(יוני פרוים)

עונת הטקסים בהוליווד בעיצומה, ומדי שנה היא מספקת לנו שורה ארוכה של זוכים מפוארים, בגדים נוצצים, נאומים מרגשים וגם כמה רגעים מביכים שלעיתים מאפילים על כל השאר. רגע אחרי ההכרזה על המועמדים לאוסקר החלטנו לבצע סקירה קצרה של הרגעים המביכים שהיו לנו בשנים האחרונות מהטקסים האלה: סצינות אותנטיות, אמיתיות, שלא עברו עריכה של במאי ופשוט נחתו עלינו כמו שהן.

1. אחד הרגעים הזכורים ביותר מטקס גלובוס הזהב שנערך השנה התרחש לפני הטקס, כשמטף כיבוי החליט לגנוב את ההצגה לכל הכוכבות ולהרטיב את השטיח האדום. האקסידנט גרם למארגנים להחסיר פעימה לכמה רגעים, אך למזלם הם הצליחו להשתלט על מטף הכיבוי הסורר ולייבש את השטיח רגע לפני שהאורחים החלו לצעוד עליו.

2. בטקס האוסקר שנערך ב-2012 כולם דיברו רק על דבר אחד: כיצד השפילסשה ברון כהן את המנחה של ערוץ E! ראיין סיקרטס על השטיח האדום. למי שהספיק לשכוח, הקומיקאי השנוי במחלוקת הגיע לטקס בדמות "הדיקטטור" שאותה גילם בסרט שיצא באותה שנה, והתייצב כמקובל לראיון אצל סיקרטס. הפתעה ציפתה למנחה, כאשר משום מקום שפך עליו כהן אפר מכד שהחזיק ביד. סיקרטס ההמום הובהל אל מאחורי הקלעים כדי להחליף את החליפה היקרה, ואנחנו זכינו לקטע מהסרטים.

פארודיות, בדיחות ואפילו עמוד טוויטר עצמאי. ג'ולי והרגל (צילום: gettyimages)
פארודיות, בדיחות ואפילו עמוד טוויטר עצמאי. ג'ולי והרגל (צילום: gettyimages)

3. אותו טקס סיפק לנו גם את הרגל של אנג'לינה ג'ולי, שהפכה מהר מאוד לבדיחה ברשת. הכוכבת התייצבה על השטיח האדום בשמלה שחורה של ורסאצ'ה תוך חשיפת רגל ארוכה שהציצה מתוך השסע בשמלה. עד מהרה הפכה הרגל לדבר הכי מדובר, זכתה לככב בפארודיות ואפילו קיבלה עמוד טוויטר משלה.

4. בטקס האוסקר שנערך ב-2001 זכתה ג'וליה רוברטסבפרס השחקנית הטובה ביותר, אבל מי שללא ספק גנבה לה את ההצגה הייתה ביורק עם שמלת הברבור שלבשה. הזמרת האיסלנדית ששיחקה באותה שנה בסרט "רוקדת בחשיכה" הצליחה לסובב הרבה ראשים ולהפוך לשיחת היום, או יותר נכון לבדיחה, בזכות הבגד המוזר שאיתו הגיעה לטקס וכלל חצאית נוצות לבנה קצרצרה וצוואר ברבור.

5. ג'ניפר לורנס היא ללא ספק אחת השחקניות המדוברות והמוערכות היום בהוליווד, ויש לה גם פסלון מוזהב שקיבלה בשנה שעברה על משחקה ב"אופטימיות זה שם המשחק" כדי להוכיח את זה. אבל מה שזכור יותר מכל מטקס קבלת הפרס היה הנפילה שלה במדרגות, בדרך לבמה, כשהיא לבושה בשמלה של דיור. לזכותה של לורנס ייאמר שהיא לא איבדה את העשתונות, ולקול מחיאות הכפיים של הקהל המופתע, התעשתה ועמדה על הרגליים.