כל הכתבים יחד. לוי וטייב (צילום: רפי דלויה)
כל הכתבים יחד. לוי וטייב (צילום: רפי דלויה)

(מערכת xo)

נינט טייב ויהודה לוי יצרו סטנדרט חדש השבוע בהודעת הפרידה שלהם: לא שמועות, לא הדלפות, אלא הודעה מסודרת לתקשורת שהוכנה על ידי הסוכנים שלהם במשותף ושוחררה לכל כלי התקשורת בעת ובעונה אחת. אין ספק שהם ביצעו כאן מהלך תקשורתי מעניין, אם כי לא מקורי במיוחד: הודעות לתקשורת יוצאות חדשות לבקרים, אם כי בדרך כלל בסוגיות שאינן נוגעות לחיים אישיים של סלבס. בשנים האחרונות היינו עדים לדרכים קצת יותר יצירתיות שבהן הודיעו מפורסמים בארץ ובחו"ל על אירועים משמעותיים בחייהם, שמחים או עצובים. הנה כמה דוגמאות בולטות.

המון יחסי ציבור. פלס (צילום: ניר פקין)
המון יחסי ציבור. פלס (צילום: ניר פקין)

קרן פלס: על הבמה. על ההריון הראשון שלה, עם בנה הבכור אורי, הודיעה הזמרת במסגרת הטור השבועי שלה במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות. עכשיו היא שוב בהיריון, וכדי לא לשעמם את עצמה, את התקשורת ואת הקהל, בחרה פלס להודיע על כך בדרך אחרת: על הבמה, בעיצומו של מופע ההשקה שלה באולם תיאטרון הבימה בתל אביב. כמובן שהדיווחים על ההופעה כללו פחות התייחסויות לרמה האמנותית ויותר סוגיות אישיות ומשפחתיות. מה שבטוח: פלס הרוויחה כאן המון יחסי ציבור. מעניין מה היא תעשה בהיריון השלישי, אם וכאשר.

חברים, זה נגמר. תשבי (צילום: ענבל מרמרי)
חברים, זה נגמר. תשבי (צילום: ענבל מרמרי)

נועה תשבי: פרידה מצויצת. אחת הישראליות הכי יפות שחיות בלוס אנג'לס היתה נשואה למשך שלוש שנים לשחקן ומגיש הטלוויזיה האוסטרלי אנדרו גינסבורג, ובדצמבר 2011 צייצה בטוויטר על פרידתה ממנו. היה הלם מסוים, פחות מהפרידה עצמה ויותר מהדרך שבה בחרה תשבי להודיע עליה. תשבי כנראה החליטה לא לקחת את עצמה ואת האירוע יותר מדי ברצינות, וטוב שכך.

"אני שמחה לבשר לכם שאני בהיריון". מימון (צילום: רפי דלויה)
"אני שמחה לבשר לכם שאני בהיריון". מימון (צילום: רפי דלויה)

שירי מימון: היריון עם לייקים. הזמרת החליטה להודיע בפייסבוק שהיא ובעלה, יוני רג'ואן, מצפים לילד ראשון. ב-14 באוקטובר כתבה שם: "יקרים שלי, אני מרגישה שעברנו כל כך הרבה יחד ושאתם חלק בלתי נפרד מחיי, ולכן אני שמחה לחלוק איתכם רגע אישי ומרגש במיוחד ולבשר לכם שאני בהיריון. אני ויוני מאוד מאושרים ונרגשים! זו בשורה אישית מאוד ואני משתדלת כמה שיותר לשמור על פרטיותנו, אך יותר מכל היה לי חשוב שתשמעו זאת ממני. אוהבת אתכם, שירי". כעבור מספר חודשים נולד בנם איתי.

יש כאן היריון. ביונסה (צילום: gettyimages)
יש כאן היריון. ביונסה (צילום: gettyimages)
ביונסה: הקהל נשם לרווחה. מדובר בכוכבת מהגדולות והמסוקרות באמריקה, שמספר היחצנים והסוכנים שלה גדול לפחות כמו מספר העוקבים שלה באינסטגרם. את ההודעה על ההיריון בחרה להעביר בדיוק כמו קרן פלס, על הבמה. זה קרה בסיום הופעתה בטקס פרסי המוזיקה השנתי של MTV, באוגוסט 2011: בסופו של השיר שביצעה היא פתחה את הז'קט, ליטפה את הבטן וגרמה לקהל לנשום לרווחה.
מחכים להודעה על חתונה. רפאלי (צילום: אביב חופי)
מחכים להודעה על חתונה. רפאלי (צילום: אביב חופי)

בר רפאלי: הכל באינסטגרם. הטופ מודל הישראלית עדיין לא עברה אירועים אישיים משמעותיים מדי, אבל בכל מה שקשור לאירועים שגרתיים היא עושה שימוש נרחב באינסטגרם. נסיעות לחו"ל, מסיבות, חופשות, אירועים, צילומים, פגישות - הכל מתועד. עכשיו נחכה ונראה איך היא תדווח על חתונה.