"וואי, בחרת את כל האשפות לראיון הזה, אה?", מכריזה עינב בובליל כשאני מעדכן אותה מי מתראיין לצידה לכתבה הזו, לקראת עליית העונה החמישית (השישית אם סופרים את עונת ה־VIP) של "האח הגדול".

את יודעת שגם את בראיון, נכון?

"סתם, אני צוחקת, אתה יודע שיש לי פה ג'ורה".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

אז בובליל, לאון שניידרובסקי, ערן טרטאקובסקי ומעיין חודדה נפגשו איתי כמה ימים לפני עליית פרק ההשקה הכה מפומפם של "האח הגדול", כאשר באוויר עדיין מרחפת פרשיית הכדורים והתביעה המשפטית מול קשת של סער שיינפיין, שעליה רכבו בהמשך גם בנצי שני וארז דה דרזנר.

הפרשה אומנם הסתיימה בפשרה (על פי הפרסומים יפוצה שיינפיין בכמיליון וחצי שקל), אך זרם התביעות ממאן להתייבש ולאחרונה נודע כי גם עדנה קנטי דורשת פיצויים דשנים באשמת כליאת שווא ועריכה מגמתית של דבריה.

לאון: "מי שלא רוצה שיערכו אותו שלא ידבר שטויות!".

ומה דעתכם על התביעה של סער?

ערן: "אף אחד לא יודע מה קורה בבית 'האח הגדול', אבל אני חושב שבנאדם מבוגר, עורך דין, רציונלי, בלי שום בעיה נפשית מוכחת לא יכול לבוא ולטעון שהכריחו אותו לקחת כדורים".

עינב: "יכול להיות שאם היו מציעים לי כדור הרגעה גם אני הייתי לוקחת. אתה לא יודע כמה לחץ הוא הרגיש. בינינו, יש מצב שהוא נשרט רצח מזה שהוא לא ניצח ושלא יצא ממנו כלום כשמאיילה (רשף ש.פ) ומכל השאר כביכול כן יצא".

מעיין: "הוא לא הצליח בעולם הבידור כי הוא אמיתי. יש משפט שאומר שכשאתה אמיתי דורכים ורומסים אותך".

היא באמת מאמינה שכך זה עובד. חודדה, 26, נשואה למוטי (שנכנס, כזכור, איתה לבית "האח הגדול") ואמא של ניב בן השנתיים ושרי בת השנה, שעובדת בימים אלה על סדרה חדשה ב־HOT בידור ישראלי.

שנתיים אחרי שנבעטה מהתוכנית עקב התנהגות אלימה, מי שהשילה מאז 40 ק"ג, חוזרת כדי לסגור חשבון עם כל העולם, כולל משפחתה שלה. "ילדתי לבד, אף אחד לא בא. היום אני יכולה להגיד שעשיתי הכל לבד. כל מי שיצא נגדי במשפחה קיבל את מה שמגיע לו".

יש לך גם בטן מלאה על המתמודדים אחרים?

"כן, הקהל גילה מי זה אלירז. אפילו תמונות הוא לא עושה עם אנשים, חושב שהוא בר רפאלי בדרך ל'ספורט'ס אילוסטרייטד'.גם יאנה יוסף, לפי מה שקראתי, ששברה מצלמה לצלם פפראצי. סליחה? מי עשה אותה אם לא התקשורת? אם לא התקשורת אנחנו מתים, נעלמים. מה אני זמרת? דוגמנית? כולי מטר ושייבה.

"אני מקבלת שנתנו לסער כדורים, אבל אני חושבת שגם אלה שהצטרפו לתביעה רכבו על גב של מי שבאמת נדפק".

ערן: "אני מסכים, אז אולי התביעה של סער מוצדקת, נגיד, אבל אני חושב שכל אלה שקפצו לתוך התביעה שלו זה אופורטוניזם לשמו".

עינב: "עברית, בבקשה".

ערן: "כל אלה שנזכרו לתבוע אחרי כמה שנים".

מעיין: "בנצי רצה לצאת ויצא. אני לא מאמינה לזה. אין עשן בלי אש ואין גשם בלי עננים. השאלה עכשיו אם רק הסבירו להם מה זה הכדורים האלה או שאמרו להם שזה אקמול. להגיד 'יש לי סרטן בראש' כדי לצאת זו המצאה מטורפת, אני לא מאמינה לה בגרוש".

עינב: "גם אני רציתי לצאת ולא נתנו לי לצאת ועד 5:00 בבוקר ישבו איתי קופרמן וכל העולם כדי לשכנע אותי להישאר. אז גם אני הולכת לתבוע אותם!".

ערן: "טוב, גם אני הולך לתבוע אותם".

לאון: "על מה?".

ערן: "חצי מיליון שקל על זה שמאז התוכנית מתחילים איתי רק גברים".

את רמה העליצות מאזן ליאון. שניידרובסקי, 26, מנהל מחלקת הנוער ב־teenk, משרד פרסום לצעירים, ומנהל עסק לסטיילינג והרצאות עם יואב מאיר ("פרויקט מסלול"), לא מתבייש להודות שהוא נכווה מההרפתקה בנווה אילן. "יש לי חרדות מהדבר הזה. 'האח הגדול' זאת טראומה לכל החיים! כשראיתי את הפרומו של העין הכחולה עם המוזיקה, זה עשה לי רע. קפצתי, עשה לי כיווץ בבטן".

ערן: "אני ב־100 אחוז מהזמן ממש מבסוט שהלכתי. השתחררתי מהצבא שמונה ימים לפני העלייה על השטיח האדום. בשבילי זה היה טיול אחרי צבא".

"נראה לי שעל כל הדברים הטובים שזה עשה, יש המון דברים רעים". אומר שניידרובסקי כמעט בלחישה.

איך זה השפיע עליכם?

"יש לי סיפור קורע לב", שניידרובסקי לוקח נשימה עמוקה, "בהתחלה זה עשה לי מאוד טוב, כשעבדתי וזה, אבל אז זה דועך ואתה מרגיש את זה. היתה לי שיחה עם פותנה לפני שבוע, והיא אמרה לי שהיא ידעה בדיוק למה לצפות, אבל כשמגיע ילד כמוני, בן 21, זה שונה.

"נכנסתי עם חלומות מפה ועד לקים קרדשיאן. והאמנתי שאחרי התוכנית יזהו את הכישרון שלי בשירה, בהנחיה, ומיד ילהקו אותי לפסטיגל. אחרי הגמר זה היה כל כך בהיי, אבל משם זה רק יכול היה לרדת. שנה אחרי, זו היתה התקופה הכי רעה בחיים שלי".

עינב: "לי קרו רק דברים טובים. לא סבלתי מחרדות ולא ציפיתי לשום דבר".

הייתם חוזרים לשם?

מעיין: "בטח! אני מצטערת שנכנסתי עם בעלי ולא לבד. הייתי צריכה להבין שיעשו משהו כזה כי קלטו שאני קנאית. אם הייתי נכנסת לבד, הייתי מגיעה הרבה יותר רחוק. כשאתה נכנס עם מישהו אתה נותן 50 אחוז ולא 100".

בובליל הגיעה קרוב לגמר.

מעיין: "אני רוצה לראות את עינב בובליל נכנסת לווילה בהריון ומצמידים דוגמנית לבעלה. פה היא נכנסה עם אבא שלה ולא עם הבנזוג שלה.

"במסיבת רווקות שלה באילת היא דפקה בדלת של בעלה כל חמש דקות כדי לראות שהוא לא הביא לשם בחורות. היא שוכחת שהיו לה שם התפרצויות, שהאחים שלה שברו את כל האולפן כשראו שאבא לא זכה. העיקר להגיד שמעיין חודדה התנהגה כמו בהמה".

עינב: "איזה שטויות, אני הייתי מפרגנת לבעלי אם היו מצמידים לו דוגמנית, אומרת לו לגעת בה, הרי הכל בצחוק!"

ערן: "הלוואי שהמשימה הסודית תהיה שאני חוזר לשלושה חודשים. חברה שלי תהרוג אותי. לא רק שאני לא רוצה את המיליון, הייתי מוכן לשלם כדי להיכנס".

עינב: "השתגעת? אני נכנסת רק עם המיליון מראש".

בובליל ג'וניור היא כבר בת 28, גם היא מינוס חצי מיליון ק"ג (כמו חודדה, דיאטת חלבונים) נשואה לאלי בניסטי, ומגדלת שתי בנות, תמר ואוריה (בנות שנה ושלוש, בהתאמה). כשהיא לא מנהלת שתי חנויות לבגדי ילדים, היא מתאוששת מניתוח הרמת חזה ("כבר היה לי סיליקון אבל אחרי הלידות והדיאטות הייתי צריכה את זה"), ומנהלת יחסים אמביוולנטים עם הפרסונה מאז.

"עינב של היום הרבה יותר רגועה", היא אומרת בעצבנות. היא עדיין מדברת בשצף קצף, יורה קללות עסיסיות, ברכות, ציטוטים תנ"כיים ובעיקר את דעתה המנומקת על כל דבר.

אתם מתחרטים על משהו שעשיתם שם בפנים?

עינב: "האמת שבתקופה שהייתי בבית לא שיערתי ש'הפרידמנים' יעשה כזה בלגן, וזו סתם מילה שעד היום אני משתמשת בה, ההפקה היא זו שעשתה מזה כזה סיפור גדול".

דווקא מבחינתו של ערן טרטאקובסקי, 32, יזם פרויקט אינטרנטי חברתי בשם Hakesem, לא כולם קיבלו את מה שמגיע להם. "אין ספק שהיו קטעים בעונה שלי שלא הראו לקהל, כי אם היו מראים, היו חייבים - על פי חוקי הבית - להעיף אנשים שבטוח לא היו מגיעים לגמר".

מעיין: "גם אצלי, ההפקה אמרה 'העפנו אותה בגלל הג'ורה שלה', אבל בעונות אחרי זה הוכח שזה לא בגלל זה. היו אנשים יותר אלימים ממני. להגיד זונה ושרמוטה זה כלום לעומת מה שאנשים אחרים עשו. לי היה תירוץ, הייתי בהריון ובלחצים של הריון. אז חמוד שלי. אם היו נגד אלימות היו מעיפים עוד אנשים שהיו יותר אלימים ממני. עשו עליי עליהום לא מוצדק".

ערן, למי אתה מתכוון?

ערן: "אנשים שלחו לי קטעים מתוך ההפקה מבפנים, קטעים שלא שודרו של אלימות מילולית, איומים בדקירה והכל".

קותי?

"בלי שמות, קותי ניצל משפט שאמרתי על אנשים אלימים שהם קופים, והפך את זה לאמרה נגד מזרחים. זה שטויות!".

עינב: "אבל הוא לא היה אלים".

ערן: "בנאדם שמרים בקבוק על אשה הוא קוף אלים. וזה לא משנה אם הוא מזרחי או רוסי".

מה הייתם מייעצים לדיירים החדשים?

עינב: "לקחת הכל בפרופורציה, לא לצפות לשום דבר".

לאון: "לא להקשיב לעצות של אנשים. אחרי התוכנית פתאום אסי עזר אומר לך משהו, וכל אחד שולח אותך לסוכן ותלך לאירועים ואל תלך לאירועים ועד שאתה מבין שעשית טעות, מאוחר מדי".

ערן: "אני הייתי ממליץ לאנשים להקליט את עצמם בווידאו או לכתוב את כל החלומות שלהם, את כל מה שהם מצפים שיקרה אחרי התוכנית כדי שכשיצאו לא ילכו לאיבוד".

מעיין: "אתה יכול להחליט מה שבא לך לפני התוכנית, אבל תכלס, מהרגע שאתה נכנס הכל מתחרבש. היו ימים שהייתי יושבת ומתהפכת לי הבטן ואני לא יודעת על מה, אתה סקרן איך רואים אותך בחוץ, אם מסכימים עם הדעות שלך, אין טיפ אחד לאיך להסתדר במקום כזה".

לאון: "לי יש טיפ אחד - פשוט אל תיכנסו".

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :