אם התקופה האחרונה היתה רכבת הרים בחייהם של האחים יאן וטומי אגמי, אז השבוע האחרון היה הטוויסט המפחיד ביותר. זה שכולם מחכים לו, אבל אף אחד לא יודע איך להתמודד איתו. מי שהתחילו את השבוע בחזרות עם השופט הכי מסור בתחרות, עברי לידר, המשיכו בצילומי שער לגיליון האחרון ולרגע אפילו פנטזו על ניצחון, מצאו את עצמם הופכים בן רגע לפליטי ריאליטי. "אנחנו בסדר", נשבע לי טומי, כמה שעות אחרי ההדחה הכואבת, "אנחנו לא מדוכאים או מאוכזבים, יותר מופתעים. אבל לוקחים את הדברים בקלות".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

למה מופתעים?

"לפי התנהגות של אנשים בחוץ, דברים שקראנו ברשת, זו היתה הדחה מפתיעה".

מה הלאה מבחינתכם?

"אנחנו מאוד רוצים לכתוב שירים. זה דחף לא מוסבר. יש לנו את הקצב שלנו ואנחנו אוהבים אותו, וכשעשינו דברים שאנחנו שלמים איתם ואוהבים, הרגישו את זה בחוץ, ואלה הדברים שנעשה. מה שיבוא יבוא, וכשנחליט שזה מה שאנחנו רוצים לעשות לשארית חיינו, נשב ונעשה פרלמנט מלחמה ונראה איך אנחנו דוחפים את עצמנו".

הרינגטון מהסלולרי של עדן קוטע אותנו. "שקט", של עומר אדם, אם תהיתם. "אחד ה־שירים, לדעתי", היא מסכמת, טומי ויאן צוחקים, ואז גם היא פורצת בצחוק מידבק, אחד מני רבים במהלך הערב. הכימייה בין השלושה אותנטית. הם טוענים שהיא משותפת לכל המתמודדים שנותרו.

כמה ימים לפני הראיון, שלושתם יצאו יחד למסיבת סילבסטר עמוסת סלבריטאים, מהסוג שכולל את נינט בעמדת הדי.ג'יי ואת בכירי תעשיית הטלוויזיה והבידור במתחם הבופה. צעדים ראשונים בביצה וכאלה. "זה לא מרגיש טבעי, ממש לא", צוחק יאן, "אתה יודע, להתראיין ל'גיא פינס' זה לא טבעי. כאילו, מי אני בכלל? על מה אתה רוצה לדבר איתי?".

יש גם משהו לא נוח בלהיות פנים מוכרות כל כך?

טומי: "לא ממש נתקלנו בכאלה דברים בינתיים, אבל התחושה היא שזה בסדר כי מכירים אותנו בזכות המוזיקה, וזה סוג טוב של היכרות, שאוהבים את מה שאתה עושה".

יש הבדל בין האמנים שהערצתם לפני התוכנית לאלה שגיליתם במהלך העבודה?

"בר רפאלי למשל מושלמת, אני מהופנטת כל פעם מחדש, היא מקצוענית וצריך ללמוד ממנה. גם מאחורי הקלעים היא תומכת ומעודדת אותנו".

טומי: "בר לא רק יפה מבחוץ, גם יפה מבפנים. אשת חיל. גם חכמה, גם יפה, בחורה להתחתן איתה".

ומה עם המנטורים שלכם?

יאן: "עם עברי לידר למשל, חשבתי שהוא קשוח נורא אבל הוא סחבק, הוא אחלה גבר. סוס עבודה, מקצועי".

טומי: "באודישן הוא חייב לשמור על דיסטנס מסוים כי זה מה שנדרש, אבל אחרי שלב בתי השופטים, כשמתחילים לעבוד ביחד, זו שבירת דיסטנס טוטאלית".

ונראה שהיא גם גולשת לתוכנית. בביצוע שלכם ל"על הגשר הישן", לא בדיוק קיבלתם את הביקורת בשתיקה.

טומי: "זה התחיל בזה ששירי אמרה לעברי 'מה עשיתם להם?', ואני ישר הרגשתי את הצורך להגן על עברי, כי הוא לא עשה לנו כלום, זה אנחנו בחרנו את השיר. לא אשתפן ואעמוד מאחורה בזמן שעברי מקבל אש".

גם את בוחרת את השירים שלך בתוכנית, עדן?

עדן: "בהופעות החיות? גם. יש את המעבד המוזיקלי שמייעץ, והמנטורים, ואני. את 'Listen' של ביונסה, למשל, חלמתי לבצע על במה. מה עוד בחרתי? זהו, רק 'Listen'. (צוחקת). סתם, אני לא אשיר משהו שאני לא רוצה".

טומי: "אני מעדיף לעשות חרקירי מלבצע שיר שאני לא אוהב".

כמה זה מלחיץ, לעמוד על הבמה מול הקהל ולדעת שיש עוד מאות אלפי שיושבים בבית וצופים בכם?

יאן: "זה לא ממש מלחיץ אם אתה מתרכז במוזיקה. זו התרגשות טובה".

טומי: "מה יקרה אם נפשל? יתלו אותנו?".

עדן: "מה זה, אני הייתי מתה".

מה זאת אומרת, את עושה את זה!

עדן: "כן, אבל אני מנסה לא לחשוב על זה יותר מדי. לי יש דפיקות לב שחבל על הזמן על הבמה, התרגשות מפחידה. אני מרגישה הכי לחץ, יותר מכל המתמודדים, בוודאות. אני לא יודעת מה לעשות על הבמה, ולפעמים אני מרגישה שכשאני שם אני נבלעת".

הפרפרים המנומרים שמתרוצצים בבטן של בן זקן לפני ההופעות החיות, ככל הנראה נובעים מהעובדה הדי מדהימה שהבחורה הזאת מעולם לא שרה על במה קודם לכן. עובדה מדהימה לא פחות, כאמור, היא שגם האחים לבית אגמי מעולם לא הופיעו קודם לכן בסביבה שלא כללה את הסלון הביתי שלהם וצמד גיטרות.

"לפני כמה שנים אבא שלנו החליט שאנחנו רואים יותר מדי טלוויזיה ופשוט הוציא את הטלוויזיה מהבית", מספר טומי, "ובגלל זה התחלנו לנגן, כי פשוט שעמם לנו". חברים רשמו אותם לאודישנים ומשם הכל היסטוריה. "טומי לא רצה ללכת, הוא חשב שזה עוד מין 'כוכב נולד' כזה. אז אמרתי לו שזה לא מה שהוא חושב, ושאפשר לשיר באנגלית כמו שתמיד רצינו, ושאפשר לבוא ביחד". "עמדנו מחוץ למקום שבו היו אודישנים", אומר טומי, "היה תור מטורף ואמרתי ליאן, 'בוא נלך הביתה'. אבל הוא שכנע אותי, אז נשארנו".

גם הדרך של עדן לאודישנים לא היתה סטנדרטית, בעבר כבר השתתפה באודישן לעונה 9 של "כוכב נולד", ולא עברה. "המליצו עליי לתוכנית 'פרויקט הלהקה', אבל לא הלכתי לאודישנים כי היה פיגוע בתל אביב ופחדתי", היא אומרת, "ואז התקשרו אליי מ'אקס פקטור'".

"ראינו אותך מתראיינת באודישנים", צוחק יאן, "ואמרת 'חברות שלי אומרות שאני שרה כמו כריסטינה אגילרה'". "איזה שקרן!" נבהלת עדן, וטומי מאשר: "יש לי את זה מוקלט! אמרתי ליאן 'יואו, זאת הולכת לעשות פאדיחות של החיים'". "אני לא מאמינה", עדן עדיין צוחקת, "איזו פדחנית, איזו גזורה".

אתם חושבים הרבה על הרגע שאחרי, מה תעשו?

יאן: "בטח. פה זו רק תחרות, דואגים לך להכל".

טומי: "בגלל זה אני מעריך את אורי שכיב, שעלה עם שיר שלו. כי הוא כבר רואה הלאה. זה התכלס".

עדן: "אנחנו בסך הכל עושים קאוורים".

מי המודל שלכם בתעשייה?

עדן: "אני אוהבת זמרים מזרחיים, עומר אדם, אייל גולן...".

יאן: "אז כל ה־'Listen' זה סתם?".

עדן: "אני אוהבת, אבל הוא שאל בארץ, מה אתה רוצה?".

גם עכשיו את אוהבת את אייל גולן, למרות כל העניינים?

עדן: "כן, גם עכשיו, מה אעשה. אני אוהבת את השירה שלו, יש לו קול מפחיד".

יאן: "קול מפחיד?".

עדן: "בקטע טוב. כל השאר לא מעניין אותי, רק הקול".

בסוף אנחנו מדברים על מסגרות. אף אחד מהם לא הסתדר איתן טוב מדי בעבר. טומי ויאן נשרו מלימודי התיכון, ועדן מצאה את עצמה בפנימייה בטבעון לאחר קשיים בבית הספר בקריית שמונה. "ה'אקס פקטור' זו מסגרת שאנחנו יכולים לחיות איתה", צוחק טומי, "בלי משולשים קהי זווית וכאלה". "אם היית שם אותי עכשיו בחדר עם ספר של היסטוריה", מוסיפה עדן, "הייתי זורקת לעצמי אותו על הראש. אבל שים אותי בחדר עם מוזיקה ונגנים, ואני לא יוצאת ממנו כל היום".

מבחינה זוגית, שלושתם מסודרים. לצמוד של עדן נחשפתם באודישן שלה, החברה של יאן התנוססה על המסך כששר לה את "Little Things” של וואן דיירקשן, וגם לטומי יש חברה, כבר שנתיים. "מתחילים איתי", מודה עדן כשאני מציק, "אבל מה זה קשור? הרוב יודעים שיש לי חבר".

לסיכום, מי יזכה?

עדן: "אני חושבת שרוז זוכה. אני שרופה עליה".

טומי: "עדן זוכה. אני מוכן למכור את הבית ולהמר עליה. בליינד, זו היא. עדן".

>> את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :

  • הבקהאמים: כך הופכים זוגיות רומנטית לעסק משגשג