"אני הכי כפרה!", מורן אטיאס פורצת בצחוק מתגלגל, "אין מה לעשות, כשאני בזוגיות, אני בת זוג כפרה, באמת!", היא ממשיכה, "וואי, יצא לי מאמא מרוקאית, אה?", היא פולטת בעברית עטופה במבטא אמריקאי קל, ומציתה עוד סיגרייה.

זו לא אשמתה, רכבת ההרים שנקראת החיים שלה הפכה את הרווקה הכי נחשקת שלנו לשנת 2013 לשעטנז משובח: החיים בחיפה הפכו אותה לכפרה מרוקאית ("ארוחות שישי משפחתיות זה הכי חשוב"), השנים באיטליה שייפו את התשוקות האסתטיות ("אני רואה את היופי גם ברווח שבין העלים") והשנים בהוליווד תרמו חספוס לצד קיטש.

"זו אני, אבל אני לא רואה את החיים שלי אחרת. אני לא רואה את עצמי חיה רק במקום אחד, לא משנה מה הייתי עושה בחיים".

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

איך מוצאים זוגיות כשאת כל הזמן נודדת?

"תראה, בשנה האחרונה הייתי רוב הזמן בישראל כי צילמנו את 'אלנבי' ובזמן הזה הכרתי בחור (השף ובעליה של מסעדת מסה התל אביבית, אביב משה, ש.פ). במקום שבו אני נמצאת אני יכולה להכיר את הבנזוג שלי. יהיה לי מאוד קשה להכיר את הבנזוג שלי בלוס אנג'לס כשאני מצלמת בישראל".

אבל איך מתחילים זוגיות עם תאריך תפוגה ידוע מראש?

"בהחלט יותר קשה לשמר זוגיות בלונג דיסטאנס, אני רואה את זה גם במערכות היחסים שלי עם חברות, אחותי ואפילו אמא שלי. הן עוד דקה הולכות לישון, ואני בדיוק מתכוננת ללכת לעבודה. האנרגיות הן שונות. לפעמים אם אני קמה באותו יום הפוכה ואני צריכה את חיבוק ולא צריכה שיחה קולחת, פשוט מגע וזה בהחלט חסר בקשר טראנס אטלנטי".

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בנושא:

___________________________________________________________________________________________________________

בגיל 31, בזמן שחברותיה קבורות עמוק בפיק־אפ ברים או מתפלשות בהררי חיתולים, אטיאס מגשימה את החלום ההוליוודי שלה. הכוכבת אומנם ממשיכה ליצור ולהרוויח גם בעברית ותשחק בסיטקום של נאור ציון, "עממיות", ברשת ותנחה גם את טקס בחירת מלכת היופי של ישראל 2013 ב־27.2, אבל משקיעה את רוב מאמציה ביצירת קריירה בינלאומית ורווחים במטבע זר.

אחרי שכבשה את הביצה האיטלקית, הופיעה בשלל סדרות טלוויזיה אמריקאיות (כיכבה ב"התרסקות" והתארחה ב־"CSI" ניו יורק ומיאמי, "חוקי המשחק" ועוד) והפציעה על המסך הגדול לצידם של ראסל קרואו ("שלושת הימים הבאים").

בקרוב תוכלו לראות אותה גם ב־"The Third Man", סרטו של הבמאי זוכה האוסקר פול האגיס, איתו עשתה גם את "התרסקות". בקרדיטים, רגע לפני שיופיעו שמותיהם של ליאם ניסן, מילה קוניס, אוליביה וויילד, אדריאן ברודי ואטיאס (תפקיד שבו זכתה בזכות תשעה אודישנים מוצלחים והעובדה שפנלופה קרוז היתה עסוקה), מורן תאוזכר גם כמפיקה ויועצת תסריט.

אומייגאד, מתי יש לך זמן לאהבה?

"מוצאים זמן לכל דבר".

מתי פעם אחרונה הזמינו אותך לדייט?

"השבוע. אני באה עם הרצון הטוב שכן לצאת לדייט ואז כשזה מגיע לבקשה הזאת אני נהיית כל כך נבוכה שפתאום הילדה הקטנה המגמגמת והעילגת שבי משתלטת על כל ביטחון שיכול להיות לי בסיטואציות אחרות".

קשה להזמין אותך לדייט?

"אני לא חושבת. לא כמו שלי קשה להזמין מישהו לדייט. גם לי קשה להזמין דייט".

את מזמינה גברים לדייטים?

"ונכשלת!"

לא.

"כן! זה לא תמיד יוצא כמו שאתה רוצה, אתה עושה חזרה בראש וזה נשמע לך טוב, אבל ברגע שזה יוצא מהפה זה מקבל תפנית, הלשון משכתבת את זה ויוצא לך משהו שלא ממש משתמע כמו הזמנה. אלא יותר משהו בכיוון לא ברור שמעמיד את שניכם במצב מביך".

תסבירי.

"חוש ההומור שלי מאוד ציני, ומה שאגיד תמיד יהיה ההפך ממה שאני מרגישה. זה ההומור שאני מרגישה איתו בנוח. אז יכול להיות שהכי אשחק אותה כאילו אנחנו במאה ה־18, אנסה להיות הכי אריסטוקרטית ואז אמצא את עצמי מועדת כי לא אשים לב שיש מדרגה מאחוריי".

את צוחקת.

"הלוואי. שלוש פעמים נפלתי בגלל אותו בחור, ואז התרוממתי ונתתי לו את המספר שלי. ואז הבנתי שאני לא יכולה להיות החתולה הזו שמשאירה את פירורי הפיתוי מאחוריה".

נתת לו את הטלפון, הוא מגיע ואז את מתקנת את הרושם?

"להפך. אותו בחור בא לאסוף אותי לאחרונה ואמר שהוא נורא רעב, אז יצאתי מהבית עם קערה של תותים ואוכמניות. רגע אחרי שפתחתי את הדלת ואמרתי בפומפוזיות מטומטמת, 'הרי לך יקירי', כל התותים נפלו. הוא הסתכל עליי ושאל אותי למה אני מתאמצת כל כך".

ואיך גברים מתחילים איתך?

"גרוע. מישהו בא ואמר לי 'זה כאב לך שנפלת מגן עדן?', אתה קולט?".

כמה חזק צחקת לו בפנים?

"אגיד לך משהו על מי שמתחיל איתי, לפני 12 שנה נדרתי שלא משנה מי שייגש אליי, יתחיל איתי או יבקש משהו, לעולם לא אענה לו בזלזול ובסלידה. לעולם!".

מרענן.

"מישהו מאוד קרוב אליי, שהיה במצב רגיש, התחיל עם בחורה והיא ענתה לו בצורה מאוד מזלזלת. ראיתי אותו חוזר כל כך פגוע וזה יכול היה להיות הקש שישבור אותו ויוביל אותו למעשה בלתי הפיך. אז הבטחתי לעצמי שתמיד אענה בצורה נעימה, אולי אצטרך ללמוד לסרב בנימוס וזה קשה, כי יש אנשים יותר חצופים".

איך מסרבים בנימוס לחצופים?

"אני משתדלת לסרב בנעימות. תחשוב על מצב שבו בא אליי בנאדם שפוטר עכשיו מהעבודה וחברה שלו זרקה אותו, ואני אומרת לו שהוא חמוד ומקסים, אבל אני בזוגיות ולא חיה בארץ... אתה יודע מה זה עשה לו? איך הוא חוזר לחברים שלו?

"זה הצריך ממני קצת יותר סבלנות, שלפעמים עומדת במבחן קצת יותר גדול, אבל זה לרגע נתן לו פוש לעשות דברים אחרים. הוא יודע שהוא לא יהיה בנזוג שלי אבל זה ייתן לו את הביטחון להמשיך לנסות ולהיות בנזוג של מישהי אחרת".

אז נגיד שמישהו כבר הצליח להזמין אותך לדייט, איך היית רוצה שהדייט הזה ייראה?

"אני אוהבת פינוקים של בית, ברגע ששנינו מכורבלים בספה והוא קם מהנוחות להכין צלחת ירקות מתובלנת ופותח בקבוק יין, זה עושה לי את זה. אבל בעיקרון לדייטים ראשונים אני תמיד חושבת שקולנוע זאת אופציה טובה, כי לא צריך לדבר ואחרי הסרט אפשר לדבר על מה שראינו".

הנה נושא שלא תמיד מגיעים אליו בדייט ראשון - סקס. זורמת?

"לפעמים אני הכי רוצה להיות זונה, הבחורה הזו שנהנית מהיצר, אבל לצערי היצר הזה אף פעם לא יותר חזק מאותו יצר של סקרנות ורצון להכיר את הבן אדם. הוא אף פעם לא משתלט עליי ואף פעם לא הצלחתי לממש את זה".

זובי. בחיים לא עשית סקס בדייט ראשון?

"לא".

יש סיכוי שתעשי?

"יש דברים שאני רוצה לעשות כדי למצוא את הגבולות החדשים שלי".

אז יש סיכוי.

"לחקור בתוך תחום המיניות זה לגיטימי, אבל רק כשאתה עם מישהו שאתה מכיר. קודם לחקור את הבנאדם ורק אז לחקור צדדים אחרים בו. לחקור ולמצוא תשובות, אבל למצוא אותן עם אותו בנאדם".

איך את עדיין רווקה?

"זו שאלה שצריך עוד גיליון כדי לענות עליה".

** הראיון המלא בגיליון החדש של פנאי פלוס

הרווקים הנחשקים 2013 - מי נבחר ולמה:

במקום הראשון: מורן אטיאס

כוכבת בינלאומית נחשקת, וכפרה ישראלית אמיתית.

מקום שני: אייל גולן

הגרוש ההולל האולטימטיבי. מדי שנה נפרד מבת הזוג הזמנית בדיוק בזמן כדי להיכלל ברשימה.

מקום שלישי: אפרת גוש

אחרי זוגיות ארוכה עם ירון ברובינסקי, וזוגיות טיפה פחות ארוכה עם אלון קסטיאל, היא סוף סוף פנויה לרשימה.

מקום רביעי: עמוס תמם

הצית את דמיונן של נשות ישראל ב"אחת אפס אפס", חימם מחדש של "קזבלן" ונפרד מעדי הימלבלוי, איתה יצא במהלך השנה.

מקום חמישי: נטלי דדון

היא, ובגד הים שלה, היו הכוכבים האמיתיים של "הישרדות VIP". לאחרונה נפרדה מבן זוגה חמי בראל, וכך זכינו לארח אותה ברשימה.

מקום שישי: ירון ברובינסקי

הוציא את כולנו ל"דייט בחשכה", אבל נשאר בינתיים לבד.

מקום שביעי: נועה תשבי

חזרה לרשימה אחרי שהתגרשה מאנדרו ג'י האוסטרלי, ונשארת בה למרות שהחלה לצאת עם דין שטרן.

מקום שמיני: הראל סקעת

הרווק הלוהט של השנה שעברה נפרד (שוב) מעידן רול, וחוזר לרשימה.

מקום תשיעי: דנה פרידר

גם אנחנו מתקשים להאמין, אבל היא עדיין פנויה!

מקום עשירי: שיר לוי

כבש את ליבנו ב"לה לה לנד", ולמרבה המזל לא כבש את לבה של שרית אביטן, כך שזכינו לארח אותו ברשימה.

ובעשירייה השנייה:

11. רן דנקר

12. אלין לוי

13. סנדי בר

14. עמרי כספי

15. קתלין רייטר

16. מיכאל אלוני

17. דפנה לוסטיג

18. אסף אמדורסקי

19. שרית אביטן

20. דליה מזור

__________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :