(מערכת xo)

בעקבות עליית העונה החדשה של התוכנית "בית ספר למוזיקה", המציגה מבחר ילדים שמפליאים לשיר, נזכרנו בשורת אמנים שהחלו את הקריירה שלהם בילדות, אך בניגוד לילדי פלא רבים אחרים, המשיכו לפעול ולהצליח גם בבגרותם. מי מילדי הפלא העכשוויים יצטרף לרשימה הזו? ימים יגידו.

ותודה למיקי מאוס שהביאני עד הלום. ספירס (צילום: gettyimages)
ותודה למיקי מאוס שהביאני עד הלום. ספירס (צילום: gettyimages)

בריטני ספירס, מכוכבות הפופ הגדולות בעשורים האחרונים, החלה את דרכה כילדת פלא. כשהיתה בת 12 רשמו אותה הוריה לאודישנים לתוכנית טלוויזיה בשם "מועדון מיקי מאוס" של דיסני. היא אמנם התקבלה, אבל גילה הצעיר גרם למפיקים אי נוחות, ובסופו של דבר נאמר לה לחזור בגיל מבוגר יותר. שנתיים מאוחר יותר, כשהיא כבר נעזרת בסוכן, התקבלה ספירס לתוכנית ללא מבחנים והופיעה בה במשך שנתיים. בגיל 17 נכנסה לעולם המבוגרים עם הלהיט "Baby One More Times", ומאז לא יצאה ממנו. ותודה למיקי מאוס שהביאני עד הלום.

בריטני ספירס ב"מועדון מיקי מאוס"

מצטערים, לא התקבלת. אגילרה (צילום: gettyimages)
מצטערים, לא התקבלת. אגילרה (צילום: gettyimages)

גםכריסטינה אגילרה התגלתה ב"מועדון מיקי מאוס". בגיל תשע היא ניגשה לאודישנים לתוכנית, ולא התקבלה. כעבור שנה השתתפה בתוכנית הכישרונות "חיפושי כוכב" וזכתה במקום השני. בגיל 13 ניגשה שוב לאודישנים של מיקי מאוס, והפעם התקבלה. הפריצה שלה כזמרת מבוגרת התרחשה בגיל 18, כשהקליטה את שיר הנושא לסרט "מולאן", שהיה מועמד לגראמי. בעקבות הצלחת השיר הוחתמה אגילרה בחברת התקליטים RCA, ומאז הכל פשוט קרה לה. מעניין מה חושבים היום הבוחנים שלא קיבלו אותה לתוכנית הטלוויזיה בפעם הראשונה.

כריסטינה אגילרה בגיל שמונה

ד"ש מכריסטינה. טימברלייק (צילום: gettyimages imagebank)
ד"ש מכריסטינה. טימברלייק (צילום: gettyimages imagebank)

עוד כוכב שהתחיל את הקריירה שלו בגיל צעיר הוא ג'סטין טימברלייק. ב-1993, כשהוא היה בן 12, הופיע טימברלייק בתוכנית הטלוויזיה לגילוי כישרונות צעירים "חיפושי כוכב" (ד"ש מאגילרה), ואחריה הצטרף - כן, גם הוא - ל"מועדון מיקי מאוס". בגיל 14 חבר לג'יי סי שאזיי, שאיתו הופיע בתוכנית הטלוויזיה, והקים איתו את להקת הבנים אן סינק, שזכתה להצלחה גדולה ומכרה מליוני עותקים. כעבור מספר שנים החליט לפנות לקריירת סולו כזמר, ומאוחר יותר גם כשחקן קולנוע. בשני התחומים הוא מוכיח שהפלא נשאר.

ג'סטין טימברלייק עושה קאונטרי בגיל 11

תפקידים ראשונים בגיל עשר. סיירוס (צילום: gettyimages)
תפקידים ראשונים בגיל עשר. סיירוס (צילום: gettyimages)

מיילי סיירוסהתחילה לקבל תפקידים ראשונים בערוץ דיסני בגיל עשר, וכשהיתה בת 12 הוצע לה להיבחן לקומדיה "האנה מונטנה". סיירוס התקבלה, ומאז המזל האיר לה פנים. הקומדיה הפכה ללהיט היסטרי בקרב ילדים ובני נוער ואיפשרה לה לפתח גם קריירה מוזיקלית מצליחה בזכות שירים שנולדו בסדרה. כך קרה שעוד לפני שמלאו לה 20 היתה כוכבת ענקית עם חשבון בנק של מאות מיליונים. היום סיירוס בת 21 והיא זמרת מצליחה שממשיכה לעניין את הקהל ואת התקשורת. חשבון הטוויטר שלה, לדוגמה, מונה כעשרה מיליון עוקבים. כנראה שגם אנחנו נמשיך לעקוב.

מיילי סיירוס בת ה-12 נבחנת ל"האנה מונטנה"

אני פה בגלל אחותי. גוסלינג (צילום: gettyimages)
אני פה בגלל אחותי. גוסלינג (צילום: gettyimages)

גם השחקן הקנדי החתיך ראיין גוסלינג התגלה בתוכנית הטלוויזיה "מועדון מיקי מאוס". הוא היה אז בן עשר והופיע לצד אחותו מנדי. בהמשך הוא התרכז פחות בשירה ויותר במשחק, אבל עדיין שמר אמונים למוזיקה מדי פעם כששימש כגיטריסט של להקת סול דסיז'ן.

ראיין גוסלינג בן ה-11 עם אחותו מנדי בתחרות כישרונות

האח הקטן. ג'קסון (צילום: gettyimages imagebank)
האח הקטן. ג'קסון (צילום: gettyimages imagebank)

איך אפשר לדבר על ילדי פלא בלי להזכיר את מייקל ג'קסון, שכבר בגיל חמש שר ורקד על הבמה בתור האח הצעיר בחמישיית ג'קסון המפורסמת. בהמשך פנה לקריירת סולו מצליחה והיה לאחד האמנים המצליחים בעולם ובהיסטוריה. לפני ארבע שנים מת מדום לב והותיר מיליוני מעריצים המומים, שעדיין מתגעגעים אליו בתור ילד ומבוגר גם יחד.

מייקל ג'קסון בן ה-13 וארבעת אחיו