הכוכבת ההוליוודית עטורת האוסקר ריס וויתרספון היתה מעדיפה לשכוח את החודשים האחרונים בחייה.

מי שנחשבה לילדה טובה הוליווד, חביבת התעשייה, הצליחה להפתיע את התקשורת, את ראשי האולפנים, את מקורביה ואת משפחתה הדרומית החמה, כשבחודש שעבר היא ובעלה סוכן השחקנים ג'ים טות עוכבו על ידי משטרת אטלנטה עקב נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסירוב לציית לפקודות.

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

תמונות המעצר של הסטארית המתוקה הלומת האלכוהול וקטעי הווידאו שהנציחו את הסיטואציה המביכה היכו בתדהמה את כולם, בגלל שוויתרספון בת ה־37 היא אולי האושיה ההוליוודית שמעללים מפוקפקים סטייל לינדזי לוהאן הכי לא מתאימים לה.

אחרי המעצר המתוקשר התייצבה וויתרספון באולפן של תוכנית הטלוויזיה "בוקר טוב אמריקה", וסיפרה שהיא ובעלה יצאו למסעדה באטלנטה, "ושתינו יותר מדי כוסות של יין. חשבנו שאנחנו בסדר ומסוגלים לנהוג, למרות שבעצם ממש לא היינו כשירים לעשות זאת.

"אנחנו כל כך מצטערים על הפרשה, מתנצלים על התנהגותנו ומאוד נבוכים ממנה. עכשיו אנחנו יודעים שלא היינו צריכים לנהוג בעודנו שתויים. עשינו טעות, ולחלוטין לא נחזור יותר על הטעות הזאת".

וויתרספון הלכה עם הכנות וההודאה בטעויות שלה עד הסוף, ולא טייחה דבר. היא הודתה שהיא אכן התנהגה כיאה לדיווה שיכורה, ושצעקה לשוטר שעצר אותה: "אתה לא יודע מי אני?". וויתרספון ניסתה להסביר את פשר ההתנהגות. "ראיתי את השוטר עוצר את בעלי ונכנסתי לפאניקה. אמרתי כל מיני דברים מטורפים, ואפילו שיקרתי וטענתי שאני בהריון. לא היה לי מושג מה אני אומרת".

היא כמובן התנצלה. "הייתי כל כך חסרת כבוד כלפי השוטר. יש במשפחה שלי קציני משטרה, ואני עובדת מדי יום עם קציני משטרה. היה עליי להתנהג אחרת. אגב, גילמתי פעם עורכת דין בסרט, אז הרבה פעמים אני חושבת לעצמי שאני באמת עורכת דין. ברור שאני לא עורכת דין, בגלל שנעצרתי".

כשפגשתי את וויתרספון לפני שנה היא דווקא כן היתה בהריון, ועוד מתקדם. זה קרה במהלך פסטיבל קאן. וויתרספון הגיעה לתחרות הרשמית של הפסטיבל ה־65 עם "הסיפור של מאד" של הבמאי המבטיח ג'ף ניקולס ("סערת רוחות").

הסרט הזה מתייצב עכשיו על המסכים בארצות הברית ובישראל, והוא נהנה מקידום יחצני שהוא לא ציפה לו ולא חלם עליו. פרשת המעצר של וויתרספון בהחלט סייעה במסע יחסי הציבור.

עלילת הסרט מתרחשת בעיירה קטנה בארקנסו, על שפת נהר המיסיסיפי. וויתרספון מגלמת בו אשה שמחכה במוטל המקומי לאהוב שלה, מאד (מתיו מקונוהיי), שאיתו היא אמורה להיפגש. בין השניים שוררת מערכת יחסים ממושכת, מורכבת וטעונה, עם עלילות וירידות, כולל הפסקות.

מאד מסתתר באי קטן אחרי שרצח את הגבר הנוכחי בחיי אהובתו הנצחית. המשטרה ומשפחת הנרצח דולקים אחריו ומנסים לאתרו. שני נערים שיצאו לחפש אחר הרפתקאות באי הנטוש מגלים להפתעתם את מאד ומתיידדים איתו.

הם מנסים לעזור לו להיחלץ מהמקום וגם לאפשר את המפגש עם האשה שהוא כה אוהב. אחד הנערים גם מגלה בעצמו את כאבי הלב של התבגרות ראשונה.

"זהו סרט על הגילוי של אהבה", סוברת וויתרספון, "והוא מאוד מרגש ונוגע".

וויתרספון מרוויחה בדרך כלל 15 עד 20 מיליון דולר לסרט, במיוחד מאז הצלחות כמו "לא רק בלונדינית" והאוסקר על "הולך בדרכי". אבל הפעם היא הסכימה לוותר על הסכומים האימתניים ולהסתפק במשכורת צנועה, כיאה לסרט עצמאי דל תקציב. פשוט, התסריט הפיוטי והנוגע של ניקולס קסם לה, וגם הרעיון של צילומים על גדות המיסיסיפי - עבור וויתרספון, דרומית גאה, זוהי טריטוריה מוכרת ואהובה.

"גדלתי עם אחי בטבע של טנסי, נהגנו לרכוב על אופניים, לבלות בערוצי הנחל שליד הבית ויצאנו לדוג, אז כשקראתי את התסריט של ג'ף הרגשתי שהוא לוקח אותי חזרה הביתה", העידה וויתרספון בפגישתנו. "לצערי אני לא רואה הרבה לאחרונה את הבית הזה שלי על המסך הגדול, וגם כשמציגים אותו, זה לא נעשה בצורה מדויקת. ג'ף יצר סיפור כל כך יפה ואותנטי על המקום שממנו באתי, שמאוד דיבר אליי ומשך אותי".

לא הפריע לך לעשות תפקיד משנה, בעוד הילדים קיבלו בעצם את הפוקוס?

"'הסיפור של מאד' מאוד ריגש אותי וחשתי חיבור אליו, בגלל שהוא כאמור מראה איך בעצם אני גדלתי בילדותי־נעוריי בדרום, אז רציתי להיות חלק ממנו. זה כבוד בשבילי להיות שותפה לפרויקט הזה. נכון, אני לא נוהגת לקחת תפקידי משנה, אבל כשחזרתי שוב לתסריט של 'הסיפור של מאד', הבנתי שאני חייבת לעשות אותו.

"ג'ף גם הבטיח לי שזה יהיה סרט אנסמבל אמיתי ושאני תורמת באמת משהו לסיפור, וכך באמת היה. הסרט מטפל באהבה בכל אחת מהדמויות, והתפקיד שלי לא היה שטוח, אלא רב־שכבתי. כולם גם הפגינו משחק יפהפה, כולל הנערים. כשקראתי את התסריט, אמרתי לעצמי: 'הו, שני הנערים האלה הולכים להיות נהדרים. שמחתי שג'ף אמר לי שהוא לא הולך ללהק לתפקידים האלה שני ילדים מלוס אנג'לס, אלא הולך לחפש אותם בדרום. זאת היתה הקלה בשבילי".

אם מזכירים ילדים, הרי שוויתרספון מצהירה שהתפקיד האמיתי שלה בימים אלה הוא להיות אמא. לוויתרספון יש שלושה ילדים: אווה אליזבת בת ה־13 ודקון בן ה־9 מנישואיה לשחקן ראיין פיליפי, שממנו התגרשה ב־2007 ("הייתי באפטר־שוק אחרי הגירושין, והתמוטטתי לתוך אבל. הייתי במקום עצוב עד שהתאוששתי"), וטנסי ג'יימס, שנולד בספטמבר האחרון מנישואיה לטות.

"חשוב לי להיות עם הילדים כמה שיותר ולהיות אמא טובה, ממש כמו שאמא שלי היתה. אני לא מתלהבת לבלות באתרי צילום מרוחקים במשך חודשים, ולא להיות חלק מחיי הילדים שלי ולא להשתתף בחינוך שלהם. מבחינתי, היעדרות שלי מהבית היא דבר לא הוגן כלפיהם. אני מרגישה הרבה יותר מאושרת להיות אמא ונהנית לבלות עם המשפחה שלי.

"אגב, אני אוהבת את הגוף שלי מאז שהילדים שלי נולדו. אני מרגישה יותר נשית וסקסית. ככל שאני מתבגרת, אני מרגישה יותר בנוח עם המיניות שלי. כשהייתי צעירה, לא הבנתי למה גברים מסתכלים עליי. עכשיו אני בהחלט מבינה את זה, ואני מאוד קולית כשזה קורה".

וויתרספון מודה בכנות שלא רק היחס שלה לגוף ולמיניות שלה השתנו בשנים האחרונות, וחלק נכבד מהקרדיט אפשר לתת לטות, שלו נישאה לפני שנתיים. "אני אדם שונה לחלוטין ממה שהייתי לפני כמה שנים. בעבר פחדתי לעזוב את הבית ולצאת לטיולים. חששתי גם לעזוב את הילדים ולהשאיר אותם עם אחרים, בגלל שחרדתי שיקרה להם משהו נורא.

"אני מודה לאל שהרבה אנשים חדשים נכנסו לחיי ושלפו אותי מהקונכייה שלי, והם נתנו לי השראה ללכת לקונצרטים - וזה משהו שלא עשיתי לעולם קודם לכן, וללמוד על אמנות. לא הייתי מודעת לכך שחייתי חיים מאוד מצומצמים ומסוגרים. פשוט הייתי עסוקה בלהחזיק את המשפחה יחד ולשמור על קיומה, ולכן נעתי במעגל קטן, שנועד להגן על הדברים ולדאוג שהכל לא יתפרק.

"עכשיו אני כל כך שמחה שאני שוב נמצאת במקום שמח בחיי. אני מרגישה בת מזל שניתנה לי הזדמנות שנייה: אף פעם לא היה לי מישהו כמו ג'ים - אדם שהבטיח לי שיהיה מחויב להפוך אותי למאושרת, ושהוא תמיד יהיה שם בשבילי וידאג לי. והוא אכן איש טוב ודואג, אני חשה הרבה יותר ביטחון ואושר".

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :