אורי חזקיה, 33, מוותר על האנטיפסטי במסעדה שבה אנו יושבים. "לא תודה, אחי", הוא מחייך בנימוס למלצר, "אני פשוט אנטי־פסטי", הוא מסביר, נעצר שנייה, שולח בי מבט של נפל־האסימון ומוסיף: "זה אוף דה רקורד, הבדיחת קרש הזאת, כן?". אז זהו שלא.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

הוא במצב רוח טוב, כרגע סיים את צילומי השער של "פנאי פלוס" ("המצולם הכי מהיר וחסר מניירות שיצא לי להכיר על הסט, תקתק את הצילומים צ'יק צ'ק", התוודתה בפניי קולגה), הספיק להצטלם בסבלנות עם עדר מעריצות בארומה - שחוץ מלקחת את הכבד שלו למזכרת, עשו הכל - והוא רעב אש. ועדיין, לבן אדם יש מצב רוח חגיגי א־לה בני מ"האח הגדול" על כדורים ורודים.

לרגע אני חושבת שאולי זה בגלל שהוא הגיע הנה כדי לקדם את הסרט החדש של אבי נשר, "פלאות", בכיכובו (הפלא הכי גדול, למי שתוהה, הוא שסטנדאפיסט ללא שום ניסיון קודם במשחק קיבל בו תפקיד ראשי). אבל לא, זה פשוט מצב הצבירה הרגיל של אורי חזקיה. מאושר. תזזיתי. מפזר חיוכים לכל עבר ופשוט נחמד ומתוק מכף רגל ועד ליפה.

תגיד, מה אתה כל כך שמח?

"תשמעי, יכול להיות שמבחינה סטטיסטית סטנדאפיסטים יותר עצובים כי הם באים לשחרר איזושהי מצוקה, אבל אני לא בא מהמקום העצוב, טפו טפו טפו. זמרים אוהבים כוסית וויסקי על הפסנתר והחברה שזרקה אותם וכותבים אלבום. אני לא. אני אוהב אנרגיות חיוביות ולצחוק ולשמח אנשים. רק מהמקומות האלה יוצאים לי הדברים הכי מצחיקים".

ל"פלאות", סרט העוקב אחר ברמן בבר ירושלמי שהסתבך בסיפור אפל עם חוקר פרטי, אשת עסקים סקסית ורב שרלטן, הוא הגיע לגמרי במקרה. הבת של נשר, תום, קולנוענית צעירה (ממש צעירה, בת 16), סיפרה לאביה שיש סטנדאפיסט שאולי יתאים לתפקיד של "ארנב" (במלעיל), הגיבור בתסריט שכתב עם שאנן סטריט (הדג נחש).

השניים הגיעו להופעה של חזקיה בצוותא, נשר ניגש אליו מאחורי הקלעים והשניים החלו במגעים להשתתפות בסרט, שכבר התקבל לאחד הפסטיבלים היוקרתיים בעולם (נשר לא מגלה איזה). לצידו של חזקיה מופיע בסרט גם קאדר שחקנים יוקרתי, הכולל את אדיר מילר, יהודה לוי ו יובל שרף (גם אפרת גוש נמצאת בסלט הזה).

יותר מדי טוב מכדי להיות אמיתי? כן, גם הוא חשב ככה. "לא חשבתי שזה יקרה ואז אני ואבי קיימנו עוד מפגש ועוד מפגש, והוא כל פעם יישר אותי וכיוון אותי, ובפגישה השמינית בערך הוא אמר לי שקיבלתי את התפקיד וחיבקתי אותו באינסטינקט. לקחתי את התסריט עב הכרס ופשוט חיבקתי אותו כל היום".

יש כאלה שיצקצקו על הסטנדאפיסט שרוצה להיות שחקן דרמטי.

"אז קודם כל סטנד־אפ זה תמיד לפני הכל. זאת המחלה שלי, זה הדיבוק שלי. אני טיפוס שאוהב לשנות ולגוון ויצא לי לעשות הרבה דברים אחרים בחיי. אבל לשאלתך: אני אוהב ביקורות, העבודה שלי זה לעלות על במה ושיבקרו אותי, אז אני לא חושש ממה שיגידו. אי אפשר להתחמק בכלל מביקורות. לא אתן לביקורות לשנות את דרכי".

בשנת 2011 החליט חזקיה לחתוך מ"צחוק מעבודה" של שלום אסייג, התוכנית שבזכותה סביר להניח הכרתם אותו, אחרי שש עונות אינטנסיביות. מאז הוא לא הפסיק להופיע על במות הסטנד־אפ, הגיש לצד רועי לוי ספיישל ל־HOT, ובניגוד לקומיקאים אחרים גם שמר על הקהל שלו, שמורכב - אפילו הוא מודה בחצי פה - בעיקר מבני נוער.

קטעי היוטיוב של המופעים שלו גורפים מספר צפיות פסיכי שחוצה לפעמים גם את מיליון הצפיות, ועם קמפיין למותג ביסלי מאחוריו, חזקיה כבר מזמן חצה את הקו והפך מעוד סטנדאפיסט לטאלנט של ממש.

כשאני שואלת אותו אם בדיעבד זו לא היתה טעות לעזוב את "צחוק מעבודה", המקום שבזכותו צורחים את שמו ברחוב, הוא מסביר לי מה ההיגיון מאחורי ההחלטה: "זה בול כמו לעזוב את הבית של ההורים. זה מי שבנה אותך, וזאת הפלטפורמה הנוחה - אוכל במקרר, כביסה ונשיקת לילה טוב. אבל מתישהו אתה צריך לגדול ולהתפתח.

"אחרי שש עונות הייתי צריך להיזכר בתשוקה לסטנד־אפ וליצירה ולאמנות. הייתי צריך שנייה לעצמי. הרגשתי שאני צריך ליצור וזה לא יוצא כמו שאני רוצה, אז החלטתי לקחת צעד אחורה. הייתי צריך את הצעד הקטן הזה אחורה ובהחלט זה עשה לי רק טוב. בלי הלחץ, בלי הדד־ליינים. והבדיחות ההזויות, שבאות לא בלחץ, פתאום חזרו אליי. זאת היתה החלטה מאוד מרעננת לנפש מבחינתי".

היום אתה כבר אחד מהגדולים, בשורה אחת עם אדיר מילר ואסי וגורי. יש התקפי אגו טריפ?

"אגו טריפ זה משהו שיכול לתקוף אותך תמיד, גם אם יש לך כישרון להצחיק אנשים וגם אם יש לך עשרה מיליון דולר בבנק. הוא לא בספקטרום שלי. אני כל כך נהנה מהעבודה שלי, שאני לא צריך לרפד את עצמי ואת האגו שלי. אין הנחתום מעיד על אגו־טריפיותו, ואני לא יודע אם זה אי פעם יתפרץ אצלי".

אתה גורם לזה להישמע כמו מחלה.

"אני לא יודע אם אני נשא של הדבר הזה. אבל שמעי, דוד שלי סבל מזה פעם". מצחיק.

חזקיה, 33, הוא הבן של שדרן החדשות האגדי מלאכי חזקיה, אחד מבכירי שדרני החדשות של "קול ישראל". הוא אחד מבין ארבעת ילדיו ויש לו שלוש אחיות. את ילדותו בילה בירושלים אך עקר עם הוריו לצפון תל אביב בגיל הנעורים. כיום הוא מתגורר בצפון תל אביב, רחוק מכל הרעש וחי חיים סולידיים למדי.

מה שאין לחזקיה בחיים - כנראה בגלל שהוא וורקוהוליק חסר תקנה - היא זוגיות. וזה לא שהוא דושבאג מתפרפר, אלא פשוט בחור שמחפש את האחת.

בטח מתחילות איתך מלא בחורות.

"מתחילות איתי בחורות. אני חושב שחוש הומור זו תכונה שמאוד מעניינת בחורות. בנות אוהבות חוש הומור וגם אני אוהב חוש הומור. גם אם את נכנסת ליוטיוב את רואה הומור, כלבים וחתולים, תינוקות. תמיד אתה רוצה לדבר עם בנאדם שיצחיק אותך, צחוק זה תרופה, זאת עובדה מדעית".

נו, אז בטוח יש מישהי.

"לא. לא משהו שאני יכול לבשר עליו. מנסים. לפעמים מצליח, לפעמים לא. זוגיות זה גדול מדי. זוגיות מבחינתי זה באמת להשתקע. אני לא בזוגיות, אבל כן אני בניסיונות לזוגיות ואני כן מנסה ומקווה שיהיה חיבור טוב. אני כל הזמן מחפש ומגשש".

אני אעזור לך. מה אתה מחפש בבחורה?

"אני מחפש שיהיה קליק. אין לי משהו ספציפי. שהיא תבין אותי. כי עם כמה שאני נראה לך דובון אכפת לי, אני מורכב ולפעמים יש לי את הקטעים שלי ואין מה לעשות, אנחנו סטנדאפיסטים, בסופו של דבר יש איזו שריטה שמסתתרת איפשהו. מישהי שתקבל אותי איך שאני ותיתן לי לנשום וליצור ולחיות, כי אם לא - זה לא יעבוד".

וואי, אתה הולך להיות רווק עוד הרבה זמן, אה?

"באהבה אין חוקים. אהבה זה משהו כל כך מורכב, שאפשר לתמצת אותו במשפט אחד: אם זה זה - זה זה'. יש בנות שבאות עם רשימת מכולת ש'אני רוצה שהוא יהיה זה וזה וזה ושיהיה לו כסף ושלא יגור רחוק', וקשה לי עם זה. כי אני פשוט חושב שאם זה זה - זה זה. נכון שהסטנד־אפ לוקח את הזמן שלי, אבל אלה הם חיי. אני מחפש מישהי שלה יהיו חייה ולי את חיי, וביחד - שאלה יהיו חיינו".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :