"חשבנו איך נציין 20 שנה למותג דניאלה להבי", מספר אורי להבי, בנה של המעצבת ומנכ"ל המותג. "מאוד התחברנו למגמה של בתי אופנה ותיקים המכניסים לשורותיהם מעצבים צעירים כאשר הקולקציה הראשונה שהם יוצרים היא הומאז' לבית האופנה וכוללת נבירה ארכיונית עמוקה ושליפת פריטים איקוניים מהעבר". לא מפתיע, אם כן, שאת 20 שנות הפעילות של מותג התיקים ומוצרי העור של דניאלה להבי בחרו לציין עתה בקולקציה איקונית המשיבה לחיים חמישה דגמים מוצלחים מהעבר.

בעידן שבו האופנה מוצאת השראה בעשורים עברו, הקו המצומצם של להבי נראה ברור ואף נחוץ למותג ותיק זה. קרל לגרפלד עשה זאת בשנת 2005 עם התיק שאנל 2.55, שהפך לפופולרי עוד יותר מהגרסה המקורית שיצרה קוקו שאנל, וגם המעצבת פרידה ג'יאניני חידשה בגוצ'י את התיק Tote 1973 לציון 90 שנה למותג. תיק ליידי דיור האיקוני של כריסטיאן דיור שב בכל עונה בווריאציה חדשה, וכך גם תיק הבירקין של הרמס ומעיל הטרנץ' של ברברי. והרשימה עוד ארוכה. להבי, יש להודות, נמצאת בחברה טובה.

   (צילום: רן גולני)
(צילום: רן גולני)

יחד עם זאת, פריטי המעצבת שזכו לייצור מחודש הושקו במקור רק בטווח של חמש שנים אחורה, לא יותר. לדברי אורי להבי, במותג נמנעו משחזור של תיקים ותיקים יותר מפני שאלה יוצרו מעור חלק וקשיח בשם ברידג', שאינו בשל עדיין לשוב לאופנה. בימים אלו מגיעה לחנויות סדרת תיקי הסל הפתוח (שנוצרו במקור לפני חמש שנים) ועד תחילת יוני ייכנסו בהדרגה גם שאר הדגמים. סמלם המסחרי: תווית בעלת ריבוע מבריק בגוון ברונזה עם הלוגו Iconic.

בין הדגמים ניתן למצוא גם את תיקי מאוריציוס, שהצליחו מאוד בשנה שעברה וחוזרים בהטבעות עור שונות; ואת סדרת תיקי קמקורה שיצאה לראשונה לפני ארבע שנים ושבה בגרסה מעודכנת. בנוסף נמצאים בקו המיוחד גם שני דגמי סנדלים שחזרו לבקשתן של לקוחות קבועות: סנדלי שנחאי, שהיו best seller לפני ארבע שנים ומהווים נקודת תפנית חשובה בקו הנעליים של המותג - "זו היתה עונה מצוינת לנעליים", מספר להבי, "אז הרגשנו לראשונה שאנחנו צוברים קליינטורה קבועה"; וכפכפי טוקיו מלפני חמש שנים, שחוזרים עתה כשהם עשויים עורות חדשים.

וזה עוד לא הכל – המותג מתחדש גם בשטחים נוספים. לאחרונה נחנכה קולקציית קפסולה בשם D Plus, שבה חמישה דגמים אופנתיים העשויים אריג קנבס שנוצר בשיתוף פעולה עם המעצבת הצעירה ניבי ברקר. ברקר תמשיך לעונה נוספת במותג, הפעם בקולקציית פרימיום יוקרתית במיוחד הכוללת תיקים במחירים של 2,000 שקל ויותר. חידוש נוסף יתרחש בתחילת השנה הבאה, כשתפתח הרשת חנות בקניון עיר ימים שבמתחם פולג.

מחירי Iconic: נעליים 990-890 שקל, תיקים 2,250-1,290 שקל.

להשיג ברשת חנויות דניאלה להבי.