רואי (איקו) עוזרי

הממנף הגדול מכולם. שדה (צילום: רפי דלויה)
הממנף הגדול מכולם. שדה (צילום: רפי דלויה)

אלירז שדה: המלצר הפך לטאלנט שלא ירד מהמסך

במה עבד לפני "האח הגדול"? מלצר. ואחרי "האח הגדול"? אלירז שדה, הזוכה של העונה השנייה, הוא אלוף המינוף של התוכנית. אחרי שהפקיד צ'ק של 750 אלף שקל (מיליון אחרי ניכוי מס), הוא קיבל תוכנית יומית בערוץ 24 והרוויח כ־40 אלף שקל בחודש. באותה עת הוא גם נבחר להוביל קמפיין של דפי זהב תמורת 300 אלף שקל לפני עמלות (הפרסומים דיברו על חצי מיליון, אבל הם תמיד נוטים להיות מנופחים). שדה התבסס כטאלנט המוביל של ערוץ 24 ולפעמים היה נדמה שהוא אף פעם לא יוצא מהאולפן, כשהתעריף שלו לא יורד מ־3,000 שקל ליום צילום. באפריל 2011 הצטרף ל"דיבור ישיר" בערוץ 2, שסידרה לו עד ינואר 2012 כ־18 אלף שקל נוספים בחודש. לאחרונה נפסק שיתוף הפעולה שלו עם ערוץ 24, אבל לא יהיה לכם הרבה זמן להתגעגע: שדה צפוי להשתתף בעונה הבאה של "גולללסטאר" ולהרוויח 150־200 אלף שקל.

ומה קורה בינו לבין אילנית לוי?

כבר לא מבולבל תעסוקתית. סבג (צילום: ג'קי יעקב)
כבר לא מבולבל תעסוקתית. סבג (צילום: ג'קי יעקב)
קותי סבג: בחדר האחות יש אחלה כסף, גם בברזיל

במה עבד לפני "האח הגדול"? טבח במסעדה.ואחרי "האח הגדול"? קותי סבג קיטר במשך כל העונה שבה זכה שהוא מבולבל תעסוקתית. יש להניח ש־750 אלף השקלים שקיבל תמורת זכייתו מיתנו את הבלבול. הטאלנט קיבל תוכנית משלו בערוץ 24, "קותי בחדר האחות", שאותה הוא הגיש ארבע פעמים בשבוע תמורת 2,000 שקל לתוכנית, כלומר כ־32 אלף שקל בחודש ברוטו (לפני 50 אחוז עמלת סוכן, מס הכנסה וכו'). התוכנית עלתה במאי 2012 וירדה בספטמבר. לאחרונה הצטלם סבג בברזיל לסדרה "מלבי אספרס" שתשודר בערוץ 10. על פי חישוב של 3,000 שקל ליום צילום, התפקיד הזה סידר לו הכנסה של כ־30 אלף.

ולאיזו מפלגה הוא הצביע בבחירות האחרונות?

הגשים חלום ועבר תיקון שיניים. מנחם (צילום: ניר פקין)
הגשים חלום ועבר תיקון שיניים. מנחם (צילום: ניר פקין)
ג'קי מנחם: קצת פרזנטור, קצת פרשן ספורט, קצת בעל עסק

במה עבד לפני "האח הגדול"? בחומוסייה. ואחרי "האח הגדול"? ג'קי מנחם חווה שדרוג כלכלי. קודם כל הפרס: 750 אלף לאחר ניכוי מס, שאיפשרו לו להגשים חלום נושן - תיקון שיניים אינטנסיבי. לאחר מכן חתם כפרזנטור של יבואנית אופנת הספורט סקטור. על פי הפרסומים, הוא תוגמל בחצי מיליון שקל, אבל מבדיקה שערכנו עולה שהסכום האמיתי נע בין 100 ל־200 אלף, לפני מיסים ועמלות. באותה תקופה מנחם גם מינף את התהילה לגביית אלפי שקלים על הגעתו למסיבות. הוא גם הנחה בפאנל "קורע את הרשת" ב-ONE תמורת 300 שקל לכמה דקות של פרשנות שהכניסו לו כ־2,400 שקל בחודש. גולת הכותרת שלו הולכת להיות ההשתתפות ב"גולללסטאר"(לצד אלירז שדה) תמורת כ־100 אלף שקל. חוץ מזה, יש לו עסק למחשוב ולשירותי דפוס.

כבר לא צריכה לעבוד כשוליית קוסם. יוסף (צילום: ניר פקין)
כבר לא צריכה לעבוד כשוליית קוסם. יוסף (צילום: ניר פקין)
יאנה יוסף: בדרך לקריירת משחק עוברים ב"סקופ"

במה עבדה לפני "האח הגדול"? מלצרית ושוליית קוסם באילת. סמוך לכניסה לווילה עבדה בחנות בגדים בתל אביב. ואחרי "האח הגדול"? יאנה יוסף לא יצאה משם עם כסף גדול, אבל הצליחה למשוך את תשומת לב המפרסמים והיתה הראשונה מפליטי אותה עונה שחתמה על קמפיין גדול. באפריל 2012 נבחרה להוביל את קמפיין רשת נעלי הנשים סקופ תמורת כ־100 אלף שקל (למרות הפרסומים בדבר שכר של רבע מיליון), לפני עמלות ומיסים. בהמשך הוארך החוזה שלה לעונה נוספת, אך לאחרונה הצדדים נפרדו. במקביל מנסה יוסף להתניע קריירת משחק. בין מאי לאוקטובר 2012 היא שיחקה בהצגת הילדים "הרפתקאות נמו" תמורת כ־2,000 שקל להצגה. לאחרונה הצטלמה לתפקיד משני בסדרה "להיות איתה" של קשת וקיבלה את השכר הנהוג בענף: כ־3,000 שקל ליום צילום.

ולמה הוגשה נגדה תלונה לבית המשפט?

רדיו, טלוויזיה, עיתון, ספר. קורנפלד (צילום: רועי חביב)
רדיו, טלוויזיה, עיתון, ספר. קורנפלד (צילום: רועי חביב)
שפרה קורנפלד: הלווואי על יורם קניוק צ'ק כזה מזמורה ביתן

במה עבדה לפני "האח הגדול"? כסטודנטית לעיצוב תעשייתי בבצלאל הסתפקה בעבודה חלקית כדיילת. ואחרי "האח הגדול"? אחרי שהפקידה את צ'ק הניצחון בסך 750 אלף שקל, החלה שפרה קורנפלד לעבוד. היא שימשה כתסריטאית כתבות בתוכנית "מה קורה" בקשת, הגישה ספיישל של "האח הגדול" בשם "המפורסמים באים", התארחה בפאנלים שונים והנחתה את "ציפורי לילה" בגל"צ. ב־2009 החלה לכתוב טור אישי במגזין "לאשה" תמורת כמה אלפי שקלים בחודש. בקיץ 2012 יצא ספר הביכורים שלה, "החצי השני של הלילה", בהוצאת זמורה ביתן ששילמה לה, על פי הערכות בענף, כמעט 100 אלף שקל. מעניין כמה סופרים ישראלים מקבלים סכומים כאלה.

(עוד פרטים - בגיליון הנוכחי של פנאי פלוס)