רואי (איקו) עוזרי

דרך חור המנעול. רוזן (צילום: רועי חביב)
דרך חור המנעול. רוזן (צילום: רועי חביב)

רוזנגייט. מחזה עוכר שלווה של הנעשה במחשכי עולם התקשורת המקומי התגלה דרך חור המנעול שסיפקה פרשת עמנואל רוזן, הפרשן המדיני של ערוץ 10. השמועות אודות מעלליו, לכאורה, של העיתונאי הוותיק תורגמו לקריאה של תא העיתונאיות למוטרדות להשמיע את קולן, והתמצקו באפריל לכדי כתבה שבה טען עיתון "הארץ" כי בידיו מספר רב של תלונות מפי נשים הגורסות כי רוזן הטריד אותן מינית. רוזן הכחיש, אבל הישעה את עצמו עד להודעה חדשה גם מתפקידיו בהנחיית "תיק תקשורת" וב"רדיו ללא הפסקה". נכון לעכשיו: המשטרה פתחה בחקירה שטרם הסתיימה.

בלכתו ציווה לנו את גדי סוקניק. גל (צילום: רונן אקרמן)
בלכתו ציווה לנו את גדי סוקניק. גל (צילום: רונן אקרמן)

פרשת שרון גל. ב־15.5 הודיע במפתיע שרון גל כי הוא מתפטר מערוץ 10 ומהנחיית תוכניתו המצליחה "לילה כלכלי", משום שהובטח לו כי הפקת התוכנית תופקד בידיו - לשווא. מיד החלו השמועות כי הטרדות מיניות של עובדים בערוץ, לכאורה, הן שאילצו אותו להתפטר. הרשת געשה, הברנז'ה נאנחה בשילוב החביב עליה של מיאוס והנאה, והמשטרה פתחה בחקירה בנוגע לחשד כי גל סחט באיומים קולגה מהערוץ שאיתו ניהל שיחות באתר אטרף, החביב על הקהילה הגאה. אז הגיעה הכתבה ב"7 לילות", שהריצה את גל להתגונן אצל דני קושמרו ב"אולפן שישי". נכון לעכשיו: החקירה טרם הסתיימה, ומקורבי גל מוסרים שהוא טרם החליט אם לצאת למאבק משפטי על זכויות הפורמט של "לילה כלכלי".

התוכנית תשודר ברשת ובאינסטגרם שלי. רפאלי (צילום: אביב חופי)
התוכנית תשודר ברשת ובאינסטגרם שלי. רפאלי (צילום: אביב חופי)

ביי "כוכב נולד", היי "אקס פקטור". העונה העשירית והאחרונה של "כוכב נולד" היתה כישלון, עם פורמט מסורבל ובאזז דל. מולם, "The Voice" הוכיחה שהצלחת העונה הראשונה לא היתה מקרית. רשת הגדילה לעשות, רכשה גם את הפורמט המצליח של "אקס פקטור" והנחיתה את בר רפאלי כמנחה ואת עברי לידר, משה פרץ, שירי מימון ורמי פורטיס כשופטים. בקשת וטדי הפקות נכנסו לחמ"ל ויצאו משם עם "הכוכב הבא". השופטים יהיו תותחים כבדים: אייל גולן, ריטה, צביקה הדר ורני רהב, ואת העסק יוביל אסי עזר המותש מאימי בית "האח הגדול". נכון לעכשיו: שתי התוכניות מצטלמות במקביל, ישודרו במקביל ושיהיה לנו בהצלחה עם זה.

באזז אדיר ברשתות החברתיות. לוי (צילום: רועי חביב)
באזז אדיר ברשתות החברתיות. לוי (צילום: רועי חביב)

אמנון לוי חולץ שד. אמנון לוי העניק לערוץ 10 נקודת אור בקיץ קודר למדי עם הסדרה "השד העדתי" שבה הוא עקב אחרי הפערים בין מזרחים לאשכנזים. פרק הפתיחה גרם לחיוכים רבים, הממוצע העונתי היה 12.2%, פרק השיא קטף 14.5%, ולא פחות חשוב - באזז אדיר ודיון קולני ברשתות החברתיות, בעיתונות ואיפה לא. נכון לעכשיו: התוכנית הסתיימה והשד חזר לישון, עד שמישהו נוסף יזדקק לשירותיו. כנראה ש"ס.

שמן למדורת המריבה המרה. גינת (צילום: רפי דלויה)
שמן למדורת המריבה המרה. גינת (צילום: רפי דלויה)
רפי גינת עובר לערוץ 10.
בינואר 2013 הודיע דירקטוריון ערוץ 10 כי מנחה "כלבוטק" מבית רשת מונה למנכ"ל הערוץ. במתחרה רשת החליפו צבעים נוכח העובדה כי המותג "כלבוטק" יעבור עם רפי גינת לבית הוורד, אחרי 14 שנה מוצלחות כעוגן שלהם. המעבר הוסיף שמן למדורת המריבה המרה בין ערוץ 10 לרשת על זכויות ההפקה של "הישרדות". הקיץ הראשון של גינת כמנכ"ל הערוץ היה קשה למדי, עם אכזבה מהרייטינג של רצועת הריאליטי, של "כלבוטק" באכסניה החדשה ובעיקר של מהדורות החדשות, שנעקפו אפילו על ידי "מבט". נכון לעכשיו: גינת ניצב בפני תביעה של מיליון שקלים בעקבות תחקיר "עוקץ ניצולי השואה", וינסה להצליח יותר עם לוח שידורי הסתיו.