לא ברור איך זה קרה, אבל עומר אדם לא מאושר. אז מה אם הוא חי ביחידת דיור נפרדת בתוך האחוזה המשפחתית במושב משמר השבעה, עם כל מה שגבר, במיוחד אם הוא בן 17.5, יכול לחלום עליו. לא המכונית החדשה שבה הוא נוהג לתיכון אנקורי בראשון לציון, לא הסוסים בחצר, לא הבגדים היקרים, לא מסך הפלזמה הענק מול המיטה הזוגית ואפילו לא המעריצות שמחכות מתחת לחלון - אף אחד מאלה לא מספיק כדי לרצות אותו. גם לא העובדה שבעוד כשלושה שבועות, ב־15.6, הוא הולך לעשות היסטוריה מקומית ולהיות הזמר הצעיר ביותר שאי פעם הופיע באמפי בקיסריה.

ואולי בעצם דווקא ההופעה בקיסריה היא שאשמה בכל. מדובר באירוע מלחיץ למדי עבור זמר מזרחי צעיר שעוד לא סיים י"ב, גם אם יש לו פרצוף, שערות חזה וזיפים של בחור בן 30. אדם אומנם נראה מבוגר מגילו - וזו בדיוק הסיבה שהצליח להתל בצביקה הדר ובחבריו מ"כוכב נולד" ולהשתחל במרמה לעונה השביעית כשהוא עוד לא בן 16 - אבל עמוק בפנים הוא עדיין תיכוניסט עם מבחני בגרות במתמטיקה ובאזרחות, שצריך לבקש אישור מההורים כדי להבריז מבית הספר. מזל שאמא ואבא נמצאים שם כדי לקחת אחריות על השפיות שלו.

"אני מדבר המון עם אמא שלי ומשתף אותה במה שעובר עליי. אמא גם שלחה אותי לטיפול, ושם אני מרשה לעצמי לפרוק הכל. היא שלחה אותי כי היא פוחדת עליי. בכל זאת, אני לא הולך בערבים למסיבות כיתה אלא למועדונים בכל רחבי הארץ, וזה לא עולם הכי קל. למרות שאני לא נמצא הרבה בבית, ההורים שלי מצליחים להיות בשליטה מלאה על כל מה שקורה בחיים שלי, וזה חשוב".

ואם תגיד להם, "אני כבר ילד גדול, תעזבו אותי בשקט"?

(צוחק) "בטח אקבל אחת לפנים".

הם באים לקראתך או שהם נוקשים?

"יש מקרים שאבא שלי מעיר אותי לבית הספר ואני כולי הפוך אחרי לילה של הופעות, אז אני מבקש ממנו שיוותר לי אם יש יום קצר, והוא אומר לי, 'יאללה תחזור לישון'. אבל לרוב אצלנו בבית זה כל היום מסדרים צבאיים. אבא שלי איש צבא, ויכול להיות שדווקא בגלל שגדלתי במסגרת צבאית נוקשה, אני מרוסן היום ואין איתי בעיות משמעת. אני צריך לבקש אישור מהם על דברים שאני עושה".

מצד אחד אתה בדרך למלא את קיסריה, ומצד שני אתה צריך לבקש אישור מאבא כדי להופיע שם בכלל.

"נכון. יש לי מקצוע ואני עובד, אבל כשהם אומרים 'לא', אז אני עושה מה שהם אומרים. בסופו של יום אני עדיין ילד והם עדיין ההורים שלי. איבדתי את התמימות מהר מאוד. אני כל יום רואה פרצופים חדשים, קולט אנשים בצורה אחרת ממה שהייתי אמור, לומד על בשרי מי אינטרסנט ומי באמת רוצה בחברתי, חושב כל היום על עבודה, וזה לא קל. אין לי זמן ללכת לשחק כדורגל עם ילדים מהכיתה כי אני צריך להתראיין, לא יכול לרדת לאילת עם חברים כי נקבעו לי הופעות וזה הרבה פעמים מבאס. אני מתמודד עם זה, אבל אין ספק שזה קשה".

למרות שעומר אדם הועף מ"כוכב נולד" בבושת פנים אחרי שהבלוגר עומרי חיון חשף את גילו האמיתי, זה לא יהיה מופרך לומר שהוא אחד מפליטי "כוכב" הכי מצליחים כיום. התוכניות הספורות שבהן חשף את סלסולי הפעמונים שלו הספיקו כדי להפוך אותו לזמר מבוקש במועדונים ובאירועים פרטיים, שכבר שחרר אלבום בכורה משופע בלהיטים, כמו שיר הנושא "נמס ממך", "להיאבד ברוח", "אל תבכי" ו"נצח לצידך", שלא בהכרח תשמעו בגלגלצ, מה שלא מנע מהם לצבור מיליוני צפיות ביוטיוב ועשרות אלפי הורדות בסלולר.

אסור לירוק לבאר ששתיתי ממנה

ההצלחה של אדם היא תולדה של כמה גורמים שהפכו אותו לכוכב ענק, בין המצליחים בז'אנר המזרחי בישראל, שמצליח למשוך קהל מגוון, מבנות מריירות בגילו ועד לסבתות בנות 70. אדם מצהיר שהוא לא מאושר, וכך גם המוזיקה שלו מגיעה מסגנון מזרחי כבד ודיכאוני, ממש לא הפופ שעושים משה פרץ או דודו אהרון. הצליל שלו טורקי יותר, בכייני.

מה לילד בן 17 ולשירי דיכאון? מה קשה לך בחיים?

"אני אוהב את זה. גדלתי על עפר לוי, איציק קלה, יוסי עדן ומשה כהן. אני אוהב את המוזיקה הטורקית של פעם, לא את הפופ שיש היום, ואולי בגלל שאני מביא משהו שונה, אני מצליח. היום אומרים לי שאני עפר לוי הצעיר, וזה כבוד גדול".

הייחוד המוזיקלי של אדם, שלא מזכיר אף אמן אחר בז'אנר, יחד עם הניהול האישי האגרסיבי, צבע הקול השונה והמראה החיצוני האטרקטיבי, הפכו אותו לרחת לוקום לוהט במיוחד. את הפירות הוא יקטוף, אם הכל ילך חלק, בקיסריה. שם, בניגוד לאמנים כמו דודו אהרון שתוגבר בזהבה בן, או ליאור נרקיס שאירח את אייל גולן, הוא מתכוון להופיע סוליקו, בלי שום עזרה. עד כדי כך הוא בטוח ביכולתו למלא את המקום על כל 3,700 מושביו. בינתיים, על פי קצב מכירת הכרטיסים, הוא עושה זאת בהצלחה.

"אין ספק שזה מפחיד לעשות את קיסריה", הוא אומר. "להגיע למעמד הזה שאני האמן הצעיר ביותר שפותח את המקום, זאת התקבצות של רגשות, אבל גם מאוד מלחיץ בגלל הציפיות שיש ממני. זה כבוד גדול להופיע שם. אומנם זה קרה מהר, אבל עבדתי קשה בשביל זה. קיוויתי שזה יקרה. התפללתי שהמופע ימכור".

יש סיכוי שבערב ההופעה בקיסריה תקבל רגליים קרות ותברח?

"הופעתי כבר מול 30 אלף איש בחגיגות יום העצמאות, כך שיש לי ניסיון בעמידה מול קהל כל כך גדול ויותר מזה, אבל קיסריה זה משהו אחר. שם אנשים משלמים כסף כדי לראות רק אותך ולשמוע את השירים שלך. אני מניח שבשירים הראשונים יהיה לי קשה, אבל זאת האהבה שלי. אני עולה לבמה וכבר אני מתמלא באור וכוח, פורח. יודע מה? אני באמת קצת דואג, למען האמת. זה מלחיץ, מלחיץ מאוד".

אתה לא חושב שזה קצת מוקדם מדי? לאייל גולן, חבר טוב שלך, לקח למעלה מעשור כדי להגיע לשם.

"הזמנים השתנו, הכל הרבה יותר מהר, זה לא כמו פעם. אם היו אומרים לי לפני שנתיים, כשהודחתי מ'כוכב נולד', שאמלא את קיסריה, הייתי צוחק. אבל ככה זה היום, מטורף ולא הגיוני".

אם היית רואה ביום ההופעה בקיסריה את צביקה הדר, מה היית אומר לו?

"הייתי מזמין אותו לבוא. למדתי הרבה מהתוכנית הזו, ואסור לירוק לבאר ששתיתי ממנה. הפריצה שלי באה בעקבות ההשתתפות שלי שם, ותמיד אוקיר להם תודה על כך".

מה יהיה אחרי קיסריה? לאיפה עוד נשאר להתקדם?

"חוזרים למועדונים, לשטח. לעשות את קיסריה זאת חותמת מכובדת, בטח כשאני הזמר הכי צעיר שיופיע שם, וזה חשוב. מה אחר כך? שגרה. אירועים, הפלגות, מועדונים, ומי יודע, יש את כל שאר העולם שעוד אפשר להגיע אליו, גם חו"ל זאת אופציה".

עוד בפנאי פלוס:

אני יודע להיות בחור רומנטי

לידיעת המעריצות, אדם ניסה לאחרונה להחזיר לזרועותיו את החברה שלו לשעבר, נוי, שגדולה ממנו בשנה, וגם הצליח. הם הכירו רגע אחרי שנפלט בבושת פנים מתוכנית הכישרונות המצליחה של ערוץ 2, והיא, שהיתה בחו"ל באותו זמן, לא ידעה שמדובר בילד הרע של הטלוויזיה הישראלית. עכשיו הם רשמית שוב ביחד.

איך אתה מחזר אחריה?

"אתמול למשל, התקשרתי אליה ואמרתי לה שאני בדרך. לקחתי אותה לאחד השדות פה סמוך למושב, פרסתי מחצלת על האדמה ושכבנו עליה, כשהכוכבים מעל וקולות השועלים ברקע, ונראה לי שזה עשה לה את זה. כשאני רוצה, אני יודע להיות בחור רומנטי".

בטח קשה לנער בגילך להחזיק קשר עם כל הפיתויים.

"זה קשה מאוד, אני ילד כמו כולם, אבל תאמין לי, למדתי שהכי טוב זה מחויבות וקשר. אני סתם נראה פרפר".

יש לי הרגשה שהספקת הרבה יותר מנערים אחרים בגילך.

"אין לי מושג עם כמה בנות הייתי, מעולם לא ספרתי. הפעם הראשונה היתה בגיל 15 ומאז פרחתי בקטע המיני. אין ספק ש'כוכב נולד' עזרה, אבל גם לפני זה היתה לי הצלחה עם בנות".

אז לא סתם אתה חבר טוב של אייל גולן. הבנתי שהוא קורא לך "הבן שלי" ואתה עונה לו ב"אבא".

"בדיוק ביום שישי צחקנו על זה שכשהוא קיבל את תואר 'זמר השנה' הייתי בן שנתיים. תמיד התחברתי לאנשים מבוגרים ממני. אני כבר חושב אחרת מאנשים בני גילי ועם אייל יש לי כימייה. אנחנו יושבים אצלי או אצלו, רק שהוא שותה וויסקי ואני מסתפק בקולה".

* את הראיון המלא תוכלו למצוא בגיליון השבוע של "פנאי פלוס"

צילום: אוהד רומנו, סגנון: אביב אברמוב, איפור/שיער: שירן פרידלנד, ע.צלם: נועם יוסף, ע.סגנון: מאור אומזגין, ביגוד: קסטרו מן, פול אנד בר, אמריקן אפרל, מנגו, זארה, נעליים: נייק, משקפיים: אופטיק דורון, חכה: Norman Cohen, כתר: מחסני לב, מקום: נמל יפו, תודה מיוחדת לקסטרו, שאפשרו לנו לצלם במתחם הגרפיטי