השבוע בתכנית: גדי סוקניק פוגש את צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, המספר על ירקות בבתי גידול שדורשים פחות ריסוס, טכנולוגיה לחיסכון במים, שימוש בהדברה ביולוגית. משם נוסע גדי לביקור במטע הדרים המטופל בהדברה ביולוגית, ופוגש את ד"ר יעל ארגוב מהמכון להדברה ביולוגית של מועצת הצמחים. ד"ר ארגוב מדגימה את עיקרון ההדברה הביולוגית המחליפה את ההדברה הכימית המזהמת: הם מפזרים בשטח צרעות טפיליות, המחסלות את אוכלוסיית הזבובים המזיקים לעצי הפרי. בהמשך סוקניק מבקר את רן בן-נון, שמגדל אלפי דונמים של זיתים בעמק המעיינות שבסמוך לבית שאן. בן נון משקה את עצי הזית במים שמקורם בסחנה, מים מלוחים שלא מתאימים להשקייה של גידולים אחרים. בנוסף, החום והיובש שבאיזור בית שאן חוברים יחדיו ומנטרלים מזיקים שונים, ומייתרים הדברה כימית. בניגוד לתהליך הרגיל של הפקת שמן זית המזהם את הסביבה, בבית הבד של בן-נון תוצרי הלוואי יכולים לשמש כמזון לבעלי חיים או כדשן אורגני, וכן עושים שימוש בשברי הגרעינים לייצור אנרגיה.

סוקניק מגיע למתקן מים מותפלים לצרכי חקלאות, והוא פוגש שם את פרופ' אבנר זילבר, חוקר במשרד החקלאות. הוא מספר על יתרונות ההתפלה וכיצד זו יכולה לחסוך הרבה כסף בהשקיית גידולים חקלאיים על ידי הגדלת היבול, במקרה זה – מטעי בננות.

כיצד הופכים את הצמח עצמו לכזה שצורך פחות מים? גדי פוגש את עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן – השבחת גידולים חקלאיים, חברה העוסקת בהנדסה גנטית השואפת להגדיל את היעילות של הצמחים בעשרות אחוזים, והפיכתם לעמידים בפני מזיקים – מה שבהמשך אמור לייתר את ההדברה. הוא מתלווה לאלין סלע-בראון במעבדה ובודק מקרוב אחר תהליך ההשבחה של החומר הגנטי. האגרונום ראובן גרטל מספר על הקשיים העכשוויים העומדים בפני החקלאי המודרני, ואיך הנדסה גנטית יכולה לסייע לו.