זה קרה בפברואר האחרון. קים קרדשיאן, הכוכבת הכי גדולה שיצאה מהמשפחה, הודיעה שהיא מתכוונת לתלות את עקבי הסטילטו הפרחיים שלה ולהפסיק להשתתף בעסק המשפחתי, "משפחת קרדשיאן", מיד אחרי צילומי העונה התשיעית של הסדרה.

"אני מוכנה להיות פחות פתוחה לגבי החיים שלי ומערכות היחסים שלי", אמרה הקרדשיאנית למגזין "DuJour", והוסיפה, "אני מבינה שלא כולם צריכים לדעת הכל עליי. אני משנה את סדר העדיפויות שלי".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אם אתם חושבים שמה שקרה כאן הוא תהליך חיפוש עצמי שבסופו תובנה משמחת - אתם טועים. המניות של משפחת קרדשיאן צונחות בקצב היסטרי בשנה האחרונה ואת ההשלכות של נפילתן כבר קשה לעצור. אם קים לא היתה פורשת, סביר להניח שקברניטי ערוץ E! היו מראים לה את הדרך החוצה בין כה וכה בשנתיים הקרובות.

לפי דיווח של אתר "רדאר אונליין" ממרץ 2013, העונה האחרונה של "קים וקורטני עושות את מיאמי", המשודרת בערוץ, הניבה פחות ממחצית מהרייטינג של התוכנית מלפני כמה שנים: "הרייטינג ומספר המעריצים של הסדרה ממשיכים לרדת באופן רציף ואחיד", נכתב בכתבה.

כאילו לא די בזאת, אם המשפחה, קריס ג'נר, מתחננת למעריצים שיצפו בתוכנית וכותבת תדיר לעוקביה בחשבון הטוויטר: "או־מיי־גאד, הפרק הכי מצחיק של העונה משודר בעוד שעה!!! צפו בו".

אבל איך ממשפחה שיכולה להפוך כל טראש לזהב טהור (עם הדפסי נמר, סביר להניח), הפכו הקרדשיאנ'ס למשפחה השנואה והנלעגת ביותר בעולם המערבי?

בימים אלה, קים, 32, הכוכבת הכי גדולה שיצאה מהמשפחה, נמצאת בהריון מתקדם ומאוד לא הוליוודי. הריון כזה שבניגוד לטרנד מעלים בו במשקל, ובמקום בגדי הריון נוחים ואווריריים, ממשיכים לדחוס את הכרס, על כל 25 הקילוגרמים שנערמו עליה, לחצאיות עיפרון מעור, חזיות שקופות, ביקיני, עקבי ענק ועוד כמה פרטי לבוש שנראה כאילו נחמסו מחדר ההלבשה במועדון דראג.

לפי מקורבים למשפחה, בן זוגה, המוזיקאי קניה ווסט, כבר מזמן רוצה לברוח ממערכת היחסים, ובמצטבר, השניים נצפו יחד שבוע בלבד מהרגע שנכנסה להריון.

בצעד לא שגרתי, ווסט החליט לנטוש את הקרדשיאנית, ההורמונים והקרייבים שלה לטובת הקלטת האלבום החדש שלו בפריז, ובנוסף מתכנן לצאת לסיבוב הופעות חובק עולם בערך שבועיים אחרי שהתינוק ייוולד - לא בדיוק החומר שממנו עשוי אב השנה.

הצהובונים האמריקאים מסבירים שווסט, הסולד מצלמי פפראצי וממעמד הסלבריטאות, הבין לאן נכנס רק אחרי שקים הרתה, ומעבר לעובדה שהבהיר לה שהוא לא רוצה שום קשר למשפחה ולעסקיה המפוקפקים (ווסט מסרב בכל תוקף להשתתף בשלל תוכניות הריאליטי של המשפחה), מבחינתו גם להסתובב איתה הפך לקשה מתמיד, כי תמיד רודף אחריה עדר צלמים נרגש.

במצבים כאלה, כשדמות טלוויזיונית - ולא משנה כמה טראשית תהיה - עוברת מפחי נפש כה עצומים (היוש, ג'ניפר אניסטון VS בראנג'לינה), התקשורת האמריקאית ונתיניה השמרנים מתגייסים, מזילים דמעה לאות הזדהות ובעיקר לא סולחים לצד הפוגע.

אבל משום מה האמריקאים לא מצליחים לרחם על ההריונית האומללה. כנראה שהעבר המפוקפק של קים - שהתפרסמה בזכות הדלפת קלטת סקס מביכה במיוחד בכיכובה- תרם גם הוא לסלידה של הקהל מהכוכבת.

קים הכינה לעצמה תבשיל די מגעיל, ועתה היא אוכלת אותו בחוסר רצון: היא מיתגה את עצמה לאורך שנים כמפלצת פרסום תאוות בצע, חד־ממדית ונטולת רגשות אמיתיים, ולא כדמות שלמה ועגולה, כמו כל סלבריטאית שרוצה להישאר באזור לנצח. הרי לפי הדעה הרווחת, אם מערכות היחסים עם המשפחה הקרובה ובני זוגה מתוסרטים, אז למה שהרגשות שלה יהיו אמיתיים? וכך התחילה הבעיה.

בעינינו, הצופים: אין קים קרדשיאן אמיתית, ויש רק דמות טלוויזיונית. המסכה אף פעם לא יורדת, ולכן אין שם בן אדם, וכשאין בן אדם, אין על מי לרחם.

מי שחשף את הבלוף הידוע היה קריס האמפריז - בעלה לשעבר של קים - שסיפר (וגם הוכיח) שכל קשר בין המציאות לתוכנית מקרי בהחלט ודיווח שנאלץ להציע לקים נישואין פעם אחר פעם עד שהמשפחה קיבלה את הטייק שרצוי. האמריקאים ההמומים לא נשארו אדישים ונטשו את המשפחה לטובת האני בו בו, מלכת הטראש החדשה שלהם. ואת זה הקרדשיאנים לא תכננו.

כוכבות נולדו. מאמא קריס, קיילי וקנדל. הדור הבא של עולם הריאליטי (צילום: gettyimages)
כוכבות נולדו. מאמא קריס, קיילי וקנדל. הדור הבא של עולם הריאליטי (צילום: gettyimages)

אל תטעו: הבעיה של משפחת קרדשיאן הוא לא פרסום רע - הם בעצמם מדליפים אינספור אייטמים שליליים לעיתונות. מה שהתחיל במכירת קלטת הסקס של קים על ידי אם המשפחה, התגלגל למפגן שנאה פומבי כלפי סקוט דיסיק, בן זוגה של קורטני קרדשיאן, ואפילו בעיות הפריון של קלואי קרדשיאן הפכו לאייטם.

כמו כן, המשפחה לא התביישה לחשוף, תמורת הסכום הנכון, גם את הרומן האסור של מאמא קריס במהלך נישואיה לרוברט קרדשיאן המנוח. הבעיה האמיתית של המשפחה הן השמועות שבהן הם לא מצליחים לשלוט.

הקרייסס האחרון ששינה את מאזן הכוחות הנוצץ בביצה ההוליוודית נוצר בזכות אלן פירסון, אלמנתו האחרונה של רוברט, שהחליטה באפריל האחרון למכור את היומן הסודי של הקרדשיאן המנוח לצהובון "InTouch", שמצידו פרסם טענות על כך שקריס נוטשת את ילדיה ואף מכה אותם תדיר וגם סובלת מאלכוהוליזם.

מהיומן, שנכתב בשנת 1989, עלה שקריס ניהלה באותה התקופה רומן פומבי ביותר, השוויצה בו בפני ילדיה ואף השביעה את קלואי, אחת מבנותיה, לשמור בסוד את העובדה שהיא בעצם לא בתו הביולוגית של רוברט.

אין לאן לברוח. לעיתים נראה שמשפחת קרדשיאן כבשה את התקשורת האמריקאית והיכן שהיא לא נמצאת, נשלחות גרורות שייצגו אותה בכבוד. אם לכל טרנד טלוויזיוני סובל מדעיכה אורגנית - היי, גם פריס הילטון היתה פעם הדבר הכי חם בריאליטי - "משפחת הקרדשיאן" סובלת מדעיכה מהירה פי כמה.

המשפחה הזו מגיעה במסה כבדה ואינטנסיבית במיוחד. בנוסף לשלוש האחיות - קורטני, קים וקלואי - יש גם את האח רוברט ג'וניור, המפורסם בזכות עצמו, חצי האח ברודי ג'נר (כוכב "ההילס") שגם נדחף לצהובונים, את בעלה של קורטני, סקוט דיסיק, בעלה של קלואי, שחקן הכדורסל, למאר אודום ואת שתי האחיות הקטנות בבית: קיילי וקנדל - שלא מסתפקת בזמן המסך שלה ומנסה להתקבל בימים אלה לשורת הדוגמניות של ויקטוריה'ס סיקרט.

בנוסף לכל אלה, תמצאו גם את הידיד הכי טוב של קים, היחצ"ן ג'ונתן שבן, שגם קיבל תוכנית ריאליטי משל עצמו ומאז הוא משתרך אחרי הכוכבת לכל מקום. זה, כמובן, מבלי להזכיר את מאמא קריס, פאפא ברוס ג'נר וקניה ווסט. או במילים אחרות: מדובר באסופה שמונה לפחות 30 וונאביז.

אז מה הלאה? כרגע, כל משפחת קרדשיאן מחויבת לעונות התשיעית והעשירית של הסדרה, אך מדובר רק בשנתיים, וכמשפחה שלמה שניחנה במעט מאוד כישרון, לא סביר שקים תוכל לפרוץ משם בקריירת פופ, משחק או אפילו ליטוף חתולים באופן מוצלח ומקצועי.

הראשונה שניסתה את מזלה מחוץ לקדרה המשפחתית היתה קלואי שניסתה לסחוב על גבה תוכנית ריאליטי משלה ("קלואי ולמאר"), כשלה נחרצות ואז ניסתה את מזלה כמנחת "האקס פקטור" האמריקאי, משם נבעטה אחרי עונה אחת בלבד.

קריס, האמא הכל יכולה של המשפחה, עמלה בימים אלה על הרגע שאחרי "משפחת קרדשיאן" - תוכנית טוק־שואו סטייל "אופרה ווינפרי", שגורמת למפיקי הוליווד בעיקר לצחקק בשיחות הברזייה, וקנדל הצעירה, כך מספרים, לא ממש תצליח כדוגמנית כי למרות גבעוליותה. ככה זה כשחסר משהו שהוא די חיוני אצל דוגמנית: קוראים לזה יופי.

איך ייראה עולם הבידור ללא משפחת קרדשיאן, שכרגע מרכיבה מה שנראה כמו רבע מלוח השידורים של ערוץ E! האמריקאי ומה זה אומר על הצהובונים כמו "אס וויקלי", "נשיונל אינקוויירר" ושאר מגזינים שמשלמים עשרות משכורות בזכות המעללים של המשפחה הזאת? התשובה היא שכמו תמיד, יגיע מישהו אחר לסתום את החורים.

ומה יצא למשפחת קרדשיאן מכל המסע הקטן הזה של הפרסום, שהתחיל אי שם בשנת ב־2007 וצפוי להסתיים אחרי פחות מעשור? ובכן, רווח נקי של כ־80 מיליון דולר, כשמעל 40 מיליון מופקדים ישירות בבנק של קים וכמובן שיעור מאלף על כוחו של הפרסום.

בשבועות הקרובים קימי תביא לעולם את הצאצא הראשון שלה, וסוף כל סוף יהיה לה משהו אחר להתעסק בו, שלא כולל פדיקור ומריבות קטנוניות עם האחיות שלה על בגדים. או במילים אחרות: מי אמר תוכנית ריאליטי מחדר הלידה ולא קיבל?

קיילי רוצה להיות סופר מודל (צילום: gettyimages)
קיילי רוצה להיות סופר מודל (צילום: gettyimages)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :