בואכה סגירת העשור הרביעי בחייה, מיכל אמדורסקי (37), הבאד גירל בעל כורחה של התעשייה, היא בעצם מכונת עבודה (ארבע הצגות ילדים והחמישית בדרך) שמגדלת שתי בנות, צורכת בעיקר חדשות ואקטואליה, מטפחת (שוב) אהבה גדולה עם אנריקו מסיאס בן ה־26 (לא הזמר, תתקדמו), מתכננת את הרחבת המשפחה ודואגת לא מעט.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"אני חושבת על גיל 40 כל הזמן", היא מודה בעודה ישובה בגג התל אביבי העצום שלה, "כמו שחשבתי על גיל 30. ובמובן הלא טוב של העניין. התבגרות, הזדקנות. המוח שלי כבר עובד אחרת. הרבה יותר קשה, יותר מחושב, יותר כבד.

אני רוצה גם להגיד לך שהרבה דברים גם כיבו אותי, את שמחת החיים שהיתה לי. הגירושין, הסיפור של בגד הים - וזה משפיע עליי נפשית. אני בקושי מפתחת יחסים עם אנשים שאני לא מכירה, מאוד בדיסטנס, מאוד חשדנית, ולא היה לי את זה פעם. הייתי בנאדם שמח, וחלק גדול ומהשמחה הזאת נעלם. רובה.

"עברתי התעללות נפשית במשך השנים מאנשים מאוד ספציפיים, בעיקר בתקשורת".

כמעט שנתיים עברו מאז תקרית הביקיני של אמדורסקי, והיא עדיין מתחלחלת כשהיא נזכרת ביום שבו החלק התחתון של בגד הים שלה נפל בשידור חי בערוץ 24. בעידן האינטרנט זה לא היה מסוג האירועים שאפשר להחניק או למדר. קטעי וידאו שתיעדו את האירוע עלו ברשת שוב ושוב, ומבחינת אמדורסקי שיא השפל נרשם כשגיא פינס בחר לשדר את הקטע בתוכנית היומית שלו בערוץ 10.

אמדורסקי ופינס ניהלו דיאלוג סמסים שפורסם כאן בהרחבה, שבו היא מפצירה בו לוותר על שידור הקטע מתוך התחשבות בבנותיה, והוא הבהיר שאלה חוקי המשחק בתעשייה, וש"ליונית לוי זה לא היה קורה".

מרגישה שזה קצת הגליד?

"אצלי בחיים זה לא יגליד, זה תחת הקטגוריה של משקעים. זאת היתה טעות אנוש, ושמחו לאיד וחגגו על זה, במיוחד אחד שקוראים לו גיא פינס. אני מסרבת בכל תוקף להיות איתו בקשר מאז, והבנות שלנו באותה כיתה. זאת רשעות לשמה".

את יותר זהירה מאז?

"שתביני את הטראומה - בנאמבר שעשיתי ב'רוקדים', הבגד גוף ששמו לי עם השמלה כל הזמן זז בהרמות, ולא הסכמתי להופיע בלי חזייה. שמתי חזייה ומגיני פטמות. ולא אכפת לי שזה לא היה יפה ושראו את החזייה מאחורה. שיהיה מכוער. מצידי לרקוד עם חרמונית וקסדה ושלא יקרה בטעות איזה משהו, מרוב שאני בטראומה.

"ואגב, יכולתי לעשות על זה הרבה כסף, על הסיפור הזה. פרסומות וקמפיינים, היו לי מלא הצעות. אבל בחרתי שלא. מצד שני קיבלתי כל כך הרבה אהבה בפייסבוק. היו לי אלף הודעות, ולקח לי חצי שנה אבל עניתי לכולן. הבעיה היא שזה באינטרנט שלי, לא בתקשורת".

את אמדורסקי פגשתי בפעם הראשונה לפני כמה שנים במלון מפנק על אי יווני, לשם נשלחתי מטעם המגזין שאתם מחזיקים למשימה העיתונאית החשובה - סיקור תחרות אירופית בין מעצבי אופנה (עבודה מלוכלכת אבל מישהו חייב לעשות אותה). אמדורסקי, בעלה דאז, אסף, ועוד כמה ידוענים התלוו לנסיעה על תקן קהל יפה.

בערך חמש דקות לפני שנפתחה תצוגת האופנה התברר שעמדה אחת בצוות השופטים נותרה בלתי מאוישת, ואמדורסקי נשלפה מהקהל והתבקשה למלא את התפקיד, למרות שתכל'ס מושג באופנה אין לה. אמדורסקי שפטה ביד רמה והמעצב הישראלי, יוסף, זכה באותו ערב בתחרות.

לא שאני מרמזת ששני האירועים קשורים זה בזה, כי אני לא. מה שחשוב הוא שכבר אז קיבלנו הוכחה למה שברור היום. אמדורסקי נולדה לשפוט.

מי שאולי יחלוק על הקביעה הזאת הם כמה משתתפים בעונה הנוכחית של "רוקדים עם כוכבים" (חמישי ושבת, 21:00, ערוץ 2), למשל אורנה דץ או מיקי גבע. דץ נעלבה מסגנון השיפוט של החברה הטובה והאקס־שותפה שלה להנחיה בערוץ 24, כשזו הביעה חוסר שביעות רצון מריקוד הסלסה שלה. מיקי גבע מחה על העובדה שאמדורסקי מחלקת לו חמישיות בקצב שבו איראן מעשירה אורניום.

שניהם הביעו את התרעומת שלהם בקטעי הווידאו המשולבים בתוכנית. עם דץ זה הגיע למעין סולחה בשידור חי.

מה העליב את אורנה?

"אני לא יודעת. באמת. מה כבר אמרתי? שהביצוע היה טוב, אבל היה חסר אלמנטים של סקסיות שזה אגן ונומך, וזהו! והיא מכירה אותי, היא יודעת שאם היינו בתוכנית שלנו והיא היתה אומרת משהו שהוא לא לרוחי, הייתי נכנסת בה".

לא נראה שהיא ציפתה לזה.

"אז יש אנשים שלא יכולים לקבל ביקורת וחושבים שזה אישי. הריקוד לא היה טוב. וזה לא באשמתה - יניב (קקון, הרקדן שעובד עם אורנה, ס.ש) עושה כוריאוגרפיות מסובכות שקשות לה וזה לא נראה טוב, כי היא לא מסוגלת לעמוד בזה. אז היא קיבלה שש, אבל מה זה שש? בתוכניות הראשונות שש זה תשע מבחינתי. מה, אני אתן לה שמונה? על מה? על זה שיש לך יומולדת? על זה שאת חברה טובה?

"כשאביהו (שבת) קיבל חמש, לא שמעתי ממנו ציוץ. ואביהו עובד איתי ויש לנו אותו מנהל, גם הוא יכול היה להתקשר ולהגיד לי משהו. כלום. דיברנו אחרי זה, והוא אמר לי 'אולי באמת זה היה חרא'".

דצה קיבלה את התמיכה שלה דווקא ממקור אחר - הגרוש שלה, משה דץ, פרסם בפייסבוק שלו סטטוס מגונן במילים "מבאס אותי שאורנה... סובלת ממיכל אמדורסקי שמקנאה בה... אל תקשיבי למיכל כי שופטת היא לא ובינינו גם זמרת, שחקנית ואפילו מנחה היא לא".

כשהתרכובת החלה בתהליך התסיסה הצפוי, דץ מחק את הסטטוס. אלא שאז הציפה ההפקה את הסיפור במהלך השידור החי של "רוקדים".

"הייתי די בשוק", חושפת אמדורסקי. "אף אחד גם לא אמר לי שהולכים להעלות את זה וכל ה־VTR היה מיכל אמדורסקי וכולו מתאונן ומתלונן, ונוגע במקומות אישיים. וזה כאילו כל כך רחוק ממני. אני מבינה שזה מוסיף עניין, אני מבינה טלוויזיה, אני לא סתומה. וזאת העבודה שלי, אז התייחסתי לזה בצורה מקצועית. אז היא ירדה עליי בווידאו, אבל הריקוד היה טוב אז היא קיבלה שמונה".

למה דץ כתב את מה שהוא כתב?

"תשאלי אותו. דץ לא קשור. אורנה אמרה לי שהיא בשוק ממה שהוא כתב, ושזה לא קשור אליה. הוא כתב את מה שהוא כתב על דעת עצמו".

תרקוד עם חרמונית וקסדה כדי שתקרית הביקיני לא תחזור שנית. אמדורסקי (צילום: ליאור נורדמן)
תרקוד עם חרמונית וקסדה כדי שתקרית הביקיני לא תחזור שנית. אמדורסקי (צילום: ליאור נורדמן)

כמעט 20 שנה שאמדורסקי, 37, משוטטת ברחבי התעשייה המקומית. מוכרת בעיקר כזמרת ותיקה בסצנת הפופ הבלתי קיימת פה, אבל כבר מזמן שהג'ובים האחרים שלה, למשל הצגות ילדים מצליחות, הם אלה שמפרנסים את אספירציות הפופ שלה ולא להפך. מה לא כתבו עליה ועל הדימוי התקשורתי שיצרה או שנוצר לה. הארכיונים מלאים במטאפורות וכינויים נגזרים מפרובוקטיביות, מיניות, בוטות והוללות.

אמדורסקי, אמא לביאה לשתי בנות, מילה (10) ונינה־דבש (4), מעידה שהפסיקה להיאבק בדימוי הזה. היא גרה בדירה שבה התגוררה עם אסף, עם שתי הבנות, מיצי, חתולת רחוב אריסטוקרטית וגור חתולים בן שבוע שמצאה יומיים קודם. פה ושם מגיח בן הזוג הנוכחי שלה, מסיאס, איש נדל"ן, במקור מוונצואלה, שעכשיו עמל על שיפוץ ביתה ומתקין לה דברים כמו תאורה סמויה.

את מסיאס היא הכירה לפני כשנתיים, אחרי שהתחיל איתה במועדון. היא הספיקה לסרב לו כמה פעמים, בטענה שהיא עם בחורים צעירים (היי, יהודה נהרי), גמרה, אבל פגישה במיאמי שינתה הכל, האש ניצתה, אמדורסקי נבהלה, כיבתה הכל, אבל בסוף האהבה ניצחה ומסיאס אפילו חזר לארץ כדי שהמרחק לא יגרום לפופ סטאר המפוכחת לשבור לו שוב את הלב.

אמרת שאת רוצה עוד שני ילדים.

"כן, אני חושבת על זה המון. אני באה ממשפחה של שני ילדים, אחי חי בתאילנד, חצי משפחה בשוויץ. את יודעת איזה עולב זה ארוחות משפחתיות אצלנו? כשהייתי נשואה היה לי מאוד חשוב ללכת למשפחה של אסף בימי שישי, אבל מאז הגירושין אין ימי שישי. עכשיו קצת עם אנריקו, זה מרגיש כמו משפחה. אני רוצה עוד ילדים בשביל שתהיה ממש משפחה".

זה דומה לזוגיות שהיתה לך עם אסף?

"האנטיתזה למה שהיה לי עם אסף. ההפך הגמור. פשוט עכשיו יש לי גבר חזק מולי, באמת חזק. גבר חזק שכל מה שאני עוברת זה פינאטס בשבילו. הוא לא מתפרק מכל דבר קטן שקורה לי ולא יודע מה לעשות. אני רואה איזה ויתורים הוא עושה כדי שהכל ימשיך ויעבוד כמו שצריך".

בזמנו רצית להמשיך את הזוגיות עם אסף?

"כן. לפני שידעתי דברים (בראיון בערוץ 24 היא רמזה שהמשבר התגלע כשגילתה שאסף ניהל רומן מחוץ לנישואין עם דנה פרימן, ס.ש) רציתי לשמור. זאת טעות, אני לא חושבת שהייתי צריכה, אבל מאוד חשוב לי הערכים והמשפחה והבית. ניסינו גם טיפול זוגי, היינו שם, אבל כשזה מת זה מת. תקופת חושך נוראה.

"אני זוכרת את הפגיעות שלי, את האומללות. ירדתי שבעה קילו. הייתי שלד. היו לי הרבה תקופות בחיים שלי של חושך מצריים. ואני לא יודעת איך אני עומדת בזה. אני כל הזמן אומרת זה לא מגיע לי, אבל כנראה שיש לזה סיבה, זה הרי קורה לי.

"אני נכנסת לתקופת אבל, מהגירושין, מהנפילה של הבגד ים, הסתגרויות, בכי, מרור. אבל אני לא מהאנשים שנשענים על הדיכאון שלהם. שבוע־שבועיים ונקסט. כי יש לי ילדות שאני צריכה להרים. יש לי שיעורי בית של כתה ד' ובעיות שברים, וזה מה שהחזיר אותי לחיים אחרי הגירושין".

מה היחסים ביניכם היום?

"קורקטיים. אנחנו מדברים רק בענייני הילדות. והוא עם דנה ואין לי בעיה עם זה, והבנות שלי מאוד אוהבות אותה".

פורסם שאתן ביחסי חברות. זה נכון?

"לא. אל תאמיני לכל מה שכתוב, אני צריכה ללמד אותך את זה?".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

___________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: