טום קרוז מול דמי מור: הטבלה ההשוואתית (צילום: gettyimages)
טום קרוז מול דמי מור: הטבלה ההשוואתית (צילום: gettyimages)

(קארין ארד)

בתור בחורה שטחית אני מודה שהצפייה בכוכבי הוליווד היא פשוט פעולה מהנה, אבל לכל תחביב שטחי יש גם יתרון לימודי. צפייה מודעת בטלנובלות, לדוגמה, לימדה אותי לא מעט ספרדית, וגם פרשיותיהם הסבוכות של כוכבי הוליווד מאירות את עיניי מדי פעם. והפעם, מצב הפמיניזם בעולם.

להלן מקרה מבחן:

טום קרוז, 50, גרוש טרי מקייטי הולמס, מנהל מערכות יחסים מזדמנות ומתוקשרות שהוא מחליף אחת לשבוע-שבועיים ואף אחד לא מרים גבה. מצד שני, דמי מור, 50, גרושה מאשטון קוצ'ר,מתחילה עם בני 17 על חופים במכסיקו, והבנות שלה מאיימות לנתק איתה כל קשר.

אם נעשה השוואה בין המקרים, נגלה שיש כמה נתונים בסיסיים שמשותפים להם. מור וקרוז שניהם בני 50, וקוצ'ר והולמס שניהם בני 34. שני הזוגות נפרדו לאחרונה ומנסים להמשיך הלאה. מדי פעם אנחנו שומעים על רומן מזדמן כזה או אחר שקשור לשמות הללו, אבל יש הבדל אחד משמעותי: כשלאחד הגברים יש רומן, הוא מנהל אותו בחופשיות, בפומבי, בכיף שלו, ואם מעבירים עליו איזושהי ביקורת, היא מהולה בגאווה ומשובצת בהערצה. לעומת זאת, אם האישה עושה את אותו הדבר, מעבירים עליה ביקורת נוקבת, כאילו איך היא מעזה להניח את הסריגה ולצאת בכלל מהבית, ועוד בביקיני.

מור נפרדה בכאב מקוצ'ר, שבגד בה וכבר יוצא עם מישהי אחרת, ובחופשה על החוף התחילה עם בן 17. המסכנה חטפה על הראש כאילו היא נתפסה מפעילה רשת סחר בחיות נדירות או לפחות מפעילה מיכון כבד בהשפעת תרופות מטשטשות בסמוך לגן ילדים. אפילו הבנות שלה מאיימות לנתק איתה קשר אם לא תטפל בעצמה. סליחה, מה קרה? מה, הבן 17 החרמן לא יתאושש מהמחמאה הזאת כל ימי חייו, המסכן? מצד שני, התחושה היא שהגישה לקרוז הפוכה לגמרי: איזה תותח, הוא לא עצוב מהגירושים ה-200 שלו. לא, הוא לא פסיכופט, הוא פשוט גבר בשיא אונו. עובדה, הוא מזיין את אחותה של מלין אקרמן, אלוהים יודע מי זאת, ושבוע אחר כך מתקתק מנהלת מסעדה זוטרה בת 26. כל הכבוד. אף אחד לא מגנה אותו, לא מאיים לנתק איתו קשרים או לאשפז אותו במוסד. כי הוא רוצה לזיין בחורות שהן מחצית מגילו. הבן אדם היחיד שכועס עליו הוא קייטי הולמס שטוענת שזה מזיק לבת שלהם (מזיק יותר מהשם שנתתם לה? בטוח?), ובינינו, ברור שהיא מתבאסת מזה שהאקס שלה ממשיך לזיין.

גם הולמס חוטפת, אגב, למרות התנהגותה החסודה. עליה יורדים שהיא לא ממשיכה הלאה, ומציגים אותה כאקסית הקנאית והנצמדת, למרות שיש סיכוי טוב שהיא כבר לא מאוהבת באקס שלה, אלא פשוט מפחדת לחיות, כי היא יודעת שהלינץ' התקשורתי לא יאחר להגיע. אני כבר רואה את הכותרות בעיני רוחי: "קייטי הולמס, אם טרייה, השאירה את בתה הקטנה עם בייביסיטר למרות שהתעטשה שעה לפני כן, כדי לצאת להשתרמט עם ג''יק גילנהול".

מסקנה: שום דבר לא השתנה. לנשים עדיין אסור מה שלגברים מותר. טום קרוז יכול לזיין כל מה שזז ולקפוץ על ספות בפריים טיים, ואף אחד לא יחשוב עליו שום דבר רע, ועוד יעריצו אותו בסתר, בעוד דמי מור, כדי שיתנו לה לנשום, צריכה לשבת לעצמה על הידיים כדי שחס וחלילה לא תיגע בטעות בבחור מתחת לגיל 65 שעבר על ידה ברחוב. אה לא, סליחה, את הידיים היא צריכה בשביל לסרוג.

פסק הדין: דמי מור מנצחת בגדול. חמישה אגרופים
פסק הדין: דמי מור מנצחת בגדול. חמישה אגרופים