רותם סלע? "היא הורידה את התחתונים בלימוזינה בתוכנית של גיל ריבה ומשם היא התחילה להתפרסם". עפר שכטר? "גם הוא הוריד את התחתונים וראו לו את התחת והפך לשם החם בתעשייה". אז תעשו טובה ואל תציקו לנורית אורגל, סוכנת הדוגמניות הכי מרתקת בשאלות טיפשיות. "נכון, זו התפרסמה דרך בן הזוג, וזאת אחרי 'האח הגדול', מה זה משנה? לא כולם מתפרסמים באותה דרך וזה בסדר ולגיטימי. גם דנה פרידר, שהיא היום שחקנית מצליחה, התחילה בריאליטי 'נולד לרקוד'. כל אחד רוצה שיהיה לו את הפוש הראשוני".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אורגל החליטה שהיא מנסחת את חוקי המשחק מחדש ובמקום לדאוג לבמה ראשונית, היא מניחה את כל הז'יטונים שלה על כאלה שכבר עשו את זה, ועכשיו המשימה שלה היא רק להשאיר אותם בתודעה, "אלה החיים האמיתיים, זה הריאליטי האמיתי".

אורגל, ששוחה בביצת האופנה המקומית כבר קרוב לעשור, פתחה לפני ארבע שנים את סוכנות "דז'ה־וו" שבבעלותה, אך היה זה הקשר בין המיוצגת שלה, רוסלנה רודינה, דוגמנית אלמונית בת 25 מחדרה, לבן דודה אייל גולן ("בשבילי זה קודם כל אייל בן דוד, לא אייל גולן שכולם מכירים") שהקפיץ אותה לליגה של הגדולים.

"רוסלנה יצאה עם אייל במשך תשעה חודשים", היא מסבירה בחיוך, "בשבילו זה הישג שיא, לא היתה לו עוד כזאת מערכת יחסים מאז הגירושין מאילנית לוי. תפשפש בכל העבר שלו, לא תמצא מערכת יחסים כזו ארוכה כמו שהיתה לו עם רוסלנה".

את מודעת לזה שקוראים לך "המאדאם" בתעשייה - השדכנית של אייל גולן?

"שמעתי על זה וזה הזוי. תגיד לי, את מי אני הכרתי לאייל?" .

תגידי לי את.

"את טאטום מירנדה הוא הכיר בלוס אנג'לס וכולם חושבים שאני הכרתי לו אותה. הוא זה שהכיר לי אותה. הוא יצא איתה הרבה לפני שהיא היתה חתומה אצלי בסוכנות. זה מה שקרה גם עם אור דניאל, שיצאה איתו הרבה לפני שהיא הגיעה אליי. כולם חושבים שאני משדכת לאייל כדי להתפרסם מאייל, וקראתי את זה בהרבה טוקבקים. זה צובט לי, כי זו לא האמת. מה אעשה שהוא בן אדם שיוצא עם כל כך הרבה נשים יפות?

"אם תלך לסוכנויות אחרות, אני יכולה להראות לך 70 בנות מכל סוכנות שיצאו עם אייל גולן, פשוט הן לא מוכרות, זה הכל. לשמחתי ולמזלי, יוצא לי גם שהבנות האלה אחר כך מתפרסמות. רוסלנה היא הבחורה היחידה שהכרתי לאייל. הם הכירו ביום הולדת שלי ואני פרגנתי".

והיא בטח קפצה על המציאה.

"שמונה חודשים הוא חיזר אחריה והיא בכלל לא רצתה לצאת איתו בגלל פער הגילים, העובדה שהוא מפורסם, שאנשים מדברים עליו שהוא יוצא עם המון בחורות".

ובאיזה שלב הסברת לה שזה יעזור לקריירה?

"ממש לא! זה ברור לי לחלוטין שכל אחת שנמצאת עם אייל זוכה למקפצה בקריירה. אבל אם לא הייתי חושבת שיש פה קשר אמיתי לא הייתי מנצלת את זה. אני לא רוצה שהקריירה של הבנות שלי תהיה קשורה לאייל. נכון, זה מאוד עזר לקריירה של רוסלנה ועד היום מזכירים לה אותו, וזה נכון גם לגבי אילנית לוי שמזכירים לה אותו עד היום בראיונות".

נו, אז זה הכי משתלם לצאת עם אייל.

"כל בחורה שתבוא אליי ותגיד לי שהיא רוצה לצאת עם אייל, אפרגן לה בטירוף כי הוא בן אדם מדהים. אני לא מרימה טלפון אליו ואומרת לו 'יש לי מישהי חדשה, הורסת, בוא, אני אשלח לך תמונות, תכיר אותה', זו לא סוכנות ליווי. אגב יש הרבה דוגמניות מוכרות ברמות שאתה אפילו לא יכול לדמיין לעצמך שעובדות בליווי מהצד עם אנשים עשירים".

מי למשל?

"נראה לך שאני אגיד?".

חוקרת משטרה. זה מה שאורגל חלמה להיות כשתהיה גדולה. במקום, היא מתפקדת על תקן אם חד הורית לילד בן 12, ומנהלת את סוכנות הדוגמנות מסלון ביתה בשיכון המזרח שבראשון לציון. "אני זוכרת את עצמי כילדה מדווחת למשטרה על עסקאות סמים פה", היא מספרת. בהמשך החלה בלימודי קרימינולוגיה. "ותראה איפה אני נמצאת היום", היא צוחקת, "חוקרת דוגמניות".

לפני שהתחילה לחקור דוגמניות, נורית חקרה את עולם הקוסמטיקה, למדה איפור ולאחר פטירתו של אביה, השתלבה כסקאוטרית בסוכנות עלית מודלס בראשותו של שי אביטל. "אחרי תשעה חודשים שעבדתי בסוכנות זה נגמר בעקבות חילוקי דעות, אבל ידעתי שאני רוצה להמשיך בעולם הזה", היא פותחת את הסיפור שישנה לחלוטין את מסלול חייה, "פניתי לרוברטו בן שושן והצעתי את עצמי כמאפרת לבנות שבסוכנות".

אך מה שהתחיל כחצי משרה הפך מהר מאוד לתפקיד של ממש, כאשר מונתה לסמנכ"לית בסוכנות. "אני מאוד פושרית באופי שלי". בשש השנים שעבדה בסוכנות, אורגל היתה עדה לעלייה המטאורית של בן שושן, ולחיים פוסט התחקיר של אילנה דיין ב"עובדה", שם נחשפה מעורבותם של גורמים עבריינים בסוכנות. חשיפה שהבריחה מיוצגות רבות, ביניהן רותם סלע, מורן אטיאס, אגם רודברג ו מאיה בוסקילה.

"תבין", היא לוקחת נשימה עמוקה, "התוכנית עשתה המון נזק, אבל אני גם חושבת שרוברטו נשחק, הוא לא השקיע כמו בהתחלה. הוא ירה לכל הכיוונים. בשלב מסוים הוא רצה לפתוח בית ספר למוזיקה, למשחק, לדוגמנות ואפילו לכדורגלנים. זו טעות של אנשים שברגע שמקבלים הכרה הם חושבים שהם יכולים לנגוס בכל דבר, ואני חושבת שזה לא חכם.

"הבעיה של רוברטו היא האגו. זה מתחיל ונגמר שם. מזה למדתי איך לעבוד, כי הרבה דברים הוא השיג באמצעות האגו. בן אדם שעובד ממקום של אגו קשה לו להצליח. בן אדם שהיה רב עם רוברט זה עד המוות".

אחרי שניסו להקים שלוחה של הסוכנות במיאמי, ונכשלו נחרצות, חזרה נורית לארץ ופתחה את "דז'ה־וו", מה שלטענתה, לא ממש מצא חן בעיני הבוס לשעבר. "מהיום שפתחתי את הסוכנות, רוברטו לא פרגן לי. הוא היה מאיים על משרדי פרסום שאם הם יעבדו איתי הוא יחרים אותם, ובאמת בהתחלה פחדו לעבוד איתי בגללו".

תגובתו הארוכה של בן שושן כללה בין היתר גם האשמות בוטות אשר נערכו אל מחוצה לה מסיבות משפטיות מובנות, אך אלה עיקרי הדברים: "נורית אורגל עבדה אצלי כ־6 שנים בארץ ובחו"ל. אחרי שגיליתי כי היא מתנהלת באופן לא אתי, בלשון המעטה, פיטרתי אותה. בתגובה היא פתחה סוכנות וגנבה לי את כל רשימת הלקוחות והדוגמניות, ואפילו העזה לבקש מדוגמניות שחתומות אצלי, שיעבדו איתה.

"נתתי לה דוגמנית בשם אלה שתתחיל לעבוד איתה, אבל לה זה לא הספיק. 90 אחוז מהבנות שהיא מייצגת, היו או שעדיין חתומות אצלי. אני חושב שזה לא יפה לירוק לצלחת שאכלת ממנה 6 שנים. למה אני לעולם לא לוקח דוגמנית שחתומה על חוזה? זה גזל וגניבה.

"נכון שבניתי אימפריה, אבל כבר הוכחתי שהאימפריה שלי לא בנויה על דוגמנית זו או אחרת, אלא על היכולת שלי לבנות כוכבות. וכמו שאמר אלטון ג'ון: "I'm still standing".

"אני מאוד מופתעת מתגובתו של רוברטו", אומרת לנו אורגל, "במיוחד לאור העובדה ששנה לאחר שאני עזבתי את הסוכנות, הוא הציע לי להיכנס איתו כשותפה. שאר הדברים הם האשמות של בן אדם פגוע שמנסה לפגוע בשמי הטוב ובעבודה הטוטאלית שאני מקדישה למיוצגים שלי. אגב, מלבד אור דניאל שבחרה בעצמה לעבור אליי, לא זכור לי שיש עוד מישהי ששייכת או היתה שייכת לסוכנות של רוברטו. חבל שהוא בוחר להוציא דיבה במקום להשקיע במיוצגים שלו".

הסיבוב האחרון בזירת ההתאגרפות של נורית ורוברטו מתרחש בימים אלה ממש. בן שושן החליט לתבוע את אורגל על סך 100 אלף שקל, בגין גניבת דוגמנית מהסוכנות שלו. הדוגמנית המדוברת היא אור דניאל, מ"האח הגדול". "אם הוא רוצה לתבוע אותי, בהצלחה", אורגל מחייכת, "אני לא שונאת אותו ואין לי אליו רגשות טינה, אני מבינה מאיזה מקום זה מגיע. הוא פגוע, וכל בחורה שמצליחה אצלו עוזבת. זו לא תחושה נעימה ואני לא מאחלת את זה לאף אחד. הוא בנה אימפריה שהתמוטטה לו מול העיניים, וזה קשה".

כאמור, לטענתה של אורגל, היא למדה מחטא ההיבריס של רוברטו ואת הסוכנות שלה היא כבר מנהלת אחרת. במקום גיוס מאסיבי, אורגל מתחזקת מה שהיא מכנה "סוכנות בוטיק", שמנהלת 20 דוגמנים ודוגמניות שזוכים לדבריה ליחס אישי ומסור. "רוסלנה ישנה איתי במיטה חצי שנה אחרי הפרידה מאייל, ועכשיו גם אור ישנה אצלי עד שתמצא דירה, הדוגמניות שלי קוראות לי מאמא".

יש קנאה בין הבנות בסוכנות?

"כל הבנות אצלי מקבלות יחס שווה, אבל יש מצב שמישהי מרגישה שאני פחות איתה בתקופות מסוימות. קארין, למשל, קיבלה אצלי המון תשומת לב בתקופת הגירושין שלה מנירו לוי, אבל הן מבינות את זה".

אז מה הלאה?

"אני בוחנת עכשיו הצעה להשתתף בתוכנית על החיים שלי ושל הבנות. אתה חושב שאצליח כפליטת ריאליטי?".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :