מי היא ימית סול? ובכן, יש כאן כפילות מעניינת, שכן סול רחוקה מלהיות רק הדוגמנית היפהפייה שגילתה בעצמה גם יכולות הנחיה ומשחק־לייט, משבצת אותה תפסה כשפרצה בסוף שנות ה־90, אחרי שהתגלתה בפרסומת לאירוקה.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

למעשה, יופייה הכל־ישראלי של סול מסתיר רעב גדול ללמידה ולעשייה, כזה שדחף אותה לכמה הישגים יוצאי דופן בשנים האחרונות, בטח ביחס לקולגות. מהם הישגים יוצאי דופן?

ובכן, פרט לעובדה שסול אוחזת בתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, עניין קטנטן של שש שנות לימוד באוניברסיטה והתמחות ארוכה ולא משתלמת כלכלית שעוד נכונה לה, לאחרונה היא גם הפכה לתסריטאית שכותבת פרקים עבור "הפיג'מות" האהובה, שבה היא מככבת כבר חמש שנים, ועבור הסיטקום "סברי מרנן", שחוטף אש מהמבקרים, אבל יכול לנפנף בנתוני רייטינג דשנים ביותר. וכן, את נשיפת ההתפעלות הקטנה ששחררתם זה עתה משחרר כל מי שלוקח רגע כדי לעבד את כל המידע הזה בנוגע לפועלה של סול. פששש.

אבל אני עסוק במשהו אחר: איך להסתיר ממנה את העובדה שכתבתי מאמר דעה קוטל למדי על "סברי מרנן" עם עליית הסדרה. סול כתבה חמישה מ־42 פרקי העונה הראשונה והמצליחה, ובעונה השנייה - שצילומיה יתחילו בקרוב, תהיו בטוחים בכך - סביר להניח שהמספר הזה יגדל, שכן סול כבר כתבה עבורה שלושה פרקים והיד עוד נטויה. טוב, צריך להסיר את זה מהדרך.

"תשמעי" אני אומר לה ומכין את עצמי, "לפני כמה חודשים כתבתי טקסט לא כל כך חיובי על 'סברי מרנן'".

"רגע, אתה זה שכתב שזה פשע נגד האנושות?".

מה? לא, אני לא חושב ככה.

"יופי, כי זה ממש מוגזם, לא? זה ממש חמור בעיניי שבן אדם כותב יכתוב כזה דבר, מישהו שיודע כמה קשה לכתוב ומה כוחן של המילים על אחרים. והביטוי 'פשע נגד האנושות'? נו באמת, פשע נגד האנושות זה היטלר, לא 'סברי מרנן'".

אז עליי את לא כועסת?

"לא, אין לי שום בעיה עם ביקורת. לא חייבים לאהוב הכל, ויש מקום לכל מיני דעות - כל עוד הן לא ברמה מוגזמת של 'פשע נגד האנושות'. תראה את 'הפיג'מות', למשל: קטלו אותנו, לא זכינו שנים באף פרס, ובכל זאת אנחנו סדרת הילדים הכי טובה שיש, ולא רק לילדים. אני חושבת ש'סברי מרנן' היא סדרה מצוינת. היא לא 'תמרות עשן', היא לא 'רמזור' וגם לא אמורה להיות".

אז מה היא כן אמורה להיות?

"סיטקום משפחתי שפונה לכל חלקי המשפחה. חוץ מזה זו סדרה עם קאסט ממש גדול, ולוקח לדברים האלה זמן להתגבש ולדמויות להגיע למקום שלהן, והכוח של סדרות כאלו היא בהיכרות שלך עם הדמויות והשטיקים שלהן. ומה שחשוב לציין - יש לתוכנית רייטינג מעולה: 30 ומשהו אחוזים ב־23:00 בלילה זה אדיר. היו מחאות בארץ, ומהפכות, ושינוי שיבוץ של התוכנית, ועדיין אנשים עוקבים אחריה במספרים גדולים. זה דבר מדהים".

עוד חודש תהיה סול בת 30. אחרי כמה ניסיונות, חלקם הרואיים יותר מאחרים, יש לה זוגיות מוצלחת עם ישראל, אדריכל, והם ביחד כבר שבעה חודשים. "זה הקשר הראשון שיש לי שאני מרגישה שהוא לא מאבק מתמיד, וזה מכניס לי המון רוגע ושקט".

ממערכות היחסים הקודמות שלה היא למדה איך להיות בת זוג טובה יותר, לדבריה, "אבל גם למדתי מה אני לא רוצה. למשל, אני לא רוצה להיות במלחמה, אני לא רוצה להיות מישהי שאני לא, לא רוצה לוותר על הערכים שלי ולא רוצה... לקבל דברים שמכאיבים לי".

הדבר הבולט ביותר שעולה מהדברים הללו הוא עניין נישואיה לאייל פלדמן, איש הייטק המבוגר ממנה בעשור, שאיתו התחתנה ב־2002 כשהיתה בת 20. חמש שנים אחר כך הם התגרשו, ולמרות שמיחסי הציבור הורו שלא לשאול על העניין, אני מעז ומנסה.

בניגוד למה שאפשר לחשוב, לסול ממש אין בעיה לדבר על העבר הרומנטי שלה, מלבד העובדה הקטנה שהיא מנועה לעשות זאת מסיבות משפטיות. "חתמתי שאסור לי לדבר על זה, משהו הדדי. אבל אני יכולה להגיד משהו כללי: התפתחנו למקומות אחרים (צוחקת). אני שמחה שהיה ושמחה שנגמר. אבל עזוב, בוא נדבר על 'מעושרות'".

אוקיי. אני חולה על זה.

"ברור שאתה חולה על זה, גם אני חולה על זה. יש עכשיו את כל הדיון סביב זה, אם הכסף הוא שלהן או מבני הזוג שלהן, האם זה סוג של זנות או לא, האם זה לגיטימי או לא... ואני חושבת שזה לא משנה בכלל. מה שכן, הייתי רוצה לראות אותן מתנדבות איפשהו, ולא רק למצלמות, אלא איזושהי פעילות התנדבותית שהיא מעבר לדיבור על המגפיים החדשים שלהן. לא אכפת לי מאיפה הכסף שלהן, אבל קצת חבל שזה כל התוכן שלהן. מצד שני, בגלל זה אנחנו אוהבים את התוכנית, מכיוון שכולה סינקים ומדי פעם יש שם דברים שממש קורעים מצחוק".

ומה עם פרסומת ה"גברים הם גורילות" למסטיקים, שבה את מככבת עכשיו? המיני־שערורייה שהיא גרמה אומנם מצחיקה אחדים עד כאב בטן, אבל יש גם כאלה שדי מתעצבנים עליה.

"כמו שכבר אמרתי לך, אני חושבת שיש מקום להרבה דעות. באופן אישי אני חושבת שהפרסומת היתה מלאה הומור ובטעם טוב, ולא מצאתי אותה פוגענית, אחרת לא הייתי מסכימה לעשות את זה. זה משעשע, כי להשפריץ בזרנוק כיבוי על בחורה בחולצה לבנה בשביל מיץ תפוזים זה מקובל, וגם ככה יש כאלה צמצום ורדוקציה של נשים בטלוויזיה הפופולרית... נו, שיהיה. קצת חפרתי, אה?".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

זכתה בסטייל

ליאור דונסקוי הלבישה עבורנו את ימית סול אחרי שניצחה בגמר "הסטייליסטים". משנתה: להיזהר מצביעות ולעלות על עקבים.

מזל טוב על הזכייה. מה היה היתרון שלך על פני המתמודדים האחרים?

"באתי עם המון אמביציה. והשקעתי בזה 200 אחוז. בשלושת החודשים האחרונים לא ראיתי שום דבר חוץ מזה".

העולם הזה מלא רכילות. איך הרגשת להיתקל בזה?

"עכשיו גיליתי את זה. יש המון צביעות בעולם הזה. בפנים אומרים לי 'את מהממת, הגיע לך לזכות' ומאחורי הגב אומרים שלא הגיע לי לזכות. אני לא יכולה להיות שקרנית וצבועה לאנשים. בפעם הראשונה שקלטתי את זה היה לי קשה, אבל אני מקיפה את עצמי באנשים שאני בוטחת בהם, שהלכו איתי ותומכים בי".

תני חמישה פריטים שכל אשה צריכה בארון.

"נעלי עקב של לפחות 8 ס"מ. לפחות. אני עמדתי בנשף 12 שעות על עקבים של 15 ס"מ. הדייט הגיע לי למרפק. ורצוי שיהיו שחורות; איזשהו אקססורי - תכשיט שישדרג כל בגד; שמלה שחורה קטנה. הכי שימושי ; לי אישית יש פטיש לנעלי אוקספורד. ופריט אחד מהארון של סבא וסבתא. יש שם מציאות. גם לבחורים".

ראיינה: איריס אברמוביץ'

הזוכה הגדולה. ליאור דונסקוי  (צילום: יוסי צבקר)
הזוכה הגדולה. ליאור דונסקוי (צילום: יוסי צבקר)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: