"אני אמנית ששרה מתחת לאדמה בינתיים", כואבת נועה דויטש שהרדיו לא משמיע אותה מספיק. "יכול להיות שיושב שם בן אדם בן 50 שאוהב מוזיקה של פעם וילד בן 18 שאומר, 'זה לא עכשווי כל כך', ושני החבר'ה האלה יחליטו אם נועה תיכנס או לא. אבל זה בסדר גם ככה וגם ככה", היא מרגיעה. "אני לא זוכרת שהיהודים נכנסו ישר לגלגלצ".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אז את מדברת על תחנה מסוימת?

"הפרגון מתחנות הרדיו היה עצום, הייתי בכל התחנות חוץ מגלגלצ לצערי. הלוואי שב־2014 הם ייפתחו אליי, גם לטובת האתגר וגם בגלל שזאת תחנה מאוד מואזנת. תשמע, אני תלויה בתחנות רדיו, בשדרנים, זה הם בוחרים, אין פה הצבעות ואסמסים".

דויטש, שאולי תזכרו אותה כבחורה עם הכובע מ"כוכב נולד 8", מוציאה השבוע אלבום בכורה - "ביום שנולדתי" - ומובן שבלי רדיו זה לא קל. "בחורה עם קול כמו שלי זה לא פשוט למצוא, נתחיל מזה", היא מבהירה, "גם כפרפורמרית אני מוציאה את כל האנרגיות שלי על הבמה, אני משהו שעוד לא היה בארץ והרבה מוזיקאים ותיקים אמרו לי את זה".

מי במחמיאים?

"יהודה פוליקר, שפגשתי ב'כוכב' ונוצר בינינו קליק מאוד מעניין. הוא אמר לי, 'את תהי הדבר הבא בישראל, אני מרגיש את זה', ומפה לשם הוא גם מנגן באחד משירי האלבום ("הברירה", א"ס). הגעתי למצב שאנחנו יושבים אצלו בבית והוא אומר לי שזה שיר שלאגר, לוקח בגלמה ובוזוקי ומתחיל לנגן אותו.

"ריקי גל גם שמעה אותי שרה את 'לגור איתו' בתוכנית ויום אחד אני מקבלת ממנה טלפון ואתה יודע מה קרה לי? אמרתי, 'לא, עובדים עליי בטלפון', והיא הזמינה אותי להתארח בהופעות שלה. גם סי היימן עשתה אותו דבר. היא חברה קרובה שלי".

בזכות "כוכב" דויטש הצליחה לסחוט מחמאות גם משלומי שבת ("הקלטנו שיר לראש השנה והוא הוריד את הכובע בפניי ואמר, 'אין, ראיתי אותך בטלוויזיה ואת מזכירה לי את אחותי לאה'") והתחברה לשופט פבלו רוזנברג ("שמרתי איתו על קשר, הוא מאוד מפרגן למה שאני עושה"). בחיים הפרטיים, דויטש בת 27 ובזוגיות עם הילה, המנהלת האישית שלה. לאחרונה הן חגגו שלוש וחצי שנים ביחד.

עניין הנטייה המינית הוצג מאוד בטבעיות כבר מההתחלה אצלך.

"כן. שמע, הייתי בת 17 כשהלכתי לספר להורים שאמרו לי, 'מה שעושה לך טוב - עושה לנו טוב', לקחו את זה בצורה כל כך יפה וטובה, אז עצוב לי לשמוע על אנשים שעדיין חיים אחרת, אני מקווה שהראש והרגש ייפתחו".

נגעת בנושא גם בשיר המוכר שלך, "לא גבר ולא אשה".

"זה בא ממקום שהרגשתי לא שייכת, לא לצד הנשי ולא לצד הגברי, הרגשתי מיוחדת בדרכי וזה היה בסדר. זה עניין של שוויון, פשוט שוויון, ואני פה להעביר מסר מסוים - חופש, ליברליות, כל מה שההפך מלהיות סגורה".

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס:

  • בר בן וקיל: מ"המירוץ למיליון" להוליווד