"אני חושבת שהיא אמיצה ומוכשרת ברמות", אומרת רז שמואלי כשאני מזכיר לה במי היא עצמה בחרה כמודל לחיקוי שלה בשנת 2011 בראיון ל"מגזין המושבות" (כן, יש כזה). לא נשאיר אתכם במתח, נינט טייב היתה התשובה.

>> בוא להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

"אני לא זוכרת בדיוק מה אמרתי שם, אבל יש לי הערכה ענקית לדרך שלה. כשהוצאתי את הסינגל הראשון יש כאלה שחשבו שזאת היא, יש משהו בגוון הקול שהוא דומה, אבל כל אחת מושכת לכיוון אחר".

כיוונים אחרים אולי כן, אבל נכון להיום, כמה שנים אחרי אותו ראיון שנתנה שמואלי האנונימית לעיתון המקומי במושב, הן משחקות על אותו המגרש.

היא רק בת 22, אבל הרבה דברים עברו עליה מאז אותו ראיון. נגיד העניין הזה שהיא השתתפה בעונה הראשונה של "The Voice" והגיעה עד לגמר, או זה שהיא כתבה אלבום בכורה שיצא לאור השבוע, "יריות באוויר" שמו.

הקלטת אלבום ממש מהר, אה?

"תשמע, מהר זה נורא יחסי. עשיתי הכל כדי שזה יקרה, יום אחרי שהתוכנית הסתיימה היה לי ברור שאני נכנסת לתהליך עבודה רציני יותר, כי כתבתי לפני שהגעתי לתוכנית אבל לא באמת חשבתי שיקרה עם זה משהו. פתאום זה הפך להיות היומיום שלי, כתבתי והלחנתי, שעות סביב העניין הזה, תהליך מדהים - לקחת את זה ולשים את זה בראש מעיינייך ולא להתעסק בשום דבר אחר חוץ מזה".

אז קמת כל בוקר ליום חדש של כתיבת שירים?

"פחות או יותר. זה לא טכני כפי שאתה מציג, זה היה מן אורח חיים כזה, חקרתי המון, היתה בי סקרנות שעדיין קיימת בי שפשוט קיבלה הרבה יותר מקום ביומיום שלי. אתה מקבל סחרחורת של תחושות באמצע היום, הנבירה הזאת בתוך רעיון ובעולם ובתוך עצמך".

חמושה במפיק הנהדר, אמיר צורף, ברוח הגבית שנשף עליה אביב גפן, המנטור שלה לשעבר ("אביב נתן לי את כל מה שהייתי צריכה כדי להאמין שאני יכולה לעשות את זה"), ובשירים שכתבה, שגם הם בעקיפין הרבה בזכותו של האחרון ("האלבום שלו 'שומקום' הוא מה שגרם לי לקחת דף ועט") יצאה שמואלי למסע של הקלטת אלבום, לא לפני שעברה מזכרון יעקב לתל אביב, השתחררה מהצבא, נפרדה מהחבר ושאר עניינים של תחילת שנות ה־20.

בדרך היא גם חרשה את הארץ בהופעות עם ההרכב שגיבשה, רק מה, בתל אביב, עיר מגוריה כאמור, לא יכולתם לראות הופעה שלה. כפיצוי, ויחד עם הניסיון שהרוויחה בכל הפאבים והברים, הקיבוצים והמושבים, את האלבום החדש היא משיקה במועדון הבארבי בעיר.

כל המועדונים מחוץ לבית שלך ובכל זאת העדפת לצאת לטייל ברחבי ישראל?

"הרגשתי שאני רוצה להגיע לכאן ממקום קצת יותר בשל, הבמה אומנם לא ממש חדשה לי, אבל הפורמט של לשיר שירים שלך על במה היה לי חדש ורציתי לעשות את זה כשאני מרגישה שזה יושב. אני נורא נורא מתרגשת לקראת זה".

_________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס: