אל תבזבזו ליאנה יוסף (23) את הזמן. עם כל הכבוד, הראיון הזה מבחינתה הוא רק תירוץ כדי שמפרסמים ייראו את השער ואת שאר התמונות, ויציעו לה עוד קמפיינים. מה אתם נעלבים, היא יודעת שבלאו הכי הגעתם רק כדי לשמוע על קותי סבג.

"אל תראה אותי ככה", היא מפצירה בי אחרי הסיגרייה החמישית, "אני יודעת בדיוק למה באת. אתה שואל עליי מתוך נימוס ורק מחכה להזדמנות שתהיה לך לשאול על קותי. זה מה שמעניין אותך".

האמת שהיא צודקת. לפני הראיון, כל מה שידעתי עליה זה שמדובר בחתולת רחוב שורטת ואמביציוזית שתעשה הכל כדי להתפרסם. אולי אפילו תצא עם הזוכה של "האח הגדול" כדי לקבל עוד כמה דקות של תהילה. הרצון היחיד שלי היה לשמוע מה יש לה להגיד על פצצת הרייטינג שחימם עד לאחרונה את הצד המזרחי של המיטה שלה.

"אני לא מדברת עליו. מה שקורה ביני לבין קותי זה אישי וזה שלי", היא מדליקה את הסיגרייה השישית שלה, "אתה סופר לי סיגריות, נכון? אז תפסיק!"

אל תשחקי אותה תמימה, את יודעת טוב מאוד שהזוגיות שלך עם קותי היא לא רק שלך. עם כל הכבוד, אני שילמתי בחשבון הסלולר כדי שהיא תימשך.

"זה שאנשים סימסו לי, זה נחמד מאוד, אני אומרת תודה רבה למי שסימס, תודה רבה למי שהתחבר אליי באופן אישי, שצחק ובכה איתי, אבל אני לא חושבת שהחיים שלי שייכים לכולם.

"יצאתי מ'האח הגדול' ומה שקורה אצלי בבית שייך רק לי. אתה חייב להבין, כשמפרסמים עליך כל יום אייטם שהוא לא נכון זה מתיש אותך, זה גם פוגע".

תני לי דוגמה לאייטם כזה.

אני וקותי ביחד, שנפרדנו, שחזרנו, שיש לי חבר חדש, שאני יוצאת עם מרטין (אומנסקי - ש.פ). כתבים משקרים - העיקר לפרסם. יש לי המון מעריצים שמתים עליי ומשפחה וחברים שלא צריכים לראות את הדברים האלה. אני ומרטין חברים קרובים כבר הרבה זמן, זה פשוט לא נכון".

בחזרה לימים האחרונים. קשה להאמין שמשהו יכול להלחיץ את יאנה. לעצבן - כן, אבל להלחיץ? הצחקתם אותה. "לא שמעתי בחיים אזעקה, אז זה היה פחד גדול מאוד, אבל בפעמים הבאות כבר פחות נלחצתי", היא מספרת על חוויותיה מאז התחיל מבצע "עמוד ענן" בעזה, וטילי החמאס התחילו להפריע את השקט גם בתל אביב.

"אני גרה בבית שאין בו ממ"ד ובשכונה שאין בה מקלטים. אבל מהר מאוד הפחד הפך לדאגה למשפחה שלי. באזעקה הראשונה האחים הקטנים שלי היו לבד בבית, וזה סרט. הם קטנים, ואני לא רוצה שיהיו להם טראומות.

"אמא שלי כל כך נלחצה שבמקום להסתתר, היא רצה הביתה להרגיע את הקטנים. אתה קולט מה זה, אזעקה, כולם מסתתרים ואמא שלי רצה ברחובות להרגיע את הילדים בבית".

יאנה נסערת. לא רק טילים מאיימים על שלום משפחתה, גם כתבי רכילות נתפסים בעיניה כאיום פוטנציאלי. לטענתה, לא רק בגלל השקרים שהם מפרסמים. "פעם אחת היה אייטם אמיתי", היא מספרת, "אייטם ששבר לי את הלב".

האייטם שהכי הצליח לפגוע ביוסף התפרסם בוואלה! סלבס, שם נכתבה הכותרת "ההסתבכות הכלכלית של יאנה". באייטם נכתב איך יוצאת "האח הגדול" ובת זוגו של המיליונר הטרי הכי מפורסם בארץ, לא שילמה שכירות והיא ואמה עלולות להיזרק לרחוב.

מה, זה לא היה נכון?

"זה היה נכון".

נו, אז מה את רוצה?

"שיחשבו לפני שמפרסמים, מי עלול להיפגע מזה. למה לפגוע באמא שלי? למה לפגוע באחים הקטנים שלי? אני נכנסתי ל'האח הגדול', לא הם, למה לעשות כל כך רע לכולנו?".

לפי דיווחים, מאז התקרית ההיא עם עולם הרכילות, יוסף הספיקה לשלשל לחשבון הבנק שלה כ־200 אלף שקל בזכות הקמפיין הנחשק שלה לרשת נעלי סקופ. "קמפיין זה דבר מעולה", היא מסכמת, "מאפשר לך לקחת פסק זמן ולהירגע, לעשות מה שאתה באמת רוצה".

כמה באמת קיבלת על הזכות להופיע על שלטי חוצות ואוטובוסים?

"תראה, חתמתי מיד אחרי שיצאתי מבית 'האח הגדול', ולא ידעתי בדיוק כמה אני שווה. אני יכולה להגיד לך שהתעריף שלי עולה כל עונה".

כמה עונות עשית?

"זו העונה השנייה. בעזרת השם אעשה גם את העונה הבאה".

כמה את שווה היום?

"לא יותר מדי, אני במינוס".

איך? את חיה עם מיליונר!

"נראה לך? לא נוגעים בכסף!".

לא פינקתם את עצמכם בכסף של הזכייה? של הקמפיין?

"ממש לא. ארבעה חודשים אחרי 'האח הגדול' היינו סגורים בבית, רועדים מפחד. הפרסום הפך אותי לחרדתית. תשומת הלב היתה פסיכית, התגובות של האנשים הבהילו אותנו. צעירים, יפים, מפורסמים עם כסף ולא יוצאים מהבית כדי ליהנות מזה".

אנשים חושבים שהגעת לאן שהגעת בזכות קותי.

"תשמע, לאנשים תמיד יהיה מה להגיד. בהתחלה גם אני שאלתי אם הגעתי לאן שהגעתי בזכות קותי, גם אותו אגב".

ואיך הוא הגיב?

"הוא אמר שאני מדברת שטויות. הוא ממש היה מתעצבן מזה. היום אני מבינה שזה בולשיט. הוא הוביל אותי לגמר בדיוק כמו שאני הובלתי אותו".

יאנה לא היתה היחידה שזכתה לקיתונות של ביקורת של נשמות טובות, אחרי "האח הגדול". התוכנית של קותי בערוץ 24, שכבר מצאה את עצמה מחוץ למסך, היתה גם היא מטרה קלה ונוחה למדי. "תאר לעצמך שמישהו אומר שהאמנות שלך היא חרא? זה מעליב. אמנים הם לא אנשים רעים. הם אנשים שמתעסקים כל היום בנפש שלהם".

את אמנית?

"כן. אני שחקנית וזו אמנות".

קותי אמן?

"אם הוא יתמקצע קצת יותר, אז הוא יכול להיות. הנחיה זה סוג של אמנות. זה אומנם טכני מאוד, אבל אמנות שצריך ללמוד. אמרתי לו, התוכנית הראשונה היתה מהממת, אבל אחר כך הוא נרדם. הוא היה חייב להתעורר".

זה מה שהמבקרים אמרו לו, פלוס העניין שמי שמנחה חייב לדעת לדבר עברית נטולת טעויות.

"זה לא פייר", היא אומרת, "הם זרקו אותו למים מבלי לתת לו כלים להתמודד עם העבודה הזו".

צודקת. קברניטי הערוץ שזיהו את הפוטנציאל של זוכה הריאליטי המוערץ הניחו על גבו תוכנית שלא דרשה ממנו דבר מלבד לשבת על ספה ולמלמל מדי פעם כמה מילים. "הם הביאו מנהל חדש (איל אופנהיים, אקס מנהל ערוץ 8 של HOT, ש.פ) והוא החליט שהוא רוצה להרים את הרמה של הערוץ".

אז להעיף את קותי זה להרים את הרמה?

"מבחינתו כן. קודם כל להיפטר מהבחור מהפריפריה".

הוא לא עשה את זה כי התוכנית היתה אפעס מזעזעת?

"לי זה מריח כמו גזענות".

במשך כל הזמן שבילינו יחד יאנה לא היתה מוכנה לספר אם היא וקותי אכן נפרדו או שלא. "כשיהיה מה לספר, אספר".

העובדה שיצאה מהדירה המשותפת די מסגירה את הפרידה, אבל כשאני מציע את סבג כחתן פוטנציאלי עבורה, סומק מעטר את לחייה והיא מיד פולטת "בעזרת השם" עסיסי שמסגיר בדיוק את מה שהיא חושבת על מי שהיה בן זוגה בחודשים האחרונים (ותכלס, גם ליווה אותה לצילומי השער שלנו. הם נראו הכי ביחד).

יאנה, שנולדה לאב יהודי ואמא חצי נוצרייה וחצי מוסלמית, חולמת על חופה כשרה. "אני אתחתן רק עם חופה, כמו שצריך".

אבל בשביל זה צריך להיות יהודייה.

"נכון, אני עוברת גיור".

מה זה אומר?

"אחרי שנים שלמדתי בבית ספר דתי ועשיתי שירות לאומי דתי, לא חשבתי על זה בכלל, עד שהגעתי ל'האח הגדול', שם חטפתי את זה כמו כאפה לפנים".

מה את צריכה את זה? לכי תתחתני עם אמריקאי עשיר וחתיך.

"אני לא חושבת שאני יכולה להתחתן עם לא יהודי".

הבנתי. אז למה את וקותי לא עומדים מתחת לחופה?

"אני וקותי לא מתאימים", היא מספרת, "אני אוהבת לצאת לבלות, לחיות את החיים. כל יום שמסתיים מבלי שעשיתי משהו יוצא דופן הוא יום מבוזבז מבחינתי".

והוא?

"הוא אוהב את השקט שלו בבית, להיות עם המשפחה".

אז אם את יודעת שאתם לא מתאימים ושבסוף זה ייגמר, למה אתם יחד?

"ככה אני, נכנסת לדברים גם כשאני יודעת שהם לא טובים לי".

זו היתה אהבה ממבט ראשון?

"כן. בשביל שנינו. התאהבתי בנפש שלו".

ובסוף גם קצת במעמד ובכסף?

"חס וחלילה, נראה לך?!".

אם את היית זוכה את במיליון. הייתם עדיין יחד?

היא שותקת וחושבת. "אולי".

יאנה לא מתביישת להודות שנכנסה ל"האח הגדול" בשביל התהילה. היום, אחרי שיצאה משם, היא מודה שאם היתה לה הזדמנות, כנראה שהיתה דוחה את התענוג בכמה שנים. "הייתי מעדיפה ללמוד שלוש שנים משחק ואז לקבל את ההזדמנות להתפרסם ככה".

תני טיפ למי שייכנס בחודשים הקרובים לתוכנית.

"אל תיכנסו! אני עדיין מלקקת את הפצעים, עדיין מנסה לסדר לעצמי את הראש. נדפקתי לגמרי מהתוכנית הזו. מי שיודע שהוא לא מאה אחוז בריא בנפש שיוותר על התענוג הזה".

קיצוני.

"אחרי שיוצאים מ'האח הגדול' הדבר היחיד שמפחדים ממנו זה להיעלם. אחרי שנגעת בתהילה, אתה לא רוצה שישכחו אותך. בהתחלה אתה מוזמן לאירועים, מקבל מתנות חינם, ובגדים והכל על חשבון הברון, ואז יום אחד זה נעלם בבום. בסטירת לחי מצלצלת. אני לא מוכנה שזה ייעלם. אני רוצה שזה ימשיך, בגלל זה אני ממתגת את עצמי כמו שצריך. אני פה כדי להישאר. ככה תסיים את הכתבה, טוב?".

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס"

_____________________________________________________________________________________________________________

עוד בפנאי פלוס :