רואי (איקו) עוזרי

שתי תוכניות הכישרונות החדשות, "אקס פקטור" ו"הכוכב הבא", כבר כובשות את טבלאות הרייטינג ומייצרות באז רעשני, לטוב ולרע, וזה הזמן לסיכום ביניים ולניסיון לאפיין את השופטים. אין ספק שרני רהב מ"הכוכב הבא" הצליח לספק הכי הרבה כותרות, אבל גם שאר השופטים מעוררים עניין. הנה הם.

אומר את האמת ברכות. הדר (צילום: רפי דלויה)
אומר את האמת ברכות. הדר (צילום: רפי דלויה)

צביקה הדר - בתפקיד האבא. הדר הנחה בעבר עשר עונות של "כוכב נולד", ומאז שעבר לכס השיפוט של "הכוכב הבא" הוא ממלא את תפקיד המבוגר האחראי, זה שמתהדר בניסיון עשיר בזיהוי כישרונות מוזיקליים. הדר לא מתבייש לומר את האמת למתמודדים, אבל עושה זאת ברכות אבהית ורגישה במיוחד. ככה זה, כנראה, כשאתה הופך ממנחה לשופט ורוצה שהקהל בבית יאהב אותך לא בגלל הנחיה אלא בזכות דעות נחרצות.

יכול להיות יותר נחמד. לידר (צילום: לם וליץ סטודיו)
יכול להיות יותר נחמד. לידר (צילום: לם וליץ סטודיו)

עברי לידר - בתפקיד סיימון קאוול. כשהוא לוהק להיות שופט ב"אקס פקטור", כולם רצו לדעת אם יהיה שופט נחמד וחביב שתואם את תדמיתו הציבורית, או שינהג בקשיחות ויאמר דברים שאף מתמודד לא רוצה לשמוע. לידר כנראה בחר להיות קשוח וללכת בדרכו של סיימון קאוול, ואנחנו לא ממש אוהבים את האריזה המעט מתנשאת הזאת שלו. היינו מעדיפים לקבל אותו כמו בתקופה שבה התחיל לשיר, כשהיה צנוע ונעים.

רק שהחלום לא יתנפץ. ריטה (צילום: ברק פכטר)
רק שהחלום לא יתנפץ. ריטה (צילום: ברק פכטר)

ריטה - בתפקיד המאמי. עם רקורד מרשים במיוחד של זמרת ותיקה ומוערכת, ריטה ממלאת ב"כוכב הבא" את תפקיד המאמי, זאת שהדבר האחרון שהיא מעוניינת בו זה שמתמודד ייעלב מביקורת שלה. ריטה משמיעה הערות בצורה מדויקת ועדינה, מחשש לנפץ את חלומם של הזמרים הצעירים. לפעמים זה בא על חשבון אמירת האמת.

למד משהו מאריק איינשטיין. פרץ (צילום: ראובן שניידר)
למד משהו מאריק איינשטיין. פרץ (צילום: ראובן שניידר)

משה פרץ – בתפקיד הצנוע. הגיע ל"אקס פקטור" אחרי ששפט ב"בית הספר למוזיקה", שם כנראה הבין שכדי לשפוט ילדים צריך לשים את האגו בצד ולנהוג בצניעות. גם בתוכנית הנוכחית הוא מתאפיין בצניעות, שלא ממש מקובלת אצל כוכבים בסדר גודל כזה, וזה משתלם לו: פרץ הוא אולי השופט הכי אהוב, מה שמוכיח שכדאי להיות צנוע.

הבלונד והליפסטיק עושים את העבודה. מימון (צילום: ראובן שניידר)
הבלונד והליפסטיק עושים את העבודה. מימון (צילום: ראובן שניידר)

שירי מימון – בתפקיד הדיווה. מימון לקחה את התפקיד שאוטומטית חשבנו שילך לריטה. היא כנראה חושבת שגם לה מגיע כבוד דיוואי השמור לכוכבות גדולות, ואם זה ראוי או לא - אתם תגידו. אנחנו חושבים שמימון ממלאת היטב את משבצת הדיווה. גם אם היא נורא מתאמצת להראות שהיא לא דיווה, זה לא הולך: היא משדרת בדיוק את ההפך. הבלונד הבוהק והליפסטיק האדום בהחלט תורמים לזה.

בלי מסננת, וטוב שכך. פורטיס (צילום: ראובן שניידר)
בלי מסננת, וטוב שכך. פורטיס (צילום: ראובן שניידר)

רמי פורטיס - בתפקיד המשוגע. פורטיס לא מתבייש להראות את השיגעונות שלו בשידור. הוא צועק, לעיתים הוא קיצוני בתזוזות שלו והוא בעיקר עם לב גדול. "אקס פקטור" הבריקה כשקראה לו לבוא ולשפוט, והוא ממלא בגאווה את תפקיד הרוקיסט הכי משוגע בשכונה. כבר בשלבי האודישנים הוא הרים את הקול על כמה מתמודדים וביקש שיילכו עם האמת שלהם ולא ייראו כמו חיקוי זול לזמרים אחרים. פורטיס אומר זאת לא כדי לפגוע אלא משום שזו האמת שלו, והוא אומר אותה בלי מסננת, וטוב שכך. מעניין אם מוקי, השופט החדש בתוכנית המתחרה, ימשיך ללכת בדרכו.