משה פרץ הוא חיה קצת מוזרה בטופ פירמידת המיינסטרים הישראלי. הסגנון המוזיקלי שלו הוא פופ ים תיכוני מובהק, שיש בו גם קריצה חזקה לפופ מערבי מודרני. אבל הרצון שלו לנסות ולטעום גם מסגנונות שונים בתוך המנעד - הקצת מוגבל יש לציין - שמאפשר הסגנון, העניקו לו חיי נצח בפנתיאון הפופ המקומי, במיוחד אחרי "זיקוקים" האיכותי שיצא לפני כשנתיים.

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

עכשיו, אחרי סיבוב ב"בית ספר למוזיקה", בחתונות, בבית המשפט (העלמות המס הכה צפויות), מתחת לחופה ותכף ב"אקס פקטור", הוא חוזר לנסות לשחזר את ההצלחה של האלבום ההוא ולהסיט את הדיון בעניינו לטובת היצירה. האלבום ההוא הביא עשרות אלפים להופעות שלו, שהפכו אותו לפס הקול המתאים ביותר לחנויות בגדים מקומיות, אבל גם הראו שיש לו מה למכור אפילו מול השמות הגדולים.

ובכן, המשימה של פרץ לא צלחה. וזה בעיקר בגלל הניסיון המסורבל של השארמר לרצות את כולם, ובסוף להישאר עם הכלום הצפוי ביד. "כל המילים השמחות" נתפס כבר מהאזנות ראשונות כמו אלבום שמנסה לרקוד על כל חתונה אפשרית (וכן, הוא יהיה נהדר כפסקול לכל חתונה, מכל עדה ולכל גיל) ונשאר בלי הדבר הזה שמחזיק את הגב של היוצר העצמאי - נו, עמוד שדרה.

פרץ מודל 2013 נשמע כמו כולם: כמו שלומי שבת פוגש את פבלו רוזנברג פוגש את אייל גולן ועוצר לגיטרת מטאל אצל סקאזי.

אם אתם קצת מכירים את הגנום של המוזיקה הים תיכונית בעשור האחרון, תצליחו לזהות את ההשפעות בכל שיר באלבום - כולל הדואט עם ליאור נרקיס, "מול כל העולם", שם הא נשמע ממש כמו... כן, נרקיס.

התוצאה הסופית נשמעת יותר כמו מיקסטייפ של פופ ים תיכוני מהעשור הזה, והרבה פחות כמו אלבום של אמן מוכשר ובוגר (בן 30, בכל זאת), שכותב ומנגן בעצמו בשיריו. כך גם גוון השירה של פרץ, שמשתנה בהתאם לרוח השירים ממערבי למזרחי וחוזר חלילה.

הלהיטים שהגיעו אז לבטח יגיעו גם הפעם, כי פרץ הוא רוקסטאר נאה וכוכב אמיתי, אבל הרושם שהותיר "זיקוקים" קצת הלך לאיבוד ב"כל המילים השמחות", שמשדר תחושת מצוקה ואולי חוסר בחומרים ראויים. ככה זה כשעסוקים בתוכניות ריאליטי ובתביעות יותר מאשר בעבודה באולפן.

יש לקוות שפרץ לא יאבד את הראש וימצא את עצמו במהרה מקליט שוב, וחשוב יותר, יימצא את קולו האישי מחדש.

משה פרץ, "כל המילים השמחות", Play

ציון: כוכב אחד

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :