(יוני פרוים)

"הבטחנו זה לזו ברגע של חולשה, שאם זה ייגמר, נגמור את זה יפה", שר בזמנו שימי תבורי. נזכרנו בשיר הזה השבוע, בעקבות חילופי המהלומות בין אייל גולן לאילנית לוי שהחלו בראיון שהעניקה לוי ל"ידיעות אחרונות" ובו סיפרה איך התנהלו חייה במחיצת הזמר ואיך הם נראים עכשיו, כשהיא גרושתו. הראיון עורר תגובות רבות והזכיר לנו שתמונות מחיי גירושים עלולות להיות מכוערות מאוד. בעקבות זאת החלטנו לחזור לכמה זוגות גרושים אחרים בארץ ולראות איך זה אצלם. אבל קודם כל, נבדוק מה בדיוק קרה עם הזוג שעורר את המהומה.

אנטריקוט או שוקולד. גולן עם הנוכחית שלו, מאיה מרום (צילום: ראובן שניידר)
אנטריקוט או שוקולד. גולן עם הנוכחית שלו, מאיה מרום (צילום: ראובן שניידר)

האקס לא מפרגן. לוי עם הנוכחי שלה, אלירז שדה (צילום: לירן מימון-שיק פוטוגרפי)
האקס לא מפרגן. לוי עם הנוכחי שלה, אלירז שדה (צילום: לירן מימון-שיק פוטוגרפי)
אייל גולן ואילנית לוי: מלכת היופי שלי

כמה זמן החזיקו מעמד:שבע שנים. זה התחיל ב-2002, בחתונה גרנדיוזית בגן אירועים בפתח תקווה שמשכה את כל ידועני הביצה ונמשכה עד השעות הקטנות של הלילה. במהלך נישואיהם סיפק הזוג הרבה כותרות למדורי הרכילות. הגדולה מכולן הגיעה ב-2009, ובה התבשרנו שהזמר המפורסם ומלכת היופי שלו הולכים לרבנות.

ילדים: ליאם (10) ואלין (7).

למה זה נגמר: בראיון האחרון אמרה לוי שאחת הסיבות לגירושים היתה הבגידות של גולן והעובדה שהעדיף לאכול מדי פעם פיתה עם שוקולד ולא הסתפק באנטריקוט שחיכה לו בבית. למרות שהיה נדמה שהם נפרדו ברוח טובה ואף הגיעו מחובקים ומחויכים לבית המשפט, האירועים האחרונים הוכיחו לנו שמתחת לפני השטח המציאות שונה. רמזים לכך יכולנו לקבל כאשר גולן לא ממש פירגן לרומן של לוי עם אלירז שדה והזהיר את זוכה "האח הגדול" שלא יפגע בגרושתו ובילדים.

סיכויים לקאמבק: למרות הריב המתוקשר בין השניים והזוגיות של לוי עם שדה, אנחנו מאמינים שהאהבה עדיין קיימת שם. לא הרמנו ידיים.

מעיר הנוער לצמרת המוזיקה הישראלית. ריטה ורמי קלינשטיין (צילום: מאיר פרטוש)
מעיר הנוער לצמרת המוזיקה הישראלית. ריטה ורמי קלינשטיין (צילום: מאיר פרטוש)

ריטה ורמי קלינשטיין: שבועה

כמה זמן החזיקו מעמד: קרוב ל-30 שנה, מתוכן 21 שנות נישואים. השניים הכירו בסוף שנות ה-70 בעקבות פגישה מקרית בעיר הנוער בתל אביב: הוא הופיע על הבמה, היא היתה בקהל והתלהבה מהמוזיקאי הצעיר. אחרי שירות צבאי משותף בצוות הווי הם התחתנו וגם שיתפו פעולה ברמה המקצועית. קלינשטיין הפיק את אלבומיה של אשתו והלחין את רוב שיריה. יחד כבשו השניים את צמרת המוזיקה הישראלית.ב-2007 הדהימו את הציבור כשהודיעו שהחבילה מתפרקת.

ילדים:משי (21) ונעם (12).

למה זה נגמר: על בקיעים בקשר סיפרו מקורבים לזוג כבר בתחילת שנות ה-2000, לאחר עליית המופע הגרנדיוזי “One” של ריטה, שבו הושקעו כספים רבים ושלא ממש היה להצלחה בקופות. היו שטענו שזה קרה כי פשוט נגמר להם הסוס. אחרי הגירושים סיפר קלינשטיין בסרט תיעודי ששודר בערוץ 2 שכל השנים הוא הרגיש מובל על ידי ריטה ושנאלץ לוותר על רצונותיו למענה.

סיכויים לקאמבק: קלושים עד חסרי סיכוי. קלינשטיין כבר התחיל פרק ב', כשנישא בספטמבר 2012 לאלכס אילן, הצעירה ממנו ב-25 שנה. בינואר האחרון נולד להם בן, תיאו. לאחרונה סיפרה ריטה שהיא פירגנה לאקס שלה על הולדת בנו ואפילו קנתה מתנה.

מחסמב"ה ועד הוליווד. סנדי בר ואקי אבני (צילום: אביגיל עוזי)
מחסמב"ה ועד הוליווד. סנדי בר ואקי אבני (צילום: אביגיל עוזי)

אקי אבני וסנדי בר: זוג מהסרטים

כמה זמן החזיקו מעמד: תשע שנים, מהן שבע שנות נישואים. הם הכירו ב-1998 בחזרות למחזמר "חסמ"בה" שבו הופיעו יחד. מדורי הרכילות געשו מהזוג החדש בביצה, ובמרס 2001 הם עמדו מתחת לחופה. במהלך הנישואים חיו שנים אחדות בארצות הברית בניסיון לכבוש את הוליווד, ללא הצלחה. הפרידה התרחשה אחרי שחזרו לארץ.

ילדים: ליאם-יהודה (9).

למה זה נגמר: אחרי הגירושים סיפרו מקורבים שהפרידה היתה תוצאה של התסכול והקושי שהיו מנת חלקם של בני הזוג בלוס אנג'לס.

סיכויים לקאמבק: השניים המשיכו לשתף פעולה אחרי הפרידה וכיכבו בסדרת פרסומות משותפות למעדן מילקי. בראיונות הקפידו לפרגן זה לזו בלי להוציא החוצה את הכביסה המלוכלכת. הערכה שלנו: יש סיכוי לחזרה של השניים, או לפחות להופעה שלהם כזוג על המסך.

מותג שמכניס הרבה כסף. אורנה ומשה דץ (צילום: ג'ו קוט)
מותג שמכניס הרבה כסף. אורנה ומשה דץ (צילום: ג'ו קוט)

אורנה ומשה דץ: אין חגיגה בלי עוגה

כמה זמן החזיקו מעמד: 21 שנה, שהפכו אותם לאחד הזוגות היציבים בבידור הישראלי. הם הכירו באמצע שנות ה-80, במהלך הופעות משותפות של פסטיבל הזמר החסידי בארצות הברית, ואחרי שנישאו החלו להופיע ולהקליט יחד. הצלחתם הראשונה היתה עם השיר "כאן" שאיתו ייצגו את ישראל באירוויזיון 1991. בהמשך הקימו אימפריה של קלטות ילדים והיו לסיפור הצלחה בתחום.

ילדים: עומר (20) ויועד (15).

למה זה נגמר: עד היום הם לא סיפרו מה בדיוק קרה שם, אבל במהלך העשור הראשון של המאה הנוכחית החלו שמועות שמשהו חורק אצלם. השניים הכחישו. ב-2006 הוציאו הודעה רשמית על פרידתם, ובה הסבירו שהכחישו את השמועות כדי לגונן על שני בניהם ולהכין אותם כראוי לקראת הפרידה.

סיכויים לקאמבק: הם לא יחזרו לעמוד מתחת לחופה, אבל שיתוף פעולה מקצועי ימשיך להתקיים. בשנים הראשונות אחרי הגירושים היתה שם הפרדת כוחות, אבל בהמשך הם הבינו שחבל לוותר על מותג שמכניס כל כך הרבה כסף, וחזרו להופיע יחד בהזדמנויות שונות. היום הם שומרים על יחסי ידידות ואפילו בילו יחד את חג הפסח האחרון. אורנה דץ נמצאת עכשיו בזוגיות עם עו"דאהרון רוזה. אצל בעלה לשעבר, לעומת זאת, לא נרשמו קשרים רומנטים משמעותיים מאז הגירושים.