התחזיות

בשנה האחרונה כולם דיברו על זה. "ניו יורק פוסט" פרסם בינואר 2013 כתבה ענקית על דעיכתה של משפחת קרדשיאן ושנה לאחר מכן: העניינים רק מידרדרים. גם הצהובון הוויראלי מדיה טייק אאוט, "אס וויקלי" ו"אין טאץ'" מקדמים תופעה דומה – יש מצב שזו עומדת להיות העונה האחרונה שלהם?

הרייטינג הצונח

במהלך ארבע העונות האחרונות של התוכנית, הריאליטי של משפחת קרדשיאן סובל מדעיכה עקבית בנתוני הצפייה. התוכנית, המשודרת ב־!E, היתה בעונותיה הראשונות מכרה זהב של צופים המומים, אבל גם השיווק האינטנסיבי וגם העובדה שהחיים שלהם טראגיים יותר מהקריירה של לינדזי לוהאן, לא הצליחו להשיב את הצופים האבודים.

בינתיים נתוני הצפייה מדברים בעד עצמם: פרק הפתיחה של העונה התשיעית הניב את הרייטינג הנמוך ביותר של התוכנית בשלוש השנים האחרונות, כשחצי מיליון צופים זפזפו הלאה מהפרק הראשון והחגיגי של העונה.

הפנים (הלא) אמיתיות של המשפחה

לאמריקה קצת נמאס מהניתוחים הפלסטיים של המשפחה, שגורמים להם להיראות יותר כמו בובות שעווה ופחות כמו בני אנוש שאפשר להזדהות ולהתחבר אליהם: קריס ג'נר עברה אינספור הליכים קוסמטיים, ברוס ג'נר נראה כבר מזמן כמו פנסיונרית נורווגית, קים קרדשיאן עברה לאחרונה טרנספורמציה הכוללת שישה ניתוחים לפחות ונראית היום כמו אחותה רפת השכל של ביונסה (אנחנו יודעים, יש כבר את סולאנג', אבל עדיין) ואפילו קנדל ג'נר בת ה־18 עשתה ניתוח אף. איך הם באמת נראים? אף אחד, כולל הם, כבר לא יודע.

התוכנית שמתה

אם המשפחה, קריס ג'נר, קיבלה ביולי האחרון תוכנית טוק שואו משלה בערוץ FOX וחשה עצמה אופרה ווינפרי של עקרות הבית המנותחות למשך חודשיים משעממים במיוחד. לפני כשבועיים התבשרנו שהתוכנית ירדה סופית אחרי עונה אחת בלבד ולא תחודש לעונה שנייה, זאת לאחר שהניבה אחוזי צפייה של יוגורט דל שומן.

קריס ניסתה הכל כדי להרים את התוכנית: פרסמה תמונה בלעדית וראשונה של התינוקת של קים, נורת ווסט, אירחה את כל החברים המפורסמים שלה ואפילו חילקה מתנות, אך המסר היה ברור: הקהל לא רוצה לראות אותה. נקסט.

היחסים המתפוררים

גם אם התוכנית תצליח לשרוד בעזרת נס, הדמויות בה הולכות ומתמעטות כמו בספר של אגתה קריסטי. קלואי מתגרשת, מה שמוציא את למאר אודום מהתמונה; קורטני בדרך לפרידה מבן זוגה, סקוט, מה שאומר שגם הוא בקרוב לא יהיה נוכח באותה התדירות – וגם ברוס ג'נר הצליח להשתחרר מלפיתת הפרנץ' מניקור של קריס האימתנית.

למעשה, הזכרים היחידים שהסכימו להישאר בתוכנית הם הכלב של קלואי והעולל מייסון בן ה־3. ולהם, להזכירכם, עדיין אין זכות או יכולת להתפטר, וזה כבר אומר הכל.

הסקרים

כיוון שהם ידועים בעיקר בגלל בגידות, תככים, ניתוחים פלסטיים ונטייה להשתמש באינטונציה המרמזת שלקו בשבץ בכמה דרגות שונות, לא פלא שדעת הקהל נגדם. המשפחה קיבלה את הטייטל "המשפחה השנואה בצפון אמריקה", ובואו נאמר שגם באירופה לא מעולפים עליהם. ציוצי הנאצה עליהם בלתי נסבלים ונוראיים, וגם בתחום הבידור מוקיעים אותם חברתית ("לעולם לא ניתן לקים קרדשיאן כוכב בשדרות הוליווד", הרגיעו השנה המנהלים של מפעל התהילה הזה).

בין הסלבס ששונאים את המשפחה ולא מפחדים להגיד זאת אפשר למצוא את ג'ואן ריברס, צ'לסי הנדלר, מייקל בובלה, דניאל קרייג, ג'ונה היל, ג'ון האם, מריה קארי, ריס וויתרספון, וכמובן – ברק אובמה, שאמר שהוא לא נותן לילדות שלו לראות אותם. הכי כואב שיש, רק ביותר משפיל.

המוסריות הלוקה

ארצות הברית היא, למרות הכל, מקום די שמרני, ולהרבה מהצופים מתחילה להיות בעיה עם העובדה שהחבורה הזאת כנראה מטורללת על כל השכל. השמועות מספרות שקריס היתה אלכוהוליסטית עת שגידלה את שלוש בנותיה הקטנות, שהיכתה אותן נמרצות ושהכריחה אותן לעשות ניתוחים פלסטיים ואפילו עודדה את בתה, קים, לצלם קלטת סקס.

עם כל הכבוד לרדנקיות של האני בו־בו, לפחות שם לא צריך רשויות רווחה ופסיכולוגים צמודים. משפחת קרדשיאן היא קצת יותר מדי הארדקור בשביל הצופה הממוצע, או כל אדם אחר שיש לו במקרה בעיה עם אלימות במשפחה (לכאורה, לכאורה!).

הארוס הדיקטטור

כידוע, קניה ווסט מאורס לקים קרדשיאן ואבי בתה, נורת ווסט, והוא מסרב בכל תוקף להצטלם לתוכנית או לשתף את נורי הקטנה בריאליטי של המשפחה, מה שגורם לצופים רבים לחוש מתוסכלים ושהמשפחה לא באמת נותנת מעצמה עד הסוף. בלעדיהם, התוכנית היא פחות "משפחת קרדשיאן" ויותר "חלק ממשפחת קרדשיאן, הכולל בעיקר את בנות המשפחה, לא כולל תינוקות", וזה כבר שם פחות קאטצ'י.

בעיות האמינות

אין זה סוד שסדרות ריאליטי מתוסרטות יותר מסרטים הוליוודיים, אבל הקרדשיאנים כבר הגזימו. אחרי שקריס האמפריז, הגרוש של קים, סיפר באחד מדיוניו בהליך הגירושין שהכריחו אותו לצלם כמה שוטים של הצעת הנישואין לנסיכת הטראש עד שהנפיק טייק מרגש מספיק, החלו עוד כמה דיווחים על כך שלא רק האפים של בני המשפחה לא אמיתיים בתוכנית, אלא גם כל יתר הסיפורים והעלילות. גם זאת היתה מכה קשה למשפחה.

הביטול האפשרי

בעונה האחרונה של "משפחת קרדשיאן" הרייטינג הממוצע עמד על שני מיליון צופים לפרק (2.4, ליתר דיוק). את התוכנית של קנדרה ווילקינסון באותו הערוץ, להזכירכם, ביטלו בגלל שהגיעה למיליון צופים בלבד ולא סיפקה את הקודקודים של !E. כבר חודשים רבים שהשמועה מספרת שערוץ הבידור רוצה לבטל את התוכנית, מה שיותיר את המשפחה חפה מכל חשיפה משמעותית במדיה.

"משפחת קרדשיאן - עונה חדשה", ימי שישי ב־16:00, החל מה־31.1, ערוץ E!

חבורה מטורללת. קים וקריס (צילום: gettyimages)
חבורה מטורללת. קים וקריס (צילום: gettyimages)

משפחה מחליפה

חמש המשפחות שהיינו רוצים לראות על המסך שלנו במקום הקרדשיאנ'ס

משפחת ספירס

לבריטני ספירס יש משפחה מודרנית הכוללת בן זוג נוכחי, אקס עם מיליון ילדים, אחות שילדה בגיל 16 (ג'יימי לין) וצרות מפה ועד הונג קונג, אז לא פלא שהיינו עושים הרבה כדי להיות זבוב על הקיר במזללה שבה היא החליטה לסעוד.

משפחת בולדווין

כשאלק בולדווין לא מעליב נשים, שחורים, גאים ואפילו את בתו הבכורה, הוא נהנה מזמן איכות עם אשתו, הילריה, והתינוקת החדשה, כרמן. יוכלו להשתתף גם: האקסית קים בייסינגר, הבת איירלנד והאחים המג'נונים שלו: דניאל, בילי וסטפן.

משפחת שין

צ'ארלי שין מתייחס לנשים כמו שאנג'לינה מתייחסת לילדים: מכל ביקור מחוץ לבית צריך לאסוף לפחות אחד. ריאליטי של שין עם האקסית, ברוק מולר, הנוכחית, כוכבת הפורנו, והמיתולוגית, דניס ריצ'רדס, הוא חומר שמפיקים חולמים עליו.

משפחת ג'ולי־פיט

אנחנו מתים לדעת איזה כאוס הולך בבית של בראד, אנג'לינה וששת ילדיהם, ובעיקר, כמה זמן לוקח לבייביסיטרית ממוצעת שלהם להרים ידיים ולנוס כל עוד נפשה בה. התוכנית שלהם אף תגלה לנו אם באמת יש להם כל כך הרבה בעיות בזוגיות.

משפחת בקהאם

תמיד חלמנו לעקוב אחרי הבקהאמים וארבעת ילדיהם מקרוב. אנו מנחשים שהתוכנית תכלול הרבה טיפים לפריזורה מדויקת מצד דייוויד, סצנות שבהן ויקטוריה מלבישה את כל המשפחה ובעיקר: מעט מאוד אוכל.

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס:

  • הביוגרפיות המטורפות של הסלבס