בחלון חדר השינה של דנה גרוצקי, אי שם בקומה ה־17 של בניין מגורים יוקרתי ברמת גן, אפשר לראות את רוב המדינה. אבל דנה לא מסתכלת כל כך רחוק. עיניה הכחולות ממוקדות בבניין אחד חום ונמוך בו ממוקם משרד פרסום, מעבר לכביש. "שם עבדתי", היא מצביעה על החלון הקטן והעצוב, "גזרתי עיתונים וחלמתי על העתיד שלי". אם לפני שמונה שנים מישהו היה מספר לגרוצקי שחייה ייראו כמו שהם נראים עכשיו, היא היתה צוחקת לו בפנים.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אז עוד קראו לה "דנה השמנה", האלטר אגו השברירי של גרוצקי, זו שליקקה את פצעי האנורקסיה מגיל 16, טחנה פחמימות עד לשיא של 85 קילוגרמים ופנטזה על לימודי וטרינריה. כנראה שלאלוהי הגורל היו תוכניות אחרות בשביל הבלונדה שהפציעה מתוך ההריסות, קילפה מעליה את המשקל העודף ויצאה למסע כיבוש הביצה המקומית.

בתוך כמה שנים היא הפכה מברווזון שמנמן למהממת על חלל, שבין מינגלינג עם ג'סטין טימברלייק לטיולים מסביב לעולם בחסות ג'וב החלומות אצל גיא פינס, השתדרגה לכדי מגישת טלוויזיה ("ווייפאאוט"), עורכת משנה בתוכנית הבוקר של אקי אבני והילה נחשון, "סדר יום חדש", ובקרוב גם מותחת ראשית ועורכת משנה של "אמבוש", תוכנית המתיחות החדשה שליגאל שילון שינחה עפר שכטר בערוץ 10.

"כל הילדות שלי הייתי עושה מתיחות לחברים שלי ולהורים שלי", היא מתלהבת, "אני מתה על זה. אני נכנסת לזה בלי בושה, משחקת את המשחק ועובדת על מי שצריך - בידיעה שעוד מעט הוא ידע שזה היה סתם ויהיה לו הכי טוב בעולם".

די נו, חייב להיות לך קצת לא נעים.

"נראה לך? בפגישה הראשונה שלנו שאלו אותי אם אני לא ארגיש אפילו קצת לא בנוח, ואפילו הם היו בהלם כשראו אותי מותחת. אני לא רואה בעיניים, נכנסת הכי ברצינות. שוב, אני יודעת שזה מחמיא ומצחיק ובסוף הכי כיף שיש".

היתה גם מי שלא לקחה את כל עניין המתיחות הכי טוב: לירון ויצמן, הקולגה של גרוצקי מהתוכנית של פינס, שזכתה גם היא במתיחה משלה, במהלכה אנשי ביון אמריקאים פרצו לאולפן וגררו אותה לחקירה בעקבות אייטם אודות ביקורו של אובמה בארץ. ויצמן נלחצה, ומקורבים מדווחים שהיא נעלבה וכעסה במיוחד, מה שגרם לגניזת המתיחה כולה.

"אני לא מעוניינת לדבר על זה", גרוצקי מחייכת חיוך עצום ואז קוברת את פרצופה בכוס הקפה שלה.

ובכל זאת?

"לכל מתיחה קדם חודש של הכנות. שתבין, אני עושה תחקיר ענק על הנמתח, באיזה מעגלים הוא מסתובב, מי החברים שלו, ואז אנחנו דואגים גם שיהיה איש אחד מטעם הנמתח, שיגיד אם הלכנו רחוק מדי. לדעתי זו מחמאה ענקית להימתח, זה מצחיק ומפרגן וחייבים לקחת את זה בפרופורציות".

אז את ולירון כבר צ'ילבות?

"מה פתאום, לירון חברה מאוד טובה ואין בינינו שום דבר".

ובמסגרת עבודתך כמראיינת, יש מישהו שכן הצלחת לעצבן או שלא היית רוצה לראיין?

"יש כמה שבמערכת יודעים שאני לא מתקרבת אליהם", היא משתיקה את מכשיר ההקלטה ומספרת, אוף דה רקורד, על הזמרת הארורה שבמקום לראיין אותה היתה מעדיפה להכות אותה עם המיקרופון ("היא חתיכת כלבה. אני שונאת אותה"), והשחקן המטורף שנבח עליה פעם והשפיל אותה בעקבות שאלה שלא התאימה לו. "הוא פסיכי, לא יודעת מאיפה זה יצא לו. בטלוויזיה הוא הכי חמוד ומצחיק, ופתאום הוא יצא עליי כי שאלתי שאלה לגיטימית. עזוב, הרוב המוחלט חיובי וכיפי".

כמו רבות וטובות לפניה, גם דנה התגלתה על ידי הסוכן רוברטו בן שושן. "הייתי במחזור של אגם רודברג ויובל שרף", היא נזכרת, "היינו חבורה כזו של חברות הכי טובות, ישנו בדירה של סבתא של יובל והלכנו יחד לאודישנים.

"רוברטו אמר לי שכל מה שאני צריכה זה להוריד ארבעה קילוגרמים כדי להיות דוגמנית ואני, שראיתי משימה, הסתערתי עליה בכל הכוח. בהתחלה הורדתי מתוקים, ואז חשבתי, 'אם כבר הצלחתי בלי מתוקים, אז למה לא להוריד גם פחמימות', וככה מצאתי את עצמי מוותרת על ארוחת בוקר, ואז צהריים ובסוף התקיימתי על תפוח ביום.

"ככה מצאתי את עצמי חולה באנורקסיה ושוקלת 38 קילו. השיער התחיל לנשור והמחזור שלי נפסק, וכשהבנתי שלא אוכל להיכנס להריון אם אמשיך ככה, חזרתי לאכול. פתאום מדנה הדוגמנית שעשתה תצוגות אופנה ופרסומות, הפכתי לדנה השמנה. התביישתי לצאת מהבית".

גרוצקי תחגוג יומולדת 28 שלושה ימים אחרי החתונה שלה ("שלא ישכחו להביא לי מתנות, זה שאני מתחתנת ומביאים צ'ק זה לא אומר!"). את חיים שטרן, הארוס ההורס שלה, היא הכירה כשעקף אותה בכביש. "אני נוהגת כמו גבר, ואף אחד לא חותך אותי. פתאום הוא חתך אותי, לא ויתרתי לו וחתכתי אותו בחזרה". הם נפגשו ברמזור, הנהג האמיץ חייך, סנוור את דנה ואז ביקש את הטלפון. היא צווחה את המספר תוך כדי נסיעה, ויום אחרי הם כבר היו בדייט ראשון.

"באותו רגע התקשרתי לאמא שלי ואמרתי לה שהכרתי את בעלי", גרוצקי מספרת באושר, "היה לי ברור שהוא האחד!".

וגם העובדה שיש לו פלוס מכובד בבנק עזרה, אני מניח.

"נראה לך שזה מעניין אותי?", היא מתבאסת מהשאלה, "אתה מכיר אותי, אני הכי אוהבת את הכסף שלי ונהנית לעבוד בשבילו. לא רוצה כלום מאף אחד ורוצה להרגיש חופשייה לצאת לקנות לי ולאהובי מה שבא לי, בלי לבקש מאף אחד כסף. נכון, זה נחמד שיש דירה יפה וסוג של ביטחון, אבל אני עובדת כמו מטורפת ולא צריכה כלום מאחרים".

ומה עם ילדים?

"אין דבר שאני רוצה יותר מלהיות אמא. אני כבר מוכנה לזה. אני ממש מוכנה לילד, לדבר קטן ומושלם שירוץ לי פה. מאז שהייתי קטנה רציתי ילדים ועכשיו אני כבר יכולה להגיד שאני מוכנה".

אז מתי זה יקרה?

"אני מקווה שבקרוב מאוד", היא מחזירה את החיוך לפנים ושולחת אותי לנשנש שוקולדים שפיזרה בנונשלנט על השולחן.

כמה זמן את לא אכלת שוקולד?

"וואי, מלא זמן. אני עובדת הכי קשה בעולם כדי לשמור על המשקל. לא אוכלת שטויות. מתאמנת. בקטע הכי בריא".

העבודה הקשה משתלמת, ובימים אלה היא מובילה את הקמפיין של רשת אריסטו שמט. "תגידי, חיים מרביץ לך?", התעניינתי במקור הסימנים הכחולים שעל רגליה, בתקווה שאולי משהו אחד בחייה פחות ממושלם. "זה מהספורט", היא נשבעת ומספרת איך התרסקה תוך כדי אימון אינטנסיבי.

אז וידוי על ענייני סמים, אלכוהול, מרמרת קיומית ואלימות משפחתית לא אוציא ממך, אה?

"מצטערת. אני מאושרת. פשוט מאושרת".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :