"אנחנו נתחיל מיד את הראיון, תני לנו רק להזמין המבורגר", מתנצלים בפניי דוד גדז' ואלירן לוק מספר פעמים, למרות שהם אלה שעמדו תחת השמש הקופחת בחמש השעות האחרונות על בטן ריקה ועשו פוזות למצלמות, ואני באתי עכשיו מסשן מני־פדי בחדר ממוזג לעילא. תענוג לראיין עובדי כפיים.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

הסוורים מ"המרוץ למיליון" הם כבר כוכבי ריאליטי לכל דבר, חוץ מהאטיטיוד שנשאר שפוי, מבוגר ומבוצר - כיאה לאנשים שרגילים להרוויח את לחמם בנמל אשדוד, ולא בסטים בהם מפמפמים לך שאתה נזר הבריאה וזה רק חוסר מזל שהוליווד טרם חטפה אותך.

בסוף השבוע הקרוב יתקיים מרתון גמר "המרוץ למיליון" (אליו הגיעו חמישה זוגות, כמעט חצי מהמתמודדים שפתחו את העונה!), שפוצל לעייפה לשלושה משדרים, האחרון שבהם בשבת בערב.

במשך רוב העונה הם הובילו את המרוץ בקלות מגוחכת, אבל הם יודעים היטב שהשלל לא תמיד נופל בידם של החזקים. והמסוקסים. והשריריים. ג'יזס, הם מאוד חתיכים וקשה להתרכז.

טוענים שהיה לכם קל יותר משאר הזוגות, כי יש לכם יתרון עצום בכל המשימות הפיזיות - ויש הרבה כאלה.

דוד: "היו משימות שהגודל שלנו דווקא הגביל אותנו. הדוגמה הכי קלאסית לזה היתה בספרד, כשהיו צריכים לשאת אותנו על מיטות. בקטע הזה הפיזיות פעלה נגדנו, כי אף אחד לא רצה לסחוב אותנו. זו היתה המשימה שהכי הקשתה עלינו".

אלירן: "ניצלנו כל טיפת אנרגיה שהיתה טמונה בנו. צעקנו, התפללנו, פשוט התחננו שם לאנשים שיעזרו לנו וירימו אותנו. הקושי שם היה עצום".

היתרון הפיזי השני שלכם הוא שאתם חתיכים, וזה בטח הקל עליכם להתקבל לתוכנית.

אלירן: "אני אגיד לך משהו: לאודישנים נכנסנו לצד זוג חברים אחר, שאני ודוד נראים מזעזע לידם. הם נראים כאילו עשו אותם במחשב. שניהם עם בלורית, מדוגמים, שריריים, ממש כאילו לקחו את הגוף של מייקל לואיס וחיברו אותו לפנים במחשב ושמו אותם לידינו. והם היו שניים כאלה, מאוד דומים בסגנון, ואז הבנתי שחתיכים זה לא הטופ.

"כנראה שצריך איזה ערך מוסף, ותמיד ידעתי שהחיבור ביני לבין דוד הוא שונה, אחר משל הרוב. אנחנו חברים ברמה מאוד קרובה בתקשורת בינינו, וכנראה בזכות זה אנחנו שם והם לא. לא רק בזכות המראה. היתה חשובה לנו הדרך, ולהבין שקודם כל אנחנו עובדים פה מול בני אדם ולכבד אותם".

יכול להיות שבגלל הנחמדות שלכם כלפי המתמודדים האחרים הצלחתם להתחמק מסיבובי פרסה, למרות שאסטרטגית, הכי נכון היה להעמיד אתכם?

דוד: "לא רצינו לגרום לזה שישנאו אותנו ושבסופו של דבר יסתכלו עלינו בעין לא טובה".

ובכל זאת העמדתם את דנה ודבי לסיבוב פרסה בכל פעם מחדש.

דוד: "זאת שאלה ששואלים אותנו המון ברחוב. זאת פשוט סיטואציה של המרוץ, שבה לא יצא לנו להתחבר אליהן. אבל כיום אנחנו בקשר מאוד טוב עם כל הזוגות, גם עם דבי ודנה".

מה עוד אומרים לכם ברחוב?

אלירן: "האמת היא שהרבה פעמים אומרים לנו שאנחנו אחלה וסבבה והכל, אבל שרוצים שקורל ורומי ינצחו. אנחנו לוקחים את זה בפרגון. קיבלנו פרגונים מכל קצות הקשת. מילדים, מגברים, מנשים.

"האמת שמה שעושה לי את זה הכי הרבה - שמפרגנים לדרך. שזה לא ילדה קטנה שאומרת לי 'אתה חתיך' או בחורה שמתלהבת כי ראו אותי בטלוויזיה, אלא להפך, התשומת לב לפרטים".

דוד: "אני הכי אוהב בעבודה שאומרים לנו 'ייצגתם אותנו בכבוד'. אתה מרגיש סוג של שליח. משהו שאומר משהו עלינו ועל ההתנהלות שלנו".

הדרך של אלירן, 27, ודוד, 28, במרוץ אכן מדגימה חברות אמיצה מהי (לא בכדי כתבתי בטור "המרוץ" השבועי שהם הזוג הכי פונקציונלי שמתמודד השנה), אבל מה לעשות שהשורה התחתונה היא - אוהבים את זה או לא - הם חתיכים.

בגלל זה הם קיבלו לא מזמן קמפיין של מותג אופנת הספורט האיטלקי קאפה, בגלל זה מעיין ובת־אל ("אם אנחנו לא לוקחים את המיליון, אנחנו רוצים שהן ייקחו, חד משמעית!" - אלירן) כינו אותם "הדוכסים", ובגלל זה, ככל הנראה, בחורות לא מפסיקות להתחיל איתם.

"כן, בנות מתחילות איתנו, התדירות משתנה מפרק לפרק", מסביר אלירן ומוסיף: "לרוב זה בפייסבוק. גם אם בחורה רואה אותי איפשהו, לרוב היא תמצא יותר את האומץ בפייסבוק ולא פנים אל פנים, למרות שיש גם כאלה. יש בחורות שמוצאות בסוף את הסיבה לגשת אליך ואומרות 'היי, אתה מוכר לי'. זה מאוד מחמיא לנו. כן, יצא לי מזה דייט.

"מצד שני, זה משהו שאני לוקח בערבון מוגבל, בגלל שהיא חושבת שהיא מכירה אותי, אבל זה לא תמיד נכון. היא מסתמכת על מה שהיא רואה בטלוויזיה, אבל יש לי עוד צדדים, אני בסך הכל בן אדם. יש ימים שאני למעלה, יש ימים שאני למטה. זה נותן להן הרגשה של יתרון - אני הרי לא יודע אפילו את השם שלהן בנקודה הראשונה והן כבר מכירות אותי, כביכול. קשה גם לעמוד בציפיות".

המצב של דוד מעט שונה: הוא מתחזק כבר שנה זוגיות עם עלמת חן בשם גל, והם אפילו גרים ביחד בדירה באשדוד. אני אפילו לא מספיקה לשאול את דוד איך החברה שלו מתמודדת עם העובדה שהוא הפך לאחד הגברים הנחשקים בארץ, לפני שהוא עוצר את אלירן: "עכשיו תן לי לפרגן לגל, אינעל אבוק".

נו, תפרגן.

דוד: "אני רק יכול להוריד בפני החברה שלי את הכובע, כי היא עוברת תקופה לא פשוטה. היא בחורה מאוד מקסימה, ואני כל יום אומר לה שאפו על התקופה הקשה הזאת. אני מבסוט עליה. לא כל בחורה תרצה להיות במעמד הזה".

היית הולך איתה ל"מרוץ"?

דוד: "הייתי מעדיף שלא להיחשף עם בת זוג, כי זו סיטואציה שיכולה להקשות עליך המון, אבל מצד שני יכולה לחזק אותך. זה 50-50. אבל לא הייתי רוצה להמר על הזוגיות שלי".

את שאלת המיליון השארתי אחרונה: אז מה, באמת, תעשו אם תזכו במיליון?

דוד: "מעשר. דבר ראשון - שם מהסכום מעשר. לוקח את שאר הכסף וטס למשכנתה, לבית. זה מה שאני הייתי עושה".

אלירן: "זה עוד רחוק לי לחשוב על הכסף, מרגיש לי כאילו עוד לא הרווחתי את הזכות הזאת. יש לך עוד הרבה מעטפות והמרוץ הוא ממעטפה למעטפה, אבל אני בטוח שנמצא דברים מעניינים לעשות עם הכסף הזה".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :