(יוני פרוים)

זהירות, הכתבה הזאת עלולה לשנות את חייכם או לפחות להחדיר בכם מוטיבציה. עונת הרחצה בפתח (תראו את התמונות של יוליה פלוטקין), והקילוגרמים העודפים שהוספנו לגופנו במהלך החורף עדיין נראים לעין, שלא לדבר על ארוחות הפסח שרק בגללן הוספנו עוד קילו או שניים לפחות. אז רגע לפני שהטמפרטורות עולות בצורה כזו שחייבים ללכת לים, כדאי לקחת דוגמה מכמה ידוענים מוכרים ואהובים שעשו מהפך אמיתי בחייהם ושיכולים להתגאות בגזרה רזה וחטובה ששום ליל סדר לא יכול לקלקל. אתם מזומנים לקרוא ולהפנים. ואם בזכותנו תיראו הקיץ יותר טוב מהרגיל, נשמח לקבל זר פרחים (או לפחות לייק).

מארינה מקסימיליאן קרני: 25 ק"ג פחות

למארינה מקסימליאן קרני (לשעבר בלומין) התוודענו ב"כוכב נולד 5". כבר באודישן הראשון היה ברור שמדובר לא רק בכוכבת, אלא גם בבחורה עם הרבה ביטחון עצמי שמאמינה בגוף שלה וגאה בו. למרות שלא זכתה במקום הראשון, השתלבה בתעשייה במהירות והפכה לסמל עבור נשים גדולות באשר הן. היא הלכה על המסלול בתצוגת בגדי ים של גדעון אוברזון ומשכה הרבה תשומת לב הודות לבחירת בגדים שלעיתים נראו כמו תחפושות. היא גם שימשה פרזנטורית של רשת בגדי הנשים עונות, בין השאר בזכות המראה המלא. אבל כנראה שהיא לא רצתה להיות סמל של אף אחד, ובלי שנשים לב הורידה 25 ק"ג ממשקלה בתהליך שנמשך יותר משנה. התזונה שלה כללה בהתחלה פירות וירקות ללא פחממות וסוכרים לצד ניקוי רעלים בדיאטה שעברה אצל ד"ר סאקר. אבל מקסימיליאן קרני לא רק הורידה במשקל אלא גם שינתה את כל הלוק, ולפתע מצאה את עצמה ברשימות השיק אחרי שנים של נוכחות בצד השני של המתרס. ספורט, אגב, היא לא עושה, ובראיון שנתנה לאחרונה אמרה שהיא לא מאמינה שזו הדרך לרזות. כשמתחשק לה מדי פעם משהו מתוק, היא עושה מדיטציה.

מעיין חודדה: קשה לזהות שזו אותה בחורה

מעיין חודדה זכורה בעיקר בזכות הפה הגדול שהוביל להדחתה מבית "האח הגדול" בעונה השנייה. חודדה אמנם נכנסה לבית בהריון, אבל את המשקל העודף היא סחבה עוד קודם. אחרי לידת בתה השנייה עודד אותה בעלה מוטי להתחיל דיאטת כאסח שבעקבותיה היא הורידה יותר מ-40 ק"ג. חודדה פשוט הפסיקה לאכול: במשך שעות היום שתתה קפה ועישנה סיגריות, ובערב פינקה את עצמה בקוטג' ובמלפפון. על פחממות אין על מה לדבר. חודדה, שבשיאה הגיעה למשקל של כמעט 100 ק"ג, ירדה אל מתחת ל-50, וקשה לזהות שמדובר באותה בחורה.

מתכווץ לנו מול העיניים. הדר (צילום: כפיר חרבי)
מתכווץ לנו מול העיניים. הדר (צילום: כפיר חרבי)
צביקה הדר: כבר לא אוכל שמש

דום לב שני שחטף תוך חודשיים הוביל את צביקה הדר למסקנה שאין לו ברירה אלא לשנות את אורח חייו ולהוריד את הכרס. הדר זנח את הסיגרים האהובים ואת הסטייקים של אמצע הלילה לטובת ירקות וספורט, ואט-אט הוא מתכווץ לנו מול העיניים. בעקבות השינוי בגזרה הוא מככב בימים אלה בפרסומת לקופת חולים מאוחדת. לאחרונה הוא הגיע לאירוע יחצני, שבמהלכו החליף תפקידים: אחרי שבמשך שנים נהג לטעום מהעוגה, הפעם הוא רק חתך את העוגה וחילק אותה לשאר האורחים. שרק ימשיך ככה.

עינב בובליל: פעם למעלה, פעם למטה

עוד בוגרת של "האח הגדול" שירדה בגדול היא עינב בובליל, שהשילה 25 ק"ג. בובליל, בחורה מלאה, התמסרה לחיי משפחה אחרי שתמו 15 דקות התהילה שלה, ואחרי לידת בתה השנייה החליטה להשליך לפח את הג'ינס הישן. היא פצחה בדיאטה מבוקרת ובריאה בפיקוח של דיאטנים לצד אימוני כושר מפרכים עם מאמנת אישית. בעבר עשתה דיאטה והורידה כמעט 20 ק"ג, אבל לא הצליחה לשמור על הגזרה. נקווה שהפעם זה יחזיק.

רזה מתמיד בגרסת הרוקנרול. טייב (צילום: ברק פכטר)
רזה מתמיד בגרסת הרוקנרול. טייב (צילום: ברק פכטר)
נינט טייב: ובכן, רבותיי, מהפך

אי אפשר לדבר על מהפכים בלי להזכיר את נינט טייב, שיכולה להעביר סמינרים שלמים בנושא. הזמרת, שפרצה לחיינו כחיילת מתוקה שכנראה אכלה בורקס אחד יותר מדי בשקם, השאירה את המשקל העודף הרחק מאחור. ב-2005, כשהמהפך שלה הושלם, אמרה בראיון: "חשוב לי להגיד שאני לא בעד רזון. הרבה יותר כיף שיש במה לתפוס. פשוט טוב לי יותר לסגור את הג'ינס בלי להזיע". מאז עברו הרבה מים בנהר והרבה תספורות. כיום, בגרסת הרוקנרול, היא רזה מתמיד, ונראה שהדרך לחופה תיעשה בצעדים קלים ובלי התנשפויות. בראיון לגיא פינס סיפרה טייב שלאחרונה, בניגוד לדיאטות קודמות, היא פשוט אוכלת מסודר. "תזונה נכונה במקום הרעבות מטופשות", הגדירה את המצב. אנחנו איתה.