הענק "שואוביזספיי". "באותו הזמן היא כבר דיברה עם המשפחה שלה על אופציה של גירושין, ככה שלעשות איתו עוד ילדים באמת היה רעיון מופרע למדי".

"אין ספק שמאז הפרידה מטום קייטי פורחת", אמר המקור, "יש לה יותר בטחון עצמי מאי פעם. היא בחיים לא הייתה מקבלת רשות להצטלם חשופה לפרסומות. הוא היה מאוד שתלטן והיו לו דעות מאוד ברורות על אילו פרוייקטים היא צריכה לקחת ואילו לא. עכשיו קייטי סוף סוף מחליטה על החיים שלה, ואת ההבדל אי אפשר שלא לראות עליה".

תצליח לחזור לבמה?

אבל לא הכל ורוד בעולמה של הולמס. למרות שהכריזה על רצונה ללמוד משפטים ("אבא שלי ואח שלי עושים את זה, ככה שאני יודעת על מה אני מדברת ולקראת מה אני נכנסת", אמרה ל"אלור") עושה רושם שחיידק הבמה טרם עזב אותה, אם כי למרות שנדמה שהקהל אוהב אותה מאוד, הוא לא בהכרח ממהר לרכוש כרטיסים לפרוייקטים בכיכובה.

כך, למשל, המחזה האחרון בברודווי בכיכובה, "Dead accounts" בוטל וירד מהבמות בינואר האחרון, כשבעה שבועות לפני המועד המקורי, כשההפקה טוענת בתוקף שמדובר ב"סיבות מקצועיות", שזו דרך מאוד מנומסת להגיד "תשמעו, פשוט אף אחד לא רוצה לראות את ההצגה הזו". גם הבכורה שלה בברודווי, להזכירכם, אי שם ב-2008, לא הייתה מוצלחת במיוחד, כשקיבלה ביקורות מעורבות מאוד על ההופעה שלה במחזה "כולם היו בני".

עם זאת, הולמס לא מתייאשת, ובהחלט עושה את פרצוף ה"כולם יכולים לקפוץ לי" הקבוע שלה. היא נבחנת כעת לכמה מחזות נוספים ואף נרמז שהיא עובד על דיסק קלאסי, לא פחות ולא יותר, עם הפסנתרן פיטר קינקוטי.

למרות שילדים היא רוצה על דייטים, נו, ממש אין מה לדבר. הולמס מסרבת לצאת עם גברים אחרים עד להודעה חדשה (למרות ששמועות טריות מהיום גורסות שיש לה חבר חדש), וכרגע לא נמצא הגברבר שהצליח לשבור את החוק הזה. עם זאת, אם היא תמשיך לפזר חיוכים ככה ולהיראות מאושרת כל כך, גם הולמס, כעורכת דין לעתיד, בוודאי יודעת שחוקים נועדו רק על מנת להישבר.