"יש לי סבא וסבתא שאני מאוד אוהב". שכטר (צילום: רפי דלויה)
"יש לי סבא וסבתא שאני מאוד אוהב". שכטר (צילום: רפי דלויה)

רואי (איקו) עוזרי

נמשכת העלייה במפלס העלבון. לאחר שהפרסומת של yes עם ג'וליה לואי דרייפוס הורדה בטענה כי היא פוגעת ברגשות השמנים, ואחרי שנהגי המוניות נעלבו מהפרסומת לרכבת ישראל המציגה אותם כחפרנים, וסוכני הביטוח נעלבו מהמזכירה של שוקה (ודוגמאות נוספות יש בשפע), מגיע תורם של הקשישים. ואם לא כל הקשישים, הרי לפחות אלה מרחובות.

תוכנית הבידור "צחוק מעבודה" ששודרה ב־21 בדצמבר 2012 כללה קטע סטנד־אפ בו עפר שכטר הסתלבט על חשבון אוכלוסיית הקשישים. אל הרשות השנייה הגיעו תלונות מצופים מבוגרים שנעלבו עד עמקי נשמתם מדבריו של שכטר, שהציג אותם, לטענתם, כרפי שכל, דוחים ומעמסה ונטל על גבי ילדיהם. בעקבות כך פתחה לשכת נציב פניות הציבור ברשות השנייה בבדיקה, במהלכה פנתה לרשת, המשדרת את התוכנית, והציגה בפניה תלונה שהתקבלה מאת תושבי מרכז הדיור המוגן נווה עמית ברחובות.

בהפקת התוכנית טענו, במידה רבה של צדק, כי הדברים נאמרו בהומור וללא כוונה לפגוע באיש. על מנת לפייס את הקשישים הכעוסים הוחלט להזמין את הדיירים לבקר בצילומי "צחוק מעבודה", שם הם ייפגשו עם היוצרים שיתנצלו ויסבירו שלא היתה להם כל כוונה לפגוע בהם. "זו בסך הכל קומדיה", ביקש שכטר להכניס את כולם לפרופורציות, "גם לי יש סבא וסבתא שאני מאוד אוהב, ואני ממש לא חושב שהאוכלוסייה הזאת היא נטל".

מרשת נמסר בתגובה: "אנו מתנצלים אם מי מצופינו נפגע מהסטנד־אפ, שכן זו בטח ובטח לא היתה הכוונה".