רק אחרי שחן אהרוני הודח מהגרסה הבריטית של "אקס פקטור", נפל לו האסימון. "הבנתי שאני חייב לשים זין, שנמאס לי, שזה אשכרה עוצר אותי, המה יגידו ואיך יגידו. החלטתי שאני אומר מה שאני חושב, לא דופק חשבון יותר מדי, לא מסנן דברים".

>> באו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

בשלוש מילים: חן אהרוני כועס. מבעבע מבפנים. הוא לא יכול יותר לשמור בבטן את מה שיש לו להגיד, על התעשייה, על המוזיקאים שלא מפרגנים, על הריאליטי ועל איך שמתייחסים כאן אליו ולמוזיקת הפופ המהוקצעת שלו.

"כבר ברור לי שבמדינה ההזויה שאנחנו חיים בה אי אפשר לרצות אף אחד, אז אני גם לא מנסה", הוא אומר. עם תחושות קשות אלה הגיע לראיון, והמסר שלו חד וברור: "פעם רציתי להיות המאמי הלאומי והזמר של המדינה. היום זה פשוט על הזין שלי".

"בגלל שיש בארץ 'כוכב נולד' ו־'The Voice' ועוד שנייה 'אקס פקטור', אז כל כך מזלזלים פה באנשים שבאים והולכים אליהם", מסביר חן, שכבר לקח חלק בשלושתם. "זה נראה כזה פשוט, אבל זה הכי לא פשוט בעולם. ראיתי במקרה את 'חדשות הבידור'. יושבת ירדן הראל ואומרת שאני נבחן ריאליטי סדרתי. תגידי, את נורמלית? את אמיתית שאת אומרת דבר כזה? כמה אודישנים את עשית עד שקיבלת את הג'וב הנחשק לשבת ליד ליאון רוזנברג?

"אתה הרי יודע כמה שחקנים וזמרים עובדים פה קשה כדי לקבל משהו, אז זה שאני הלכתי למשהו שהוא בכלל לא בארץ, זה הופך אותי לנבחן סדרתי או למישהו שמנסה יותר מדי? אתם צריכים להתבייש שאתם בכלל אומרים את זה. זו בושה בכלל לחשוב ככה".

אבל זאת האמת, השתתפת בשלוש תוכניות ריאליטי.

"סבבה, אבל לא הלכתי ל'גולללסטאר', לא הלכתי ל'מה שקורה באילת', לא הלכתי לגרד את הביצים ב'הישרדות VIP'. הציעו לי, וזה לא מעניין אותי. חלקם עניינו אותי נטו ברמה הכלכלית, אבל בחרתי לא, כי אם אני עושה משהו זה כדי לקדם אותי, אל"ף במוזיקה, בי"ת ברמה של חו"ל וגימ"ל שחררו אותי כבר, למה אתם יושבים לי פה? מה מפריע לכם? וכל היפות האלה שהפכו להיות דוגמניות שעושות אודישנים נון־סטופ הכי צריכות להבין את זה, שזה בסך הכל אודישן".

על אילו יפות אתה מדבר?

"יש קבוצת בנות שהן ספק דוגמניות ספק מגישות, כל הקבוצה שללירן כוהנר, נטלי דדון וכל אלה, שכאילו אתה אומר, על מה? אנשים בונים את עצמם על רכילות. לירן ואני היינו חברים ממש טובים כשהיינו יחד בצבא, ראיתי אותה לפני חודש־חודשיים והיא לא דיברה איתי, היא סובבה לי את הראש, על מה? על זה שאת יוצאת עם מיליונר עכשיו (כוהנר מתרועעת עם איש העסקים הצעיר עדי עזרא - א.ב)? זה ההישג שלך? זה נורא עצבן אותי, אנשים מקבלים הרבה פוקוס על כלום, ולעומת זאת אנשים שעוסקים במשהו שנים נדחפים לשוליים".

לפני כמה שבועות הודח צ'ן אהרוני ("כתבתי Chen והפקידות ביטאו את זה צ'ן ולא היה לי עצבים לתקן אותן") מ"אקס פקטור" בריטניה, אחרי שהגיע לשלב גבוה יחסית, אחד מ־80 המתמודדים האחרונים, ואחד מ־22 האחרונים בקבוצת הבנים.

"כל פלוץ בארץ ממציא לעצמו קריירה בינלאומית אבל לא הולך להתמודד עם הדברים האמיתיים", הוא יורה, "להוציא חומרים באנגלית זה קל, אבל לעמוד באודישן בתוכנית הכי מצליחה בעולם, זה דבר שלא לכולם יש אומץ לעשות, כי לכולם יש אגו והם מלאים בעצמם. לי אין את האגו הזה, מה אכפת לי שאני כוכב בארץ, זה לא מעניין אותי, אני בטוח שמלא אנשים היו מתים לעשות את זה, אבל הפאסון שלהם עוצר אותם. אני לא נותן לפאסון לעצור אותי".

כל הסיפור התחיל בקאוור לריהאנה שהקליט ושלח לאתר של "האקס פקטור", "ושכחתי מזה לגמרי. אחרי חודשיים שלחו לי הודעה שכבר עברתי שלב על סמך מה ששלחתי". באודישן האחרון שלו "חילקו אותנו לשלשות. בחרנו שיר של אדל, ומשהו כמו שעתיים לפני שהלכנו לישון החבר'ה החליטו שצריך להחליף לשיר שבחיים לא שמעתי.

"לא הלכתי לישון, כל הלילה למדתי את הלחן והמילים. בסופו של דבר התבלבלתי רק במילה אחת על הבמה, השופטים אמרו עליי דברים טובים, אבל המנטור לואיס וולש (מפיק ומנהל מוזיקלי - א.ב) החליט שזה לא מתאים לו".

הקריירה של אהרוני, 23, התחילה ב"כוכב נולד", עונה חמישית. אחר כך קצת הנחיה בערוץ 24, אלבום ראשון שנושא את שמו שנמכר יחסית בסדר, אם כי הוא לא יודע כמה בדיוק ("אני אפילו מפחד לשאול, אני יודע שזה לא אלבום זהב"), אחר כך קדם אירוויזיון שהוא לא עבר, ולקינוח רומן שנגמר עוד לפני שהתחיל עם "The Voice" בריטניה, רק בגלל שזרם עם עצת מנהלו לשעבר בחברת כחול לבן אמנים לספר לתקשורת בארץ שהתקבל.

"התראיינתי נטו מהלא נעים לי", הוא מסביר, "המנהל שלי באותו זמן אמר 'תן לי, תקשיב לי', ובתוך תוכי ידעתי שאני לא רוצה להוציא את זה. אבל לא היה לי נעים, ואמרתי שאני רוצה לתת לאנשים לעבוד, אז יאללה".

אין הסכמי סודיות? לא אמרת לו אולי נחשוב על זה עוד רגע?

"לא חשבתי על זה, הייתי מפגר. חתמתי על חוזה ראשוני כזה, אבל בשורה התחתונה החלטתי כן לשתף פעולה עם השאלות. הייתי בדיוק בשלב שהוצאתי שיר מאלבום שני, ולא הבנתי לאן זה לוקח.

"הדבר שמנהלים הכי אוהבים להגיד זה 'אנחנו יודעים מה אנחנו עושים, הכל יהיה בסדר', והיה בסדר בכל מה שקשור לארץ, כי הביעו עניין, אבל זה הגיע למפיקי 'The Voice' בריטניה, שהתקשרו להגיד שהם נאלצים לבטל אותי. נשברתי באותו רגע, זה גם פדיחה רצח, אתה אומר פאק, אני יוצא ילד טמבל".

בהמשך יצא אלבומו השני, "נוסע רחוק", שנכשל. "הוא לא עשה את האימפקט שרציתי. הדפסנו מהדורה אחת (הדפסה ממוצעת עומדת לרוב על 3,000-1,500 עותקים - א.ב), וזה בסדר וזה קורה לכל אמן, אבל אני מאמין שרק כשאתה אומר לעצמך את זה בקול - סבבה כפרה, נכשלת - אתה יכול להתקדם הלאה".

בימים הקרובים הוא יוציא את "Crazy", סינגל ראשון מתוך אי.פי (או אלבום, עוד מוקדם לדעת) שמתקרב ובא, כולו באנגלית. "אני לא רואה איפה אני יכול להביא את עצמי עד הסוף בארץ, כי כל אחד שישיר גדול או יזוז יותר מדי על הבמה ישר יגידו הלו, מה אתה עושה, תירגע, יש פה הרבה דברים שמכריחים אותך לנקות כדי שלא תהיה טו מאץ', ואם אני טו מאץ' מדי לארץ אז אין מה לעשות.

"המטרה שלי להיות כוכב בינלאומי, סבבה? כן ריאליטי לא ריאליטי, כן אלבום מצליח או לא, כל התגובות בדרך לא יסנוורו אותי הפעם ולא יפריעו לי".

אהרוני רווק כרגע, ומה שהוא בטוח לא מתכנן לעשות זה לצאת מהארון. משום מה כולם בטוחים שאהרוני גיי, או ליתר דיוק: "לפי השמועות ששמעתי על עצמי, אני צריך להיות איזה שרמוטה במסיבות של שירזי שזיינה חצי מתל אביב". בכל מקרה, הוא שולל את העניין.

"יש לי איזה משפט שאני תמיד אומר שאני יכול להיות הכי הומו בכל הדברים, בלבוש ובסגנון השירה שלי ובדברים שאני אוהב לשמוע, אבל לא במיטה. עשיתי פעם קליפ עם יאנה יוסף, והיא שאלה 'אתה הומו?' אמרתי לה לא, אז היא אומרת 'אתה שקרן'. אני אומר לה לא, אז היא אומרת 'אני יודעת שאתה משקר', כאילו מתווכחים איתי. פעם אחת עליתי לרדיו והמראיין שואל אותי, 'נו אז מה, אתה הומו?', בלייב".

מה עושים?

"קודם כל ישר הזעתי, זו שאלה לא נעימה, מביכה, אמא שלי שומעת את זה, סבתא שלי שומעת, המשפחה שלי שומעת. חוץ מזה, אם עכשיו יושב לך באולפן זמר הומו והוא לא רוצה לצאת מהארון - אתה עושה עוול, אתה עושה נזק, וזאת החוצפה והחטטנות פה, שוכחים את הגבולות.

"וכשאני אומר עכשיו לא זה גם לא ישנה, הרי אנשים ימשיכו ויגידו טוב, הוא לא יוצא מהארון. אז שימשיכו לדבר, לא מעניין לי את התחת, ואם התחת שלי מעניין מישהו אז בכיף, לבריאות, למה שאחסום לעצמי גם בנים שנמשכים".

עכשיו בלבלת גם אותי, זה כן מעניין אותך?

"תשמע, אני אומר עכשיו לא, כאילו לא נראה לי. זה לא קרה עד עכשיו, אז אם זה יקרה אחר כך, בכיף, נראה, באמת נראה. נורא מפחיד אותי להגיד משהו חד משמעי על משהו שאפילו בשבילי הוא לא חד משמעי, לך תדע מה יהיה".

** את הראיון המלא עם חן אהרוני תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

רוצה להיות כוכב בינלאומי. אהרוני (צילום: ליאור נורדמן)
רוצה להיות כוכב בינלאומי. אהרוני (צילום: ליאור נורדמן)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :