שעה וחצי. זה הזמן שלקח לג'ניפר סנוקל, הפצצה הבלונדינית והסוכרייה הכי צבעונית של "מעושרות 2" (שבת, 21:00, ערוץ 10), לנטוש את הראיון בזעם ולהשאיר אותי עם היחצנית ההמומה של ערוץ 10 לבד בחדר.

כשהיא חזרה היא בעיקר צעקה ורשפה, וכמה דקות אחרי זה כבר הייתי בדרך הביתה. מתברר שיש נושאים שסנוקל לא מעוניינת לדון בהם. היא לא התלהבה לדבר על הניתוחים הפלסטיים ("אתה תופתע לגלות כמה מעט עשיתי"), על שני הקעקועים שהיא מנסה להסיר, גם לא על הכסף שלה ("אני פותחת את הכספת שלי רק למס הכנסה").

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אבל מה שעורר בה את ההתפרצות הגעשית שסיימה דה פקטו את הראיון היה הסיפור על גבי אביב. אותו אביב טוען שהוא שותף עסקי בדימוס של סנוקל, לו היא חייבת עשרות אלפי שקלים. סנוקל מעדיפה לתאר אותו כפסיכי שקרן שממרר לה את החיים, שנגדו היא כבר הוציאה צו הרחקה.

את טענותיו שטח אביב בפנינו בהרחבה וחיזק בממצאים כאלה ואחרים, בעיקר תכתובות סמס ארוכות בינו לבין סנוקל ובן זוגה הנוכחי, כדורגלן העבר ומאמן בית"ר תל אביב־רמלה עופר טלקר. סנוקל, מצידה, הגיעה בשביל "ראיון כיפי" ולא כדי לדבר על דברים שאינם חלק מנרטיב סיפור ההצלחה המסחרר שהיא, או כדבריה, "זו כתבה שלי ואני לא אתן לאף אחד אחר את הבמה".

את מלחמת הגרסאות סביב המיזם של סנוקל ואביב שעלה על שרטון, מוקש ומטען צד אמוציונלי גם יחד - תוכלו לקרוא ב-XO.

סנוקל יודעת את העבודה. בחיוך מסנוור, עיניים כחולות גדולות וקול עתיר מבטא אמריקאי היא נוזפת בי במהלך הראיון, טרם הפיצוץ. "אתה שקוף עבורי. אני קוראת אותך כמו ספר פתוח, אני יודעת על כל מחשבה שלך. אתה טוב במה שאתה עושה, ממש טוב. אבל כנראה שאני יותר טובה".

אני בטוח.

"אני לא עושה כל כתבה, סליחה. גם אתה לא תראה אותי בפאקינג ים המלח עם כל הסלבז. לעולם! ג'ניפר לא כמו ניקול ולאה, או כל הנשים בתוכנית. אני לא ככה!".

אבל את רוצה להיות סלב.

"רוצה להיות? לא! אני סלב! אני לא וואנאבי. זה מה שקורה כשאתה בטלויזיה. אם אתה מעניין, אתה סלב. זה לא החלום שלי. החלום שלי זה לשעשע אנשים, לתת להם הרגשה טובה, להראות להם את החיים האמיתיים. בתוכנית לא תראה אותי עושה שופינג וקונה מתנות ב־50 אלף שקל בכיכר המדינה, כי זו לא אני. אף אחד לא נתן לי שום דבר במתנה, את כל מה שיש לי עשיתי בשתי ידיים".

סנוקל טוענת, לפעמים במישרין ולפעמים בעקיפין, שהיא המעושרת היחידה בתוכנית שעשתה את הונה בעצמה, או לפחות במשותף עם בן זוגה, ולא חיכתה לכפית של זהב שתשייט אליה בעודה שרועה על ספת עור. היא נולדה וגדלה בקלגארי, קנדה, ובבוקר גשום אחד החליטה שמגיע לה יותר ועברה לארצות הברית. באותה תקופה הכירה את גילי אזולאי, ישראלי שניסה את מזלו בארצות הברית ועבד כקבלן גגות.

"אמרתי לו, 'אני עובדת כמו סוס ואתה עובד קשה ואנחנו עושים כסף לאנשים אחרים, אז בוא נפתח עסק משלנו'. פתחנו את העסק ולא ידעתי כלום על גגות, אבל מי שיודע למכור יכול למכור כל דבר, ואחרי שנה־שנתיים הפכנו לחברה הכי גדולה בלוס אנג'לס. מכרתי גגות בטלפון. היו לנו עשרה עובדים. הייתי מוכרת את הגג ושולחת את הסוכן ללכת לחתום".

בגיל 23 היא כבר עשתה את המיליון הראשון, כמו שהיא אוהבת להגיד, ושנה אחר כך הביאה לעולם את אליים (11), בנה הבכור. 13 שנה, שלושה ילדים (אחרי אליים נולדו גם אריאל בן 9 וליאו בן 7, ש.פ) ודי הרבה כסף אחרי, אזולאי וסנוקל עשו עלייה. "גילי תמיד אמר לי שהוא רוצה לחזור לישראל מתישהו, שנעשה כסף ונחזור. הייתי בחופשות בארץ, ותאמין לי, ישראל היא המדינה הכי כיפית לחופשות, אז ממש רציתי לעבור לכאן".

שנה אחרי שבנו וילה בשוכנה יוקרתית במערב ראשון לציון, סנוקל ואזולאי התגרשו, אבל עסק הגגות שפתחו משלם את החשבונות של סנוקל עד עצם היום הזה.

את אורן, בעלה השני, סנוקל הכירה מחוץ למשרד של עורך הדין שטיפל בענייני הגירושין שלה. גם הוא היה עורך דין, ואחרי חצי שנה של דייטינג השניים נפגשו מתחת לחופה כשסנורך כבר בהריון. לפני כשנתיים, אחרי שהשלימו שנה שלמה של זוגיות ואחרי שהביאה לעולם תאומים (מייקי וליבי בני 3), סנוקל שוב מצאה את עצמה רוקדת על מדרגות הרבנות.

אל דאגה, ג'ניפר לא התייבשה על מדף הפו"פ יותר מדי זמן, וכבר כמעט שנה שהיא בזוגיות עם עופר טלקר. השניים המירו את הדירה המפורסמת בשכונת המשתלה באחת הממוקמת בשכונת ח' 300 בחולון, לא רחוק מביתו של קובי פרץ.

את בטח אשת מכירות מדהימה, אם הצלחת למצוא בן זוג כל כך מהר אחרי שני גירושין וחמישה ילדים.

"עם האהבה שיש לנו, גם עם עשרה ילדים זה היה עובד. עופר הוא האהבה הכי גדולה שהיתה לי בחיים, ואני מאחלת לכולם אהבה כזו פעם אחת בחיים".

"אתה באמת חושב שאני כוכבת?", היא שואלת בחיוך של מבוכה ומסדרת מחדש את הגופייה הקטנה והצהובה, זו שצריכה להחליט אם היא מסתירה בטן שטוחה או חזה שהוא לא פחות מיצירת אמנות של פלסטיקאי מובחר.

"יש לי ילדים בגילאים שמבינים עניין, ואני לא רוצה לדבר על הדברים האלה בראיון", היא הודפת את הניסיונות לדבר על הניתוחים שעברה, ומיד מתרצה: "לא עשיתי הרבה ניתוחים, אבל אחרי חמישה ילדים צריך לעשות משהו עם המלונים האפריקאיים שהיו תלויים לי על החזה. כן, גם את העצם מהאף היהודי שלי הסרתי, אז מה? זה לא אומר שעשיתי מתיחת פנים. יש תחושה שכל הבנות בתוכנית מלאות בוטוקס וסיליקון, וזה לא ככה".

יש לא מעט ביקורת על כך שדווקא בתקופה שלאנשים אין כסף אתן משוויצות בכסף שלכן בתוכנית טלוויזיה.

"אני מסכימה עם הביקורת הזו. אבל גם בתוכנית לא תראה אותי מבזבזת. לא רואים שם כמה כסף יש לי".

המעושרת בדימוס, אתי דודאי, אמרה שזו היתה טעות להיכנס לתוכנית. את לא מפחדת להעיר כל מיני שלדים בארון?

"אין לי שלדים ורוחות רפאים. מי היה הולך לתוכנית כשיש לו משהו להסתיר? אני ישנה טוב בלילה".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :