(יוני פרוים)

פחות משבוע ימים לפני ביקורו ההיסטורי של נשיא ארצות הבריתברק אובמה בישראל - וההתרגשות בשיאה. בלשכת ראש הממשלה ובמשכן הנשיא ההכנות בעיצומן לקראת הפגישות, הארוחות והטקסים הרשמיים שייערכו לכבוד הנשיא הנערץ, אבל לא כולם מרוצים מתוכנית הביקור: לידועני הביצה יש תוכניות הרבה יותר מקוריות עבור האורח הנכבד. אם היה מתאפשר להם להעביר ערב עם נשיא ארצות הברית, הם היו עושים איתו דברים הרבה יותר מעניינים. אז רגע לפני שהמטוס הנשיאותי נוחת בנתב"ג והמסדר יעבור לדום - קבלו את הלו"ז האלטרנטיבי שהכינו הסלבס לאובמה. לכו תדעו, אולי הוא עוד יקרא את הכתבה ויקפוץ על אחת ההצעות.

"הייתי מבקשת ממנו שיבטל את החובות שלי". גרינר (צילום: ניר פקין)
"הייתי מבקשת ממנו שיבטל את החובות שלי". גרינר (צילום: ניר פקין)
ליהיא גרינר: ערב בביצה. מלכת הטראש לא תצטרך להתאמץ יתר על המידה על מנת לקיים שיחת נפש עם כבוד הנשיא: כמי שחיה שנים רבות בארצות הברית ואף מחזיקה באזרחות אמריקאית, יש לה אנגלית משובחת, מה שבוודאי יסייע לכימיה בין השניים. את הדייט שלה עם מיסטר פרזידנט היא היתה מתחילה בסוויטה הנשיאותית. "לפני שנצא לעיר, צריך לשבור את הקרח", היא אומרת. "אז הייתי מדברת איתו, מסבירה לו קצת עליי ובעיקר מבקשת ממנו שיעזור לי: אחרי שעליתי לארץ הפסקתי לשלם מיסים בארצות הברית, אז הייתי מבקשת שהוא יבטל לי את החובות". אחרי שתסדר את ענייני החובות, תיקח אותו לסיבוב נוצץ בתל אביב. "הייתי לוקחת אותו להשקה, שידפוק פוזות למצלמות ויכיר את הסלבס. על הדרך הוא גם יקבל מתנה". הבילוי המשותף יסתיים במועדון קריוקי, משום שגרינר, כידוע, היא זמרת, וגם האורח חוטא מדי פעם בשירה.

"הרבה נושאי שיחה משותפים". רוזנבלום (צילום: רפי דלויה)
"הרבה נושאי שיחה משותפים". רוזנבלום (צילום: רפי דלויה)

פנינה רוזנבלום: ערב בסימן דו קיום. רוזנבלום, תמיד אישה ולכמה רגעים גם חברת כנסת, היתה שמחה מאוד לו היתה ניתנת לה הזדמנות לבלות ערב במחיצתו של הנשיא. "אני בטוחה שלי ולנשיא אובמה יהיו הרבה נושאי שיחה משותפים", היא אומרת. "הייתי מספרת לו על ההיכרות שלי עם הסנאטור טד קנדי ועל חמש השנים שחייתי בארצות הברית. הייתי מספרת לו גם על הטיול שעשיתי באתיופיה לפני עשר שנים. אני חושבת שבנוסף למלכת היופי שתפגוש אותו, צריך לצרף גם אותי כאשת עסקים, אחת המצליחות במדינה". רוזנבלום אומרת שהיא היתה לוקחת את הנשיא לסיור בעכו, שם יוכל להתרשם מהדו קיום בין יהודים לערבים וליהנות מארוחה במסעדת דגים בנמל, ומשם היו נוסעים השניים לנקודת תצפית בראש הנקרה, "כדי שהוא יראה טוב טוב על מה אנחנו נלחמים".

"הוא ילקק את האצבעות מהדג של אמא שלי". קוריאט (צילום: ניר פקין )
"הוא ילקק את האצבעות מהדג של אמא שלי". קוריאט (צילום: ניר פקין )

שלומי קוריאט: ערב מרוקאי. השחקן, שיוצא במופע בידור חדש בימים אלה, היה מתחיל את הדייט הנשיאותי שלו ביבנה, בבית הוריו. "הייתי לוקח את אובמה לאכול ארוחת ערב חגיגית עם אוכל מרוקאי אותנטי", הוא אומר. קוריאט בטוח שאובמה היה מלקק את האצבעות מהדג המרוקאי של אמא שלו ואפילו מבקש תוספות. בנוגע לרמת החריפות של המטעמים, המארח סבור שכבוד הנשיא הוא מספיק גבר-גבר בשביל לעמוד בגבורה בפלפל שאטה. בתום הארוחה היה מוציא אותו ליהנות מחאפלה אמיתית בהופעת הפרויקט של רביבו. מה שבטוח, זה יהיה ערב שמח.

"ביבי הרבה יותר סקסי". בר זוהר (צילום: רפי דלויה)
"ביבי הרבה יותר סקסי". בר זוהר (צילום: רפי דלויה)

אביבית בר זוהר: ערב משולש. אין לנו ספק שבר זוהר היתה מארגנת לנשיא אובמה ערב בלתי נשכח, שאחריו הוא עוד היה שוקל עלייה. יוצאת "האח הגדול" היא גרופית נלהבת של בנימין נתניהו, כך שהיא היתה שמחה אם ראש הממשלה היה מצטרף לערב המשותף שלה עם האורח מאמריקה. "כולם מתלהבים מאובמה, אבל אצלי ביבי הוא מספר אחת", אומרת בר זוהר. "אני בטוחה שהוא יכול היה להיבחר גם לנשיאות ארצות הברית אם זה היה אפשרי. הוא בעייני גם הרבה יותר סקסי, גבר במלוא מובן המילה". את שני הגברים היתה בר זוהר מפנקת בארוחת ערב מעשה ידיה: קוסקוס, מפרום, חלות תוצרת בית ועוגת שוקולד עשירה לקינוח. אחר כך היא היתה לוקחת אותם ללונה פארק. ככה בא לה.

"הייתי עושה לו ערב מהסרטים". שרוף (צילום: רפי דלויה)
"הייתי עושה לו ערב מהסרטים". שרוף (צילום: רפי דלויה)

עינת שרוף: ערב על השולחן. איך אפשר לבקר בישראל בלי לבלות ערב עם מלכת השירה בציבור? שרוף היתה מתחילה את הדייט שלה עם הנשיא בחומוס באבו גוש ומבטיחה לא להלשין למישל על הפיתות שבעלה בולס. "משם הייתי ממשיכה איתו לשוק מחנה יהודה, מכירה לו את כל הרוכלים ואת כל החנויות השוות וכמובן קונה איתו מתנות למשפחה". אחרי התרעננות קלה היה מגיע הפאן האמיתי: ערב שירה בציבור בגנקי בתל אביב. "הייתי עושה לאובמה ערב מהסרטים", אומרת שרוף, "כזה שהוא לא ישכח הרבה זמן. הייתי שרה איתו בדואט את 'Let It Be' של הביטלס". ואחרי שהוא יסיים לפזז על השולחן, תיקח אותו שרוף לפיצה באבן גבירול, כי צריך לאכול משהו אחרי כל האלכוהול.

אובמה בכותל המערבי במהלך ביקורו הקודם, יולי 2008 (צילום: gettyimages)
אובמה בכותל המערבי במהלך ביקורו הקודם, יולי 2008 (צילום: gettyimages)